Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Bent van és bent is marad :)

Ez nagyon helyes! Ne is vedd ki és herélni is tilos :(

Azért megy egyébként jobban a vas, mert a szelepek valszeg "kitisztultak". Ha sokat használod városban és nem húzatod sosem, akkor le kormolódik.

Olyankor autópálya felhúzod 130-ra (lehet 140-re is), aztán gyí pár km.- Ajánlott 40-50-et elmenni folyamatos tempóval.

Link to comment
Megosztás:

Ez azért van így, mert "kitisztult" a rendszered és emiatt tökéletesebb az égés ergo kevesebb anyaggal és energiával többet tol/megy az autó.

:)

Akkor nekem is ideje lenne már megzavarni cseppet a zótót. Enyim is elég lusta és füstölős :twisted: (azt mondjátok egy 2/A kevés ehez?)

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Enni lehet a légszűrőmről, pár hete csréltem! :mrgreen:

Olajjal 1ütt szoktam (8000 Km), sűrűbben kéne...? :oops:

Üdv.: ujjzol

8 e? Az egy arany középút. Én 6 e kilóméterenként szoktam cserélni, legalábbis igyekszem betartani.

Most cseréltem pont tegnap. Az olajat tudjátok, hogy mit kapott :)

Erről már volt szó fentebb.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem is ideje lenne már megzavarni cseppet a zótót. Enyim is elég lusta és füstölős :twisted: (azt mondjátok egy 2/A kevés ehez?)

Üdv.: ujjzol

Az egy autó út nem?

Ott a megengedett seb. 90 km/h

Ott is megteheted a kikormolást, csak a trafira figyelj :(

Link to comment
Megosztás:

8 e? Az egy arany középút. Én 6 e kilóméterenként szoktam cserélni, legalábbis igyekszem betartani.

Most cseréltem pont tegnap. Az olajat tudjátok, hogy mit kapott :)

Erről már volt szó fentebb.

Igen 6 ezerre az enyém is tiszta gány ,kéne venni 1 bele való mosható szűrőt, valszeg már régen megtérült volna az ára 8)

Link to comment
Megosztás:

Azért a gyári légszűrőt ne mossátok ki 40 fokon se... :lol: :) :(

Észrevettem reggel 1 porcintesre indul a masina, ha mar bemelegedett a moci akkor 2-3 fotengely fordulat utan indul be ... :?

Nektek mennyi olajat eszik a masina ? 10e-kmre evett 0.5L olajat ...

Olajcsere előtt néztem :D

Link to comment
Megosztás:

Igen 6 ezerre az enyém is tiszta gány ,kéne venni 1 bele való mosható szűrőt, valszeg már régen megtérült volna az ára 8)
Szia mörfi :) Mizu veled?

Nagyon el vagy veszve.

Én egyébként nem vagyok híve a moshaató cuccoknak, de lehet attól még jó :(

Próbáld ki, aztán ha beválik, én is váltok 8)

Link to comment
Megosztás:

Azért a gyári légszűrőt ne mossátok ki 40 fokon se... :lol: :) :(

Észrevettem reggel 1 porcintesre indul a masina, ha mar bemelegedett a moci akkor 2-3 fotengely fordulat utan indul be ... :?

Nektek mennyi olajat eszik a masina ? 10e-kmre evett 0.5L olajat ...

Olajcsere előtt néztem :D

7500-8000-nél elszoktam dobni az oilt, ez idő alatt 1szer töltök rá kb fél , ha nagyon űztem 1 litrt

Link to comment
Megosztás:

Szabyka !

10 e km-re 0.5 lityi oil nem sok szerintem. Az enyémbe 4 e km után kellett 1 egész liternyi.... Ugyanolyan mint a tiéd. És hol van még a bűvös 7,5 e-s határ amikor majd lecserélhetem....

Egyébként az enyém ugyanezt csinálja, hidegen pöccintésre, melegen 2-3 főtengelyfordulatra indul. Okát még csak nem is sejtem.

Link to comment
Megosztás:

Az egy autó út nem?

Ott a megengedett seb. 90 km/h

Ott is megteheted a kikormolást, csak a trafira figyelj :)

Mégcsak nem is autóút, simán csak főútvonal, de az idők során azé' megismeri a zember a fő vadászleseket :mrgreen: megasztán rendes tagok ótóznak a 2/A-n, mindíg jelzik ha veszély van 8)

De nem vok én az a száguldózós fajta, nem is lenne mivel... :lol:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Szabyka !

10 e km-re 0.5 lityi oil nem sok szerintem. Az enyémbe 4 e km után kellett 1 egész liternyi.... Ugyanolyan mint a tiéd. És hol van még a bűvös 7,5 e-s határ amikor majd lecserélhetem....

Egyébként az enyém ugyanezt csinálja, hidegen pöccintésre, melegen 2-3 főtengelyfordulatra indul. Okát még csak nem is sejtem.

Hali!

Mi a helyzet a minuszos indulással?

A te oil fogyasztásod kicsit soknak tűnik nekem, nem folyik el valahol?

Link to comment
Megosztás:

Utána néztem ennek a sportlevegőszürönek, K&N és Greent néztem,de aranyárban vannak,olyan 15E körül! :roll:

Hol nézted ember?

Lurdy ház hátsó (parkoló felöli, vagy ha úgy kobban tetszik, mozi felöli) bejárat. Boombastic tuningüzlet.

Ott talász kedvedrevaló sportszűrőt és hozzá való tisztítóolajat is.

A 15 e ft baromi sok!!!

Max cakli-pakli 7-8 e ft-nál meg kell álljon a dolog!

:lol:

[shadow=red:e139322989]"BBT Szűrő + olaj Direktszűrő + Sparco szűrő olaj

(10 alkalomra alkalmas)

Modellév: 2005

Telefon: 06 70 515 4041

Helység: Budapest

Akció: 5.980 Ft

"[/shadow:e139322989]

http://www.tuningbolt.hu/

Link to comment
Megosztás:

Azért okosan a direkttel, mert ezek a pár ezer forintos noname verziók azért nem azt a szűrést tudják, mint amit a motor megkövetel...

Vagy ha gyári állapotban tudják is, bármilyen kis mechanikai hatásra megváltoznak ezek az értékek, persze negativ irányban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.