Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Azért az nem oylan egyszerű, mint Te gondolod :rolleyes:

Az Isuzu motornál a termosztát két szelepes:

Főszelepnyitás kezdete: 86-90°C-ig, nyitás vége 103°C

Mellékszelepnyitás kezdete: 83-87°C, nyitás vége 100°C

A B Veki benzines motorknál egyszerű termosztát van, 92°C-on nyitnak, 107°C-nél vannak teljesen niytva.

DTL-ről beszéltünk.

Link to comment
Megosztás:

Nem-nem, én végig X17DT-ről beszéltem.

Rendben!Akkor legyen úgy! :D

Nem egészen. Astrásgyerek kérdéséből indult az egész. Neki pedig DTL van. Az, hogy Adam1 cartárs miről beszélt, azt most hagyjuk.

Az a tény, hogy a német motorok, jelen esetben, 920 C névértéken nyitnak, míg a japó 880 C-on. Az olajnyomás meg alapjáraton pont arra elegendő, amire ilyen esetben szükség van. Nem ajánlatos alapjáraton melegíteni egyiket sem. Nem a kevés alapjárati olajnyomás miatt, hanem, ahogy JOhnny is említette, a hordós kopás miatt.

Ám jó lenne már befejezni ezt a meddő vitát, mert már 2 oldalon keresztül tart. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az olajnyomás meg alapjáraton pont arra elegendő, amire ilyen esetben szükség van. Nem ajánlatos alapjáraton melegíteni egyiket sem. Nem a kevés alapjárati olajnyomás miatt, hanem, ahogy JOhnny is említette, a hordós kopás miatt.

Csakhogy a hordós kopás az elégtelen kenés miatt alakulhat ki!

Amit belinkelt Johnny a hordós kopásról, ezt világosan leírja:

http://s10.images.www.tvn.hu/2010/01/24/13...1c97e0f39b9.jpg

Hát akkor nem mégicsak az olajnyomásnak van köze hozzá? A nem üzemi hőmérsékletű olaj, plusz a hideg motor, plusz az alapjárat együttesen nem produkál megfelelő kenést. Erről beszélek 2 oldal óta!

Link to comment
Megosztás:

Heningnek igaza van. Ez egy olyan vitatéma, amely bekerülhetne a "legendás vitatémák" képzeletbeli top 10-be.

(De azért érdekes, hogy mindenkinek csak az olaj és a motorkopás jut eszébe erről a témáról... :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Heningnek igaza van. Ez egy olyan vitatéma, amely bekerülhetne a "legendás vitatémák" képzeletbeli top 10-be.

(De azért érdekes, hogy mindenkinek csak az olaj és a motorkopás jut eszébe erről a témáról... :D )

Nem baj az, mindenki a legjobbat akarja a kocsjának. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy a hordós kopás az elégtelen kenés miatt alakulhat ki!

Amit belinkelt Johnny a hordós kopásról, ezt világosan leírja:

http://s10.images.www.tvn.hu/2010/01/24/13...1c97e0f39b9.jpg

Hát akkor nem mégicsak az olajnyomásnak van köze hozzá? A nem üzemi hőmérsékletű olaj, plusz a hideg motor, plusz az alapjárat együttesen nem produkál megfelelő kenést. Erről beszélek 2 oldal óta!

Nem én linkeltem,csak megemlítettem,hogy van ilyen is és dízeleknél ez fokozotabban jelentkezik és nem feltétlen a kenési rendszer hibája miatt.

Egyébként ha picit utánanézel(nem is kell messzire menni,Gorbi oldalán elég korrekt leírás van a kenési rendszerekről)akkor megérted,hogy alapjáraton/terhelésen/hidegen/üzemmelegen hogyan is alakul az olajnyomás és a nyomásbeállító szelep milyen feladatot is lát el. :D

Innentől ez nem dízel téma,szerintem más topikban folytatható a meddő vita,én kiszálltam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez így igaz, ahogy mondod :P én is csak ezért érdeklődtem ebben a témában :D és bevallom ehhez nem értettem, és még most se világos pontosan... :P

de tényleg hagyjuk, mert a végén kapunk :lol: :rolleyes:

Mindenképpen érdemes volt ez a vita, sokan okosabbak lettünk, és fogunk változtatni a melegítési szokásukon :D Mi másra, ha nem aerre való a topic?

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen érdemes volt ez a vita, sokan okosabbak lettünk, és fogunk változtatni a melegítési szokásukon :rolleyes: Mi másra, ha nem aerre való a topic?

Ez nem is vitás,csak hülyeségeket ne terjesszünk,előtte érdemes olvasni(nem a javítási kézikönyvre gondoltam) vagy netán gyakorlati tapasztalatokra támaszkodni!

Link to comment
Megosztás:

Na akkor még 1 kis adalék a tűzre.Hideg Indítás után hol lép fel hirtelen hő,? a hengerfejnél, nem a kenés baszik oda neki, hanem a hirtelen hőtermelés. ezért lesznek a gát repedések, és deformálodnak a hengerfejek majd idővel-égnek ki a tőmítések.

Indítás után kb-1-2 percig érdemes alapjáraton járatni ,aztán elindulsz és amig elnem indul a vized addig nem pörgetni.

De mindenki úgy használja ahogy érzi, de ezek az öreg dizelek meghálálják ha hidegen nem pörgetik.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor még 1 kis adalék a tűzre.Hideg Indítás után hol lép fel hirtelen hő,? a hengerfejnél, nem a kenés baszik oda neki, hanem a hirtelen hőtermelés. ezért lesznek a gát repedések, és deformálodnak a hengerfejek majd idővel-égnek ki a tőmítések.

Indítás után kb-1-2 percig érdemes alapjáraton járatni ,aztán elindulsz és amig elnem indul a vized addig nem pörgetni.

De mindenki úgy használja ahogy érzi, de ezek az öreg dizelek meghálálják ha hidegen nem pörgetik.

Semilyen kocsinak nem tesz jót a hidegen pörgetés. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor még 1 kis adalék a tűzre.Hideg Indítás után hol lép fel hirtelen hő,? a hengerfejnél, nem a kenés baszik oda neki, hanem a hirtelen hőtermelés. ezért lesznek a gát repedések, és deformálodnak a hengerfejek majd idővel-égnek ki a tőmítések.

Indítás után kb-1-2 percig érdemes alapjáraton járatni ,aztán elindulsz és amig elnem indul a vized addig nem pörgetni.

De mindenki úgy használja ahogy érzi, de ezek az öreg dizelek meghálálják ha hidegen nem pörgetik.

A kérdés nem ez.

Hanem az, hogy hideg indítás után 1-2 perc után elinduljuk-e kíméletesen az autóval, vagy inkább menjünk be 10 percre reggelizni, amíg a motor alapjáraton ketyeg, és nagyon lassan melegszik. Eddig talán az előbbi mellett hangzott el több érv.

Link to comment
Megosztás:

A kérdés nem ez.

Hanem az, hogy hideg indítás után 1-2 perc után elinduljuk-e kíméletesen az autóval, vagy inkább menjünk be 10 percre reggelizni, amíg a motor alapjáraton ketyeg, és nagyon lassan melegszik. Eddig talán az előbbi mellett hangzott el több érv.

én már szinte szólni sem merek :rolleyes:

azé' nem pont 10 percet mondtam, kb 5 szokott lenni, az alatt bemelegszik annyira, hogy már a mutató is mozdul felfelé, és meleget fúj :lol: ez van, nem szeretek megfagyva útnak indulni :D

mindenki tegyen belátása szerint, mindenesetre sokat tanultam az utóbbi 1-2 napban itt elhangzottakból :P

Köszi mindenkinek! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.