Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Egy napig meglennék mindkettő nélkül... Kérdés, hogy a Fastra is így van-e kivitelezve.

Reggel és délután is csak 5-10 km-eket mennék.

A vákuumszivattyú a fékrásegítéshez Isuzu motornál a generátoron van rajta. Ennek kenéséhez megy két olajvezeték is. Ezeket a csöveket is le kell dugóznod majd, ha generátor nélkül akarsz menni. És arra is számítanod kell, hogy a fékhatás vákuumszivattyú nélkül jóval gyengáébb lesz!

Link to comment
Megosztás:

A vákuumszivattyú a fékrásegítéshez Isuzu motornál a generátoron van rajta. Ennek kenéséhez megy két olajvezeték is. Ezeket a csöveket is le kell dugóznod majd, ha generátor nélkül akarsz menni. És arra is számítanod kell, hogy a fékhatás vákuumszivattyú nélkül jóval gyengébb lesz!

Na, ez itt már nagyobb probléma... Volt már olyan, hogy vitorláztam egy hosszú enyhe lejtőn, meg is lepődtem, amikor elkezdtem fékezni <_<

Link to comment
Megosztás:

Na, ma kicsit megpróbáltam jobban odafigyelni a feszültségváltozásra elindulás után:

Gyújtás ráad, izzítás: 12 alatt volt (11,6)

Utóizzítás alatt 12,0-12,6 között (semmilyen fogyasztó nem üzemelt)

Utóizzítás után (kb 4 perc): 13,6-13,8

Amikor még volt forulatszámjelem, akkor 14.25 volt a max. töltésem, utóizzítás alatt 13,8 körül (ha jól emlékszem)

Link to comment
Megosztás:

Esedékes a vezérlés csere a kocsiban (alkatrészek már a csomagtartóban) Sajnos sógor nem vállalja (alapvetően autóvillamossági szerelő nem pedig autószerelő=>megértem, hogy nem akarja elcseszni) Haver pedig nem ér rá. Magyarul szerelőhöz kell vinnem <_< Mire kell figyelnem, hogy ne b.szon át a csóka? Mennyibe fáj egy ilyen művelet időben és költségben? Persze tudom, a költség tuti nem annyi Pesten, mint Jászberényben, de mégis egy irányár...

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Esedékes a vezérlés csere a kocsiban (alkatrészek már a csomagtartóban) Sajnos sógor nem vállalja (alapvetően autóvillamossági szerelő nem pedig autószerelő=>megértem, hogy nem akarja elcseszni) Haver pedig nem ér rá. Magyarul szerelőhöz kell vinnem :( Mire kell figyelnem, hogy ne b.szon át a csóka? Mennyibe fáj egy ilyen művelet időben és költségben? Persze tudom, a költség tuti nem annyi Pesten, mint Jászberényben, de mégis egy irányár...

Köszi

És ha várnál amíg haverod ráér?

Egyszer így jártam mint Te, soha nem szoktam szervízbe vinni, de haverom pont üdült akkor. Na jó, mondom egyszer elviszem, olyan nincs hogy mindenhol lehúznak, átb@sznak ha nem vagy ismerős. El is vittem (Bosch-ba). Elrakták a vezérlést. :wacko:

Szóval erről ennyit <_< , azóta saját magam csinálok mindent. Amihez meg nem értettem, értek inkább várok haverra még ha égető is, vagy segítséget kérek itt a fórumon a kedves cartársaktól!

Szerintem várj. Amúgy pont a héten kérdeztem, nem messze Tbányától egy kisebb településen 25e a vez.csere, egyiknap viszed másnap hozod, talán még aznap délután. (amúgy max 2 óra alatt megszokták csinálni)

+ Azt hiszem előtöltést kell állítatnod utána, mert opel dízelen nem lehet lefixálni az adagoló kereket. De ezt majd egy hozzáértőbb megválaszolja.

Link to comment
Megosztás:

És ha várnál amíg haverod ráér?

Egyszer így jártam mint Te, soha nem szoktam szervízbe vinni, de haverom pont üdült akkor. Na jó, mondom egyszer elviszem, olyan nincs hogy mindenhol lehúznak, átb@sznak ha nem vagy ismerős. El is vittem (Bosch-ba). Elrakták a vezérlést. :wacko:

Szóval erről ennyit <_< , azóta saját magam csinálok mindent. Amihez meg nem értettem, értek inkább várok haverra még ha égető is, vagy segítséget kérek itt a fórumon a kedves cartársaktól!

Szerintem várj. Amúgy pont a héten kérdeztem, nem messze Tbányától egy kisebb településen 25e a vez.csere, egyiknap viszed másnap hozod, talán még aznap délután. (amúgy max 2 óra alatt megszokták csinálni)

A jó qva mutterjukat. Tőlem szerelő ennyi pénzt az életben nem fog egyben kapni!!! Akkor inkább én kicserélem, és vagy jó lesz vagy nem ;) Ezt is ember alkotta, akkor másik ember is hozzá tud nyúlni nem? :(

Link to comment
Megosztás:

A jó qva mutterjukat. Tőlem szerelő ennyi pénzt az életben nem fog egyben kapni!!! Akkor inkább én kicserélem, és vagy jó lesz vagy nem ;) Ezt is ember alkotta, akkor másik ember is hozzá tud nyúlni nem? ;)

Bizony. Ugyanezt mondtam én is! :wacko: Csavarokat én is tudok csavargatni 25e ért. Még ha 3 napig tart akkor is, még úgy is jobban jövök ki.

Itt mindenki el van szállva már! 1 nap alatt akarnak meggazdagodni munka nélkül.

Jah és még vmit akartam írni:

Látom neked 1.7DR van erről ezsebe jutott egy történet. Barátomnak volt ilyen csak kadettba 8 éve. Na képzeld azon is elrakták neki a vezérlést, de csak akkor vették észre mikor hengerfejes lett és levették. Látni lehetett, hogy a szelepek belevertek egy kicsit a dugókba! :( Aztán utólag kérdőre vonták a szerelót. "Ő nem volt. Mindent jól csinált. Biztos vki más csinálta." <_<

Link to comment
Megosztás:

Bizony. Ugyanezt mondtam én is! <_< Csavarokat én is tudok csavargatni 25e ért. Még ha 3 napig tart akkor is, még úgy is jobban jövök ki.

Itt mindenki el van szállva már! 1 nap alatt akarnak meggazdagodni munka nélkül.

Ja! ne mán a 25e még márkaszervíz óradíjjal számolva is túlzott, úgy hoyg az alkatrészt is én viszem. Ráadásul azt hallottam egyik szerelő sem szeret hozott alkatrészt beépíteni. De könyörgöm Ő adja a szaktudását, ami nekem nincs, azt megfizetem de az alkatrészen ne akarjon már keresni, hagy én vegyem már meg ott ahol nekem szimpi esetleg olcsóbb...

Link to comment
Megosztás:

Ja! ne mán a 25e még márkaszervíz óradíjjal számolva is túlzott, úgy hoyg az alkatrészt is én viszem. Ráadásul azt hallottam egyik szerelő sem szeret hozott alkatrészt beépíteni. De könyörgöm Ő adja a szaktudását, ami nekem nincs, azt megfizetem de az alkatrészen ne akarjon már keresni, hagy én vegyem már meg ott ahol nekem szimpi esetleg olcsóbb...

Na ez az, itt kezdődnek a problémák. Így meg honnan tudjam, mit cserélt ki, mit nem. Főleg egy laikus, aki azt sem tudja mi fán terem az autó, csak jár vele.

"Kicseréltem, ezt, azt, amazt, meg ezt is kellett mert így veszélyes. 50e lesz." <_<

Link to comment
Megosztás:

Na ez az, itt kezdődnek a problémák. Így meg honnan tudjam, mit cserélt ki, mit nem. Főleg egy laikus, aki azt sem tudja mi fán terem az autó, csak jár vele.

"Kicseréltem, ezt, azt, amazt, meg ezt is kellett mert így veszélyes. 50e lesz." :wacko:

Haverom pont most járt így G Astával. 3 hónapig!!! volt szerelőnél az autó, egyedül a levegőt nem cserélték a gumikban <_< , más mindent és kértek tőle 75e HUF-ot. Elhozta az autót, ment vele kb. 500 métert és ismét ugyan az a baja (rángatott, leállt az autó) Haver visszasétált a szerelőhöz és szó szerint kiveret belőle a 75e HUF-ot. Persze autó azóta sem jó.

Link to comment
Megosztás:

Haverom pont most járt így G Astával. 3 hónapig!!! volt szerelőnél az autó, egyedül a levegőt nem cserélték a gumikban <_< , más mindent és kértek tőle 75e HUF-ot. Elhozta az autót, ment vele kb. 500 métert és ismét ugyan az a baja (rángatott, leállt az autó) Haver visszasétált a szerelőhöz és szó szerint kiveret belőle a 75e HUF-ot. Persze autó azóta sem jó.

:wacko: És 100-ból 1 ilyen ember van aki visszamegy.

Link to comment
Megosztás:

<_< És 100-ból 1 ilyen ember van aki visszamegy.

Akár ezt is el tudom képzelni. Pedig sok olyan szakembert ismerek (nem autószerelő, de mondjuk bútorasztalos), akik normális munkával és tarifával mára már olyan hírnévre tettek szert (egy kisvárosban!!!), hogy egy szimpla konyhabútort is csak hónapokra tud bevállani, annyira telivan. Viszont korrektül meg is mondja, és nem hiteget senkit, mégis sokan kivárják. A helyi bútorüzlet meg múlt hónapban zárta be a bótot, mert nem ment...

Link to comment
Megosztás:

Akár ezt is el tudom képzelni. Pedig sok olyan szakembert ismerek (nem autószerelő, de mondjuk bútorasztalos), akik normális munkával és tarifával mára már olyan hírnévre tettek szert (egy kisvárosban!!!), hogy egy szimpla konyhabútort is csak hónapokra tud bevállani, annyira telivan. Viszont korrektül meg is mondja, és nem hiteget senkit, mégis sokan kivárják. A helyi bútorüzlet meg múlt hónapban zárta be a bótot, mert nem ment...

Ez igaz. Vannak még ilyenek, sajnos kevesen...

Visszakanyarodva a dízel témához:

Szerintem várd meg a haverod a vezérléscserével!

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz. Vannak még ilyenek, sajnos kevesen...

Visszakanyarodva a dízel témához:

Szerintem várd meg a haverod a vezérléscserével!

Igen, az lesz. Remélem a szíj is megvárja :wacko:

Zotya írta a múltkor, hogy neki is pl. hétfőre volt tervezve a csere és vasárnap elcsattant a régi <_<

Nem szeretnék így járni

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne, hogy a sima szívó 1,7dr motoros Astrán úgy kell cserélni a vezérlést, hogy alátámasztom a motort? Mert úgy látom körbefutja a motortartót a szíj, és ki kell szedni azt.

Valahová eltűnik a hűtővizem, a vízpumpára gyanakszom. Olvastam már, hogy pár emberkének beállt a vízpumpája, megfogva ezzel a vezérlést.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne, hogy a sima szívó 1,7dr motoros Astrán úgy kell cserélni a vezérlést, hogy alátámasztom a motort? Mert úgy látom körbefutja a motortartót a szíj, és ki kell szedni azt.

Valahová eltűnik a hűtővizem, a vízpumpára gyanakszom. Olvastam már, hogy pár emberkének beállt a vízpumpája, megfogva ezzel a vezérlést.

Hát az első kérdésre meg is adtad a válszt, ha leveszed a motortartó bakot, addíg valaminek tartani kell a mocit. :) Ha teljesen beállt volna a vízpumpa, akkor ugye elszakadt volna a szíj, meg nem is lenne hűttés. valahol szivárágás van,, ehet ez akár a vízpumpa tömítésénél. Megállás után meleg motornál kell keresni a nyomokat, mert sokszor csak annyira ereszt, hogy mire kihül a moci, el is párolog a forró blokkon, egyéb helyeken. Nekem pölö a hűttő alsó sarka ersztett, de éppen hogy csak, szinte le sem cseppent a földre, ha egy órával később néztem már nyoma sem volt.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne, hogy a sima szívó 1,7dr motoros Astrán úgy kell cserélni a vezérlést, hogy alátámasztom a motort? Mert úgy látom körbefutja a motortartót a szíj, és ki kell szedni azt.Valahová eltűnik a hűtővizem, a vízpumpára gyanakszom. Olvastam már, hogy pár emberkének beállt a vízpumpája, megfogva ezzel a vezérlést.

ne mán ez ennyire bonyolult művelet? Nem gondoltam volna!!! Ez tényleg nem egy egyszerű generátorékszíj csere.

Link to comment
Megosztás:

hihi, akkor jól sejtettem én ezt, ugyanaz a történet, mint a Peugeot dízeleknél. De az Opel(GM) legalább úgy oldotta meg, ha szakad a szíj, akkor csak a szelephimbák törnek, úgy tudom, mert ki vannak könnyítve. Bezzeg a Ford, Fiat, stb-nél...szakad szét minden más. A vízfogyással együtt kezdtem el meghallani valami csicsergő hangot, de fura, hogy álló helyzetben nem csöpög semmi.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne, hogy a sima szívó 1,7dr motoros Astrán úgy kell cserélni a vezérlést, hogy alátámasztom a motort? Mert úgy látom körbefutja a motortartót a szíj, és ki kell szedni azt.

Valahová eltűnik a hűtővizem, a vízpumpára gyanakszom. Olvastam már, hogy pár emberkének beállt a vízpumpája, megfogva ezzel a vezérlést.

Az Isuzunál is le kell szerelni a jobb oldali motortartó bakot.

Link to comment
Megosztás:

hihi, akkor jól sejtettem én ezt, ugyanaz a történet, mint a Peugeot dízeleknél. De az Opel(GM) legalább úgy oldotta meg, ha szakad a szíj, akkor csak a szelephimbák törnek, úgy tudom, mert ki vannak könnyítve. Bezzeg a Ford, Fiat, stb-nél...szakad szét minden más. A vízfogyással együtt kezdtem el meghallani valami csicsergő hangot, de fura, hogy álló helyzetben nem csöpög semmi.

Csak a szelephimbák plusz súlyt jelentenek, amelyeket minden egyes szelepnyitásnál fel kell gyorsítani, és le kell lassítani. Éppen ezért rontja a motor hatásfokát az ilyen konstrukció, nehezebben pörög fel a motor. Persze ez amit írsz, kétségtelenül előnye.

De például a C18NZ, C20NE blokkoknál nem ér bele a szelep a dugattyúba, ott nem okoz túl nagy problémát a vezérműszíjszakadás.

Link to comment
Megosztás:

Csak a szelephimbák plusz súlyt jelentenek, amelyeket minden egyes szelepnyitásnál fel kell gyorsítani, és le kell lassítani. Éppen ezért rontja a motor hatásfokát az ilyen konstrukció, nehezebben pörög fel a motor. Persze ez amit írsz, kétségtelenül előnye.

De például a C18NZ, C20NE blokkoknál nem ér bele a szelep a dugattyúba, ott nem okoz túl nagy problémát a vezérműszíjszakadás.

Hát igen, tényleg elég nehézkesen pörög fel a többi dízelhez képest. Bár gondolom gm-ék tettek rá cserébe egy szép nagy lendkereket. A Peugeotnál akár hova állítottam be az előtöltést, alapjáraton még egyesbe is elég vacakul vitte a kasznit. No igen, a benzinmotor előnye szíjszakadásnál megmutatkozik. :) Bár nekem teljesen mindegy a motorfajta, tőlem még Wankel, meg gázturbina is lehetne, csak ne zabáljon sokat. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, tényleg elég nehézkesen pörög fel a többi dízelhez képest. Bár gondolom gm-ék tettek rá cserébe egy szép nagy lendkereket. A Peugeotnál akár hova állítottam be az előtöltést, alapjáraton még egyesbe is elég vacakul vitte a kasznit. No igen, a benzinmotor előnye szíjszakadásnál megmutatkozik. :) Bár nekem teljesen mindegy a motorfajta, tőlem még Wankel, meg gázturbina is lehetne, csak ne zabáljon sokat. :D

Mármint az 1.7DR? Felújítás és egy alapos pályázás után nem vészes a gyorsulása. Most nemrégiben mértem a gyorsulását....már 9-10ezer körüli olaj, használt szűrők, tele van a katalizátorom is korommal...így tudtam csinálni vele egy 0-100ra való gyorsulást 23 másodperc alatt. Most tényleg lusta disznó. De időszakos szervíz után és 1 kis pörgés után egész dinamikusan gyorsul.

Link to comment
Megosztás:

És ha várnál amíg haverod ráér?

Egyszer így jártam mint Te, soha nem szoktam szervízbe vinni, de haverom pont üdült akkor. Na jó, mondom egyszer elviszem, olyan nincs hogy mindenhol lehúznak, átb@sznak ha nem vagy ismerős. El is vittem (Bosch-ba). Elrakták a vezérlést. :D

Szóval erről ennyit :) , azóta saját magam csinálok mindent. Amihez meg nem értettem, értek inkább várok haverra még ha égető is, vagy segítséget kérek itt a fórumon a kedves cartársaktól!

Szerintem várj. Amúgy pont a héten kérdeztem, nem messze Tbányától egy kisebb településen 25e a vez.csere, egyiknap viszed másnap hozod, talán még aznap délután. (amúgy max 2 óra alatt megszokták csinálni)

+ Azt hiszem előtöltést kell állítatnod utána, mert opel dízelen nem lehet lefixálni az adagoló kereket. De ezt majd egy hozzáértőbb megválaszolja.

Na találtam szakit, aki kicseréli a vezérlésemet. Nagyon jó hírű dízeles szakember. Beleteszi a vezérlést (alkatrészeket én viszem) és az adagolóban tömítéseket cserél + beállítja 25e HUF-ért.

Ez azért durva.

Az én szerelőm, "nem haver, csak régóta hozzá hordom az autóimat" 3 ezerért cserélt komplett vezérlést. Én vittem mindent hozzá. Ja, és megvolt egy óra alatt.

Link to comment
Megosztás:

...Nagyon jó hírű dízeles szakember. Beleteszi a vezérlést (alkatrészeket én viszem) és az adagolóban tömítéseket cserél + beállítja 25e HUF-ért.

Hallottam már én is nagyon jó hírű emberről :D aztán úgy elbu erálta az adagolót, hogy a ténylegesen hozzáértő majd 1 óra hosszáig küzdött vele szentségelések közepette mire belőtte.. :)

Viszont annyiért sztem nem sok, nekem csak az adagoló felújítás meg beállítás 23-ba fájt.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.