Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ahogy a rajzon kibogarásztam a belső keringetéssel van sorbakötve talán? Itt a manuálklíma rajza:

klíma

Annyit sikerült kitapasztalnom, hogy valami köze ehhez van. Mert bizonyos esetekben csak akkor tudtam bekapcsolni a belső keringetést, ha a leghidegebb állásban volt a kar.

Ha megkérlek megnéznéd, hogy nálad hogy működik? Klímával, klíma nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Annyit sikerült kitapasztalnom, hogy valami köze ehhez van. Mert bizonyos esetekben csak akkor tudtam bekapcsolni a belső keringetést, ha a leghidegebb állásban volt a kar.

Ha megkérlek megnéznéd, hogy nálad hogy működik? Klímával, klíma nélkül.

Kipróbáltam, ha a szabályzó nem a leghidegebben van akkor nem kapcsol be a belső keringetés szelepe, viszont a kapcsolón kigyullad a sárga lámpa.

Ez független a klíma állásától - legalább is amit bentről hallok, csak akkor kattog a mágnesszelep ha a szabályzó a leghidegebb állásban van. A kapcs. rajzban is ilyesmi áll az S131-re határoló kapcsoló a jégtelenítő emelőhöz. Az Y35 pedig a belső keringetés mágnesszelepe.

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam, ha a szabályzó nem a leghidegebben van akkor nem kapcsol be a belső keringetés szelepe, viszont a kapcsolón kigyullad a sárga lámpa.

Ez független a klíma állásától - legalább is amit bentről hallok, csak akkor kattog a mágnesszelep ha a szabályzó a leghidegebb állásban van. A kapcs. rajzban is ilyesmi áll az S131-re határoló kapcsoló a jégtelenítő emelőhöz. Az Y35 pedig a belső keringetés mágnesszelepe.

Értsem úgy, hogy például télen, ha fűteni kell, és belső levegő keringetésre akarsz kapcsolni, mert megy előtted egy füstöt okádó traktor, akkor nem tudsz?

Mi az a jégtelenítő emelő?

Azt hiszem, ezt én inkább kihagyom majd a kapcsolásból.

Csak azt fogom bekötni, hogy bekapcsolt klímánál legkisebb fokozaton induljon el a ventilátor, mert azzal el lehet kúrni a párologtatót, ha lejegesedik.

Link to comment
Megosztás:

Értsem úgy, hogy például télen, ha fűteni kell, és belső levegő keringetésre akarsz kapcsolni, mert megy előtted egy füstöt okádó traktor, akkor nem tudsz?

Mi az a jégtelenítő emelő?

Azt hiszem, ezt én inkább kihagyom majd a kapcsolásból.

Csak azt fogom bekötni, hogy bekapcsolt klímánál legkisebb fokozaton induljon el a ventilátor, mert azzal el lehet kúrni a párologtatót, ha lejegesedik.

Valószínű úgy van ahogy írod, a jégtelenítőt csak megpróbáltam szó szerint fordítani "Limit switch-defroster lever" Gondolom a csapóajtó ami lezárja a külső levegőt. A gyári is alapból indítja a ventilátort ha bekapcsolod a klímát - legalább is az enyém is indul egyesen ha benyomom a klímát.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű úgy van ahogy írod, a jégtelenítőt csak megpróbáltam szó szerint fordítani "Limit switch-defroster lever" Gondolom a csapóajtó ami lezárja a külső levegőt. A gyári is alapból indítja a ventilátort ha bekapcsolod a klímát - legalább is az enyém is indul egyesen ha benyomom a klímát.

A pdf fájlal valami probléma van, mert nincs benne semmi, kivéve egy 3 soros szöveg. 3,6 kilobájt.

Fel tudnád rakni még egyszer? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Seth

Egyszer írtad, hogy sikerült megjavítanod az ülés háttámlájában a deréktámasz merevítőt, amit egy vagy két tekerentyűvel lehet állítani, mert el volt törve? Mindez hogy sikerült, illetve mi baja volt? Nekem kettő tekerentyű van, és csak az alsó csináél valamit, ha csavargatom, a felső nem. Az a gyanúm, hogy a felső merevített állapotában fosta össze magát. Hogy tudnám megjavítani?

Link to comment
Megosztás:

Azóta plusz tapasztalatot szereztem: nem javítható:)

Megragasztottam, eltört.... aluminiumból vágtunk faterral megfelelő tekerentyűt de nem jó a gyári műanyag helyett ami elég bonyolult megoldás, ami szóba jöhet: bontott szakadt ülés jó tekerővel, 2 popszegecset kifúrni és átcsavarozni, más nem lehetséges de elment vele jópár óra összesen....

Link to comment
Megosztás:

Azóta plusz tapasztalatot szereztem: nem javítható:)

Megragasztottam, eltört.... aluminiumból vágtunk faterral megfelelő tekerentyűt de nem jó a gyári műanyag helyett ami elég bonyolult megoldás, ami szóba jöhet: bontott szakadt ülés jó tekerővel, 2 popszegecset kifúrni és átcsavarozni, más nem lehetséges de elment vele jópár óra összesen....

Nekem nem a tekerentyűvel van a gond szerintem. Ütközéstől ütközésig kb 8-10-szer tudom körbe forgatni, de nem húz meg semmit.

Hol van a popszegecs, amit le kell fúrni?

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted, ami a jobb első keréknél, a levegőszűrő mellett van?

Erre gondolsz?

Igen,csak nagy méretben,vagy közelebbi képről!Nekem a teteje mint ha körbe lenne repedve,de lehet hogy úgy van sajtolva?

Erre lennék kíváncsi...

Most már menet közben is hallom hogy recseg valami,valahol a futóműben,de nem tudom behatárolni hogy merre!

Amíg nem tudom elvinni futóműveshez megnézetni,le akarok ellenőrizni pár dolgot,hátha legalább pontosítani tudom hogy honnan jön a zaj!

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem a tekerentyűvel van a gond szerintem. Ütközéstől ütközésig kb 8-10-szer tudom körbe forgatni, de nem húz meg semmit.

Hol van a popszegecs, amit le kell fúrni?

Nem is a külsőre gondoltam hanem a belső fogaskerékre :) Akkor nálad is egyrészt ki van akadva másrészt el van törve/kopva. Az ülés burkolatát kell leszedni majd a tekerentyűket kívül és ott lesz egy kis szivacs alatt a két szegecs a tekerentyűk felett és alatt 1-1.

Link to comment
Megosztás:

Nem is a külsőre gondoltam hanem a belső fogaskerékre :) Akkor nálad is egyrészt ki van akadva másrészt el van törve/kopva. Az ülés burkolatát kell leszedni majd a tekerentyűket kívül és ott lesz egy kis szivacs alatt a két szegecs a tekerentyűk felett és alatt 1-1.

Az ülés burkolatát hogy szedem le?

A tekerentyűket csak le kell húznom?

Link to comment
Megosztás:

Igen,csak nagy méretben,vagy közelebbi képről!Nekem a teteje mint ha körbe lenne repedve,de lehet hogy úgy van sajtolva?

Erre lennék kíváncsi...

Most már menet közben is hallom hogy recseg valami,valahol a futóműben,de nem tudom behatárolni hogy merre!

Amíg nem tudom elvinni futóműveshez megnézetni,le akarok ellenőrizni pár dolgot,hátha legalább pontosítani tudom hogy honnan jön a zaj!

Szóval akkor felülről, nagy felbontásban. Rendben. Holnap lefényképezem!

Úgy emlékszem ez egy alumínium öntvény, nincs ebben semmi sajtolva. De holnap a képről kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor felülről, nagy felbontásban. Rendben. Holnap lefényképezem!

Úgy emlékszem ez egy alumínium öntvény, nincs ebben semmi sajtolva. De holnap a képről kiderül.

Köszönöm,várom!

Szerk. Húúúúú b@cca meg,én meg Zozornak jövök a váltószoknyás képekkel!Ejjj de elfelejtettem! :) Sok sörbe fog ez kerülni nekem!(vagy neki) :D

Link to comment
Megosztás:

Gyors kérdésem lenne: a manuál klímás fűtő ventilátora jó a digit klímáséba?

Azt tapasztaltam a minap, hogy ebben a hőségben az egész hűtő fűtő ventilátor felmelegedett és leállt kis pihentetés után 5-10 perc újraindult (szerintem túlmelegedett)

Na ezért kérdem hogy jó-e mert manuálost komplett találtam olcsón

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak a képek. Remélem ilyenre gondoltál.

Tökéletes,köszönöm szépen!Ha megnézed te is a tetején körben olyan mint ha meg lenne végig repedve az egész!Vagyis attól féltem hogy így van nálam,de ezek szerint ilyen gyárilag!Semmi mintázata,formája nincs azért gondoltam rá,hogy esetleg szétrepedt a tartó valamitől!

Megnyugodtam,hogy ez jó!

Ma voltam 2 szervízben is teljes futómű átvizsgáláson és érdekes dolgok derültek ki! Folyt köv... :)

Link to comment
Megosztás:

Csak pattintós az egész, nyúlj be az aljár és húzd le a többi adja magát :) Hátul, alul a műanyag sínt kell lehúzni.

Nah, sikerült. Két ilyen szar volt benne, mint a képen.

IMG01415-20110809-1947_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A tekerentyűt ha forgatom, akkor ez a két vas 90 fokban fordul el. Az alsó teljesen működőképes volt, a felsőn viszont el volt törve a műanyag, ami befogja ezt a vasat.

IMG01416-20110809-1948_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ragasztani esélytelen lett volna, úgyhogy inkább kiszereltem mindkettőt a francba, mert alap helyzetben is nyomták a hátamat. Viszont ha nagyon akartam volna meg tudtam volna javítani.

Most elsőre jóval kényelmesebbnek tűnik az ülés, jobban felveszi a hátam vonalát, de majd holnap, hosszabb úton fog kiderülni.

Egyébként semmi értelme ezeknek a derék keményítőknek szerintem. Egy alap GL ülés a huzatot leszámítva semmivel sem rosszabb, sőt!

Link to comment
Megosztás:

Egyébként semmi értelme ezeknek a derék keményítőknek szerintem. Egy alap GL ülés a huzatot leszámítva semmivel sem rosszabb, sőt!

Ez szerintem erősen szubjektív. :) Amióta megvan a Vectra, hűen vallom, hogy deréktámasz nélküli autót nem veszek ezután, nekem nagyon bejön. Nem azt mondom, hogy fullra ki van tekerve (nekem egy tekerős), mert az kényelmetlen, de egy kis extra támasztás az én derekamnak nagyon jól jön.

Most hétvégén kölcsönadtam tesóméknak az autót egy kicsit, sógornőm frankón el is tekergette a deréktámaszt, először azt találta meg háttámla állítás címen. Nos, a Békéscsaba-Győr távon többször kellett tekergetnem, mert nem találtam a régi beállítást.

Jut eszembe! Ülés nyekergést mennyire bonyolult kiiktatni? Nem tudom eldönteni, hogy a deréktámasz nyikorog, vagy az ülőlap.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.