Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Úgy tűnik - ahogy itt olvasgatom - légzsák átvezető szalag csere után Tech2 műszerre lesz szükségem, hogy a légzsák hibajelzést ki lehessen radírozni. Ismerősöm nincs, úgyhogy marad a szervíz - arany áron. Viszont azon törpölgetek, hogy nincs-e olyan okos megoldás, ami kicsivel kerül többe és nem csak a hibakódot tudom törölni, hanem esetleg lenne saját szoftverem a masinához? Egyáltalán a diesel-ben van mit olvasgatni?

Magyarul: A diesel F Astra komputerizált-e? Létezik-e hozzá viszonylag olcsón valami jó kis program? (Csatlakozót találtam a biztosítéktáblán, csak nincs mit rádugni.) Laptopom van, ha az kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik - ahogy itt olvasgatom - légzsák átvezető szalag csere után Tech2 műszerre lesz szükségem, hogy a légzsák hibajelzést ki lehessen radírozni. Ismerősöm nincs, úgyhogy marad a szervíz - arany áron. Viszont azon törpölgetek, hogy nincs-e olyan okos megoldás, ami kicsivel kerül többe és nem csak a hibakódot tudom törölni, hanem esetleg lenne saját szoftverem a masinához? Egyáltalán a diesel-ben van mit olvasgatni?

Magyarul: A diesel F Astra komputerizált-e? Létezik-e hozzá viszonylag olcsón valami jó kis program? (Csatlakozót találtam a biztosítéktáblán, csak nincs mit rádugni.) Laptopom van, ha az kell hozzá.

Mivel nincs benne ECU, semmi értelme. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdés!

A 95-ös, és a 99-es évjáratú f astra 1.7 td blokk között, van-e különbség, és ha van, mennyire különbözik a kettő egymástól?

Megrepedt a blokk a 95-ös évjáratú astrámban, szereztem egy 99-es évjáratút, és állítólag nem lehet összehozni a régi hengerfejjel, és miegymással.... <_<

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdés!

A 95-ös, és a 99-es évjáratú f astra 1.7 td blokk között, van-e különbség, és ha van, mennyire különbözik a kettő egymástól?

Megrepedt a blokk a 95-ös évjáratú astrámban, szereztem egy 99-es évjáratút, és állítólag nem lehet összehozni a régi hengerfejjel, és miegymással.... <_<

Válaszokat előre is köszönöm!

Ha az újabb Isuzu, a régebbi meg Opel TD, vagy fordítva, akkor nem lehet, egyébként nem tudok róla, hogy különböznének.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdés!

A 95-ös, és a 99-es évjáratú f astra 1.7 td blokk között, van-e különbség, és ha van, mennyire különbözik a kettő egymástól?

Megrepedt a blokk a 95-ös évjáratú astrámban, szereztem egy 99-es évjáratút, és állítólag nem lehet összehozni a régi hengerfejjel, és miegymással.... <_<

Válaszokat előre is köszönöm!

Lehet egy indiszkrét kérdésem? Ha már blokkot kell cserélni (ami motorszám cserével is jár) akkor mért nem rakod át egy az egyben a 99-es motort? Így megspórolsz jónéhány órát, szentségelést, és miegymást.

Link to comment
Megosztás:

Lehet egy indiszkrét kérdésem? Ha már blokkot kell cserélni (ami motorszám cserével is jár) akkor mért nem rakod át egy az egyben a 99-es motort? Így megspórolsz jónéhány órát, szentségelést, és miegymást.

Lehet, hogy annak a blokknak meg a hengerfeje rossz... gondolom nem a semmiért akarja rakosgatni az alkatrészeket. <_<

Link to comment
Megosztás:

Lehet egy indiszkrét kérdésem? Ha már blokkot kell cserélni (ami motorszám cserével is jár) akkor mért nem rakod át egy az egyben a 99-es motort? Így megspórolsz jónéhány órát, szentségelést, és miegymást.

Sajnos, nincs komplett motorom, csak egy 99-es évjáratú blokk, fűzve... Ha lenne motorom, nem fájna a fejem! <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Mind az...mert gyárban készülnek...:(

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni...:D

Gates szíj, SKF feszítő...

Én ezeket tenném... B)

Igy van, mindegyik gyárban készül, szóval jogos a "poén" :) Amugy nekem is a felsoroltak vannak bennt, Gates szíj és SKF feszitő, sosem volt vele bajom. HA valamire akkor erre biztos inkább a drágábbat de minőségibbet veszem. Pl egy vezérmüszíj-szakadás eléggé meg tudja drágitani a dolgokat, öszekuszálja a szelepeket stb-stb..

Link to comment
Megosztás:

Cserélni szeretném a vezérműszíjat a DTL-en. (vezérműszíj, feszítőgörgők, vízpumpa)

Nem szeretnék azért egetverő pénzt rákölteni! De azért a megbízhatóság van a szemem előtt! B)

Várom a javaslatokat! :)

Miből milyet vegyek bele? :D

Szíjnak Gates, feszítő- és vezető görgőnek SKF a tuti, vízpumpának Ruville. Mi ezeket használjuk.

Link to comment
Megosztás:

Igy van, mindegyik gyárban készül, szóval jogos a "poén" :D Amugy nekem is a felsoroltak vannak bennt, Gates szíj és SKF feszitő, sosem volt vele bajom. HA valamire akkor erre biztos inkább a drágábbat de minőségibbet veszem. Pl egy vezérmüszíj-szakadás eléggé meg tudja drágitani a dolgokat, öszekuszálja a szelepeket stb-stb..

Éppen ezt szeretném elkerülni!

Köszönöm szépen a válaszaitokat, ezek fognak majd belekerülni! B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.