Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

GyIK-ban van leírás róla. (vagy menjünk át a témával egyébbe, vagy villanyosba. Itt már nagyon OFF lettünk)

Majd ha aktuális lesz akkor térjünk rá vissza!

Most még egyenlőre a termosztátomat fogom holnap kicserélni, biztos ami biztos alapon!

Meg még majd boxolnom kell egyet a szerelővel,hogy nézze meg hogy mit nem csinált jól!

Link to comment
Megosztás:

Majd ha aktuális lesz akkor térjünk rá vissza!

Most még egyenlőre a termosztátomat fogom holnap kicserélni, biztos ami biztos alapon!

Meg még majd boxolnom kell egyet a szerelővel,hogy nézze meg hogy mit nem csinált jól!

Nézze, de csak messziről, hátrakötött kézzel :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy itt mibe, azt nem tudom :D , de vaterán 4000től indulnak + posta természetesen.

Én elgondolkoznék rajta, hogy +2000ből már vehetek egy fordulatszámmérős km órát. (az azért mégiscsak más). :P

(én is így cseréltem! be van gyárilag általában vezetékezve. :lol: )ilyen volt az eredetim, és ilyen került bele.

Jájjj, az a Turbó védő. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Új vagyok a fórumon, eddig csak olvasgatni jártam fel, de most van egy sztem elég nagy problémám (sztem) az autómmal, és ezért kérek most némi segítséget tőletek!

A szóban forgó autó egy Opel Astra G Caravan 1,7 CDTI 2006.06-ai, 131.000 km-el!

Szóval olyat ad elő, h menet közben leáll..... Semmi előjel nem volt eddig a verdánál ami problémára utalt volna. Úgy kezdődött a dolog, h leparkoltam, aztán nem akart beindulni!

Fél óra pihentetés után meg ismét beindult...na ezt már eljátszotta 2x... A műszerfalon az indításgátló sárga lámpa nem akar elaludni amikor ez a probláma fent áll!

Könyv azt írja, h használjam a pótkulcsot hátha az segít....

a történethez hozzátartozik az is, h mikor vettem, mondta a kereskedő, h a gyári kulcs és az immobilaser nincs összelőve (vagy vmi ilyesmi) és, h ne is használjam, mert menet közben bármikor leállhat! Pótkulcsal nyomom azóta!

Lehet, h csak össze kéne lövetnem a 2 dolgot????

De ez a lámpa (sárga autó benne egy villáskulcs) beindulás után világít egy darabig aztán elalszik. Azt is olvastam róla, h ez a motorvezérlő elektronika meghibásodását is jelezheti...ami asszem elég nagy probláma!!!

Szóval ezek alapján ti mire gondoltok, mi lehet a gáz és mennyire fog fájni a pénztárcámnak, ti mit csinálnátok??

Várom a válaszotokat, köszi előre is!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Új vagyok a fórumon, eddig csak olvasgatni jártam fel, de most van egy sztem elég nagy problémám (sztem) az autómmal, és ezért kérek most némi segítséget tőletek!

A szóban forgó autó egy Opel Astra G Caravan 1,7 CDTI 2006.06-ai, 131.000 km-el!

Szóval olyat ad elő, h menet közben leáll..... Semmi előjel nem volt eddig a verdánál ami problémára utalt volna. Úgy kezdődött a dolog, h leparkoltam, aztán nem akart beindulni!

Fél óra pihentetés után meg ismét beindult...na ezt már eljátszotta 2x... A műszerfalon az indításgátló sárga lámpa nem akar elaludni amikor ez a probláma fent áll!

Könyv azt írja, h használjam a pótkulcsot hátha az segít....

a történethez hozzátartozik az is, h mikor vettem, mondta a kereskedő, h a gyári kulcs és az immobilaser nincs összelőve (vagy vmi ilyesmi) és, h ne is használjam, mert menet közben bármikor leállhat! Pótkulcsal nyomom azóta!

Lehet, h csak össze kéne lövetnem a 2 dolgot????

De ez a lámpa (sárga autó benne egy villáskulcs) beindulás után világít egy darabig aztán elalszik. Azt is olvastam róla, h ez a motorvezérlő elektronika meghibásodását is jelezheti...ami asszem elég nagy probláma!!!

Szóval ezek alapján ti mire gondoltok, mi lehet a gáz és mennyire fog fájni a pénztárcámnak, ti mit csinálnátok??

Várom a válaszotokat, köszi előre is!!!!!

Ezt sajnos csak tech-2-vel vagy OP-commal lehet helyretenni, keresni kell egy olyan szervízt vagy magán szerelőt, aki rendelkezik ilyennel. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt sajnos csak tech-2-vel vagy OP-commal lehet helyretenni, keresni kell egy olyan szervízt vagy magán szerelőt, aki rendelkezik ilyennel. :D

Közben utána néztem mi ez a 2 dolog...Ha jól vettem ki akkor hibakód olvasó program, vagy berendezés ugye?

Ha így van akkor az éppen van a szerelőmnek....meg ezt én is gondoltam, h nem 2 villáskulcs fog vezetni a megoldáshoz :D

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem leírást a gázolajszűrő cseréjéről, de nem nagyon találtam. Valaki tudna segíteni nekem, hogy mit, hogyan?

Köszi, üdv!

Régi leteker, új felteker, indít, járat egy picit.

Esetleg, ha van teljesen tiszta(!) gázolajod, akkor tölthetsz az új szűrőbe, de én nem szoktam mert az nem szűrt és esetlegesen károsíthatja a nagynyomású kör alkatrészeit. Kicsit fulladozni fog első indításkor, de az adagolóban van annyi nafta, amely elég annyi járatáshoz, hogy feltöltse a szűrőt és légtelenítse a kisnyomású kört.

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem leírást a gázolajszűrő cseréjéről, de nem nagyon találtam. Valaki tudna segíteni nekem, hogy mit, hogyan?

Köszi, üdv!

Huhh rengeteg gázolajszűrő cserén és üzemanyag ellátó rész légtelenítésén túl vagyok, de én személy szerint nemtudom hogy ez személykocsiban is így van-e. a c+e biztonságos üzemeltetás oktatatáson belénkverték nagyon :D

Link to comment
Megosztás:

Régi leteker, új felteker, indít, járat egy picit.

Esetleg, ha van teljesen tiszta(!) gázolajod, akkor tölthetsz az új szűrőbe, de én nem szoktam mert az nem szűrt és esetlegesen károsíthatja a nagynyomású kör alkatrészeit. Kicsit fulladozni fog első indításkor, de az adagolóban van annyi nafta, amely elég annyi járatáshoz, hogy feltöltse a szűrőt és légtelenítse a kisnyomású kört.

Esetleg még annyit, hogy a csere utáni indításnál célszerű 1500-2000 körüli fordulaton tartani a gépet, amíg a levegőt kijárja magából (abbamarad a rángatózása a motornak), mert alapjáraton lefulladhat, amint odaér az adagolóhoz egy légbuborék, és ilyenkor esetleg elég nehéz újraindítani.

Link to comment
Megosztás:

Isuzu-s car-társak! Vettem egy ilyen, vadi új Gates termosztátot, ami elvileg 85°C-on nyit (le nem mértem beszerelés előtt). Beszereltem, és akkor jött a meglepi, hogy a műszeregység szerint 80 fok illetve az alatt egy picivel tartja a motor hőfokot. Most ezzel mi a bánatot kezdjek?

nekem 92 fokos, mégis 80 körül van a víz, csak 30 fokban sok padlózáskor megy fel max 90ig:S a 85 fok mondjuk gondolom a teljes nyitásra utal, szóval már 80 fok alatt elkezd kinyitni szépen lassan. Én azt hallottam még, hogy van még egy termosztát az isuzuban egy kisebb ez igaz?

Link to comment
Megosztás:

nekem 92 fokos, mégis 80 körül van a víz, csak 30 fokban sok padlózáskor megy fel max 90ig:S.

A műszer és a termosztát nyitása között van egy kis különbség. Én 3-4 fokot tapasztaltam.

A műszer 79-et mutat, a termosztát nyitási hőmérséklete 83 fok volt, ezt bemértem, illetve a lézeres hőmérő is 83 fokot mutatott az egyik forró vizes fémcsövön.

a 85 fok mondjuk gondolom a teljes nyitásra utal, szóval már 80 fok alatt elkezd kinyitni szépen lassan.

A megadott hőmérséklet a nyitás kezdetét jelenti.

Én azt hallottam még, hogy van még egy termosztát az isuzuban egy kisebb ez igaz?

Rászántam ezt a délutánt, hogy megismerjem lelki világát ennek a termosztátnak :D

Az eredeti termosztát, ami benne volt, két szelepes. Van egy kis, és egy nagy átfolyója. Ahogy melegszik fel a termosztátnak az érzékelője, először a kisebb átfolyó nyit, ezután ha melegszik tovább a víz, tovább nyúlik a hőtáguló elem, és kb 1 mm múlva elkezd kinyitni a főátfolyó is.

Lemértem vízben, a mellék átfolyó egészen pontosan 86°C-nál kezd el kinyitni. Ekkor már el tud kezdeni átfolyni a víz a termosztáton, de csak egy viszonylag kicsi résen. 90-91 foknál kezd el kinyitni a nagy átfolyó is, és 100 foknál még nem éri el a maximális nyitottságát. De én csak eddig tudtam mérni.

Az új termosztát - ami mellesleg VERNET gyártmány Gates csomagolásban - csak egyszelepes. Ami nekem jutott, annak egészen pontosan 83°C-nál kezdett el kinyitni a fő átfolyója, és 86°C-nál - aminél az eredeti termosztátnak még csak a mellék átfolyója kezdett el kinyitni - már közel teljesen nyitva volt, szóval ebből adódott, hogy a motort 3-4 fokkal hidegebb hőmérsékleten tartotta.

A mellékág hiánya miatt pedig a motor úgy melegedik be, hogy eléri a 80 fokot a mutató, kinyit a termosztát, megkapja a motor a hideg vizet a nyakába, visszahűl 77-re, termosztát elzár, megint felmegy 80-ra, majd így szépen lassan több ciklus után beáll 79-re.

Az eredeti termosztátnál viszont ez nincs, eléri műszer szerint a 82-t, és itt lecövekel. A mellék ág lassan, fokozatosan kezdi átengedni a vizet, nem pedig a főkör kinyit-bezár, kinyit bezár.

Szóval ennyit az utángyártott alkatrészekről...

IMG01126-20110619-1444_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG01127-20110619-1444_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A problémám a következô. X17DTL astra, bosch adagoló. Próbáltam állítani az alapjáraton, de se a hideg se a meleg motor alapjárat állító csavarra sem reagál hiába tekerem semmi változás. Mi lehet a probléma?

A másik kérdésem az lenne, hogy olvastam a kombi astráknál a csomagtartóban található egy szelep, mellyel a hátsó gátló keménysége, és a hasmagassága állítható, annak függvényében hány bar-ra fújtuk fel. Ez a szelep nem mindegyiknél található meg vagy csak az enyémbôl spórolták ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A problémám a következô. X17DTL astra, bosch adagoló. Próbáltam állítani az alapjáraton, de se a hideg se a meleg motor alapjárat állító csavarra sem reagál hiába tekerem semmi változás. Mi lehet a probléma?

A másik kérdésem az lenne, hogy olvastam a kombi astráknál a csomagtartóban található egy szelep, mellyel a hátsó gátló keménysége, és a hasmagassága állítható, annak függvényében hány bar-ra fújtuk fel. Ez a szelep nem mindegyiknél található meg vagy csak az enyémbôl spórolták ki.

Nincs mindegyikben, csak, ha szintszabályzós hátsó telók vannak gyárilag.

Nekem ez a második astra caravan. Az 1.8-asban nem volt benne, ebben van. :D

Link to comment
Megosztás:

Nincs mindegyikben, csak, ha szintszabályzós hátsó telók vannak gyárilag.

Nekem ez a második astra caravan. Az 1.8-asban nem volt benne, ebben van. :D

Ha esetleg csere érett lesz a hátsó gátlóm cserélhetem szintszabályzósra, vagy utólag már ez nagy munka, vagy esetleg be sem szerelhetô

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.