Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ez érdekes, mert az 1.5 td-nek is 136 fogas a vez.szíja, mint az 1.7 td-é, ráadásul a cikkszáma is ugyanaz. Még az 1.5 szívó is 136 fogas. Mondjuk azt nem tudjuk, hogy Corsa B-t vettél vagy Corsa C-t, mert a "C"-ből volt az 1.7 dti, aminek 131 fogas szíja van, viszont abból 1.5 nem volt.

Igaz megnéztem, mind a két típus ugyan az 136 fogas, és ezt hozza a többi típusba is, úgy, hogy most nem értem a dolgot, miért csak az 1,7 TD szíja ment fel rá, na, de holnap, remélem választ kapok a szervízben.

Link to comment
Megosztás:

Igaz megnéztem, mind a két típus ugyan az 136 fogas, és ezt hozza a többi típusba is, úgy, hogy most nem értem a dolgot, miért csak az 1,7 TD szíja ment fel rá, na, de holnap, remélem választ kapok a szervízben.

A feszítőgörgő viszont más az 1.5 és 1.7-nek.

Sőt az 1.7nek, ha jól tudom 94 környékén volt változtatás a feszítőjén, szóval mellé lehet nyúlni azzal is.

Link to comment
Megosztás:

Igaz megnéztem, mind a két típus ugyan az 136 fogas, és ezt hozza a többi típusba is, úgy, hogy most nem értem a dolgot, miért csak az 1,7 TD szíja ment fel rá, na, de holnap, remélem választ kapok a szervízben.

Amúgy a motorról annyit, hogy jól el van találva. Nekem is ez van a vekiben (1.7 td), a generátora a gyenge pontja, ja meg a szelepfedél, mert az műanyag és hajlamos vetemedni és olyankor szivárog az olaj. Japán a motor, de nem kell tartani, hogy túl drágák lennének a cuccok hozzá, inkább, hogy bontottat keveset találni. Az ereje 2000-től jön meg leginkább, az olajnyomás visszajelző lámpa tovább világít nála, nem kell megijedni tőle, ezek ilyenek. Olajcserét lődd be szerintem 10ezerre és 10w40et használj, ebbe az való. Nem hidrotőkés, hanem lapkás a motor, állítólag 300ezret elmennek szelephézag állítás nélkül. Vízpumpája nincs benne a vezérlésbe, hanem a generátorral fut együtt ékszíjon, szóval egyszerű cserélni, ha szükséges. Turbója szinte örök életű, porlasztó csúcsok kicsit húzósak árban, de bontottat 10-15ért kapsz (4db-ot), bár nem sűrűn kell cserélgetni. Ha jó az izzítás, adagoló mínusz 10-15ben is könnyen indul. + van benne kis tuning potenciál is, kis mértékű befektetéssel. Ja fogyasztása nálam 4,8-5,5 l/100km között mozog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A rajzon a szívó dízel (opel motoros)és az isuzu motoros td kapcsolási rajza van.

Köszönöm a rajzot most már tudom mi a különbség a sima 17dr dízel és az x17dtl kapcsolása között.

Sajnos a könyv és a gyári rajz sem tartalmazza az X17DTL rajzát :(

De áruld már akkor, mit vettél észre.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

isuzu 1.7 td reggel kicsit nehezen indul és kopog a motor amíg elnem kezd bemelegedni aztán szépen já,de ha áll 7-8 órát akkor viszont éphogy ráfordítom a kulcsot és be is indul és nincs kopogás sem.

olaj csere olajszűrő 2000 km el ezelőtt lett cserélve.olajat nem eszi fogyasztás kicsit megnőt városban 7.5 vegyes kb 6-6.5 egy hónapja ha csak városba mentem vele akkor evett 6 ot.

Link to comment
Megosztás:

Koszonom Isinek az infokat meg az utbaigazitast, igazad volt, szijak egyformak, hanem a gorgok kicsit masok, a szerelom vagyis a szerviz tulaja rossz alkatreszt emlitett, de a lenyeg hogy x1,7 td van benne. Sajnos vissza is kellett vinnem mert nehezen indult. Az onindito Hella 2 db kefe teljesen elkopott., es elejti a feszultseget. Turtam a netet, de14 korul van hasznalt.

Ami a motort illeti, nagyon tetszik, jobban huz mint az en y17 dti- m, az csak 75 le :)

Nem tud valaki uj oninditot jo aron?

Link to comment
Megosztás:

Koszonom Isinek az infokat meg az utbaigazitast, igazad volt, szijak egyformak, hanem a gorgok kicsit masok, a szerelom vagyis a szerviz tulaja rossz alkatreszt emlitett, de a lenyeg hogy x1,7 td van benne. Sajnos vissza is kellett vinnem mert nehezen indult. Az onindito Hella 2 db kefe teljesen elkopott., es elejti a feszultseget. Turtam a netet, de14 korul van hasznalt.

Ami a motort illeti, nagyon tetszik, jobban huz mint az en y17 dti- m, az csak 75 le :)

Nem tud valaki uj oninditot jo aron?

Hitachi a gyári önindítója, legalábbis én így tudom. Ilyen1, Ilyen2. Az önindító meg olyan kérdés, minden autóban egyszer elhalálozik :) Igen a körül mozognak a bontottak. Az újak olyan 30-tól, márka függő.

Link to comment
Megosztás:

Ok rendben inkabb a felujitas, viszont az enyemben szerintem mar csereltek es ami most van benne az Hella 9 fogas olyan mint amit Isi belinkelt csak nem zold hanem narancs szinu matrica van rajta.

Meg egy kerdes, a valto kulissza csunyan el van kopva a rud bevezeti a motor rezgeset az utasterbe, ami nagyon csunyan hangos a motor meg csendes, csak akkor halgat el ha kicsit elmozditom uresbol. A szerelo kicsit allitott rsjta igy mar van 5. de most meg hangos.

Van hozza valto kulissza felujito szett vagy trukkozni kell?

Koszi mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a könyv és a gyári rajz sem tartalmazza az X17DTL rajzát :(

De áruld már akkor, mit vettél észre.

A k25-ös relének 1-el több csatlakozója van,

1 "T" jelű ami a P55 motorhőmérséklet jeladóhoz kapcsolódik.

Nekem van kapcsolási rajzom az x17DTL-hez.

Link to comment
Megosztás:

Koszonom Isinek az infokat meg az utbaigazitast, igazad volt, szijak egyformak, hanem a gorgok kicsit masok, a szerelom vagyis a szerviz tulaja rossz alkatreszt emlitett, de a lenyeg hogy x1,7 td van benne. Sajnos vissza is kellett vinnem mert nehezen indult. Az onindito Hella 2 db kefe teljesen elkopott., es elejti a feszultseget. Turtam a netet, de14 korul van hasznalt.

Ami a motort illeti, nagyon tetszik, jobban huz mint az en y17 dti- m, az csak 75 le :)

Nem tud valaki uj oninditot jo aron?

Mondjuk én azt tapasztaltam, hogy az Y17DT húz dinamukusabban. Lehet, hogy papíron gyengébb pár LE-vel, de az már direkt befecskendezős, így a nyomaték maximuma lejjebb van.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én azt tapasztaltam, hogy az Y17DT húz dinamukusabban. Lehet, hogy papíron gyengébb pár LE-vel, de az már direkt befecskendezős, így a nyomaték maximuma lejjebb van.

Igen az lehet, de 82 LE könnyen rángat 800 Kg-ot :), nekem a kombimra ráférne egy kis motor optimailzálás, már nagyon érik mert ezt a dinamikát amit a corsa tud azt neki is hoznia kéne és a 90 paci az egy kicsit hiányzik

Link to comment
Megosztás:

Valamilyen formában megtudod osztani?

Az izzítógyertyák tipusa is eltér szerintem a hosszabb izzítási idő miatt.

A rajzot nemsokára felteszem.

http://kepfeltoltes.hu/view/140111/x17dtl__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az izzítógyertya típusa :

champion CH147 rúdizzító

Feszültség 11,5 [V]

Menetméret M12x1.25

teljes hossz 70 [mm] O 5 [mm]

Kulcsnyílás 12

Ez egy gyors izzítású gyertya (a mostanihoz képest ez iskra kb 15 másodperc) kb 5 másodperc alatt sárgásvörösen izzik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Reggel hidegben, lent maradt a fordulat szám 700-800 környékén, kérdésem mi szabályozza a szivatót, patron vagy valami az adagolón? X1,7 TD Van valakinek a motorról rajza? Van egy fémcső alul ami el van rozsdásodva a sok sótól, majd szét málik, nem tudom micsoda. A szívótoroktól nem látok semmi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

Még kb. 3 hete írtam azzal a dologgal kapcsolatban, hogy az autóm nehezen indul és nem áll le (X17DTL).

Tegnap meglett a diagnózis. 1 izzítógyertya volt a ludas a dologban, valami miatt hol működött hol nem. Valószínűleg valami testeléses dolog volt a hiba. Viszont van egy aggasztóbb dolog a kocsival kapcsolatban. Mértek rajta kompressziót is. 15-16-18-20 bár. Ez számomra elég érdekes, mert ha kopott lenne akkor mindegyik kopott lenne, de itt nem ez van. Sajnos több, mint 10% ami még elfogadott. Arra gyanakszok, hogy a hengerfejjel/szelepekkel valami gond van. Hengerfejtömítésem rendben van.

Ezen kívül a múlt héten egyszer csak magától menet közben széthullott a szervószivattyúja. Ez pótolva lett bontóból. Mindenesetre nem volt kellemes az olajat összetakarítani, nem is gondolná az ember milyen sok az a kb. 1 lityi ami benne van :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Reggel hidegben, lent maradt a fordulat szám 700-800 környékén, kérdésem mi szabályozza a szivatót, patron vagy valami az adagolón? X1,7 TD Van valakinek a motorról rajza? Van egy fémcső alul ami el van rozsdásodva a sok sótól, majd szét málik, nem tudom micsoda. A szívótoroktól nem látok semmi :)

Az autód isuzu motoros?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

Még kb. 3 hete írtam azzal a dologgal kapcsolatban, hogy az autóm nehezen indul és nem áll le (X17DTL).

Viszont van egy aggasztóbb dolog a kocsival kapcsolatban. Mértek rajta kompressziót is. 15-16-18-20 bár. Ez számomra elég érdekes, mert ha kopott lenne akkor mindegyik kopott lenne, de itt nem ez van. Sajnos több, mint 10% ami még elfogadott. Arra gyanakszok, hogy a hengerfejjel/szelepekkel valami gond van.

A gyanakvásod helyes.

Én is a hengerfejre szavazok.

Vagy a szelepek nem zárnak jól,vagy a hengerfejnél szökik meg a nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.