Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Szabyka! Az enyém ugyanezt csinálta idén télig, hidegben pöccre indult, melegen fordul a főtengely 2-3-at. Aztán idén elkezdett hidegen sem indulni. Na ez a húzósabb probléma... Mérettem egy kompressziót és kiderült hogy a 2-3-as hengerekben 19-20 a kompót, az 1-4 ben meg 26-27 körül. Hát kiakadtam. Ja és elkezdte enni a vizet is. Szétszedtük és kiderült hogy a hengerfejtömítésem van átégve azért zabálja a vizet meg ezért nincsen a 2-3-ban erő. Ha már szét lett borítva kapott egy új gyűrűsort is, némi (8 db) szelepszár szimmeringet meg új hengerfejtömítést. Így kiváncsian várom a hideg éjszakákat. A melegen nehezebben ndulásra a szerelő haver sem tudott mit mondani, csak annyit hogy ez ilyen elég sok DTL motornál. Oka passz !

Link to comment
Megosztás:

Sajnos mivel a fej kopott és meleg van, lelevegősödik az adagoló nagynyomású része,és addíg köszörül amíg kialakul a nyomás, erre azt csinálják az adagolósok, hogy nagy előtöltésre állítják az adagolót, ha az EDC/HDK fej rosszalkodik,akkor előre-hátra tologatják...

Link to comment
Megosztás:

De most valami nem tiszta, ha nagyra állítják az előtöltést akkor a motor kopogni fog ,kemény a járása, főleg hidegen , ez így nem frankó. És hidegen nem lehet ez a baj, illetve hidegen is el kéne hogy engedje a nyomást. Valamint hogyha sokáig áll az autó. Hol van ez a szelep, fej? Mert mostmár végkép nem tom lehet nem egyre gondolunk,

Link to comment
Megosztás:

Omegatd !

Hát ez a generál csak egy kisjavítás volt, mindennel együtt 75 e pénzbe fájt, ebben anyagköltség és munkadíj is benne vot. Egy hengerfej nyomáspróba és síkolás, 8 új szelepszárszimmering, egy garnitúra gyűrűsor (Mahle), hengerfejtömítés, olajteknő tömítés (2 db, mert két részes a teknőm), szelepfedél tömítés, olajszűrő amit a srác vett. Az olajat én adtam az ebben nincsen benne.

Amit a melegen nehezen indulásra mondtál azt nagyon köszönöm, sokat segítettél vele, legalább már tudom, hogy nem az adagoló állítgatással fog megjavulni a probléma. Egyébként ez a magasnyomású fejegység vagy az elkopott alkatrészei cserélhetőek külön-külön ? Remélem ezért nem kell eldobni a komplett adagolót...

Link to comment
Megosztás:

Adagoló ügyben nekem is hasonló jelenségem van, egy kis kiegészitéssel. Hidegen fehér füst jön hátul emelt alapjáraton, és keményen kopog, melegen normál, (8-900 ford.) semmi füst, fordulaton (Kb. 2-3e) fekete füst. Gyorsításnál beleng, (rángat) a motor, sík úton csak gázadással tudom negmozdítani a járgányt. (gáz, picit késöbb motorhang, és kuplung) A "lassulása" jó, két uccahossz és már harmadikba van. :P A kérdés, hogy ezt egy sima előtöltés állitással orvosolni lehet-e, vagy adagoló szét? A motor most lett összerakva, gyűrű, tömités, tőke, veztengely, hengerfej, csere. No kartergáz. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Kedves vendég!

Muszáj elmondanom egy friss sztorit! A kolégámnak szintén 1.7D astrája van 93-ból. Tünetei teljesen hasonlóak voltak mint a tieid! Mi autósboltosok vagyunk úgyhogy elkezdtük saját kútfőből herkelni. Nagyon füstölt! Állítottunk egy picit az előtöltésén a füstölés megfeleződött de szarul indult.Megnézette adagolóssal az belőtte a gyári értékre így most kicsit füstöl, és kicsit indul szarul!Csak nem nyugodtunk! Szerelő haver mondta heréljük ki a katalizátort.Megtettük, füst maradt +5 LE a motornak semmi változás a hidegindításba. Kölcsönkértünk veszteségmérőt és kiderült a turpisság!!! 2-es 3-as henger összedolgozik! A hengerfejtömítés teljesen át volt égve a két henger között! Az eredményt még nem tudom mert szabin van és épp most teszi vissza a hengerfejet!

Link to comment
Megosztás:

Ma reggeli tapasztalat:

Auto beindul rendesen majd 3mp járás után megáll...

ötleteim: alapjárat emelés

dusito csavarjának ráállítása,hogy hidegen többet kapjon

más ötletem nincs,de bizok benne,h valakinek volt hasonlo gondja és megoldotta...

Csak az abaj hogy valszeg nem működik a dúsítód.

Link to comment
Megosztás:

Kedves vendég!

Muszáj elmondanom egy friss sztorit! A kolégámnak szintén 1.7D astrája van 93-ból. Tünetei teljesen hasonlóak voltak mint a tieid! Mi autósboltosok vagyunk úgyhogy elkezdtük saját kútfőből herkelni. Nagyon füstölt! Állítottunk egy picit az előtöltésén a füstölés megfeleződött de szarul indult.Megnézette adagolóssal az belőtte a gyári értékre így most kicsit füstöl, és kicsit indul szarul!Csak nem nyugodtunk! Szerelő haver mondta heréljük ki a katalizátort.Megtettük, füst maradt +5 LE a motornak semmi változás a hidegindításba. Kölcsönkértünk veszteségmérőt és kiderült a turpisság!!! 2-es 3-as henger összedolgozik! A hengerfejtömítés teljesen át volt égve a két henger között! Az eredményt még nem tudom mert szabin van és épp most teszi vissza a hengerfejet!

Ennek a dolognak kellet hogy legyen valami előzménye, még melegen is érezhető.

Link to comment
Megosztás:

Amit Povicsabi írt, annak tuti volt előzménye, az enyémnek ugyanez volt a baja, hogy a 2-3-as hengerek az átégett tömítés miatt összedolgoztak. Legyengült az autó teljesítménye, ette a vizet, nagyon szarul kezdett el indulni hidegen, és sokat evett. Valami hihetetlen változás történt a hengerfejtömítés csere után, hidegen pöccre indul, nem eszi a vizet, megy mint eddig soha, és jelentősen kevesebbet eszik, amit számszerűsíteni még nem tudok, mert még csak vagy 500 km-t mentem vele, amióta elkészült.

Link to comment
Megosztás:

Mindenki figyu! Amiről írtam az a kolégám autója.Nekem 96 X17DTL Caravánom van. Ez már a 3. ugyanilyenem és ez fogyaszt a legtöbbet (5.8L).Azon kívül tökéletes jól indul közepesen megy nem füstöl nem eszi az olajat vizet.A kérdés: hozzányúljak-e hogy kevesebbet egyen, vagy ne? Lehet hogy ennek az órája csal picit többet(mivel ebből számolom a fogyasztást).De ez a kisebbik kérdésem. A nagy kérdés!! Jelenség: megyek megyek, visszaváltok, motorfék,maradok sebességben és újra gyorsítok és gyorsítás közben berángat!!! Ez a kocsi új szerzemény fogalmam sincs mit tankoltak bele, úgyhogy most már két tankoláshoz tettem rendszertisztítót! Hatás: sokkal jobb de nem szünt meg teljesen! Ötleteket várok! (Adagolóhoz nem szeretnék nyúlni!!)

Link to comment
Megosztás:

CSabi!

Amit írsz, az alapján sokminden lehet. Ha a rendszertisztító hatására szerinted sokt javult a dolog, akkor könnyen lehet dugulás jellegű hiba. Ha friss szerzemény az autó, érdemes lenne egy üzemanyag főszűrőt cserélni csak a saját magad megnyugtatása képpen. Ha utána is fogja csinálni, akkor nem ártana valami diesel specest megkeresni vele, mert bár nem biztos hogy az adagolót kezdi el piszkálni, de lehet hogy a baj. Érdemes lenne a porlasztókat bevizsgáltatni, porlasztási sugárkép, nyitónyomás ellenőrzése, már csak azért is, mert azt állítod, hogy 3 közül ez eszik a legtöbbet. De ha már főszűrőt cserélsz tegyél bele egy levegőszűrőt is nem lesz hálátlan az autó érte. Ha mindezek ellenére sem javul, akkor az adagolónál kell keresgélni, előtöltést kellene ellenőriztatni stb. Ezt egy spec. adagolós jobban tudja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.