Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Valaki meg tudná súgni mitökömet csináljak a géppel ha csak alpesivel hajlandó normális lenni? (tudom francért szoktattam rá) :D :lol: Most komolyan, kapott sima anyagot mondván jönnek a melegek, és egyszerűen olyan feelingje volt mintha vízben oldott széntablettát küldtem volna bele. Hangos, erőtlen, búgós, zörgős, füstölős, és amíg nem melegedett be addig meg hajlamos fulladozni. Rosszabb mint egy hisztis nő, azzal még mindig lehet alkudozni...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a diagnózist :lol: Lehet hogy szimplán addig szidom amíg meggondolja magát :lol: Bár nem jó, mert olyankor mindig bosszút áll... Jah még nem is meséltem milyen csodák történtek mióta ki lett cserélve a legutóbbi "csőtörés" okozója :lol: a hűtő környéke, gyakorlatilag az összes csővel ki lett cserélve így fél év alatt. Egy darabig azthittük hengerfejes lesz, de érdekes, mióta nem lyukas a vízcső, nem fogy a víz... ki gondolta volna... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná súgni mitökömet csináljak a géppel ha csak alpesivel hajlandó normális lenni? (tudom francért szoktattam rá) :D :lol: Most komolyan, kapott sima anyagot mondván jönnek a melegek, és egyszerűen olyan feelingje volt mintha vízben oldott széntablettát küldtem volna bele. Hangos, erőtlen, búgós, zörgős, füstölős, és amíg nem melegedett be addig meg hajlamos fulladozni. Rosszabb mint egy hisztis nő, azzal még mindig lehet alkudozni...

Elkellene vinni egy jó adagolóshoz,vagy beszélj Áfonya kartárssal,nézze meg neked,16-ban lakik,nincs olyan messze újpesttől.

Szerintem előtöltése nincs a helyén annak,vagy a csúcsok nagyon szarok.

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...

Sikeresen eldurrant az olajszivattyúm. Hol a csodában találom meg benne? Vákuumszivattyú detung nem szív semmit se, a dúsító nem old le. Gondolom nem veszett meló kicserélni illetve megjavítani ezt a szopattyút? :lol: Ilyen brutális csattogó hangot az életben nem adott, még jó, hogy itthon ért, franc bele. :D

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...

Sikeresen eldurrant az olajszivattyúm. Hol a csodában találom meg benne? Vákuumszivattyú detung nem szív semmit se, a dúsító nem old le. Gondolom nem veszett meló kicserélni illetve megjavítani ezt a szopattyút? :lol: Ilyen brutális csattogó hangot az életben nem adott, még jó, hogy itthon ért, franc bele. :D

Az emlékeim szerint a főtengely végénél, a vezérműszijj alatt van, de nem biztos hogy az a baj. Valószínübb, hogy a tulnyomásszelep akadt fel valamin. Nem hiszem, hogy csak így egyik napról a másikra eldurran a szivattyú, annak kellet volna jeleznie. Pl. Hébe-hóba elmegy az olajnyomás, vagy ilyesmi.

Szerintem.

A szopattyú az félkezes meló, és Kb. 10 perc. Ahogy J0hnny mondaná: "Közben még egy cigit is elszívok". :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ööö, a reggeli rövid kanyarban kivillant egy pillanatra felfele váltáskor kifele kuplungoláskor. Ennyi amit észre vettem mivel eddig ilyet nem csinált.

Ezt találtam (Unixék katalógusában) fotóként:

www.tvn.hu_ad45869a37c87fbcb2e8ac8fcecd422d.jpg

Ennek a két végén az a csavarszerű akármi az a nyomásszabályozó izé? :D

Link to comment
Megosztás:

Ööö, a reggeli rövid kanyarban kivillant egy pillanatra felfele váltáskor kifele kuplungoláskor. Ennyi amit észre vettem mivel eddig ilyet nem csinált.

Ezt találtam (Unixék katalógusában) fotóként:

http://s1.images.www.tvn.hu/2009/02/05/12/...c8fcecd422d.jpg

Ennek a két végén az a csavarszerű akármi az a nyomásszabályozó izé? :D

A szűrő felöli.

Amit írtál inkább támcsapágyra emlékeztet. Kuplungolásnál tengelyirányban eltolja a főtengelyt. :lol:

Sajnos volt kuplungvisszajelzős autóm. :lol: Egy segitővel nyomasd be a kuplungot járó motornál, és ha mozdul a szíjtárcsa, akkor bajvan.

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi! Kikapom belőle a cuccost azt látom, hogy mi a szitu a retekjével. :D

Tehát csak ma reggel csinálta mikor felfele váltás közben engedtem fel a kuplungot és visszaesett a fordulat mérő szerint 6-700 körülre -akkor villant be egy pillanatra a visszajelző de menten el is aludt. Hazajöttem majd pár órával később mikor megint mentem volna el akkor már folyamatosan világított de olajcsepp vagy folyás kicsit sem látszik a környékén. Mivel fogalmam sincs hogyan néz ki belül azért gondoltam, hogy esetleg valamit elnyírt a tengelyén és azért szállt el a cuccos. Nna, megyek és megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Na, hát szétkaptam a szivattyúból a két nyomásszabályzó vackot, kitakarítottam de azon túl, hogy vákuum lett végre és leold a dúsító azon túl továbbra sincs olajnyomás, fél percnél tovább meg nem mertem járatni a motort nehogy valami a kárát lássa.

Pár kép a "beléről":

www.tvn.hu_ca98788ea81b90bdafffd5ba858abd02.jpg

www.tvn.hu_24deca46843afacf7d6b8ae81538748b.jpg

További képek

Link to comment
Megosztás:

Na, hát szétkaptam a szivattyúból a két nyomásszabályzó vackot, kitakarítottam de azon túl, hogy vákuum lett végre és leold a dúsító azon túl továbbra sincs olajnyomás, fél percnél tovább meg nem mertem járatni a motort nehogy valami a kárát lássa.

Olajgomba hogy van?

Lehet az van tréfás kedvében? :D

Link to comment
Megosztás:

Mármint olajgombát tekintve arra gondolsz ami a fentebb eső fotón van? Azon a réz valamin volt valami 107-127 C fok jelzés. Onnan amikor kivettem folyt vagy 1 decinyi olaj amúgy passz. Szétszedtem, kipucoltam, visszatettem és ennyi. Ami a szűrőtől a tűzfal felé esett csavar az alatt semmi nem volt, legalábbis nem éreztem kisujjamat beledugva. A motortartó bakot is lekaptam szervóstól és ami az afelőli csavar alatt volt (alsó kép) azt is kivixoltam (abból viszont talán 1-2 csepp olaj ha kijött), igaz azt kicsit érdekesebb volt visszarakni a rugó miatt. Csattogni meg a hidrotőkék csattognak de azok borzalmasan szóval tuti nem kapnak olajat. Ha nem tudok neki többet ártani kihajítom belőle ezt a retek dízelt azt repül bele egy c20ne vagy xe vagy télleg felgyújtom. Komolyra véve, nem tud valaki valami robbantott rajzot mutatni hogyan is néz ki ez az egész olajszívó kócmóc belülről? Ha jól gondolom az olajat a karterteknőből szipkázza fel. Mielőtt valaki megkérdezné az olajszint is maximumon van és a főtengely meg se rezzen ha kinyomom a kuplungot (illetve az asszony, én meg néztem). Nincs véletlen valami ék a főtengelyen ami azt az excenter akármit tartja? Feltéve ha jól gondolom az elvét. Gondolok arra, hogy esetleg elnyírta.

Link to comment
Megosztás:

Az olajgomba az a bütyök amiről egy szál drót megy a műszeregységre. :lol:

Csak valami ék, vagy retesz hajtja az olajpumpát, de nem gondolom hogy olyan nagy erők keletkezne ami elnyírná. További ötletem még az hogy leszakadt a szívócsonkja a karterben.

Vannak még jó ötleteim. :D

Link to comment
Megosztás:

Az olajgomba az a bütyök amiről egy szál drót megy a műszeregységre. :lol:

Csak valami ék, vagy retesz hajtja az olajpumpát, de nem gondolom hogy olyan nagy erők keletkezne ami elnyírná. További ötletem még az hogy leszakadt a szívócsonkja a karterben.

Vannak még jó ötleteim. :D

Tényleg, nem is olyan rég volt vkinek hasonló baja. Ha jól emlékszem a szívócsővel volt probléma (arra már nem emlékszem, hogy eldugult-e, vagy lelazult).

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van egy jó ötletem erre, gyorsabb és talán célszerűbb. A szervószivattyúval nyomatom neki az anyagot, a szervó meg fölösleges, úgyis gyúrni kell.

Viccet félretéve ennyi lehet a gondja? Ne kímélj ha már itt tartunk, most már teljesen mindegy, tovább már úgyse lehet húzni az idegeimet. Az olajnyomás gomba passz, hogy jó-e de mivel a hidrotőkék csak nyekeregnek így gondolom, hogy az is jól műxik. Az a szívócső valami menetes cső? Mert még nem láttam lebontva az alját. Gondolom egyúttal olaj és deknitömítés csere is. :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, nem is olyan rég volt vkinek hasonló baja. Ha jól emlékszem a szívócsővel volt probléma (arra már nem emlékszem, hogy eldugult-e, vagy lelazult).

Vagy kirepedt, vagy csak a bilincs nem volt eléggé meghúzva, vagy el van dugulva a szűrő az alján.

Link to comment
Megosztás:

Ahha. Na majd holnap megnézem a blokkot belülről. Az olaj deknistől (azt azért kikalapálom mert picit horpadt pár éve) meg tömítésestől megy vissza bele de előtte átszűröm technikai szűrőn. Míg nem kerítek friss cuccot hozzá addig úgy marad -hálistennek az asszony holnap megy dolgozni nekem meg nem sok humorom van mocizni szakadó esőben alkatrészért 80 km-et. Ha meg más a baja elválik a sorsa. :lol: Még jó, hogy 2 kocsi van az udvarba csak ne kerülne ennyibe... :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is szenvedtem, és ki is cseréltem az olajszivattyúm. Csomószor villogott, az olajnyomás lámpa, és ha igaz, akkor csak letestelt a kábel. Nem gáz, de előtte gyorsan szórtam rá, kb 35-40.000 Ft-ot.

Az olajgombát, nem vészes cserélni, csak ki kell tekerni, és kábel van rajta. A tűzfal fele. Azzal kezdd! Ha kopog, és nem kap olajat, akkor ne nagyon járasd a kocsit, mert nagyon hamar besülhet az egész.

Új olajpumpát nem találtam, csak potom 50.000-ért, ezért bontóban vettem egy bontottat (azt hiszem olyan 26-27.000Ft).

Az olajszívócső, elvileg nem tud eldugulni, mert nagyon nagy a szűrője, és a nagyobbakat megszűri, a többire pedig az olajszűrő fele. Nekem ezt mondták többen is.

Viszont ha valaki benne van, olyanban, hogy mennyi lenne egy benzines motort átdobni ebbe, arra kíváncsi lennék, mi lenne a komplett vége.

Link to comment
Megosztás:

Ahha. Na majd holnap megnézem a blokkot belülről. Az olaj deknistől (azt azért kikalapálom mert picit horpadt pár éve) meg tömítésestől megy vissza bele de előtte átszűröm technikai szűrőn. Míg nem kerítek friss cuccot hozzá addig úgy marad -hálistennek az asszony holnap megy dolgozni nekem meg nem sok humorom van mocizni szakadó esőben alkatrészért 80 km-et. Ha meg más a baja elválik a sorsa. :lol: Még jó, hogy 2 kocsi van az udvarba csak ne kerülne ennyibe... :D :lol: :lol:

Kérj valakitől egy TIS2000 nevű programot, azon megtalálsz mindenféle robbantott rajzot. A szerelési könyv egy kalap ....! Fel kell telepíteni, de ha utánanézel a neten, akkor viszont megtalálod azt a programot, amit az opel szervízben használnak.

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyibe vagyok vele akkor felszedem a deszkákat a garázsban és jobban alá bújok, legalább belenézek a karterba. A deknit se árthat kiegyengetni mert vagy 3-4 éve az utcában kikerültem egy kátyút és az útszél domborulatával smacizott egyet a pikli. Na meg ki tudja még miféle retek lehet benne szal nem árt "ami késik nem múlik alapon".

A benyás téma meg egy külön fogalom, nagyjából 200 körül lenne egy c20ne moci mire hivatalosan forgalomképes lenne. Azt csak hirtelen felindulásból mondtam. Bár már nagyon elegem van a hülyeségeiből, ha vennem kell egy szivattyút akkor elérem (sőt, túl is lépem) a 300 ezres beleköltési vonalat ősz óta. :D

Annak a proginak a "lelőhelyére" viszont vevő vagyok P.Ü.-ben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.