Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nem nagyon látszik a képen, nekem az fel van csúszva, nem mertem hajlítgatni a csövet, nehogy eltörjön.

Gondolom az ütközés miatt állhat úgy.

Amúgy ilyen.

De komoly. Az Isuzus F Astrában is ilyen van?

B Vekinél a motor mögött, az olajszűrő előtt van egy kis henger alakú, víz-olaj hőcserélő, az funkcionál olajhűtőként. Szóval nem a menetszél levegője, hanem a hűtővíz hűti az olajat.

Link to comment
Megosztás:

De komoly. Az Isuzus F Astrában is ilyen van?

B Vekinél a motor mögött, az olajszűrő előtt van egy kis henger alakú, víz-olaj hőcserélő, az funkcionál olajhűtőként. Szóval nem a menetszél levegője, hanem a hűtővíz hűti az olajat.

Azt még nem berheltem így szét, majd ha kiállok vele a garázsból, megnézem. kíváncsivá tettél. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
De dízelből lehet hivatalosan átalakítani gázosra? :P Úgy tudtam nem...

Üdv!

Kb. egy éve olvastam róla a neten, a bogyó déli részén (Ausztrália) nagy divat a dizelt gázosítani. A nagy európai gyártók is elkészítették a saját cuccukat, csak -mint nagyon sok más- ez is beletelt egy kis időbe míg eljutott hozzánk.

Szerencsére már van hazai is: http://www.autogaz-szerviz.hu/autogaz/portal/dieselgas

http://diesel-gas.hu/

Hollandiában, Angliában, már régóta használják ezeket nagy megelégedéssel, és ott komplett készleteket is lehet vásárolni.

Úgy tűnik, hogy azért itt is változik a bürokrácia, és hamarabb engednek az új technológiáknak, lehetőségeknek.

Hurrá! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám.

Opel Astra 1.7D Lucas CAV adagolóval szerelt autóm van.

Alapjáraton a motor úgy rázkódik mintha ki akarna ugrani a helyéről."kb 1000fordulat" alatta még szörnyűbb"900"

Nem füstöl,jól indul és érzésre mind a négy henger megy.Gázadásra jól reagál.Szokásos kopogó dizeles hang.

Van valakinek ötlet? "adagoló,motortartó bakok" vagy fene se tudja még:(

Üdvözlet.Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám.

Opel Astra 1.7D Lucas CAV adagolóval szerelt autóm van.

Alapjáraton a motor úgy rázkódik mintha ki akarna ugrani a helyéről."kb 1000fordulat" alatta még szörnyűbb"900"

Nem füstöl,jól indul és érzésre mind a négy henger megy.Gázadásra jól reagál.Szokásos kopogó dizeles hang.

Van valakinek ötlet? "adagoló,motortartó bakok" vagy fene se tudja még:(

Üdvözlet.Attila

Igen, első körben a bakokat kéne megnézni.

Link to comment
Megosztás:

hali mindenki

1 kis segitséget kérnék töletek. f astra kombit akarok venni, dizelest. mivel nem volt még dizeles autom, mire figyeljek oda a vásárláskor?

az isuzu motorosokat nézegettem, ugy hallotam h azok nagyon jok. a válaszokat elöre is köszi.

Szia!

Előszöris bocsi mindenkitől a pár hónapos kimaradásomért, mentségemre szolgál hogy tul vagyok egy költözésen.. Szóval hogy a kérdésedre válaszoljak: ISUZUT VEGYÉL! Olvastam itt valaki jol ellátott tanácsokkal, amivel csakis egyetérteni tudok. Kartergáz ne legyen, a turbót lehessen hallani és azért induljon is meg. Ha ezek megvannak és hidegen is jol indul tényleg nem lehet nagy baj, és a világból is kimegy hiba nélkül. Nekem jelenleg két isuzum van. Az egyik egy kombi, ő mostmár beteg de felujitása folyamatban van. Őt felmenteni vettem egy 5ajtós fiatalabb isuzut. A kombiba 400ezer felett áll a kilóméterszámláló. A fiatalban 140ezer! 2-300ezer kilóméterrel bátran meg lehet venni, nem fog cserben hagyni soha! Két "problémájuk" szokott lenni, az egyik a generátor, a másik az öninditó. A generátor idővel elfossa magát, mert egyben egy olajszivattyut is hajt. Általában ennek a tömitése adja meg magát igy elkezdi olajjozni a generátort.. de mindenhol. Meg egyszerüen rossz helyen van! Kell alá csinálni egy burkolatot és nedvesség ellen máris védve! Az öninditó pedig picit alulméretezett. A kombiba generátort, a fiatalba öninditót cseréltem! Szóval csakis ajánlani tudom ezt a tipust, nem fogsz csalódni!

Link to comment
Megosztás:

Egy gyors kérdés ha már belelendultem az irásba. Lehet rossz helyen teszem fel, majd maximum moderáltok! CSak isuzuról kérdezek! Az astra 1.7 td és a corsa 1.5 td közt mi a különbség? (nem olyan választ várok hogy az egyik 1.7es a másik meg 1.5ös mert ez nekem is feltünt) Az érdekelne hogy csak furatban köbcentiben van e különbség, vagy adagoló, vezérlés, agy is más? Mert ránézésre a két motor a megszolalásig hasonlit egymásra! Föleg a fiatalabb 1.7es isu aminek aluminium a szivóháza és nem a müanyag tepsis. A válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

.........nem fog cserben hagyni soha! Két "problémájuk" szokott lenni, az egyik a generátor, a másik az öninditó. A generátor idővel elfossa magát, mert egyben egy olajszivattyut is hajt. Általában ennek a tömitése adja meg magát igy elkezdi olajjozni a generátort.. de mindenhol. Meg egyszerüen rossz helyen van! Kell alá csinálni egy burkolatot és nedvesség ellen máris védve! Az öninditó pedig picit alulméretezett. A kombiba generátort, a fiatalba öninditót cseréltem! Szóval csakis ajánlani tudom ezt a tipust, nem fogsz csalódni!

Ez így van. Nálam a generátor 2 évente adja meg magát, az önindítót évente 1× szét kell szedni, és újrazsírozni.

Más komolyabb baja nem volt még, illetve mostanában a kuplung, de az a többinél ugyanúgy előjöhet.

Ja, meg 1× cseréltem az izzítás jeladóját, és egy sor izzítógyertyát :D 222ezer km van benne, és még hidegben is könnyedén indul.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Előszöris bocsi mindenkitől a pár hónapos kimaradásomért, mentségemre szolgál hogy tul vagyok egy költözésen.. Szóval hogy a kérdésedre válaszoljak: ISUZUT VEGYÉL! Olvastam itt valaki jol ellátott tanácsokkal, amivel csakis egyetérteni tudok. Kartergáz ne legyen, a turbót lehessen hallani és azért induljon is meg. Ha ezek megvannak és hidegen is jol indul tényleg nem lehet nagy baj, és a világból is kimegy hiba nélkül. Nekem jelenleg két isuzum van. Az egyik egy kombi, ő mostmár beteg de felujitása folyamatban van. Őt felmenteni vettem egy 5ajtós fiatalabb isuzut. A kombiba 400ezer felett áll a kilóméterszámláló. A fiatalban 140ezer! 2-300ezer kilóméterrel bátran meg lehet venni, nem fog cserben hagyni soha! Két "problémájuk" szokott lenni, az egyik a generátor, a másik az öninditó. A generátor idővel elfossa magát, mert egyben egy olajszivattyut is hajt. Általában ennek a tömitése adja meg magát igy elkezdi olajjozni a generátort.. de mindenhol. Meg egyszerüen rossz helyen van! Kell alá csinálni egy burkolatot és nedvesség ellen máris védve! Az öninditó pedig picit alulméretezett. A kombiba generátort, a fiatalba öninditót cseréltem! Szóval csakis ajánlani tudom ezt a tipust, nem fogsz csalódni!

A generátorról:

Szar, alulméretezett, ezért adja meg magát a diódasor. Nekem fél év alatt már másodszor kellett javítani, pedig semmi extra fogyasztó nincs az autóban. PEdig én még kímélni is szoktam, amíg megy az utóizzítás, addig nem kapcsolok világítást, ha lehet.

A vákuumszivattyú van a generátorra felszerelve, amit egy egyszerű szimmering választ el a külvilágtól. Maradjunk annyiban, hogy nem ez a gyenge pontja a rendszernek.

Önindító:

Az indító motor általában akkor kezdi megadni magát, ha már szarakodik a motor, és nehezen indul. De ez minden autóban így van.

Link to comment
Megosztás:

Egy gyors kérdés ha már belelendultem az irásba. Lehet rossz helyen teszem fel, majd maximum moderáltok! CSak isuzuról kérdezek! Az astra 1.7 td és a corsa 1.5 td közt mi a különbség? (nem olyan választ várok hogy az egyik 1.7es a másik meg 1.5ös mert ez nekem is feltünt) Az érdekelne hogy csak furatban köbcentiben van e különbség, vagy adagoló, vezérlés, agy is más? Mert ránézésre a két motor a megszolalásig hasonlit egymásra! Föleg a fiatalabb 1.7es isu aminek aluminium a szivóháza és nem a müanyag tepsis. A válaszokat előre is köszi!

Más a furatméret és a lökethossz. A furat 3 mm-rel, a löket meg 4 mm-rel kisebb.

Adagolóban nemtudom van-e különbség, beállításban biztos. Hengerfej is különbözik. A blokk maga ugyanaz.

Vezérléssel mire gondolsz? Motorvezérlő elektronika az nincs.

Link to comment
Megosztás:

Más a furatméret és a lökethossz. A furat 3 mm-rel, a löket meg 4 mm-rel kisebb.

Adagolóban nemtudom van-e különbség, beállításban biztos. Hengerfej is különbözik. A blokk maga ugyanaz.

Vezérléssel mire gondolsz? Motorvezérlő elektronika az nincs.

Igaz, nincs is elektronika! Jó pap is holtig tanul, hát még a hülye... Adagolóra nem tudna valaki valami okosat mondani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám.

Opel Astra 1.7D Lucas CAV adagolóval szerelt autóm van.

Alapjáraton a motor úgy rázkódik mintha ki akarna ugrani a helyéről."kb 1000fordulat" alatta még szörnyűbb"900"

Nem füstöl,jól indul és érzésre mind a négy henger megy.Gázadásra jól reagál.Szokásos kopogó dizeles hang.

Van valakinek ötlet? "adagoló,motortartó bakok" vagy fene se tudja még:(

Üdvözlet.Attila

Üdv.

Szerintem van valami levegősödési probléma. Habosodik a gázolaj, és telenyomja buborékkal a porlasztócsúcsokat. Olyat nem szokott csinálni, hogy kicsit felpörög a motor, anélkül, hogy a gázra léptél volna?

Nézd meg a résolajcsöveket is. Ne legyenek lerongyolódva, esetleg eldugulva. Valahol lehet egy nem tökéletesen záródó illesztés. Nem cseréltél mostanában gázolajszűrőt?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Szerintem van valami levegősödési probléma. Habosodik a gázolaj, és telenyomja buborékkal a porlasztócsúcsokat. Olyat nem szokott csinálni, hogy kicsit felpörög a motor, anélkül, hogy a gázra léptél volna?

Nézd meg a résolajcsöveket is. Ne legyenek lerongyolódva, esetleg eldugulva. Valahol lehet egy nem tökéletesen záródó illesztés. Nem cseréltél mostanában gázolajszűrőt?

Üdv Ákos elvtárs! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.