Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

vagy nem jut el az olajnyomás a hidrotökébe, mert az olaj útja el van zárva az elsö veztengelycsapágynál - van vagy nincs nut a tengelyen kérdéskör

ha lesz idöm este belinkelem a gyári útmutatót, de lehet, h már linkeltem pl a veterán chatbe

Igen, ez az első tételhez sorolható.

De én továbbra is azt mondom, hogy ezen C-s blokkok már olyan illesztésekkel és olajpumpával vannak ellátódva

(konkrétan ezét a 2.4-ét nem ismerem, de a többiét nagyrészt igen), aminek ellensége a 20-as olaj. 10W40 a gyári

előírás, és 15W40ig lehet felmenni éghajlattól és olajminőségtől (teljesítményindextől is) függően.

Link to comment
Megosztás:

ebben az olajkérdésben nemmerek állást foglani, mert a széria 2.0-ban a 20w az ok, de 2.4 is ok-e?

erröl nincs infóm

ha viszont a hengerfej még sohadesoha nem volt levéve, akkor elég nagy a valószínüsége, hogy az olaj útja nincs elzáródva a veztengelynél, mert gyári van benne

Link to comment
Megosztás:

ebben az olajkérdésben nemmerek állást foglani, mert a széria 2.0-ban a 20w az ok, de 2.4 is ok-e?

erröl nincs infóm

A C-s (és eléggé valószínűsítem hogy így a C24NE is) motorok már eléggé különböznek a régi cih motoroktól.

De mint mondtam, ezt a típust konkrétan csak kívülről ismerem :D

Link to comment
Megosztás:

A C-s (és eléggé valószínűsítem hogy így a C24NE is) motorok már eléggé különböznek a régi cih motoroktól.

De mint mondtam, ezt a típust konkrétan csak kívülről ismerem :D

Szerintem az összes CIH motor ugyan olyan,de lehet,hogy a 20-as olaj túl vastag neki.

Megpróbálok még egy "vér" átömlesztést neki , utánna nem tudom mi lesz.

Link to comment
Megosztás:

Azért, ha már próbálkozol, akkor légyszi csinálj már valamit a többi dologgal is... :D kicsit hülyén érzem magam, amikor egy kisebb gázadásnál nagyobb füst jön ki a mantából, mint amekkora atomfelhő vol nagasaki és Hiroshima felett a robbanás után :D

Link to comment
Megosztás:

Azért, ha már próbálkozol, akkor légyszi csinálj már valamit a többi dologgal is... :D kicsit hülyén érzem magam, amikor egy kisebb gázadásnál nagyobb füst jön ki a mantából, mint amekkora atomfelhő vol nagasaki és Hiroshima felett a robbanás után :D

Ez végülis olyan lehet mint a ninjáknál a füstfelhő amikor el akarnak tünni az ellenfél szeme elől. Igazi varázslat :P !!!

Link to comment
Megosztás:

Azért, ha már próbálkozol, akkor légyszi csinálj már valamit a többi dologgal is... :D kicsit hülyén érzem magam, amikor egy kisebb gázadásnál nagyobb füst jön ki a mantából, mint amekkora atomfelhő vol nagasaki és Hiroshima felett a robbanás után :D

Mondjuk ha a 20-as olajat is így megkajálja, akkor igencsak kopottas lehet az a blokk :P

Link to comment
Megosztás:

Ez végülis olyan lehet mint a ninjáknál a füstfelhő amikor el akarnak tünni az ellenfél szeme elől. Igazi varázslat B) !!!

B) az enyémből mondjuk hamarabb tör fel a füst :D

Nem tudom Gabi... :D én már semmit nem értek.. :P de ma bemérjük az olajnyomást ;) (aztán öngyilkos leszek :D )

Link to comment
Megosztás:

B) az enyémből mondjuk hamarabb tör fel a füst B)

Nem tudom Gabi... :D én már semmit nem értek.. :P de ma bemérjük az olajnyomást ;) (aztán öngyilkos leszek :D )

meglett a hiba??????..............................

az opel ilyen.nem jössz rá a hibára,azt hiszed x akta,és közben olyan nyilvánvaló a hiba,hogy nem veszed észre.

ez sok-sok év kulcsolás konklúziója.............

Link to comment
Megosztás:

köszönöm az aggódást :D

Hát az úgy volt, hogy Ice Man nem tudott bejönni a műszerével... :D pedig két doboz fagyival vártuk ;)

szóval nem néztünk rajta semmit, inkább Tiv kartárssal beunicumnexteztünk B)

de szerintem egyre rosszabb a helyzet, mert olyan füstöt lök ki magából, hogy még a legszarabb dízel sem produkál olyat.... :P

Link to comment
Megosztás:

de szerintem egyre rosszabb a helyzet, mert olyan füstöt lök ki magából, hogy még a legszarabb dízel sem produkál olyat.... ;)

Na Ha Sanyib vezeti a VW offautót ami dízel, akkor nem lehet a füsttől látni. :P

Akkor még mindig nem jó a 2.4? Gondolom eléggé haragos vagy emiatt :D .

Én a manta kábelkötegével vacakolok 2 napja. Próbálom rendszereznia káoszt, és cserélgetni a cserélnivaló dróthalmazt. iszonyat amit a métervastag szigszalag alatt találtam :D , de kezd alakulni a forma.

Link to comment
Megosztás:

Mondhatni nem tökéletes a 2,4, de biztos vagyok benne, hogy valami jóakaróm elátkozott... :D mindegy, mert előbb-utóbb úgyis jó lesz, és akkor majd visszaszáll az átok B) :D

A kábelkötegen ne lepődj meg :D tudod, ki állt volna neki szétszedni... Nekünk erre segítségnek ott van Ice Man, aki valami perverz oknál fogva még élvezi is a kábelkötegek kötözgetését :P Múltkor eült megcsinálni az enyémet, és csak annyit lehetett látni,hogy néha lenyel egészben egy palacsintát, és egyébként meg repkednek a kábeldarabok, és egyre magasabb kábelhegyen ül (Kötelező olvasmány: Kábel a rengetegben :D vagy) ;) majd a végén közölte, hogy kész... ez az a képesség, amit mindig csodálni fogok... B)

Link to comment
Megosztás:

Na én hozzáláttam, a kábeldarabok a lábam alatt csak gyűlnek, de nem is az az idegesítő, hanem a millió méternyi szigszalag, aminek a cafatjai beterítik a garázst, az udvart és már a lakást is , mert állandóan a papucsom talpára ragad. pedig óránként takarítok magam után. CSak azt érzem,hogy egyre nehezebb lépnem :P , azt hidtem megbetegedtem, vagy ilyesmi, mikorra rájöttem,hogy 2 kg szalag ott virít a talpamon és legyökereztet a járólapra. De a legdurvább ma reggel volt.Nagy vígan kimentem 8 körül a garázsba kicsit megsimizni Monát(vagyis ami van belőle) a németjuhász kutyuska(ami a télen 3 autótakaróponyvát szétszaggatott) jött utánam, behasalt a kocsi alá és egy fél méteres döglött patkányt húzott ki alóla :D . 10 percig kergettem a kutyát egy lapáttal mire el tudtam kérni tőle, hogy kidobjam ,elássam elégessem a rágcsálót.

Igazából a kábelezés lassan rendben van. sokat cetliztem és rajzolgattam,hogy mindent vissza tudjak forrasztani amire szükségem van. De lassan kész a rendszerezés, és már tűnik a káosz ;) .

ja és én is palacsintát kajáltam ma a meló közben :D .

Link to comment
Megosztás:

a patkány durva lehetett... B)

nem is tudom, hogy itt van e jó helyen a következő mondatom, vagy a szívásokban, de leszarom a 2,4-et NEM KELL! inkább járok villamossal vazze, de nekem ez már sok!

Az összes kibszott olaj a kipufogón át megy el úgy, hogy a motorban nem is járt! Semmi extra tervem nem volt, csak annyi, hogy bevásároljak hétvégére, ez a nagy szardarab ott bent a motortérben meg el kezd csattogni, aztán mennek el a hengerek, meg minden ami kell :D esküszöm, nem véletlenül nem akartam évekig 2,4et!!!! Biztos éreztem, hogy nekem az nem lesz jó.

De esküszöm, ilyet még nem bsztam! 8 rohadt éve építjük a mantákat - volt olyan, hogy a kosárból összerakott motor hurcibált évekig, meg a szar alkatrészekből összetákolt motor gyalázott mindenkit - de ilyet még az életben nem láttam, hogy megveszünk valamit autóstúl, halljuk járni, tök hibátlan meg minden, aztán állóhelyben összefossa magát a computer, utánna meg olyan az egész, mintha a méhtelepről vettük volna az egész motort :D :P olyan kibaszottkurvamérges vagyok, hogy ihaj!!!! ;) nem kell ez a szar! Inkább teszünk vissza egy gyári kétezrest, osz jónapot! B)

Link to comment
Megosztás:

a patkány durva lehetett... B)

nem is tudom, hogy itt van e jó helyen a következő mondatom, vagy a szívásokban, de leszarom a 2,4-et NEM KELL! inkább járok villamossal vazze, de nekem ez már sok!

Az összes kibszott olaj a kipufogón át megy el úgy, hogy a motorban nem is járt! Semmi extra tervem nem volt, csak annyi, hogy bevásároljak hétvégére, ez a nagy szardarab ott bent a motortérben meg el kezd csattogni, aztán mennek el a hengerek, meg minden ami kell :D esküszöm, nem véletlenül nem akartam évekig 2,4et!!!! Biztos éreztem, hogy nekem az nem lesz jó.

De esküszöm, ilyet még nem bsztam! 8 rohadt éve építjük a mantákat - volt olyan, hogy a kosárból összerakott motor hurcibált évekig, meg a szar alkatrészekből összetákolt motor gyalázott mindenkit - de ilyet még az életben nem láttam, hogy megveszünk valamit autóstúl, halljuk járni, tök hibátlan meg minden, aztán állóhelyben összefossa magát a computer, utánna meg olyan az egész, mintha a méhtelepről vettük volna az egész motort :D :P olyan kibaszottkurvamérges vagyok, hogy ihaj!!!! ;) nem kell ez a szar! Inkább teszünk vissza egy gyári kétezrest, osz jónapot! B)

pedig jó a 2.4.nekem napi 150-200 km-t megy minden nap.

semmi baja,eddig.

lehet sokat ált és leragadtak a gyűrük.vagy van benne millió km.esetleg a tescós olaj megtette a hatását az előző gazdinál.

nekem a 3.0-t váltotta és nem bántam meg.jobb a fogyi és elég jól megy gázzal is.mondjuk nem versenyzek vele,de rengeteget trélereztem eddig és arra is tök jó volt.

Link to comment
Megosztás:

Hajni...addig okés, hogy kétezrest kell beleszúrni...de ne én mondjam már meg a tutit, hogy c20xe legyen az... :D :D

Az nem olyan jó, mert új motortartó bakokat is heggeszthet, másik leömlő és műszakit sem fog rá kapni soha, satöbbbi. Azt a legjob egy 1.8 OHC mantába rakni, ott kész van már minden.

Szerintem ha bármilyen motort beleraksz, azt elötte mindenképp atomjaira kell kapni és fel kell újítani. Az kevés ha "jó volt a hangja" abban amiből kivettétek. Szerintem is egy nagyon jó motor az a 2.4, csak nem kelett volna elhamarkodni a beépítést.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is egy nagyon jó motor az a 2.4, csak nem kelett volna elhamarkodni a beépítést.

Nem volt az elhamarkodva. Ennyire már csak értünk hozzá.

Egyébként meg nem mindig jó, ha megbontasz valamit, mert lehet az is, hogy utánna szarabb lesz. Én spec nem szednék szét szívesen semmit, aminél valami miatt nem indokolt. Szerintem, ha egy egységet megbontasz, akkor az már nem lesz ugyanolyan. IIgaz, vagy jobb, vagy roszabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Egy hengerfejet mondjuk érdemes lett volna legalább lekapni, azzal nem rontasz a helyzeten :D

Abból már elég jól látszik a motor állapota, és be lehet csiszolni a szelepeket, lehet szelepszárszimmeringet

is cserélni, át lehet mosni az olajjáratokat... és ez mind low cost, és biztos jobb lesz a motor utána :D

Link to comment
Megosztás:

Egy hengerfejet mondjuk érdemes lett volna legalább lekapni, azzal nem rontasz a helyzeten :D

Abból már elég jól látszik a motor állapota, és be lehet csiszolni a szelepeket, lehet szelepszárszimmeringet

is cserélni, át lehet mosni az olajjáratokat... és ez mind low cost, és biztos jobb lesz a motor utána :D

Még szét sem kéne fűzni ehhez...

Link to comment
Megosztás:

De minek valamit szétszedni, ha látod, hogy elvileg jó??? :D Minek leszedni a hengerfejet, ha nem tűnik indokoltnak??? Meg szétfűzögetni??? :D Nem a low cost-on van a hangsúly, hanem azon, hogy jól legyen összerakva! Soha nem spóroltunk ilyeneken, mert végülis kisarkítva akár az életed is függhet rajta... nem ez volt a gond, hanem így utólag már csak egy tippünk maradt...

Csak, hogy értsétek:

- a motor szépen járt, nem tűnt úgy, hogy zsákbamacskát vettünk. Mikor beletettük a mantába, még akkor is szépen járt. A problémák apránként jöttek elő

- cseréltünk már motort, pedig csak a gyertyát kellett volna

- a fentiekből okulva és az előzményeken alapulva nem mindig kell a legrosszabbra gondolni, érdemes végigvenni a lehetséges okokat

- a mi esetünkben az olajnyomás volt a gyanús, minden eshetőségen végigmentünk. (nem csak mi, hanem olyan mesterek is, akiket köreinkben mindenki feltétel nélkül elismer, mert értenek hozzá. Ők sem voltak okosabbak, mint mi. Pedig bíztunk abban, hogy mi vagyunk a bénák. Ha mi hülyék voltunk, akkor ők is.)

- ezek a motorok és autók egyszerűek alapból, mint a faék. Ha eddig beszart egy motor, kihúztuk a meggyfa alól a másikat, belelógattuk, oszt haladtuk tovább.

- MrManta 400asába is így került a motor, nem lett se hengerfej leszedve, se semmi, és mégis beszarsz, akkorát lép

- stb.

Egy szó, mint száz: ahogy mondani szokták, a tőlünk elvárható legnagyobb gondossággal jártunk el.

Ami nekem fáj: soha nem akartam 2,4-et. Mindig azt mondtam, hogy előbb lesz 3ezer, mint 2,4, mert nem éreztem úgy, hogy az nekem jó lesz. Nem is lett. Most vagy én vonzottan be a bajt, vagy azért nem akartam soha, mert éreztem, hogy ez lesz.

A 2,4 pedig úgy lett mégis, hogy a régi 2ezres ideiglenesen volt beletéve, miután újraépítettük a gépet. A régi, felújításra váró 2,2 került volna vissza bele. Ehhez már minden megvolt, amikor a kisebbség jeles képviselői ellopták és elvitték valszeg a méhbe :P

És akkor hívott egy ismerős, hogy eladná az omit 2,4es mocival. Innen jöt az ötlet, hogy akkor ugorjuk egy kategóriát és tegyük bele azt.

Na. Ez fáj nekem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.