Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hát nem értem. egész délelőtt kerestem, hogy hol folyik a víz a hűtőből, és semmi. egy csepp nem jött ki. pedig vagy 1 órát járattam a kocsit, kis és nagy fordulaton, még mentem vele pár kört is, de így se. próbáltam 100fokra feltornászni a hőmérsékletet, de úgy se jött a víz.

de tegnap meg 12km után, mikor letettem a kocsit, elég rendesen csöpögött a bal elejéből a víz. akkor most mivan? <_<

Link to comment
Megosztás:

hát nem értem. egész délelőtt kerestem, hogy hol folyik a víz a hűtőből, és semmi. egy csepp nem jött ki. pedig vagy 1 órát járattam a kocsit, kis és nagy fordulaton, még mentem vele pár kört is, de így se. próbáltam 100fokra feltornászni a hőmérsékletet, de úgy se jött a víz.

de tegnap meg 12km után, mikor letettem a kocsit, elég rendesen csöpögött a bal elejéből a víz. akkor most mivan? <_<

Lehet csak repedt valahol a hűtőd és csak akkor ereszt ha mozgásban vagy.... csak egy ötlet :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak repedt valahol a hűtőd és csak akkor ereszt ha mozgásban vagy.... csak egy ötlet <_<

most mentem vele 40km-ert és így se csöpög és semmi nem fogyott a vízből.

létezik olyan, hogy csak néha folyik? vagy ezt tényleg nem értem.

amúgy a hang amit feltettem, szerelő szerint a katalizátor adja. kezdjek vele valamit, vagy szokjak hozzá szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Vegyél bontóban. Én 5000 ért vettem.

most mentem vele 40km-ert és így se csöpög és semmi nem fogyott a vízből.

létezik olyan, hogy csak néha folyik? vagy ezt tényleg nem értem.

amúgy a hang amit feltettem, szerelő szerint a katalizátor adja. kezdjek vele valamit, vagy szokjak hozzá szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Én Body alvázvédőt használok, nekem bevált. Idén a küszöb alját lecsiszoltam meg ledrótkeféztem, aztán rozsda oldózás, megint csiszolás. Utána cink spray-el lefújtam kétszer aztán alvázvédőzés. Kíváncsi leszek hogy bírja majd.

Én oda fújtam ahol nem rozsdás, csak be a kerékjáratba hátul és oda ahol az alján lejött a festék, bár ott egy-két apró rozsdafolt volt de kis kaparás után az le is jött még csak felületi rozsda volt és le is jött. A kerékjáraton belül pedig eddig sem volt rozsda csak gondoltam jön a tél ezért ne is legyen. Corás sprayt fújtam rá vastagon, elég szép egybefüggő felületet alkot és még a vizet is taszítja.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nagy problémám remélem tudtok segíteni.1 hónapja lett teljes vezérlés cserélve azóta jött ki a probléma 3000 es fordulatszámnál iszonyatos csörgést lehet hallani a motorból meg magasabb fordulatszámnál is.Több szerelönél is volt de nem jönnek rá a hibára már 6 szor lett szétszedve. 1999-es 1.8i vectrám van.

ha bárkinek bármi ötlete van azt megköszönném

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nagy problémám remélem tudtok segíteni.1 hónapja lett teljes vezérlés cserélve azóta jött ki a probléma 3000 es fordulatszámnál iszonyatos csörgést lehet hallani a motorból meg magasabb fordulatszámnál is.Több szerelönél is volt de nem jönnek rá a hibára már 6 szor lett szétszedve. 1999-es 1.8i vectrám van.

ha bárkinek bármi ötlete van azt megköszönném

Nem lehet, hogy "el lett rakva" a vezérlés?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nagy problémám remélem tudtok segíteni.1 hónapja lett teljes vezérlés cserélve azóta jött ki a probléma 3000 es fordulatszámnál iszonyatos csörgést lehet hallani a motorból meg magasabb fordulatszámnál is.Több szerelönél is volt de nem jönnek rá a hibára már 6 szor lett szétszedve. 1999-es 1.8i vectrám van.

ha bárkinek bármi ötlete van azt megköszönném

Hali!

Nekem 1.6 16V es Vectrám van és valami hasonló problémám volt. Nekem is 3000 es fordulat felet csörgött zörgött a motortérből valami, és ezt kb 5000 es fordulatig. Hát én se tudtam mire vélni. Már kétségbe voltam esve hogy mi lehet ez és majd mennyibe kerül a javítás. Ezt Pestre menet közben vettem észre mikor hazaértem Pécsre akkor tünetesebben átnéztem a gépet. Ránézésre semmit se találtam. Haver autószerelő ezért elvittem hozzá. Elkezdi a müanyagokat ütögetni meg a motor burkolatokat mire elkezd zörögni valami. Mindezt járó motornál. Mire rájöttünk kb 10 perc után hogy a légszürőház alját és tetejét összefogó fém patent van szétnyílva a kaszni felől, és az zörög csörög.

Ez csak egy ötlet volt, hátha az lesz, de ha 6x szedték szét meg rakták össze akkor észre kellet volna venni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem 1.6 16V es Vectrám van és valami hasonló problémám volt. Nekem is 3000 es fordulat felet csörgött zörgött a motortérből valami, és ezt kb 5000 es fordulatig. Hát én se tudtam mire vélni. Már kétségbe voltam esve hogy mi lehet ez és majd mennyibe kerül a javítás. Ezt Pestre menet közben vettem észre mikor hazaértem Pécsre akkor tünetesebben átnéztem a gépet. Ránézésre semmit se találtam. Haver autószerelő ezért elvittem hozzá. Elkezdi a müanyagokat ütögetni meg a motor burkolatokat mire elkezd zörögni valami. Mindezt járó motornál. Mire rájöttünk kb 10 perc után hogy a légszürőház alját és tetejét összefogó fém patent van szétnyílva a kaszni felől, és az zörög csörög.

Ez csak egy ötlet volt, hátha az lesz, de ha 6x szedték szét meg rakták össze akkor észre kellet volna venni.

De ő azt írta hogy a motort szedték szét,szóval lehet hogy a légszűrőt nem nézték!Bár ezt ha egy helyben járatja akkor kiderűl hogy honnan is jön a hang!

Nekem a CD-k a kesztyűtartóban kezdtek el alacsony fordulaton zörögni és azt hittem valami műanyag patent tört el! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen az ötletet de nem hiszem hogy itt az a baj mert direkt szürö van a gépben.Ma van ujra a szerelönél remélem mostmár megoldodik a probléma. csak mert már nagyon idegesít :-D

Azért az is érdekes hogy ennyiszer szétszedték és semmit nem láttak benne...Álló helyzetben is onnan jön a hang meg olyan fordulaton?

Link to comment
Megosztás:

Na a teljes történet a következő: A kocsit 3 hónapja vettük, ami egy Opel Vectra B 1999/12 1.8i 16v x18xe . Az ismerősünk ajánlott egy szerelőt, ő végezte a vezérlés cserét. Elhoztuk a kocsit, akkor lettem figyelmes a motortérből jövő hangos csörgésre, amit úgy 3000-es fordulatszámtól lehet hallani. Na most mi arra gondoltunk, hogy mivel a szerelő a vezérlést cserélte, ezért a hiba ott lehet. Ezek után átvittük a mi szerelőnkhöz. Elmondtam neki is, hogy mi történt. Szétszedte, az egyik feszitő görgő megvolt lazulva. Megcsinálta, mondta menjek próbakört ....mentem, ami a csövön kifért :-D Az elején nem lehet hallani, de viszont úgy 1-2 kilométer után ugyanaz. Azóta tüzetesen átnézett mindent, kb 4-szer lett szétszedve és összerakva. Mindig ugyanez, szétszedi, valamit kijavít, összerakja, próbakört megyek. Az elején semmi baj, de a az út végén visszajön a probléma. Álló helyzetben is nagyon lehet hallani, amikor 3000-nél bekapcsol a csörgő üzemmód :-D. Azért kértem segítséget tőletek, mert mi már tanácstalanok vagyunk.

Köszönjük az eddigi ötleteket, és várom a további észrevételeket! :-))

Link to comment
Megosztás:

Milyen alvázvédőt használsz?

Nekem az alvázvédő alatt kezdett el rohadni ami most meg lett csináltatva és az csak takart sajnos,így kisebbnek láttam a hibát,aztán a lekaparása után

jött a csodálkozás!Gondolom te sem a nagyobb hibákra fújtad rá...

Ajánlották,hogy homokkal le legyen fújatva az egész alja,aztán lefestve!Én még nem hallottam ilyenről ez előtt,valaki igen?

szia!a "CHEMICO"-nak van egy rozsdaátalakitó-ja és a wurth-nek.azon többet nem jön ki a rozsda "SOHA".!!! CHEMICO RUST BLOCK vizes bázisú rozsdaátalakitó polimer.Én ezzel csináltam és rá festhető alvázvédőt ,ez a tuti:)

Link to comment
Megosztás:

szia!a "CHEMICO"-nak van egy rozsdaátalakitó-ja és a wurth-nek.azon többet nem jön ki a rozsda "SOHA".!!! CHEMICO RUST BLOCK vizes bázisú rozsdaátalakitó polimer.Én ezzel csináltam és rá festhető alvázvédőt ,ez a tuti:)

Hol, és mennyiért lehet ilyet venni? :)

ITT kiszolgálják vajon az egyszerű halandókat? :D

Link to comment
Megosztás:

Okés, köszönöm! :)

Szia! beszéltem az üzletkötővel magánszemélyként nem lehet lekérni ezt az anyagot de ha van valami ismerős cég Ők le tudják kérni.Annyi a bibi,hogy az első áru rendelést kápé-ban kell kifizetni.Ha találsz akkor elküldöm az üzletkötő telefonszámát és rajta keresztül meg tudjátok rendelni.

Link to comment
Megosztás:

Akinek van az autóján klasszikus sárvédő le tudná írni, hogy mennyit ér? Nekem a kerekek mögötti rész és a hátsó lökös mindig csupa kosz, de ha lenne ilyen kis sárvédőm akkor az megvédené? Hol lehet ilyet szerezni egyáltalán és mennyit érne?

Nekem van. Nem túl nagy - nem lóg földig, mint anno a Zsigákon -, de szerintem kifejezetten hasznos dolog. A hátsó lökös csak középen szokott szutyok lenni, ott is épp csak az alsó domborodásig (B2), az oldalát is megvédi a szutykosodástól, és ami fontosabb: a küszöböt a kavicsok felverődésétől.

Beszerezni szerintem e-bay és vatera segítségével tudsz. Múltkor vett valaki, tán B2-re valót, biztosan tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van. Nem túl nagy - nem lóg földig, mint anno a Zsigákon -, de szerintem kifejezetten hasznos dolog. A hátsó lökös csak középen szokott szutyok lenni, ott is épp csak az alsó domborodásig (B2), az oldalát is megvédi a szutykosodástól, és ami fontosabb: a küszöböt a kavicsok felverődésétől.

Beszerezni szerintem e-bay és vatera segítségével tudsz. Múltkor vett valaki, tán B2-re valót, biztosan tud segíteni.

Én vettem B2-re valót, vateráról. Sajna a terméklapon nem volt feltüntetve, hogy B2-re való, én pedig nem kérdeztem rá. Csak amikor megkaptam a csomagot, akkor ért hidegzuhanyként, hogy ez B2-re való. De végül is sikerült rá faragnom a kocsira, mert túl drága volt ahhoz, hogy csak a szekrényben álljon.

Olyan sokat nem ér, mint amire számítottam, de valamennyire azért megvédi. De minél szélesebb a, illetve minél kijjebb ban a kerék, annál kevésbé védi meg.

Viszont szerintem sokkal elegánsabb vele az autó :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.