Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A vezszíj szerintem szemre vételezni kéne, fő a biztonság, a görgőket is csak akkor fogod megtudni hogy jók-e.

Csak sajnos a görgőkön is lehetnek hajszálrepedések. Ha 1000% hogy csak 40e van benne akkor még 20-at kibír, de ha öregek akkor ez sem biztos ! Szerintem minden használt autón vásárlás után ki kell cserélni a szíjat is meg a görgőket is, ugyanis ha netán elszakad vagy átugrik akkor nagyon kemény pénz a javítása...

Link to comment
Megosztás:

Maximálisan egyetértek knight kolegával!!!

Szerintem is kár ezen spórolni. Használt autó vásárlásánál vezérműszíj, feszítőgörög, olajcsere tuti. Akár mit mond a tulaj. Lehet hogy km még lenne a vezműszíjban, de ha mondjuk 5 éve cserélte a fószer, akkor már nyugodtan szakadhat. Ráadásul azt sem tudjuk, h. milyen fordulaton ment bele az a 40e km. :twisted: Lehet hogy nem volt nagy streetracinges az öreg, de ha sokat ment vele autópályán (és tolta is neki), akkor is sokkal jobban használódott a szíj. Szóval szerintem ha nyugodt akarsz lenni és a pénztárcád is engedi, akkor hamarosan csere. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hat amint lesz ra zse cserelem a szijat,de most atiratas,biztositas,eredetvizsgalat elviszi a lovet :) !

Addig csak olaj csere lesz,szurokkel.

Akkor nem tudja senki mi lehet a futomu feloli hang forrasa?

az oreg egyebkent arra hasznalta gepet,hogy neha bejott vele Kecskemetre(Lajosmizsei az oreg) es Ladanybenere jart vele a hobbijara.Otthon is es a hobbin is garazsban allat a gep!

Link to comment
Megosztás:

Legideálisabb a görgő/görgőkkel együtt vízpumpát is cserélni. Mondjuk hatványozódik az összeg is :roll:

Hát van benne valami igazság :arrow: de a lóvé igymár nem kicsi :arrow: én csak a terelő görgőt cseréltem mert kicsit lógott, a spanoló maradt a régi :arrow: de tuti biztos hogy a következő a víz szivattyú lessz.

Link to comment
Megosztás:

Johnny : Grat az új géphez ! 8)

Szervos ? Mi a felszereltsége ? Írj valamit :)

Ez már a 94- lévő újabb elejű ?

Aszem nem szervos,nem sok idom volt meg atnezni,szinte semmi nincs benne! :x

Mindegy,majd lesz benne riaszto,normalis hi-fi,central,mas nem is nagyon kell,de most a maradek love az atiratasra,biztositasra,eredetiseg vizsgara megy el! :evil:

Most olajcsere lesz,aztan szij lesz,de szerintem csak vezetok lesznek cserelve,vizpumpa nem,mert draga ugy mar.De fene tudja,majd meglatom milyen allapotban van!

Majd csinalok rola kepet!

Link to comment
Megosztás:

Az oil nyomás szerintem gáz az enyém rögtön reagál? nem sűrű oilt használtok.??? A spuri az szar szerintem nem ér semmit egyébként boldog ú évet minden boldog opel tulajnak, unicum meg minden szasztok. :partyman: :Hangman:

Az olajak terén már tanácstalan vagyok.

Jelenleg ROWE valami sport 10W 40-es van benne (GTS valami)

Ez előtt GM-es volt, nekem nem jött be. Szerintem sz_r.

Azt megelőzően Shell volt benne.

Szerintem nem sűrű, de ha van valami web linked, ahol ezekről lehet olvasni, szívesen venném.

A legjobb olajat akarom tenni a gépembe.

Link to comment
Megosztás:

Én gyári Opel olajat használok, Alco szürővel ...

Ez gáz valamelyik ?

BUÉK :D

Buék részemről is mindenkinek :D

Az alco szűrő jó, bár igazán nincs mi rosssz legyen a másikakban sem.

A gyári olaj szerintem hagy némi kívánni valót maga után.

Részletesen: Motorolaj, avagy ki mi és miért... topic :P

Link to comment
Megosztás:

Persze, csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, de nekem az a lényeg, hogy ez ne szándékos legyen. Az legyen javítva, ami javításra szorul, és ne szándékos átverésről szóljon. Hallottunk már rémtörténeteket, és mindenki joggal tart ezektől. Ezért fontos a fenti szrvíz. Reméljük ez még egy darabig így lesz.

Link to comment
Megosztás:

opel danubia. 11 ker budaörsi ut 62

Sajnos nekem mást mondtak telefonon, van esetleg valami kulcs szó, mielőtt érdeklődnék?

Tel:310 02 03 (szevíz) innen kapcsoltak a raktárba, ahol mintegy 5 perc alatt tájékoztattak arról, hogy egy darab olajszűrő az Opel Astra 1.7 D autómra, ami '93-as kereken 1428 Ft bruttóba!!!

Ez kicsit több, mint 600 ft.

Plussz olgokat is kérdeztem: Hidrotőke van e? Mennyibe kerül /db?

Válasz: Van. Db: 4880 + ÁFA

Himba: 7000 ÁFÁVAL

Koptató: 1034 ft ÁFÁVAL.

Ezekből természetesen 8 db van minimum egy autóban. (Persze lehet 16 is :) )

Alkatrészek tekintetében ezen tények ismeretében még mindíg azt mondom, hogy a www.partsnet.hu sokkal olcsóbb.

Ezen bolton keresztül mindössze 1198 Ft a gyári szűrő.

hidrotőke: 3990 Ft

himba: 5900 Ft

Koptató: 800 Ft

A miheeztartás végett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.