Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok Típus és Márkatárs Fórumlakók :) !

Még új vagyok itt, nem rég csatlakoztam a fórumhoz! Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy nem-e lenne valakinek elfekvőben kicsipénzért benzines B Veci középdob rendszere?? Nekem egy lalakott szétrohadt sz*r is jó lenne! Lehetőleg Kecskemét, és Kiskunfélegyháza vonzáskörzetében lenne a legjobb :) Azért kellene nekem mert nemrég vettem egy Irmscher végdobot a gépre.. és hát nincs valami nagy hangja..sőt szinte semmi. :( Ki szeretném csapni alóla a középdobot, de a gyári jót nem szeretném szétvágni... ezért lenne jó egy olyan aminek a felfogatás pontjai éppek csak mondjuk a dob szét van rohadva vagy sérült mert nekem csak a csövek kellenének! Előre is köszönöm!!

Kecskemét Csóka utcában vagy veszelszkinél biztos találsz ilyesmit főleg ha mondod nekik hogy nem kell hogy jó legyen!

Link to comment
Megosztás:

Mármint a közép dobra értettem hogy nem a sima henger alakú dobod van hanem egy hosszú mittudom én milyen alakú(fura) :blink: a hátsó dobot látom oké a hanzásért a középdob is felelős ha nem a henger alakú akkor a másik fajta dobban akkora a folytás hogy ha leveszed a hátsó dobot akkor sem lessz hangosabb

Link to comment
Megosztás:

jaaa értem már mire gondoltál! Hát nem hengeres hanem olyan fura izé alakú :D Igen tapasztaltam én is, hogy le vettem a gyári végdobot és hát ugyan olyan hangja volt végdob nélkül, mint ha rajta lett volna... Na de ha most én ezt ki iktatnám akkor teljesítményben változna valamit?? Negatív irányra gondolok!

Straega:

köszönöm! neten keresgéltem és már nagyjából tudom, hogy merre van! Holnap telefonálok egyet hátha van nekik! Köszönöm az infót mégegyszer!!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is olyan középdobom volt szereztem hozzá egy henger alakút most az van fent jobb lett a hangja és érzésre jobban is megy .Negatív irány ,ugyan miért lenne az negatív ha a folytást kiveszed ? semmi hátránya nincs sem rövid sem hosszú távon,söt előnyöseb.

A sima csövet semmiképp nem javasolnám valami dobot szerkessz bele mindenkép,márcsak azért is érdemes beletenni hogy majdan müszaki előtt ne kelljen erre is költeni hogy be kell heggeszteni egy dobot .

Link to comment
Megosztás:

Állítja a befújt levegő hőfokát. Szerintem ez normális.
Vagy van a vezérlőben egy pici ventillátor,ami az utastérből szívja a levegőt,és ráfújja a hőfokérzékelőre,az zöröghet,lehet,tele van kosszal.

köszönöm szépen. valamelyik szabadnapomon belekukkantok, mi is a helyzet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ....ismét :)

A futómű-és motorfelújító project mellett van még egy dolog, ami baromira aggaszt:

Csapadékos időjárás esetén a sofőr ülés mögötti lábtérbe a kárpit felett vagy 2-3cm-rel áll a víz.....

....kibeleztem a kocsit és rájöttem, h nem csak ott, hanem a lábam alatt is, a pedálok környékén is áll a víz, csak az nem tudott feljönni mert ott "jobb a szigetelés" Vagy 3-4 liter vizet mártogattam és facsartam ki onnan a bal oldalról (a jobb oldalon nyoma sincs semminek) A padlólemez szép és ép, a "gumidugók" szintén, de mégis valahol beázik a bal oldalon de nem tudok rájönni h hol!

Volna valakinek tippje?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ....ismét :)

A futómű-és motorfelújító project mellett van még egy dolog, ami baromira aggaszt:

Csapadékos időjárás esetén a sofőr ülés mögötti lábtérbe a kárpit felett vagy 2-3cm-rel áll a víz.....

....kibeleztem a kocsit és rájöttem, h nem csak ott, hanem a lábam alatt is, a pedálok környékén is áll a víz, csak az nem tudott feljönni mert ott "jobb a szigetelés" Vagy 3-4 liter vizet mártogattam és facsartam ki onnan a bal oldalról (a jobb oldalon nyoma sincs semminek) A padlólemez szép és ép, a "gumidugók" szintén, de mégis valahol beázik a bal oldalon de nem tudok rájönni h hol!

Volna valakinek tippje?

A motortér felől nézzél körül,jobb oldalon a vákuumdob környékén,illetve a bal oldalon a gumi kábeltömítések körül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ....ismét :)

A futómű-és motorfelújító project mellett van még egy dolog, ami baromira aggaszt:

Csapadékos időjárás esetén a sofőr ülés mögötti lábtérbe a kárpit felett vagy 2-3cm-rel áll a víz.....

....kibeleztem a kocsit és rájöttem, h nem csak ott, hanem a lábam alatt is, a pedálok környékén is áll a víz, csak az nem tudott feljönni mert ott "jobb a szigetelés" Vagy 3-4 liter vizet mártogattam és facsartam ki onnan a bal oldalról (a jobb oldalon nyoma sincs semminek) A padlólemez szép és ép, a "gumidugók" szintén, de mégis valahol beázik a bal oldalon de nem tudok rájönni h hol!

Volna valakinek tippje?

A motortér felől nézzél körül,jobb oldalon a vákuumdob környékén,illetve a bal oldalon a gumi kábeltömítések körül.

De a sofőr ülés a bal oldalon van és a vákum dobtól nem tud oda jutni a víz semmilyen módon Ráadásul hátra,keresztül kellene mennie a víznek a kardán alagúton ami fizikailag lehetetlen.

Bal oldalon lessz a gond de ennyi viz nem tud csak ugy kis helyen beszivárogni ajtó kéderek ellenőrzése mindenképpen mivel álla viz tuti hogy nem lentről jön mert akkor ki is folyna

Link to comment
Megosztás:

No szétnéztem, bal oldalon a tükör vonalában van elszakadva keresztben a legfelső gumicsík/az alsó végétől felfelé kb 10-15 cmnél/, de annak is csak a felső része egy picit, így ha engedne ott be vizet, rögtön csak továbbfolyna a motortér "ereszébe" mert az alja ép bár alálestem, a karosszéria élén, amire rá van csúsztatva, csekély rozsdafolttal volt szerencsém találkozni. A B oszlopon lévő, két ajtó közti függőleges szigetelő legalsó részén van hosszában egy 10cm-es repedés, de ahogy nézegettem odáig el/le sem jut a víz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.