Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

elégnek kell lennie, de célszerű egy lityit még venned majd, tartalékba...

Én meg úgy jártam, h nagy meglepetésemre, nem volt Lég az 5L! :shock:

Tehát én ajánlom a +1L beszerzését, nembeszélve az esetleges utántöltésekről.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olajkályhás kérdés:

Elég lesz 5 liter motorolaj a cseréhez?

A hülye fejemmel csak most néztem meg, hogy ennyit ír a feltöltéshez minimumnak, és csak 5 lityit rendeltem a Gabitól!

A DTL-be nem elég 5l ha szűrőt is cserélsz, márpedig cserélsz :wink: 5.5l kő bele szerintem isuzuba is kö ennyi 8) Más ,érdekes hogy viszonylag senki sem kinlódik műszaki problémákkal, mégis csak jók ezek az oil kályhák :finga: :finga: :finga: :smt023 :smt023 :smt023 :smt041 :smt041

Link to comment
Megosztás:

Lukas az olajdeknid? ...esetleg folyik a főtengelyszimeringed?

Az én 1.7 dr GL astrám gyári előírása 3,7 liter.

Szűrő max 3-4 deci vesz fel, így 4 lityónál nem kell több bele.

Ugye az természetes, hogy min-max közéig töltjük!

Gyári olajat senkinek nem ajánlom, mert sz@r!

Hamar elfárad és stabil 130-140-es utazóban nem biztosít megfelelő kenést!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Motor forumba irtam az alábbi gondomat, de ugy nézem elsüllyedt, anélkül, hogy megkaptam volna a magamét :lol: szóval megkérdezem tőletek is :

7végén mentem Miskolcra M3-on, 130 körül semmi gond nem volt, vizhőfok 90-95 körül. Ha elkezdtem egy hosszabbat előzni, és 140-160 közt mentem egy darabon, a vízhőfok elkezdett állandóan felszaladni a 100-as beosztás fölé. Pirosig nem engedtem....

Aztán fűtés bekapcsol, visszaálltam 130-ra, és visszament a hőfok. Na most mi a baja a kocsinak? Alapjáraton álldogállok, ventillátort bekapcsolja, szóval ez a része a rendeszernek naggyából működik.

Egy hete vettem a kocsit, és még nem tudom, milyen hőfoknál kezd el tényleg forrni a viz, stb. Valami 5letetek van? ('95 1.7 Isuzu)

Danee

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Motor forumba irtam az alábbi gondomat, de ugy nézem elsüllyedt, anélkül, hogy megkaptam volna a magamét :lol: szóval megkérdezem tőletek is :

Szerintem egy termosztát csere mindenképp javíthat a dolgon. Ezt nyugodtan egybekötheted egy hűtővíz cserével.

Amennyiben még mindig ugrál a mutatód hol fel, hol le, akkor állj félre (amikor a legmagasabbat mutatja) és nyisd fel a motorháztetőt. Vigyázz, ha forr a víz, megégetheted magad!!!

Ha ránézésre semmi nem látszik, fogd meg a hengerfejet felülről, illetve a blokkot oldalról. ÓVATOSAN TEDD,MERT MELG LESZ!!!!

Ezzel azt tudod megállapítani, hogy meleg a motorod (üzemi), vagy szét akar repülni, olyan forró.

Ha tapintásra jónak tűnik és a víz sem zuborog, valszeg a mutatód játszadozik veled.

Amennyiben zuborog a víz, (bár ezt nehezen tartom valószínűnek, ha alacsonyabb fordulaton meg visszaáll és nem melegszik tovább) kezdődő hengerfej gyanúm lehet. Igaz látni kellene pontosan, hogy mikor mit produkál.

Írd le részletesebben a problémádat, e előtte tedd meg, amiket leírtam!

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben zuborog a víz, (bár ezt nehezen tartom valószínűnek, ha alacsonyabb fordulaton meg visszaáll és nem melegszik tovább) kezdődő hengerfej gyanúm lehet

Köszi,

szóval hengerfej gyanum van nekem is. de ennek a megállapítására nincs valami kíméletesebb módszer? Most csak ugy buliból nem szeretném szétkapni a motort...$$$ :lol:

Egy ilyen hengerfej problémával(tegyük fel, hogy az :lol: ) kiszámítható a kocsi hátralévő élettartama? konkrét leszek: horváto-i nyaralásnak nekiindulnátok vele.... ?

Link to comment
Megosztás:

Köszi,

szóval hengerfej gyanum van nekem is. de ennek a megállapítására nincs valami kíméletesebb módszer? Most csak ugy buliból nem szeretném szétkapni a motort...$$$ :lol:

Egy ilyen hengerfej problémával(tegyük fel, hogy az :lol: ) kiszámítható a kocsi hátralévő élettartama? konkrét leszek: horváto-i nyaralásnak nekiindulnátok vele.... ?

Pukadozó beton kemény víz cső= hengerfej, mocskos hűtővíz oil úszkál benne = hengerfej , erős terhelésnél hirtelen melegedő motor = hengrfej.

Én először a következőt játszanám el, alapon járat venti kapcsol megjegyez hogy hol, megnézném mennyire kemény a víz cső, különösebb erőködés nélkül össze kell tudnod nyomni. De valszeg hengerfejes a vas, ugyanis a menetszélnek nem szabadna engedni hogy a víz felforjon. Esetleg a hűtő is koszos lehet, vízköves. Viszont állítólag max 1bar nyomás lehet a hűtő rendszerbe, de sajnos ezt nem tom pontosan :oops: Mondjuk én kb fél évet jártam úgy hogy szivárgott a hengerfej alól a víz, de a két dolog között van 1 kis különbség. Általában nem a hengerfej tömítés ég ki hanem ugye gát repedés keletkezik, ha nem ütöd nem hajtod sokáig elmegy hiszen majd minden öreg dizil gátas csak épp :wink: en nemtudja a gazdája. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Hűtőfolyadék mivel nyomás alatt áll, (Kb:1,5 bar) kb 110 C környékén kezdene el felforrni. De mivel a hűtőfolyadék tartalmaz sok sok összetevőt ami még emeli egy kissé a forráspontot, Ezért csak 115 C Környékén forr fel.

Többek között ezért is fontos, a "sapka" megfelelő működése és, hogy nyáron is bekevert, megfelelő, minőségü folyadék legyen a rendszerben.

Egyebek mellett, ez a folyedék akadályozza meg az alumínium részeken a korrozíót, és némely tipusnál, még a szivattyút is ez keni.

Egyébként érdemes egy új termosztátra beruházni, mivel kb 1800Ft, a gyári hűtőfolyadék, pedig 1000 ft/lit körül mozog.

A hűtőfolyadékot előírás szerint, 2 évente cserélni kellene. Mivel elveszti a korróziógátló szerepét... Na jó, persze én sem így csinálom :wink:

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Én a -70 fokos shell cuccot használom. Az biztos jó 3 évig is (bár még olyan sokáig csak egy autóm volt meg) ha nem jön össze a csere kettőnél. Drága, de valahogy nem olyan híg mint sok más -70 fokos, így szerintem abban nyugodtan megbízhatok. És -25-re keverve más nem is olyan egetverő a különbség árban. Végülis 1-2-3 évente 3-4 ezer kibírható. Én sem mindig ezt használtam, és egy év után rozsdás volt a folyadék, míg ezzel nem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én a Teve utcában vettem az Csergö-nél. Gyári koncentrátumot.

Sajnos arra nem tudtak választ adni, hogy desztillált vízzel, vagy csapvízzel kell-e keverni. De szerencsére Nem kis utánnajárással, az importőrtől megtudtam, hogy desztillált vizes. Mivel van olyan folyadék amihez kimondottan csapvíz kell, mert csak azzal fejti ki rendesen a hatását.

Amit most kapni fogsz az piros színű. Ezt nem lehet a kék színü folyadékkal keverni amit régebben tettek gyárilag az autókba, mivel nem szeretik egymást.

Holnapra megírom ide a keverési arányt is kimondottan az autódhoz, és a szükséges mennyíséget, is.

Ha kérdésed lenne, arra negyon szívesen válaszolok ha tudok.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne egy kérdésem a tds-esekhez netek mennyi idő alat van 100-on nem gyári hanem mért érték! 1,2,3 max sebeség nektek nincs megpiszkálva az adagoló én most szertném! ha valik tudja hogy hol kell akor nyugotan irjon! nekem vannak ötleteim az adagolon a gázgar egy lemezre csatlakozik ez a lemez a tengelyel és egy csavaral ven rögzitva ahoz a lemezhez ami az adagoloba megy és ezen kéne álítani hoyg nagyobat rántson!! szerintem de monták már azt is hogy álítsak a gázbovdennen de ugy a gázpedál utja csökken ezáltal nem megy jobban csak megnő az alpjárat! :lol:

ha valiki tud segíteni nyugotan szoljon!!

elöre is köszike!

Nekem 4,5 liter oil ment bele és oil szüröt is cseréltem!

császtok!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én a Teve utcában vettem az Csergö-nél. Gyári koncentrátumot.

Sajnos arra nem tudtak választ adni, hogy desztillált vízzel, vagy csapvízzel kell-e keverni. De szerencsére Nem kis utánnajárással, az importőrtől megtudtam, hogy desztillált vizes. Mivel van olyan folyadék amihez kimondottan csapvíz kell, mert csak azzal fejti ki rendesen a hatását.

Amit most kapni fogsz az piros színű. Ezt nem lehet a kék színü folyadékkal keverni amit régebben tettek gyárilag az autókba, mivel nem szeretik egymást.

Holnapra megírom ide a keverési arányt is kimondottan az autódhoz, és a szükséges mennyíséget, is.

Ha kérdésed lenne, arra negyon szívesen válaszolok ha tudok.

Üdv!

Én nem vennék a csergőben semmit, szerintem drága,igaz ez az én véleményem és tapasztalatom!

PartsNet Kft. (Pongrácz Ferenc) tudtok olcsón gyári alkatrészeket venni!

Megbízható a srác és segítőkész.

Bátran merem ajánlani!!!

:arrow: mail: info@partsnet.hu

:arrow: Tel: 06/1-453 3635

Link to comment
Megosztás:

Én a -70 fokos shell cuccot használom. Az biztos jó 3 évig is (bár még olyan sokáig csak egy autóm volt meg) ha nem jön össze a csere kettőnél. Drága, de valahogy nem olyan híg mint sok más -70 fokos, így szerintem abban nyugodtan megbízhatok. És -25-re keverve más nem is olyan egetverő a különbség árban. Végülis 1-2-3 évente 3-4 ezer kibírható. Én sem mindig ezt használtam, és egy év után rozsdás volt a folyadék, míg ezzel nem.

Én az enyémbe ROWE fagyálló konc.raktam (kék színű)

A ROWE hungary kizárólagos forgalmazója is ezt ajánlotta. Neki most vectrája van, de előtte f astrája volt.

Nekem bejött. 1 Liter 1150 Ft.

Részletes infó és elérhetőség: 1084 Budapest, Auróra u. 37-39 – Tel.: 210-3344 Nyitvatartás: Hétfő-Péntek 8-18h

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne egy kérdésem a tds-esekhez netek mennyi idő alat van 100-on nem gyári hanem mért érték! 1,2,3 max sebeség nektek nincs megpiszkálva az adagoló én most szertném! ha valik tudja hogy hol kell akor nyugotan irjon! nekem vannak ötleteim az adagolon a gázgar egy lemezre csatlakozik ez a lemez a tengelyel és egy csavaral ven rögzitva ahoz a lemezhez ami az adagoloba megy és ezen kéne álítani hoyg nagyobat rántson!! szerintem de monták már azt is hogy álítsak a gázbovdennen de ugy a gázpedál utja csökken ezáltal nem megy jobban csak megnő az alpjárat! :lol:

ha valiki tud segíteni nyugotan szoljon!!

elöre is köszike!

Nekem 4,5 liter oil ment bele és oil szüröt is cseréltem!

császtok!

Hagydmár békén a gázkart, ez nem csuzli hogyha jobban kihúzom messzebre visz. Az adagolón van a füst csavar azon kell állítani, de mint már írtam füst határra , valamint mivel isuzu emeljél a turbó nyomáson.

Link to comment
Megosztás:

Danee!

A te autódba 6,8liter folyadék kell.

Ha a gyári koncentrátumnál maradsz, akkor azon nincs keverési arány.

Íme az amit a gyár mond:

-30 C

Koncentrátum:3 lit

Deszt víz: 3,8lit

-40 C

Koncentrátum:3,5lit

Deszt víz:3,3lit

Az 1,7; 1,8; 2,0 literes motorok hűtőrendszere saját magát légteleníti a felmelegedés alatt. Ennek érdekében amikor feltöltötted, járasd addig a motort amíg a termosztát ki nem nyit. Ez 92 C kezdődik, és 107 C nyit ki teljesen. Arról veszed észre, hogy a hűtőtől elmenő alsó cső is meleg lesz. Ekkor még járatni kell egy kicsit, és ha szűkséges utántölteni. De ezt óvatosan mert a "sapka" levételénél megégetheted magad...

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.