Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Előre bocsánatot kérek, mert lesznek olyanok, akiket talán megbántok most, DE:

Örülük, hogy van más is, aki így látja. Elég brutális már így is a levegő-szennyezettség mértéke és a már most is érezhető hatásai ahhoz, hogy ráébredjünk arra, hogy vigyázni kell rá !

Jó tudom, most mindenki azzal fog jönni, hogy és na vajon mennyit számít az ő kis kocsikája, DE sok kicsi sokra megy. Ezen felül nálam speciel elvi kérdés az, hogy amivel én hozzá tudok járulni a környezet megóvásához azzal hozzá is járulok. Ráadásul a katalizátor pont az emberekre is veszélyes mérgesgázok kiszűrésére készült, csakhát ahhoz hogy el tudja őket égetni adott levegő-üzemanyag keverék és hőfok kell neki, ezért persze egy picivel többet eszik a gép, meg egy picit fojtja is a motort, de az én véleményem szerint nem nyer vele az ember annyit mint amennyit árt (saját magának is) !

Tényleg nem flame-elni akartam, de jó lenne ha ezt is végigondolnátok mielőtt kiszeditek.

Ráadásul még a vizsgáktól sem kell parázni, meg előtte szerelgetni :D

:smt038 :smt038 :smt038

Link to comment
Megosztás:

Személyemet is csak ez az egy tényező tart vissza ettől a jellegű tuningtól! (Mármint a légszennyezés! ha most itt minden dieseles kiszedi a katalizátorát az már nem csak egy autó!! Aztán tapasztalatok továbbad, és......)

Úgyhogy maradok a szépítgetésnél! (ahogy a pénzbő fussa)

Köszi knight! Te legalább leírtad! :notworthy: :thumbup: :prayer:

Link to comment
Megosztás:

:?:

Szevasztok,

Nemrég írtam a forumban, hogy szeretnék nemsokára egy kombi dizel Astrát vásárolni 1millió HUF körül. Itt-ott olvastom a neten, hogy az alvázszám, szín alapján meg lehet állapítani a kocsit összeszerelésének a helyét. Mit tudtok, vannak komoly(az autó érétkét, minőségét befolyásoló) különbségek ezen tényezők alapján? Na és milyen alvázszámú "egyedeket" jobb elkerülni?

Bocs, ha off voltam, és bekleszóltam a katalizátor témába:)

Danee

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szeritem nem az alváz szám alapján kell keresni!

Saját tapasztalatom szerint kerüld el a kölfödről behozott dieselt (a töbiek tudják miert mondom), inkább várj és keress valamit ami első tul.tol van vagy ismered a gazdályát. Pl haverom ugy vett autot hogy meglátta ki van rá irva hogy eladó és ment utánna, kideritete hogy vezet a srác és aikor lakott területen 90 el nem érte utol akkor nem vette meg de igy talált egy 65 éves bácsitól egy olyan autot ami szinte szlon állapotan volt 8 évesen még a gyári gumigarnitura volt rajta! és nem valoszínű hogy a bacsi csavargatta igy volt benn 42e km

Interneten se keresnek autot mert valahogy oda azok rakják fel akik még fiatalok és kicsit nehezebb a lábuk diesel meg nem szereti az olyat!

Most a motorokrol Van Német és Japán motoros a különbség hogy a német 68 a japán 82 Le a német szervizelése ocsobb és az auto is olcsobb. a japán jobban megy és (nem rám vonatkozik mert én meg szívtam) a japán állítolag mebizhatobb.

Én ennyit tudnék mondani!

Bocsi a monologért.

Tipushibákat nem akarok most irni amire figyelno kell mert az nem igazán vágom.

ÜDV Újratöltve

Link to comment
Megosztás:

A német és az isuzu közti külömbségről én csak annyit tudok, hogy jóval drágább a javitása az isuzunak, viszont állítólag tartósabb és jobbn megy.

Én vezettem már mindkettőt, de túl sok külömbséget nem tapasztaltam.

Nekem német dieselem van , és hál isten még nem volt vele baj. Fogyaztása nem nagy varosban 6-7, kint 5-6. Ee persze lábfüggő :D.

Tipushibákról nem nagyon tudok. Rohadni a hátsó sárvédő és tanksapka szokott leghmarabb.

Link to comment
Megosztás:

A német és az isuzu közti külömbségről én csak annyit tudok, hogy jóval drágább a javitása az isuzunak, viszont állítólag tartósabb és jobbn megy.

Én vezettem már mindkettőt, de túl sok külömbséget nem tapasztaltam.

Nekem német dieselem van , és hál isten még nem volt vele baj. Fogyaztása nem nagy varosban 6-7, kint 5-6. Ee persze lábfüggő :D.

Tipushibákról nem nagyon tudok. Rohadni a hátsó sárvédő és tanksapka szokott leghmarabb.

1-et értek, ki mire esküszik. Nekem már levolt véve a hengerfej, 186000km van benne, 159000km-val vettem. Tisztában voltam vele hogy a hengerfejet előbb vagy utóbb meg kell bontani, ez a tipus álltalában e tájékon nyomja ki a tömítést. Kicsit cidriztem mikor bele néztem a hengerbe vajon mekkora vála lessz? De hál istennek jó formán semmi nem volt. Amikor én vettem az enyém ,pontosan 3kilóval volt drágább 1 nagyon szép isuzu, de nem bántam meg.

Link to comment
Megosztás:

Na most én úgy kezdem hogy mevettem az autót és a német ben is rengeteg tipus hiba , pl a turbó 3 cserére lett működőképes ,de lehet hogy a szerelő hibája ,,

viszont az igaz hogy olcsóbb de a német motor többet eszik..

Turbó nem lehet tipus hiba, szerelő sem nagyon tudja elbaszni ha komplett csere volt, gondolatom szerint nem volt szerencséd mert sz@r volt amit vettél.

Link to comment
Megosztás:

ÉN mentem 3kilót egy 1,5tdi isuzu kadettel. Van némi tapasztalatom. Az autó hibátlan volt mind végig. A teljesítmény nem ugyanaz mint a németé. A paraméterek hasonlóak a régi 1.6i -hoz. Semmit nem kellett vennem a motorhoz, még a csúcsok is a gyáriak voltak benne amikor eladtam 8 éves korába. Én csak dicsérni tudom.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a jótanácsokat, ezek szerint nincs más, el kell menni, és kipróbálni az összes kocsit, ami szóba jöhet... csak igy hamar el fog fogyni a szabim :D

Amugy az "egyik" képes autós hirdetési ujságban szoktam nézegetni, mindíg van egy-két normálisnak TŰNŐ kocsi...(kis turbós, kombi, 1995 körüli, ' 1.000e huf körül) engem főleg ezek érdekelnek. Az Isuzuk szervízelése elég drágának tűnik azok alapján, amit itt mondtatok:(

De a végkifejletről mindenesetre infornmálom a listát!

Danee :?

Link to comment
Megosztás:

Még egy gondolat:

Szerintem tök mindegy, hogy német diesel vagy isuzu, lényeg az hogy kikímélt autót próbálj meg elcsípni, és akkor nem lesz gondod vele.

Ez olyan naív hozzászólás volt.

Olyat úgy sem fog kapni. ...de ez az én véleményem!

Kintről hozott autó :arrow: kismillió km

Magyarországon vásárolt és eladó autó 10-ből 12 lefutott motoros, persze lehet kivétel, de az megtalálni?!?! :idea: csak "lámpával lehet"

Link to comment
Megosztás:

fekosz :!: igértél valami infót az adagolósról, mi volt :arrow: hogy volt :?:

mörfi

:arrow: Voltam Csomádon az adagolósnál, mindenkinek azt tanácsolom, hogy messze kerülje el!

Telefonon kedvesek, nyájasak, látszólag nagyon értik a dolgukat,majd amikor ott vagy a kocsival, ott b@sznak át, ahol tudnak!

Pl: Én úgy jártam, hogy tel. :arrow: -haló

-haló

-Üdvözlet, füstöl a kocsim, (kormol, nem megy. stb...) mi lehet a baj?

-Füstelvezető, hozza el, 2 e ft-ért megoldjuk a problémát, aztán szuper lesz.

- Ó, ez csodálatos, de mi okozza ezt?

- Egy alátétet kell kicserélni telire, ezzel lezárjuk a kipuf.gáz visszavezetését és megszűnik a füst/korom.

-Fantasztikus, mikor vihetem?

-Péntek 9:00.

Na ezzel megbeszéltük, lementem és amikor ott voltam, az alátét csere már számla nélkül 8-10 e ft lett volna, kérdeztem, hogy mi ennek az oka, hiszen a telefonba 2 e ft-ról volt szó.

Válasz :arrow: Lehet, hogy épp nincs megfelelő célszerszám a bontáshoz (megjegyzem, azóta már kicseréltem az említett alátétet telire és a célszerszám egy 10-es villáskulcs volt, illetve egy kombinált fogó a részemről) és akkor azért külön el kell menni, szerszámot meg csak a BETA boltban vehetnek, mert azzal vannak szerződésbe stb.... és az drága...

Stb...stb...

Az alkatrész, ami jelen esetben egy alu tömítés volt (45 ft) már említésre sem méltó, ők 3 e körülire saccolták.

Szumma én oda többet nem megyek és fel sem hívom őket.

A nyomás értékre azt mondták, hogy motorja válogatja és függ attól, hogy milyen kopott a motor.

Szerintem ez f@szság, így nem is boncolgattam tovább a témát.

Csomád Diesel =0 Tízszer!!!

Azt hiszem, maradok a Kiskunfélegyházi dieseles ######inál, ő igaz ha sok a munkája kicsit elnagyolós, de ha épp nyár van és f_sz veregetés, mindent bevállal és tutin meg is csinál, ugye mert jut rá idő rendesen.

Hát ennyit a diesel Csomád adagolósrol.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Nem tartott kevés ideig végigolvasni ezt a 67 oldalt, de megérte, sokat tanultam tőletek! :P

Röviden a vasamról: tavaly aug.-ban vásároltam, full alkalmi volt a vétel, ráadásul volt szomszédtól :D Ez egy '92 dec. gyártású Astra 1.7D GL, 5 ajtós, ugye német motoros. Extra nemnagyon került bele, hacsaknem az immobiliser, ami lévén, h '92-es a drága nem egy túl okos darab. Az pl. hogy miután leállítom a motort, de nem veszem ki a slusszkulcsot a zárból, mégis elfelejti, h benne van, az normális... :?:

Sajnos nekem is voltak problémáim télen az indulással, nehezen ugyan, de mindíg beindult a verda. De sajna az a rajz, h most is nehezen indul, többet forgatja mint kellene. Lévén, h éppen anyagilag elég alacsonyan szárnyalok igazából ezzel nem is idegesítem magam, most nem lenne pénzem új csúcsokra, vagy adagoló újításra. De remélem, h ennyire azért mégsem nagy a baj. Most kapott új olajat + szőrőket, még egy diagnosztikát azért kispórolok.

Egyébként ismeritek a Q8 márkájú olajat, mi a véleményetek róla?

Uhh, cseppet hosszú lettem így bemutatkozásnak, nézzétek L nekem! :oops:

Ödv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Nekem is elfelejti az inmobilájzer a kulcsot figyelni, de én úgy vok vele, h ez nem hibája, hanem tulajdonsága. :D

Én sem úgy gondoltam, h feltétlen hibája lenne ez neki, csak néha idegesít 8)

Esetleg azt nem tudod, h a visszapilantóházat hogy a pí...ba kell szétszedni..?? :P Azt a részét szeretném külön magától a tükör házától amivel az egész rögzítve van a kasznira. Ugyanis előző tulaj, nemtom mi'csinált vele, de szétborítota belülről a cuccost. Nem tört L (hál'Istvánnak), csak szétesett, minek következménye, h nem lehet belülről állítani a tükröt. Van benne 1 kis vacak ami lökdösi a tükröt amikor belülröl állítom, na ezt kéne visszavarázsolnom a helyére. De anélkül, h szétszedném nem megy, nem férek hozzá :D

Eseleg szedett már v.ki ilyet szét?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Az izzítokat kellene meg vizsgálni, az nem kerül pénzbe, te is meg tudod nézni.

Hya ezt nem írtam, de természetesen az izzító gyertyákat, relét leellenőríztem, azok rendben vannak.

Amit én végeztem rajta az az olajcsere + szűrőcserék, termosztát, 1-2 cső cseréje, izzítás (fent említett cuccok) ellenőrzése. Aksi is rendben van, talán ez volt a szerencsém télen, h ilyen jól bírta az aksi.

Azért köszönöm a reakciót! :D

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.