Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Miért van erre szükség?

Érdemes elolvasni a link alatt levő ismertetőt. Hasznos dolog lehet :D

Látom neked is Isuzu dieseled van.

Nálad mennyit forog a motor 100-nál? És mennyi a vége sebességben? :)

100-nál nem figyeltem, de 130-nál (óra szerint)pont 3000. A végét még nem néztem meg, de 160-at már mentem vele(szintén óra szerint):)

Link to comment
Megosztás:

Érdemes elolvasni a link alatt levő ismertetőt. Hasznos dolog lehet :lol:

100-nál nem figyeltem, de 130-nál (óra szerint)pont 3000. A végét még nem néztem meg, de 160-at már mentem vele(szintén óra szerint) :)

Azért nyugtass meg, hogy nem kerültél tolószékbe! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Azért nyugtass meg, hogy nem kerültél tolószékbe! :D :)

Még a saját virgácsaimon kalimpálok :) Nyomtam volna még csak hullámosak kicsit a féktárcsáim és elég nagy volt a forgalom. Hirtelen fékezéskor ekkora sebességnél majd kiszedte a kezemből a kormányt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Majdnem friss 17DR tulaj vagyok, kb két hónapja vettem az autót, azért a "majdnem" jelző.

Talán szerencsém volt a kocsival, mert első tulajtól vettem, szerelő szerint nincs benne sokkal több mint amit az óra mutat (szerintem csak azért tekerték vissza 200e alá, hogy könnyebben elmenjen).

Már elolvastam kb 67 oldalt a fórumból, és sokkal okosabb lettem :huh:

Azért csak most köszönök be, mert kérdésem is lenne... Szeretném majd magam cserélni az olajat. (Ki is néztem a Valvoline Maxlife Diesel 10W40-est) De még kellene hozzá találnom olajszűrőt. Mindegy, hogy milyen típust veszem, lehet a legolcsóbb is?

Esetleg dél pesten, csepelen, dél budán tudtok ajánlani boltot, ahol lehet kapni emberi áron normálist?

Választ előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Majdnem friss 17DR tulaj vagyok, kb két hónapja vettem az autót, azért a "majdnem" jelző.

Talán szerencsém volt a kocsival, mert első tulajtól vettem, szerelő szerint nincs benne sokkal több mint amit az óra mutat (szerintem csak azért tekerték vissza 200e alá, hogy könnyebben elmenjen).

Ezen jót röhögtem. :huh:

Egyébként olaj és más szűrőkön és persze az autó alapszükségletein nem érdemes spórólni. Ha úgy a szűrőből mint olajból a legjobbat adod neki azt csakis neked fogja meghálálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Majdnem friss 17DR tulaj vagyok, kb két hónapja vettem az autót, azért a "majdnem" jelző.

Talán szerencsém volt a kocsival, mert első tulajtól vettem, szerelő szerint nincs benne sokkal több mint amit az óra mutat (szerintem csak azért tekerték vissza 200e alá, hogy könnyebben elmenjen).

Már elolvastam kb 67 oldalt a fórumból, és sokkal okosabb lettem ;)

Azért csak most köszönök be, mert kérdésem is lenne... Szeretném majd magam cserélni az olajat. (Ki is néztem a Valvoline Maxlife Diesel 10W40-est) De még kellene hozzá találnom olajszűrőt. Mindegy, hogy milyen típust veszem, lehet a legolcsóbb is?

Esetleg dél pesten, csepelen, dél budán tudtok ajánlani boltot, ahol lehet kapni emberi áron normálist?

Választ előre is köszönöm!

szerelő szerint ..... és ezt honnan tudja?? attól függetlenül, még lehet igaza is :lol:

az enyémben 238.000 van, és köszöni szépen jól van :angry: elmennek ezek még egy ennyit :blink:

olajszűrőből szerintem nem kell plafonárast venni, hogy jó legyen, de azért nem is érdemes spórolni rajta... :D

huh bakker, nekem is kéne már egy olajcsere :huh: 9000 van benne az olajba :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerelő szerint ..... és ezt honnan tudja?? attól függetlenül, még lehet igaza is :D

az enyémben 238.000 van, és köszöni szépen jól van :angry: elmennek ezek még egy ennyit :blink:

olajszűrőből szerintem nem kell plafonárast venni, hogy jó legyen, de azért nem is érdemes spórolni rajta... ;)

huh bakker, nekem is kéne már egy olajcsere :huh: 9000 van benne az olajba :lol:

Én 10e-ként szoktam cserélni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sokan azt mondják 7500-anként cserélni kell, akkor most mi a helyzet a dieselnél?

Ha Valvoline 10W 40-es Maxlife megy bele, azzal kibír 10.000-et is? :lol:

Nincsen semmilyen helyzet a dízelnél :huh:

Kibírja, sőt ... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Majdnem friss 17DR tulaj vagyok, kb két hónapja vettem az autót, azért a "majdnem" jelző.

Talán szerencsém volt a kocsival, mert első tulajtól vettem, szerelő szerint nincs benne sokkal több mint amit az óra mutat (szerintem csak azért tekerték vissza 200e alá, hogy könnyebben elmenjen).

Már elolvastam kb 67 oldalt a fórumból, és sokkal okosabb lettem :huh:

Azért csak most köszönök be, mert kérdésem is lenne... Szeretném majd magam cserélni az olajat. (Ki is néztem a Valvoline Maxlife Diesel 10W40-est) De még kellene hozzá találnom olajszűrőt. Mindegy, hogy milyen típust veszem, lehet a legolcsóbb is?

Esetleg dél pesten, csepelen, dél budán tudtok ajánlani boltot, ahol lehet kapni emberi áron normálist?

Választ előre is köszönöm!

Üdv Cepelen:-)

Hehe.:-) Mondom ezt én a pécsi..

Én a múltkor az Ady Endre úton a Bárdinál vettem szűrőt..

Tök mindegy hol veszel..

Inkább az nem mindegy milyent veszel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Majdnem friss 17DR tulaj vagyok, kb két hónapja vettem az autót, azért a "majdnem" jelző.

Talán szerencsém volt a kocsival, mert első tulajtól vettem, szerelő szerint nincs benne sokkal több mint amit az óra mutat (szerintem csak azért tekerték vissza 200e alá, hogy könnyebben elmenjen).

Már elolvastam kb 67 oldalt a fórumból, és sokkal okosabb lettem :huh:

Azért csak most köszönök be, mert kérdésem is lenne... Szeretném majd magam cserélni az olajat. (Ki is néztem a Valvoline Maxlife Diesel 10W40-est) De még kellene hozzá találnom olajszűrőt. Mindegy, hogy milyen típust veszem, lehet a legolcsóbb is?

Esetleg dél pesten, csepelen, dél budán tudtok ajánlani boltot, ahol lehet kapni emberi áron normálist?

Választ előre is köszönöm!

Sztem abba a motorba 15W40 való, lévén nem turbós motor. Vehetsz bele Metabond olajat is, látom Bp-i vagy, keresd meg priviben Opel16v cartársat, Ő tud segíteni a beszerzésben.

Szűrő midegy sztem, milyen márka. Most a tél előtt én még cserélném a gázolajszűrőt is, a mínuszokban meg tud szivatni, ha sok már a paraffin vagy a víz benne.

Link to comment
Megosztás:

Sztem abba a motorba 15W40 való, lévén nem turbós motor. Vehetsz bele Metabond olajat is, látom Bp-i vagy, keresd meg priviben Opel16v cartársat, Ő tud segíteni a beszerzésben.

Szűrő midegy sztem, milyen márka. Most a tél előtt én még cserélném a gázolajszűrőt is, a mínuszokban meg tud szivatni, ha sok már a paraffin vagy a víz benne.

mennyi kb egy gázolajszűrő?

lehet az enyémben is rég volt már cserélve.... Ha nem gáz az ára, akkor cserélek még most a jó időben én is, olajcserekor :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egyre figyelj,ne benzines szűrőt adjanak,a dízelé kissé más!

Köszi a tanácsokat, webshop-ot találtam eddig ami szimpatikus volt, ott ki kellett választani a pontos motorkódot, az alapján dobott dízeles olajszűrőt.

Most nézem a javítási kézikönyvben, hogy lehet levegőszűrőt is kellene cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

mennyi kb egy gázolajszűrő?

lehet az enyémben is rég volt már cserélve.... Ha nem gáz az ára, akkor cserélek még most a jó időben én is, olajcserekor :D

Én az Unixnál 1000valamennyiért kaptam egy közepesen értelmes fajtát :huh: de arra nagyon vigyázz mielőtt rátekered az új szűrőt, hogy a szűrőfűtő a helyén legyen mert engem valamelyik nap nagyon megszivatott, kb mikor letekertem a szűrőt akkor fellazult a kis rögzítő műanyag gyűrű, félre akadt be a 2 kis köröm a szűrőházba és falslevegőt kapott ;) azt hittem felgyújtom.. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

A napokban próbálkoztam a gázolajszűrő víztelenítésével, de nem jött belőle semmi. Egy árva csepp sem. (A kézikönyv szerint kicsavartam a légtelenítő csavart, illetve egy darab csövet csatlakoztattam a szűrő alján ahova kell.)

A motorral nincs semmi gond (isuzu diesel, Vectra B ) megy rendesen.

Szerintetek érdemes cserélni? Normális gázolajjal hajtom, MOL-nál tankolok.

Az előző tulajom azt mondta, hogy minden év október-november körül, amikor bejöttek a hideg idők, ki szokta cserélni a gázolajszűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.