Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Elszállt a vezérműszíjam a német motoros dízel astrámban. Eltörte a hengerfejen az egyik himba felfogatásánál. Nincs valami ötletetek hol kaphatnék bontott komplett hengerfejet Fehérvár 100 km-es körzetében ? Persze jó árban :lol:

Köszi

Egy törött himba miatt miért kell másik hengerfej? ;)

Link to comment
Megosztás:

És mi pénz körül alkották ezt?

Igen Karcsibácsi (híídemegleszekbacvaezért :) ), engem is ez zavar. Ha "csak" kormolna az annyira nem zavarna. De az olaj az bibi :lol: ráadásul a főtengelyszimeringnél is engedi azzolajat, úgyhogy elég jól fogy belőle ... franc bele, megint költeni kell rá egy szép összeget :lol:

Amúgy ha a kézifék lenne az erősen rontja a gyorsulást, szerintem észrevenném :( jah meg ugye üresben alapjáraton állóhelyzetben annak nem kéne kéken füstölni ;) :P

Sanci! csak azért mert ha már azt kell csinálnom amin te végigmentél akkor lehet hogy inkább veszek egy bkv-bérletet, nekem gyenge a szívem, meg vékonyak az erek az agyamban :lol: :P

Amúgy még mindig a miénk, és még mindig szeressük, csak hálátlan dög B) de jobb mint egy nő... ez nem beszél hülyeségeket :P

Ha jól emlékszem, akkor 14e volt a gyűrűsor, síkbahuzták a hengerfejet, új hengerfejtömítés. kb. 50-60e-et fizettem. Előttem rakta össze. Néztük a szelepeket, a hidrotőkéket, szóval a hengerfejbe mindent és minden fa..a volt. Nagy hidegbe jól indul, nem füstöl.

Link to comment
Megosztás:

És mi pénz körül alkották ezt?

Igen Karcsibácsi (híídemegleszekbacvaezért :) ), engem is ez zavar. Ha "csak" kormolna az annyira nem zavarna. De az olaj az bibi :lol: ráadásul a főtengelyszimeringnél is engedi azzolajat, úgyhogy elég jól fogy belőle ... franc bele, megint költeni kell rá egy szép összeget :lol:

Amúgy ha a kézifék lenne az erősen rontja a gyorsulást, szerintem észrevenném :( jah meg ugye üresben alapjáraton állóhelyzetben annak nem kéne kéken füstölni ;) :P

Sanci! csak azért mert ha már azt kell csinálnom amin te végigmentél akkor lehet hogy inkább veszek egy bkv-bérletet, nekem gyenge a szívem, meg vékonyak az erek az agyamban :lol: :P

Amúgy még mindig a miénk, és még mindig szeressük, csak hálátlan dög B) de jobb mint egy nő... ez nem beszél hülyeségeket :P

Mondanám, hogy méress egy kompressziót, és résveszteséget, mert abból többet meg lehet tudni. De lehet, hogy kiderülne, hogy nem elég egy "mezei" gyűrűzés. Amúgy sem javasolt dolog. Inkább egy generált csináltatnék, ha nagyon muszáj.

Link to comment
Megosztás:

Mondanám, hogy méress egy kompressziót, és résveszteséget, mert abból többet meg lehet tudni. De lehet, hogy kiderülne, hogy nem elég egy "mezei" gyűrűzés. Amúgy sem javasolt dolog. Inkább egy generált csináltatnék, ha nagyon muszáj.

Csak gyűrűzést senkinek nem ajánlom dízel esetében.

Hosszú távon kinyírja a mocit.

ííí... köszi.

Hülyegyerek szinten el tudjátok magyarázni nekem hogy ez miért van?

Link to comment
Megosztás:

sima gyűrűzéssel akár 100-150ezret is elmegy,igenis sokan gyűrűzik a dizilt , kérdés az hogy lehet-e gyűrűzni.

Ezt a főtengely csapágy dolgot pedig nem értem , mivel gyűrűzésnél kiszeded a hajtókarokat eleve látod a csapágyak állapotát, ergo hA szar cseréled.

Sokkal nagyobb probléma ha vála van vagy pedig hordos a henger.

Link to comment
Megosztás:

sima gyűrűzéssel akár 100-150ezret is elmegy,igenis sokan gyűrűzik a dizilt , kérdés az hogy lehet-e gyűrűzni.

Ezt a főtengely csapágy dolgot pedig nem értem , mivel gyűrűzésnél kiszeded a hajtókarokat eleve látod a csapágyak állapotát, ergo hA szar cseréled.

Sokkal nagyobb probléma ha vála van vagy pedig hordos a henger.

Így van. Töri az új gyűrűt.

Link to comment
Megosztás:

köszi mindenki. remélem a rá szánható keretbe belefér mert ha kiesik ez a gép akkor nagy gáz van :lol: :lol: most még óvatosba elvan, de rövid időn belül szét kell borítani ahogy látom. ;) persze mindenekelőtt mérünk egyet :lol: Még egyszer köszi.

Üdv.

Hasonló "cipőben" jártam négy évvel ezelőtt, én csak gyűrűztem a motort, nekem eddig bejött.

Amire figyelni kell:

Bármikor volt vezérműszíj cserélve most megint CS.+ görgők + víz pumpa.

A vezérműtengely végében lévő csavar, ami a bordás kereket rögzíti, szintén csere.

Olajteknő, szelepdekli, hengerfej tömítés, olaj és olajszűrő csere.

A vezérműtengely fokolására, és az adagoló beállítására bizony rá kell szánni az időt, mert megtérül.

Figyelni kell arra hogy a dugattyú melyik irányba áll és ugyanúgy kell visszarakni, mert nem pont középen van (a tengelyközéppontjától kb. 2 mm-rel eltolva) a hajtókarcsapszeg. (ez nagyban befolyásolja a motor élettartamát, mert nem veri szét a csapágyakat idő előtt.)

Én már ~43.000, Km-t mentem vele így.

Sok sikert, és soha ne add föl. Veled vagyunk.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Hasonló "cipőben" jártam négy évvel ezelőtt, én csak gyűrűztem a motort, nekem eddig bejött.

Amire figyelni kell:

Bármikor volt vezérműszíj cserélve most megint CS.+ görgők + víz pumpa.

A vezérműtengely végében lévő csavar, ami a bordás kereket rögzíti, szintén csere.

Olajteknő, szelepdekli, hengerfej tömítés, olaj és olajszűrő csere.

A vezérműtengely fokolására, és az adagoló beállítására bizony rá kell szánni az időt, mert megtérül.

Figyelni kell arra hogy a dugattyú melyik irányba áll és ugyanúgy kell visszarakni, mert nem pont középen van (a tengelyközéppontjától kb. 2 mm-rel eltolva) a hajtókarcsapszeg. (ez nagyban befolyásolja a motor élettartamát, mert nem veri szét a csapágyakat idő előtt.)

Én már ~43.000, Km-t mentem vele így.

Sok sikert, és soha ne add föl. Veled vagyunk.

Köszi szépen. A "ne add föl. Veled vagyunk" részt meg úgyveszem hogy ha mégse jönne össze akkor nem adom fel, motor nélkül is el tudtok húzni oda ahova mennem kéne :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen. A "ne add föl. Veled vagyunk" részt meg úgyveszem hogy ha mégse jönne össze akkor nem adom fel, motor nélkül is el tudtok húzni oda ahova mennem kéne :lol: ;)

Nekem kb. 1,5 éve van meggyűrűzve és azóta hibátlanul működik. Előtte volt vezérműszíjcsere kb. fél éve. Most 2300000km van benne és megint cserélni kell. Szerintem nyáron megejtem a cserét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.