Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van egy 2001es 1.6os digit klímás vectrám es elment a fűtés.POntosabban csak 9-es fokozaton megy és ha autómatán akkor is csak max fokozaton.

Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a hiba?

Azt olvastam egy fórumon hogy a fűtés előtés ellenállás lehet a ludas,de azt sehol sem találom hogy hol van és hogy lehet cserélni vagy javítani.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Ezért írta kelly cartárs, hogy olyan szakit keress aki tud öntvényt hegeszteni.

Na igen. :wacko: Csakhogy volt szerencsém már olyan hegesztős szakihoz, aki végigvarrta, de valószínűleg nem feszmentesített, így pár hét után a varrat mellet figyelt az új repedés. Végülis meg tudta hegeszteni, csak nem tudta hogyan kell. Vagy akkor most hogy is van ez? :( <_<

Link to comment
Megosztás:

Na igen. :wacko: Csakhogy volt szerencsém már olyan hegesztős szakihoz, aki végigvarrta, de valószínűleg nem feszmentesített, így pár hét után a varrat mellet figyelt az új repedés. Végülis meg tudta hegeszteni, csak nem tudta hogyan kell. Vagy akkor most hogy is van ez? ;) <_<

Akkor ő nem (öntvényhegesztő) szaki :(

Link to comment
Megosztás:

reális, hogy 30e-t kérnek öntvényhegesztésért? Csak mert bontóból kapok komplett leömlőt 40ér és az tuti tartósabb ha jó állapotú.

Pffff... Az rengeteg. Én "akciósan" vettem 10000-ért a komplett C20XE leömlőt.

Viszont, ha gyári XEV bontottat veszel, akkor érdemes síkbahúzni, mielőtt felrakod. Így nagyobb esélyed lesz arra, hogy nem fog elrepedni a későbbiekben.

Link to comment
Megosztás:

Mint írtam az enyém "Z" motorkódos, tehát egybe van a csonk a katalizátorral, az meg 85ezer és nem is látok 1.8ashoz <_< Már végignéztem google találatokat :(

Gyári egyébként 250e opelnél és 170 egyéb helyen :wacko:

Holnap elviszem hegeszteni, ha kibirja 1évig máris jó mert most van pár másik szervízelnivaló és nincs annyim h ezt is megvegyem utángyártottba.

Link to comment
Megosztás:

kedves kocsikám elkezdte enni a hűtővizet. nem is keveset, ma mentem 100km-ert több szakaszban és jó pár litert eltüntetett..

aztán amikor szembe álltam a kocsival, láttam, hogy a jobb alján csöpög valami, gondolom a víz. alánézve nem láttam többet, mivel a lökhárítóról csöpögött.

amúgy már régebb óta eszi a vizet, csak eddig nem volt látványos.. havonta 1x utántöltöttem egy keveset és kész.

hol keressem a hibát? a hűtőborda repedt volna meg? van valami vectra betegség, ahol idővel ereszthet? vagy csak kapjam le a lököst valahogy, és kutakodjak tovább?

x20xev caravan továbbra is hű társam <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha lökösnél ereszt az vagy vmi cső, vagy ha peched van hűtőborda, ha motor felől csöpög vízpumpa <_< Kutakodás nélkül nem nagyon találod meg a hibát szerintem.

a motor felől biztos nem jön, így remélem csak egy cső csere lesz.

ha netán a hűtőborda picit repedt, azzal mit lehet tenni? érdemes megjavíttatni, vagy valami löttyöt beleönteni vagy venni inkább egy újat/bontottat?

Link to comment
Megosztás:

kedves kocsikám elkezdte enni a hűtővizet. nem is keveset, ma mentem 100km-ert több szakaszban és jó pár litert eltüntetett..

aztán amikor szembe álltam a kocsival, láttam, hogy a jobb alján csöpög valami, gondolom a víz. alánézve nem láttam többet, mivel a lökhárítóról csöpögött.

amúgy már régebb óta eszi a vizet, csak eddig nem volt látványos.. havonta 1x utántöltöttem egy keveset és kész.

hol keressem a hibát? a hűtőborda repedt volna meg? van valami vectra betegség, ahol idővel ereszthet? vagy csak kapjam le a lököst valahogy, és kutakodjak tovább?

x20xev caravan továbbra is hű társam <_<

Menetirány szerinti jobb oldalán a hűtőnek a műanyag szélén van egy felfogatási pont, ahová a hűtőventillátor kerete van csavarozva. Az szokott körberepedni. Hegeszteni a műanyagot nem lehet, a hőterheléstől elfárad a polymer, újra el fog törni. Nekem egy ügyes hűtős szaki megcsinálta az egész műanyag részt fémből, azóta szivárgásmentes.

No persze lehet, hogy neked nem ott ereszt, az lehet jobb vagy rosszabb eset.

Link to comment
Megosztás:

Menetirány szerinti jobb oldalán a hűtőnek a műanyag szélén van egy felfogatási pont, ahová a hűtőventillátor kerete van csavarozva. Az szokott körberepedni. Hegeszteni a műanyagot nem lehet, a hőterheléstől elfárad a polymer, újra el fog törni. Nekem egy ügyes hűtős szaki megcsinálta az egész műanyag részt fémből, azóta szivárgásmentes.

No persze lehet, hogy neked nem ott ereszt, az lehet jobb vagy rosszabb eset.

nekem a menet irány szerinti bal oldalon csöpög, tehát vmi más bibi lehet. ha lesz égre egy nap amikor nem esik és időm is van szétszedem a járgányt

Link to comment
Megosztás:

jó de az enyém z motoros, egybe van a katalizátorral, egyébként találtam vkit aki megcsinálja olcsóbban elnézek holnap hozzájuk.

Szia

Én kb 2 éve hegesztettem egy öreg szakival 10.000-ért csinálta és az enyém is Z motoros (Z16Xe) és semmi baja.

Ő tanár hegesztést oktat valahol a 10.ker ben.Én ott adtam neki és 2 nap múlva mehettem is érte.

Megpróbálom megkeresni a teloszámát és megírom.

Meg is van: 06309995194

nem emlékszem a nevére de mond azt hogy már hegesztett ilyet :-))))

ÜdvTamás

Link to comment
Megosztás:

Menetirány szerinti jobb oldalán a hűtőnek a műanyag szélén van egy felfogatási pont, ahová a hűtőventillátor kerete van csavarozva. Az szokott körberepedni. Hegeszteni a műanyagot nem lehet, a hőterheléstől elfárad a polymer, újra el fog törni. Nekem egy ügyes hűtős szaki megcsinálta az egész műanyag részt fémből, azóta szivárgásmentes.

No persze lehet, hogy neked nem ott ereszt, az lehet jobb vagy rosszabb eset.

Nekem egyszer felfort a vízem és ugyanott szétrepedezett!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel Tulajdonosok!

Csak azért regisztráltam, hogy itt is elmondhassam, hogy mások ne kerüljenek ilyen szituációba. Egy Opel vectra gépkocsink van, ami annyira tönkrement, hogy a motort darabokra kellett szedni a megjavításához. Nem tudom pontosan mi a baja, mert nem értek hozzá, ezért laikus módon egy "ismerőssel" egyeztünk meg, hogy megjavítja. Mivel nem tudtuk egyben odaadni az alkatrészekre a pénzt, ezért darabokban, de ELŐRE megkapta. Majd miután már ott tartottunk, hogy akkor lehet összerakni a motort és visszatenni a helyére, eltűnt hetekre, a telefonját vagy kikapcsolta vagy nem vette fel. Néha megjelent, amikor kellett még egy kis pénz, majd ígérgetett, hogy holnap jövök, stb... persze nem jött. A mese nekünk az, hogy két hétig a motort mosogatta, amit én készségesen el is hiszek, de attól még nem értem hogy miért kell ígérgetni és hazudozni. Ez az alak egy szentendrei lakos, aki kíváncsi rá, privátban megmondom a nevét, és a részletes történetet, hogy más még véletlenül se bízzon rá semmit. A címem tmelinda04 {at} gmail.com

Az opelos fórumban is esik róla szó itt-ott, és semmi kétségem róla hogy jó szakember, de a hazudozás mestere is! Vigyázzatok kire bízzátok az autóitokat!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer felfort a vízem és ugyanott szétrepedezett!

holnap lesz időm szétszedni, úgy néz ki nekem is azon az oldalon folyik.

viszont jön a mai nap talánya, mi ad ki ilyen hangot? itt hallható

a kipufogó felől jön, a katalizátor utánra saccolnám be. ha hideg a motor, akkor nincs hang, csak mikor bemelegszik. nemrég lettem rá figyelmes, és roppantul idegesít azóta..

Link to comment
Megosztás:

A két hátsó ívet letakarítottam és lefújtam alvázvédővel, kívül maga az ív vége már rozsdás így az cserés lesz kb 1 év múlva a műszaki előtt. Az aljára is fújtam oda ahol láttam, hogy leért és megsérült a gyári alvázvédő így most rendben van <_<

Milyen alvázvédőt használsz?

Nekem az alvázvédő alatt kezdett el rohadni ami most meg lett csináltatva és az csak takart sajnos,így kisebbnek láttam a hibát,aztán a lekaparása után

jött a csodálkozás!Gondolom te sem a nagyobb hibákra fújtad rá...

Ajánlották,hogy homokkal le legyen fújatva az egész alja,aztán lefestve!Én még nem hallottam ilyenről ez előtt,valaki igen?

Link to comment
Megosztás:

Én oda fújtam ahol nem rozsdás, csak be a kerékjáratba hátul és oda ahol az alján lejött a festék, bár ott egy-két apró rozsdafolt volt de kis kaparás után az le is jött még csak felületi rozsda volt és le is jött. A kerékjáraton belül pedig eddig sem volt rozsda csak gondoltam jön a tél ezért ne is legyen. Corás sprayt fújtam rá vastagon, elég szép egybefüggő felületet alkot és még a vizet is taszítja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.