Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nem lesz gáz a kocsival ha kiveszik?

Müszakit félretéve.

Nem!

Az a benyásokat fenyegeti, de azokat sem mindegyiket.

...bár adott esetben elképzelhető, hogy az alapjáratod kicsit ingadozni fog, uhuhu a szaki, tedd fel neki a kérdésed, szerintem ő tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Az csücskös, mert ugye a katalizátoros autóknak a forgalmiban be van írva, hogy kat. Ha leveszed, sehol nem fog átmenni műszakin!

Egyébként ha látszik rajta, hogy érti a dolgát, hagy herélje, de ha sufni tuningos a gyerkőc, inkább ne hagyd.

Kecskeméten nagyon sokan dicsérik.

Ma csinálta meg Sziszi calibráját duplakipuff.-osra.

Azt mondta hogy ha ep a kipuff.rendszer akkor nem gaz ha kivesszük a catalizátort :?

Link to comment
Megosztás:

Kecskeméten nagyon sokan dicsérik.

Ma csinálta meg Sziszi calibráját duplakipuff.-osra.

Azt mondta hogy ha ep a kipuff.rendszer akkor nem gaz ha kivesszük a catalizátort :?

Ebben a kérdésben úgyis neked kell döntened.

Nem értem egyébként, hogy miért akarod tuningolni?!?!

Vegyél benzinest, azt úgy tuningolod, ahogyan akarod. Arra kappsz egy rahedli tuning csövet/véget/furulyát, stb...

A diesel eleve "hangos" ha tolod neki, még "hangosabb" ezt megkontrázni egy tuninggal?

Te tudod, nem akarlak lebeszélni, de én nem tenném.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz gáz a kocsival ha kiveszik?

Müszakit félretéve.

Na ná hogy nem, én kiheréltem a sajátom. Érezhetően jobban gyorsul. És most az 1 szer nem értek 1-et fekosz barátommal, ugyanis a megfelelő dizilben rengeteg lehetőség rejlik a tuningra. Viszont a mifajtánkat csak piszkálgatni lehet, de az is valami. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Na kérem tegnap volt az első távolsági próba katalizátor nélkül. Ha ezt tudom, hogy ilyen sokat változik akkor előbb kivégzem. Dizilhez képest (főleg DTL-hez) eszméletlen sokat számít. Megmondom őszintén 110-ről nehezen gyorsult eddig, most 140ig folyamatosan húz. :D pedig csak 68le 8)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor én is kiveszem!

Te raktál be a helyére valamit? azaz ha befekszikalá egy illetékes akkor mi lát hogy ott a katalizáto vgy azt hogy nincs.

Mert én azon gondolkodom hogy egy rossz katalizátort kibelezek és azt rakombe a helyére!

A tetején vágtam 1 ablakot, és azon keresztül beleztem ki. Aluról nem látható még aknán sem, csak akkor vehető észre ha elkezded taperálni, akkor érezhető a hegg..nyom

Link to comment
Megosztás:

HI!

A fogyasztást nem befolyásolja ez a herélés??

Kevesebbet fog enni, ha ugyanannyira nyomod neki, mint eddig. Azaz ugyanakkora gyorsulásokkal, sebességel mész.

Csak lekerül a motorrol a folytás.

Benzinesemen is filózom ezen, szerintem ott is tapasztalható lenne némi kraft növekedés.

Ismerősöm egy Off 4 ütemű varnyúról ON szedte le, 1 lityivel kevesebbet evett utána a gépe.

Link to comment
Megosztás:

Kevesebbet fog enni, ha ugyanannyira nyomod neki, mint eddig. Azaz ugyanakkora gyorsulásokkal, sebességel mész.

Csak lekerül a motorrol a folytás.

Benzinesemen is filózom ezen, szerintem ott is tapasztalható lenne némi kraft növekedés.

Ismerősöm egy Off 4 ütemű varnyúról ON szedte le, 1 lityivel kevesebbet evett utána a gépe.

Off a 4 ütemű wartburgon katalizátor ? :shock: On

Link to comment
Megosztás:

A fene tudja, elég "új" darab volt a kocsi, ha jól emléxem. De lehet utólagos barkács, nem tom.

De végül is, 2 üteműre is lehet katalizátort rakni, csak hülyeség.

Kezdünk wartburg-osodni!

Kérem, ez egy Diesel fórum és OPEL!

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Link to comment
Megosztás:

HI!

A fogyasztást nem befolyásolja ez a herélés??

Azt nem tom, nem mértem még. Azért valamit még megemlítek úgy mellesleg. Nekem a cat.. 1 flexibilis cső után van beépítve, be heggesztve. Na most azért döntöttem a herélésen mert ,cseréltem ezt a csövet is, és nem kis meló lebontogatni aztán beállítani majd ujra felrakni. Szóval rossz kat.. kiherél, akkor kivehetőre kell meg csinálni, és mondjuk műszakira vissza rak. :arrow: de akkor minek a rossz cat.. mert akkor elég 1db cső. Rendőr nem fog alábukni, kpm ritkán baszt,, a rendben lévő autókat. Lásd ,általában Ifa, meg hasonló gép szörnyeket piszkálnak. Ha mégis, akkor jön a szöveg kis kúton tankoltam éreztem én hogy valami nem ok, furcsább is az autó. A kpm-sem fekszik alá. Még valami ,nem szeretnék senkit sem arra buzdítani hogy vágja ki a katal.. mert romboljuk a környezetünket. ( ez olyan hivatalos volt)

Link to comment
Megosztás:

Még valami ,nem szeretnék senkit sem arra buzdítani hogy vágja ki a katal.. mert romboljuk a környezetünket. ( ez olyan hivatalos volt)

Előre bocsánatot kérek, mert lesznek olyanok, akiket talán megbántok most, DE:

Örülük, hogy van más is, aki így látja. Elég brutális már így is a levegő-szennyezettség mértéke és a már most is érezhető hatásai ahhoz, hogy ráébredjünk arra, hogy vigyázni kell rá !

Jó tudom, most mindenki azzal fog jönni, hogy és na vajon mennyit számít az ő kis kocsikája, DE sok kicsi sokra megy. Ezen felül nálam speciel elvi kérdés az, hogy amivel én hozzá tudok járulni a környezet megóvásához azzal hozzá is járulok. Ráadásul a katalizátor pont az emberekre is veszélyes mérgesgázok kiszűrésére készült, csakhát ahhoz hogy el tudja őket égetni adott levegő-üzemanyag keverék és hőfok kell neki, ezért persze egy picivel többet eszik a gép, meg egy picit fojtja is a motort, de az én véleményem szerint nem nyer vele az ember annyit mint amennyit árt (saját magának is) !

Tényleg nem flame-elni akartam, de jó lenne ha ezt is végigondolnátok mielőtt kiszeditek.

Ráadásul még a vizsgáktól sem kell parázni, meg előtte szerelgetni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Off Kislányom a József Attila Lakótelepi bölcsödébe jár, sajnos az intézmény nagyon szegényes,(nagyon kevés játék van, öt gyermekre jut egy kicsi motor)ezért ha megoldható, kérlek titeket az adótok egy százalékát nekik adjátok.

Hangsúlyozni kívánom, hogy ez nektek semmibe nem kerül, ha nem rendelkeztek vele, a "kormány egyik képviselője tankolja teli a kocsiját belőle" :D

Kedvezményezett neve:

"Horizont" Szociális Alapítvány

adószámuk:

18006159-1-43 on

üdvözlettel a topic nyitó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.