Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Tehát akkor jelen esetemben, elméletileg így hőgomba nélkül állandóan izzítani kellene.

De nem teszi. A relé új. Első körben arra gyanakodtam így beszereztem egy újat.

Kizárásos alapon ha más nem ront bele az izzítás folyamatába akkor sanszos hogy a vezérlő makrancoskodik.

Melyik pontokat keresztezzem, mert van egy pár lehetőség?

Ma sikerült a hibát orvosolni.

A vezetékek okozta zárlat a vezérlőt is kicsinálta. Sikerült szereznem egy másikat, meg egy jeladót. Beszerelés és a vezetékek rendbetétele után, végre újra működik minden.

Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

tudna valaki véleményt mondani meddig élhet még a tc4ee1 isuzum miután elfojt belönle a viz és megszorult .azota kb 7 honap telt el..még müködik a turbo nagyon kormos azota a bütyköstengej kapaknál szivárog az olaj a turbo motorbaömlö csöve belül csupa olaj .a furcsa hogy nem füstöl jobban mint azelött és a fogyasztás sem nött

Link to comment
Megosztás:

tudna valaki véleményt mondani meddig élhet még a tc4ee1 isuzum miután elfojt belönle a viz és megszorult .azota kb 7 honap telt el..még müködik a turbo nagyon kormos azota a bütyköstengej kapaknál szivárog az olaj a turbo motorbaömlö csöve belül csupa olaj .a furcsa hogy nem füstöl jobban mint azelött és a fogyasztás sem nött

Szerintem egy időzített bombán ülsz. Bármikor robbanhat. Hogy mikor, azt szerinted hogyan tudná így, itt bárki megmondani?

Link to comment
Megosztás:

tudna valaki véleményt mondani meddig élhet még a tc4ee1 isuzum miután elfojt belönle a viz és megszorult .azota kb 7 honap telt el..még müködik a turbo nagyon kormos azota a bütyköstengej kapaknál szivárog az olaj a turbo motorbaömlö csöve belül csupa olaj .a furcsa hogy nem füstöl jobban mint azelött és a fogyasztás sem nött

Akkor valószínű megnőtt a karternyomás valamitől, lehet a gyűrűk is összebarmolódtak.

Akitől vettem egy dízel pözsót, az 6 évig járt úgy vele, hogy csattogott a motor, mert az egyik dugó lefogyott fél mm-t, egy főzés következményeként. Olajat evett 1000km-en 1-2 litert.

Link to comment
Megosztás:

tudna valaki véleményt mondani meddig élhet még a tc4ee1 isuzum miután elfojt belönle a viz és megszorult .azota kb 7 honap telt el..még müködik a turbo nagyon kormos azota a bütyköstengej kapaknál szivárog az olaj a turbo motorbaömlö csöve belül csupa olaj .a furcsa hogy nem füstöl jobban mint azelött és a fogyasztás sem nött

Ha a motor élettartama előre haladtával a kartergáz visszavezetőnél egyre jobban tolja ki ott a cuccot, a kartergázzal keveredett olajgőzt, az még nem jelent olyan nagy problémát. Az én motorom is ilyen. Azon kívül, hogy elfogyaszt 1000 km-en 2 deci olajat, nagy baja nincs. Ennek velejárója, hogy a szívócső belül csupa olaj, aminek oka, hogy a hideg szívócsőben kicsapódik az olaj a kinyomott kartergázból.

Az olajbetöltő sapkát jól rá kell szorítani, valamint a szelepfedél tömítés alól kb 20-30-e km-enként előtör az olaj. Ilyenkor újra pasztázom, és újabb 20 e km-ig jó. 1 tömítés 2-3 alkalmat kibír nálam, egy pár hete raktam vissza 3-adszor a mostanit.

Ennek ellenére a motor a leghidegebb időben is pöcre indul.

Szerintem ezen gyűrűzés csak időleges javulást hozna, mert meg van kopva a hengerfal is.

Ha ez a motorkopás egy hirtelen behatás (pl megszorulás) eredménye mint nálad, na az már gáz :) Lehet, hogy törtek a gyűrűk is. Ilyen esetekben motort szoktak cserélni.

Amúgy a vízelfolyás kezdődő hengerfej / hengerfej tömítés probléma tünete, folyamatosan nagy a nyomás a víztérben egyszer csak eldurranik az egyik cső, elfolyik a víz, ha nem veszed észre, akkor jársz úgy, ahogy te jártál. Nálam is volt ilyen vízelfolyás kétszer, de én azonnal észrevettem, így a motor megúszta. Nálam is kezdődő hengerfej probléma volt, utánna fel lett újítva a hengerfej.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bár A Vectra-ról van szó, de több Astra-s isuzus van, azért írok ide. Kérdésem, hogy kinek van olyan szívósora mint a képen látható és a bekarikázott rész hogy is működik. Ez egy szelep benne, gondolom, ha elér egy túlzott nyomás azt kiengedi. Mik azok a vezetékek rajt? Csak mert az én vekimben ilyen nincs.

KÉP

Link to comment
Megosztás:

azt mondják az isuzu motorok ha megkapják ami kell nekik elnyühetetlenek persze nem konkrétan

A hengerfejtömítés a gyenge pont. Nekem az egyiknél 190+x, a másiknál 285 ezernél jött elő. Egyiknél csak a víztérbe dolgozott bele, a másiknál még az olaj is belement a vízbe. Mindkettő rendbejött egy hengerfej felújítás illetve hengerfejtömítés csere után.

A másik gyenge pont a rengeteg gumi vízcső, ezek - főleg ha kezdődő hengerfej probléma van - szeretnek elposszanni a túlnyomástól. Ha ezt nem veszed észre időben, akkor lesz az, ami tommy-nál történt :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bár A Vectra-ról van szó, de több Astra-s isuzus van, azért írok ide. Kérdésem, hogy kinek van olyan szívósora mint a képen látható és a bekarikázott rész hogy is működik. Ez egy szelep benne, gondolom, ha elér egy túlzott nyomás azt kiengedi. Mik azok a vezetékek rajt? Csak mert az én vekimben ilyen nincs.

KÉP

Nahát ez érdekes, ilyen úgy rémlik nekem sincs.

Link to comment
Megosztás:

EZEN a képen jól látszik miről beszélek, de kettő van a piros, amit eddig írtam amire vezeték megy+a zöld az néz ki úgy mint egy szelep. Mi a franc szerepe van ezeknek?:S ITT viszont még jobban látni! Már kezdek aggódni, hogy nem-e 1.5 isuzu van benne, mert haver 1.5 isuzu kadett-jába volt valami szelep ott.
Link to comment
Megosztás:

EZEN a képen jól látszik miről beszélek, de kettő van a piros, amit eddig írtam amire vezeték megy+a zöld az néz ki úgy mint egy szelep. Mi a franc szerepe van ezeknek?:S ITT viszont még jobban látni! Már kezdek aggódni, hogy nem-e 1.5 isuzu van benne, mert haver 1.5 isuzu kadett-jába volt valami szelep ott.

Amire még tudok gondolni, a vezeték az alsó kamrára megy, ahol túlnyomás van, ha tölt a turbó, mintha valami nyomásmérő lenne. Lehet, hogy megnyitja azt a szelepet, ha nincs turbónyomás, hogy a turbót megkerülve rövidebb úton jusson el a levegő a szívósorba? Nemtudom...

Nemtudom kié ez a motortér, de az direktszűrő gondolom örül a motortérből szívott forró levegőnek. Ja meg ez helyett inkább a szutykos motorral kellene többet foglalkozni. Megérdemelne egy tisztítást, majd egy szelepfedél tömítés cserét. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.Akkor nektek bevállt ez a motor. Megpróbálok isuzut keresgélni.Fogyasztása,igen kedvező ha jól gondolom.....

Fogyasztásban, strapabírásban megegyezik a német motorral. A bő 20%-al magasabb teljesítmény és nyomaték szól mellette. Azért nem mindegy hogy 68, vagy 82 LE-ről van szó, főleg manapság.

Link to comment
Megosztás:

Ha lehetne választani, én is az Isuzu mellett döntenék, főleg hogy szétkaptam már az egészet, még mindig nincs összerakva, a hengerfej az nagyon kuka állapotban volt, szép és jó dolog ez a hidrotőkés megoldás, csak annyi cserélendő kopóalkatrész van, hogy mire az ember mind újra cseréli, anyagi csőd az egész. Főleg, ha nem gagyit akar beletenni, ez a hengerfej azért volt szétkopva, mert csupa utángyártott vacak volt benne, összesen két darab Febi himba volt benne, na azok nem voltak kopottak egyedül. De a többi, meg a vezérműtengely, meg a nyomókorongok teljesen kukák voltak.

Az Isuzunál ilyen nincs gondolom, ott lapkás szelepemelő van.

Szóval mindenből csak gyárit, vagy a jobbfajta utángyártottat. Gondolom úgy elmegy rengeteget a GM-es motor is.

Link to comment
Megosztás:

Ha lehetne választani, én is az Isuzu mellett döntenék, főleg hogy szétkaptam már az egészet, még mindig nincs összerakva, a hengerfej az nagyon kuka állapotban volt, szép és jó dolog ez a hidrotőkés megoldás, csak annyi cserélendő kopóalkatrész van, hogy mire az ember mind újra cseréli, anyagi csőd az egész. Főleg, ha nem gagyit akar beletenni, ez a hengerfej azért volt szétkopva, mert csupa utángyártott vacak volt benne, összesen két darab Febi himba volt benne, na azok nem voltak kopottak egyedül. De a többi, meg a vezérműtengely, meg a nyomókorongok teljesen kukák voltak.

Az Isuzunál ilyen nincs gondolom, ott lapkás szelepemelő van.

Szóval mindenből csak gyárit, vagy a jobbfajta utángyártottat. Gondolom úgy elmegy rengeteget a GM-es motor is.

Konkrétan ennyit is tudhat: http://belsoseg.blog.hu/2012/05/16/tizennegyszer_a_fold_korul_es_nincs_megallas

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan ennyit is tudhat: http://belsoseg.blog..._nincs_megallas

Néztem én is a cikket anno.

Ezért lettem volna kíváncsi, vajon az enyémbe mennyi km lehetett amikor megvettem, de hogy millió fölött volt már, az fix. Csak aki legutóbb javította, az nem gyári cumókat tett bele, és azokon látszik, hogy nagyon elkoptak. A Febi, meg a GM feliratúak majdnem hibátlanok. Gondolom nem magának javította valaki...:( a szerelőnek meg mindegy, ha 200e után kibukik valaki alól a verda.

Mos a gyűrűkön agitálok, milyet rakjak bele, nem szeretném szétkapni megint a gagyi gyűrűk miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ha lehetne választani, én is az Isuzu mellett döntenék, főleg hogy szétkaptam már az egészet, még mindig nincs összerakva, a hengerfej az nagyon kuka állapotban volt, szép és jó dolog ez a hidrotőkés megoldás, csak annyi cserélendő kopóalkatrész van, hogy mire az ember mind újra cseréli, anyagi csőd az egész. Főleg, ha nem gagyit akar beletenni, ez a hengerfej azért volt szétkopva, mert csupa utángyártott vacak volt benne, összesen két darab Febi himba volt benne, na azok nem voltak kopottak egyedül. De a többi, meg a vezérműtengely, meg a nyomókorongok teljesen kukák voltak.

Az Isuzunál ilyen nincs gondolom, ott lapkás szelepemelő van.

Szóval mindenből csak gyárit, vagy a jobbfajta utángyártottat. Gondolom úgy elmegy rengeteget a GM-es motor is.

Isuzuban annyival okosabb megoldás van, hogy nincsen himba, a vezérműtengely egyből a szelepet nyomja lefelé. Előnye, hogy nincs mozgatandó tömeg, amit minden egyes szelepnyitáskor meg kell mozdítani, hátránya, hogy a szelephézagot mindig állítgatni kell. Elméletileg minden 15 e km után ellenőrizni kéne, és ha eltér, akkor beállítani...

Na meg vezérműszíj szakadás esetén sincsen himba, ami törjön, szóval visz magával mindent...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.