Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Teljesen korrekt a cikk.

Persze mi máshogy látjuk az autónkat, mert szeretjük, és foglakozunk vele. De a cikkben sok igazság van.

Ettől még jó autók ezek. :lol:

bezony jók ám :rolleyes: mondjuk az enyémben a régi kormány van amiben nincsen légzsák, de hogy lássátok kerestem egy képet, ez: http://www.euautocenter.com/gi.php?p=27351&s=3

Ez szerintem "formásabb" attól a nagytól ami a cikkben volt de kinek melyik a jobb. ;) az író szavaival fogalmazva... Püfölős korány. Na ez nem püfölős ;)

Link to comment
Megosztás:

bezony jók ám :rolleyes: mondjuk az enyémben a régi kormány van amiben nincsen légzsák, de hogy lássátok kerestem egy képet, ez: http://www.euautocenter.com/gi.php?p=27351&s=3

Ez szerintem "formásabb" attól a nagytól ami a cikkben volt de kinek melyik a jobb. ;) az író szavaival fogalmazva... Püfölős korány. Na ez nem püfölős ;)

Tévedsz, mert ez a püfölős kormány ami a linken látható.

Nekem is ilyen van most, és volt korábban is, és 3 éven át sírtam vissza amikor egy G Astrát hajtottam.

Képzeld el, hogy vezetsz egy "nem püfölős kormányú" Astrát sötétben, és hirtelen elédvágna egy kocsi a másik sávból, mert nem vett téged észre.... Nomost ha van egy G Astrád és elkezdessz manőverezni és tekered a kormányt, közben hogy a fenében találod el azt a két kis gombocskát (sötétben), illeteve azok közül legalább az egyiket, hogy egyúttal dudálni is tudjál? Sehogy! Nekem legalábbis sosem sikerült... De még nappal is legalább 1 másodperc késedelemmel csak... Nomost 1 másodperc az nagy idő! Különösen vészhelyzetben. Nem is értem, hogy hogyan lehetnek ilyen hülyék a tervezők!!!

A régi, jól bevált püfölős kormánynál bármilyen kormány helyzetben csak odavágok középre, és a "baromarcú" már kapja is vissza a kocsiját az én sávomból, ergó, megúsztunk egy karambolt.

Nem hiszem el, hogy ezt ne lehetne megoldani légzsákos kormány esetén is.

Link to comment
Megosztás:

...Nem hiszem el, hogy ezt ne lehetne megoldani légzsákos kormány esetén is.

Lehet azért van így, mert ha mondjuk épp a kormány közepét nyomnád miközben bekövetkezik a csattanás, akkor az nem tenne éppen jót a kezednek, amikor felfújja a lufit. És az arcszerkezet is átrendeződne szerintem, mivel nem közvetlenül a párnába csapodna. Szerintem... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lehet azért van így, mert ha mondjuk épp a kormány közepét nyomnád miközben bekövetkezik a csattanás, akkor az nem tenne éppen jót a kezednek, amikor felfújja a lufit. És az arcszerkezet is átrendeződne szerintem, mivel nem közvetlenül a párnába csapodna. Szerintem... :rolleyes:

Akkormeg tegyenek egy krómkarikát a kormányba mint a jó öreg Moszkvicsokon, vagy asszem az Opeleken is ilyen volt a 60-as években! A lényeg a lényeg, bárhol elérhető legyen körben a kormányon. A jelenleginél még az is jobb ha a műszerfalon van egy nagy piros gomb, mint régen volt az ókori autókban. Mert az egy fix pont, olyan mint a fékpedál helye. Az sem mozdul el jobbra vagy balra attól függően, hogy jobbra vagy balra kanyarodsz. A régi Skodákon a jobboldali bajuszkapcsoló végét kellett nyomni a dudáláshoz. Az is jobb volt, mert fix pont volt. Azt is volt szerencsém kipróbálni (230000 km-en át), és bár karamboloztam vele, de a dudálásom mentette meg a 75 éves karambolpartnerem életét. Így sikerült elkerülnöm, hogy nem a vezetőnél szálltam bele oldalról, hanem csak a bal első keréknél. (Stop táblával védett úton haladtam...) Pedig ott is tekertem ám a kormányt ballal rendesen, de a jobb kezemmel tudtam nyomni a dudát.

Link to comment
Megosztás:

bezony jók ám :rolleyes: mondjuk az enyémben a régi kormány van amiben nincsen légzsák, de hogy lássátok kerestem egy képet, ez: http://www.euautocenter.com/gi.php?p=27351&s=3

Ez szerintem "formásabb" attól a nagytól ami a cikkben volt de kinek melyik a jobb. ;) az író szavaival fogalmazva... Püfölős korány. Na ez nem püfölős ;)

Isten ments egy esetleges csattanáskor felfújhatod a "formásabb" kormányod mikor kiharapsz belôle.....én inkább püfôlôm de tudom, hogy ha baj tôrténne néhany százalékkal nô a túlélési esélyem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Figyu... Én úgy érzem hogy húz mint a disznó, most lehet azért mondom mert 1 hónapja vezetem mert 1 hónapos kb a jogsim, és előtte meg egy kivénhedt swiftet vezettem amíg tanultam. És nekem az volt az amit megszoktam. Küldöm a linket amúgy.: http://totalcar.hu/tesztek/fastratd/

Az érdekeset úgy értem hogy... soxor fikázza az író és érdekes hogy milyen dolgokat ír.

Ahhoz képest biztos jobban húzhat -elvégre is van egy kis nyomaték különbség- bár én egy 1.3 sporttal "tanulgattam" jó 10 évvel ezelőtt meg vezettem jó pár féle-fajta járművet azóta . Az azért kapta magát míg ki nem hajtottam belőle a lelket. Na majd megnézem azt a cikket ha helyrehozták a szerverüket vagy csak az enyém nem akarja az igazat, alig van elérhető oldal.

Link to comment
Megosztás:

Fikázza de csak az egyszerüsége miatt, de összességében nem kis dicséretet könyvelhet el magának a kis Astra :rolleyes:

Az én véleményem ha újra vennem kéne egy használt autót ebben a kategóriában és plusz-minusz árban akkor is a jó öreg Astra mellett döntenék, ez tudom mire képes, nem versenykocsi de nem is eszi meg az alsóneműm viszont még nem hagyott útfélen soha, félholt váltóval se. Ha nem a vetélytársék adták volna hamarabb hitelre a szekerüket, az Opelek lepték volna el az országot az biztos. Még ha van is néhány szériai betegsége akkor is jobb bármely kategóriatársnál, szóval ez egy AUTÓ.

Link to comment
Megosztás:

Az én véleményem ha újra vennem kéne egy használt autót ebben a kategóriában és plusz-minusz árban akkor is a jó öreg Astra mellett döntenék, ez tudom mire képes, nem versenykocsi de nem is eszi meg az alsóneműm viszont még nem hagyott útfélen soha, félholt váltóval se. Ha nem a vetélytársék adták volna hamarabb hitelre a szekerüket, az Opelek lepték volna el az országot az biztos. Még ha van is néhány szériai betegsége akkor is jobb bármely kategóriatársnál, szóval ez egy AUTÓ.

Ez teljes mértékben igaz.

Link to comment
Megosztás:

"Öööö, mi is van még ... ja, igen, a legunalmasabb autó, ami létezik."

Szerintem ez a mondat valami baromi nagy hülyeség... Ne a mai csili-vili hiper-szuper nyimi-nyami-ny0mi autókhoz hasonlítsa. 14-15 éves autókhoz kéne hasonlítani és nem a mai viszonylatokhoz. Ahol már a fedélzeti computer irányítja a kocsit és gombal indítható be. Persze hogy a mai gépekhez képes picit uncsi, mert nincsen benne számítógép meg nincsen benne minden fölösleges szarság. miért az új jobb? Egyik ismerősöm wagon R+ában van valami számítógép, és ott valami bekrepált ami miatt a MOTOR NEM INDUL BE!!! a motornak semmi baja csak valami rossza számítógépben és nem indul be a motorja. Vitte szerelőhöz hozzá nem tudott szagolni. Vitte suzi szalonba ott rádugták a kocsit 1 nagy PC-re mint valami USB-s hardvert. Ott mindent rendbe találtak a számítógépbe és nem tudja senkisem hogy mi a baja. Nem gáz ez 1 picit? Egy F Astra akkor nem indul be ha valami nagy gáz van elől vagy nincsen benne üzemanyag vagy nincs akku. Na tessék... Egy autót lehet "nem unalmassá" varázsolni, de ilyen áron nekem nem kéne.

Inkább marad az jóóó kis öreg "unalmas" AUTÓ.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék konnyüfém felniket vásárolni az autóra, lenne valaki olyan kedves, hogy kisegítsen azokkal az adatokkal (osztókör stb) amelyekkel le lehet pontosan bonyolítani a vásárt.

14" felniket szeretnék.

A futómű topikban találsz rá választ.

4x100 az osztókör.

miért rúgnák $€ggb€? ? ?

Minket már többször letoltak, hogy itt csak a dízel motor, és a hozzá tartozó eseményekről illik csacsogni. ;) :rolleyes:

Mindenre van megfelelő hely a fórumon, és a moderátorok azért vannak, hogy ki ne törjön az anarchia. :lol: :lol: :lol: B)

És mert jobb a békesség. ;)

Link to comment
Megosztás:

Minket már többször letoltak, hogy itt csak a dízel motor, és a hozzá tartozó eseményekről illik csacsogni. ;) :rolleyes:

Mindenre van megfelelő hely a fórumon, és a moderátorok azért vannak, hogy ki ne törjön az anarchia. :D :lol: :P :P

És mert jobb a békesség. ;)

Jaaa értem. Igen a békesség jó :lol: :lol: B)

Link to comment
Megosztás:

Minket már többször letoltak, hogy itt csak a dízel motor, és a hozzá tartozó eseményekről illik csacsogni. ;) :rolleyes:

Mindenre van megfelelő hely a fórumon, és a moderátorok azért vannak, hogy ki ne törjön az anarchia. :D :lol: :P :P

És mert jobb a békesség. ;)

Igenám csak észrevételeim szerint ez az egyik legolvasottab fórum. Más topicokban volt olyan eset, h 3-4 napot, esetleg többet kellett várnom egy válaszra. Erre itt még nem volt példa, éppen ezért is megkockáztatom.

Én csak azt tudom mondani, hogy próbálja meg mindenki magát moderálni, hogy ne legyen szükség külsô segítségre, vagy kérdezzen akármit csak minden mondatban legyen beszúrva a "dízel" szó :lol: :lol: B)

Link to comment
Megosztás:

Igenám csak észrevételeim szerint ez az egyik legolvasottab fórum. Más topicokban volt olyan eset, h 3-4 napot, esetleg többet kellett várnom egy válaszra. Erre itt még nem volt példa, éppen ezért is megkockáztatom.

Én csak azt tudom mondani, hogy próbálja meg mindenki magát moderálni, hogy ne legyen szükség külsô segítségre, vagy kérdezzen akármit csak minden mondatban legyen beszúrva a "dízel" szó :rolleyes: ;) ;)

Szerintem viszont a legtöbben, aki az astra f-en belül van mindent elolvas az itteni topikok közül. Ha várnod kellett valószínű azért volt, mert épp nem járt erre senki, aki tudta volna a választ. De ez még nem ok arra, hogy ez a topik szét legyen offolva. Itt kizárólag dízel f astrákban előforduló problémákról kellene hogy szóljon a dolog, nem pedig dízel tulajok mindenféle gondjáról bajáról. Még akkor sem, ha minden kommentbe berakjátok a dízel szót. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a katalizátorra. Olyat kérdeznék, hogy ha kibelezem a katalizátort, az milyen hatással van a fogyasztásra? Csökken vagy nő? Akinek van ebben tapasztalata, az megoszthatná velünk.

Ha épp el van tömődve akkor akár csökkenhet is. Egyébként szerintem nem lesz lényeges változás.

De ne csináljatok már ebből divatot. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.