Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Viktor bátyám, igazad van, a gázolajat felesleges jobban felfűteni, de én sűrűbb anyagot szeretnék melegíteni, ami nagyban megkönnyítené az indítást

A gond az hogy a tankban is sűrűbb az anyag, szerintem télen nem érdemes több biót adni hozzá.

Előmelegítő létezik láttam már nem 1-et, 220ról fűt .

Link to comment
Megosztás:

ém mindig 15w - 40 es olajat rakoka a szerkezetbe most tettem bele először higabbat mert az olajcsere pont tél előtt volt és gondoltam most higabbat teszek tehát nekem ez lesz az első tapasztalatom a higabb olajjal :lol: M9ondjuk én sajnos most opel olajat raktam bele ami csak negativ tapasztalat lehet. Már most hangosabb az olajfogyasztást nem néztem még majd megnézem most mentem 2000km-ert. (nincs kedvem kimenni azért :lol:)

Az én gépem sem eszi az olajat soha sem szoktam olajat utána önteni és lefutja a 10.000km-ert. (persze fogy valamennyi belőle de az jelentéktelen ameddig olajcserénél a nívópálca a minimum jel fölött van szerintem). A cégnél volt egy 2001-es suzuki abba majdhogynem 1000km enként öntöttünk 1 liter olajat :lol: Most ezt az olajat nem hagyom benne sokáig max 6.000km megyek el vele nem vagyok vele megelégedve. A következő amit belerakok az Esso lesz ha addig nem pottyan le valahonnan egy 5l es kanna :D ja es 15w 40 lesz ;)

Én azt használtam annó a szívó testvérébe is :D

Viszont irogatták valahol az akksik méretét Ah-át hát én eddig nem is figyeltem ezzel az akkuval vettem de nekem csak 55Ah van benne jobbról balról bőven van még hely tehát nagyobb méretű(hosszra és Ah is) belefér. De birja még :D Indul könnyen mondjuk ez nem az első tele lezs az akkunak :D

Én még nyári gázolajjal járok (az van kannába :D) Mostanra azért már kicsit sűrű :D De mellé tanolok egy kis benzint mindjárt jobb :D Egyébként nekem is van előmelegítőm szerintem mert ott van a szűrő előtt vagy után nemtudom annyira nem néztem de olyan mint valami hőérzékelő gomba réz színű :D :idea:

Link to comment
Megosztás:

Akksiból 66-70Ah a gári belevaló, de ha jól indul persze hogy beröffenti az 55-ös is. A dízelegbe azért tesznek nagyobbat mert nagyobb áramot vesz fel az önindítójuk. Gondolom az 55-ös hamarabb megy majd tönkre.Ha elfogadsz egy tanácsot Ne tegyél 15W-s olajat bele, mert bár az opel td-nek alacsony nyomású a turbója, de akkor is több kenést igényel mint a szívó! Persze nehogy opel 10W-set rakjál mert az benzineshez van kitalálva.Én az ugyanilyenembe Ford XR 10w-40-est rakok...

Link to comment
Megosztás:

Én 20literenként 1litert rakok hozzá az a legjobb lehet -őt is de azt nem szoktam. Petrót akartam én is de sajna liter 520ft az meg sok tudom abbol kevesebb kell mint benzinből.

Egyébként a gondtalan tél titka az 5% benzin keverék. szerintem :lol:

Tavaj a -28-ban egy csómó embernek megált a gépe útközben mert a kúton nem raktak bele elég adalékot de az enyém csak ment ment...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én 20literenként 1litert rakok hozzá az a legjobb lehet -őt is de azt nem szoktam. Petrót akartam én is de sajna liter 520ft az meg sok tudom abbol kevesebb kell mint benzinből.

Egyébként a gondtalan tél titka az 5% benzin keverék. szerintem :lol:

Tavaj a -28-ban egy csómó embernek megált a gépe útközben mert a kúton nem raktak bele elég adalékot de az enyém csak ment ment...... :lol:

És ez milyen hatással van a menetteljesítményre? :roll:

Link to comment
Megosztás:

PoviCsabi: gondolom itt alul a Gyorsválasz funkciót szoktad használni, itt úgy műxik, hogy beírod a szöveget, amit szeretnél, aztán alul Emotikonok gomb, előugrik kis ablakban egy csomó emotikon, egérrel ráböksz, amelyiket szeretnéd betenni, és oda fogja beilleszteni a szövegbe, ahol a kurzor áll éppen :wink:

Link to comment
Megosztás:

De a kutak már dermedésgátló adalékkal adjá a gázolajat nem ???

Én most hoztam egy 100L-t a Molról :lol: remélem van benne adalék mert ha befagy ...

Elvileg igen de nálunk a Mol kiadta a kutat magán vállalkozónak kezelésre és ugye bár a vállalkozó nem mindent önt bele (gondolom)

A dermedésgátlón külön öntik be a tartályba télen :lol: A 7en jön a gázolaj a földekről ugyhogy biztos nem megyek kutra tankolni jó darabig szokás szerint :lol:

Én alapbol ugytárolom hogy be van keverve télre

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nálam garázsban áll a picike ott mindig + van ...Tényleg és teszem azt adalék nélkül hol kezd dermedni a gázoil ?

Ezt pontosan én sem tudom mert én már hagytam télen úgy gázolajat hogy nem kevertem be de szerintem - 7C fokig nincs gond kicsit sűrű de ha hyorsan égeted nincs baj :lol: Ha tárolod javaslom keverd be és nincs gond vele meg mikor tankolsz gondolkozni mennyit engedtél bele :lol:

Nkem van csapom a hordóhoz csak nyitni kell és a csövöm át ömlik a tankba ;)

Ja ha te arra gondolsz hogy a tankolt üzemanyag amit kuton tankolsz az -25-ig asszem birja ha jol keverik de tavaj hidegebb volt.

Nálunk ugy zajlott a szitu aki garázsban ált annak beindult A gépe simán csak kb 15km mulva ált meg a kicsike teletankal :D

Aki viszont kint parkolt a csillagok alatt annak be sem indult

Ne izgulj a kuton tankolt gázolaj birja a hideget de ha kipróbálod hogy 20literenként 1l benya hozzá meghallod mennyivel szebben jár és könnyebben indul. Ha ilyet csinálsz először a benzint és rá a gázolajat mert keveredik ameddig tankolsz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bocsika, de egy leendő cartárs hozzánk, debreceniekhez fordult kérdésével, én meg úgy gondoltam, segítek neki. Igaz G astrát kérdezett, de ott nem találtam topicot.

Tehát:

Sziasztok!

Új G astra vásárlása előtt állok. (2002-es 1.7 tdi isuzu)

Sokan írnak az adagoló hibájáról és félek egy kicsit. Tényeket szeretnék hallani.

Üdv

Tudtok neki segíteni? Hogy ne kelljen végigolvasnia az összes hsz-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.