Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Tegnap voltam Váchartyánban, uhh itthon szakadt az eső ezerrel B) Szolnoknál elált aztán havaseső és végül Aszodnál hó esett. :) Váchartyánban meg jó nagy hó volt :o

Kergettem a gépet ezerrel 120-130környékén a hóban volt 60-80 (kicsitt para volt volt egy két huzos szitu :lol: de siettem) Szóval a fogyasztásom 5l talán icipicitt alatta mert 20l 420km-re volt elég. :blink:

Ja képzeljétek elhagytam a bal itányjelzőm külső burkát, B) nem törtem semmi egyszer csak nem volt ott, mikor Szolnokon voltam még megvolt Praktikerből kijövet láttam. :D Gyomán már sehol nem volt. :) Semmi törésnyom csak a gyári ragacs látszik de szerintem elengedte. Szerintetek külön lehet kapni burát? B)

Link to comment
Megosztás:

Valaki irta a zavaros gázolajat szerintem vizes mivel a Gázolaj hideg volt ezért ugye viz ki szemcsékben volt benne mert a kutfej ugyebár áramolva nyomta a kannába és a vizcseppek bent ragadtak a surú gázolajban. Vidd meleghelyre és leül az alján majd :)

Látjátok a Dizel vizzel is megy :blink:

A kutasok igy bio dizelt állitanak elő 90% gázolaj 10% viz :)

Link to comment
Megosztás:

Ja képzeljétek elhagytam a bal itányjelzőm külső burkát, :) nem törtem semmi egyszer csak nem volt ott, mikor Szolnokon voltam még megvolt Praktikerből kijövet láttam. :) Gyomán már sehol nem volt. :blink: Semmi törésnyom csak a gyári ragacs látszik de szerintem elengedte. Szerintetek külön lehet kapni burát? :D

Nem lehet kapni külön, csak teljeset. Az meg van foglalat nélküli(üres), meg foglalatos(teli)...ha jól emléxem.

Nekem tavaly ősszel ment le, szintén a bal első búrája...130-nál (:lol: vagy lehet több volt), ezerpárszáz, max. 2000 Ft. Roppant 1xű cserélni. :o

Link to comment
Megosztás:

BUÉK,, :lol: egész éjszaka kint állok , (mármint a kocsi) bassz má most felrobbant a fél város :D

Ha egész éjjel kint lesz akkor 2x izzít és már gagyog is az opel traktor! :blink:

Gázolajban gazdag boldog új évet minden dizeles kartársnak!!! :)

Ne feledjétek: A dízel nyomatéka legyen veletek! :) Dizel Power

Link to comment
Megosztás:

BUÉK minden cartársnak!!!

Ilyen parafinkicsapósdim már nekem is volt (nem kúti anyaggal) én úgy orvosoltam, h hozzátettem a 20L oilhoz 1L benzint oszt harisnyán keresztül ment bele az ótóba. Semmi gáz nem volt vele. Illetve vizet is ülepítettem már :blink: Akkor is benzinnel operáltam, jól össze kell rázni a kannában a cuccost a benzinnel és hagyni kell pár percig ülni. Frankón leül az aljára a nem tankba való.

De had kérdezek iziben hamarjában v.mit... :)

Múltkor sikerült viszhangosra ürítenem a tankot, pont oilért igyekeztem és úgy tippeltem, h pont jó leszek oda-vissza. Nos annyira pont jó voltam, h mikor visszaértem a kocsibeállón leállt a vas, ha gurult volna még 1.5m-t akkor be is álltam volna az udvarba, mert onnan már lejt :D

Nade az a lényeg, h nekem semmi nem világított/villogott, h kifogyóban az üa. Jó, tudtam, h naon keves van benne, pirosban volt már 1 ideje, de akkor sem villogott semmi sárga. Sz'al hol, minek kéne villognia? Még nem voltam ennyire 1x sem üres eddig és azóta sem :lol:

Bocs a sok rízsért! :)

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

A mostani Astrámban nekem van hála az égnek de az előzőben nem volt. Ha van benne akkor ahol a pirosat jelöli balrol kell lenni e egy kutfejrajznak nehéz meglátni de ha elkezded nézni a műszerfalat akkor fel lehet fedezni pont egyvonalba a piros jellel. Ha nem látod akkor nincs benne ha igen akkor csak izzó csere Egyébként a mai illetve az akkori világban nem tudom miért kellett olyan autót gyártani abinen nincs figyelmeztető lámpa :blink:

Link to comment
Megosztás:

A mostani Astrámban nekem van hála az égnek de az előzőben nem volt. Ha van benne akkor ahol a pirosat jelöli balrol kell lenni e egy kutfejrajznak nehéz meglátni de ha elkezded nézni a műszerfalat akkor fel lehet fedezni pont egyvonalba a piros jellel. Ha nem látod akkor nincs benne ha igen akkor csak izzó csere Egyébként a mai illetve az akkori világban nem tudom miért kellett olyan autót gyártani abinen nincs figyelmeztető lámpa :)

Köszi, maj' jól +vizslatom! :)

Amúgy egyetértek, még anno az OFF kispókomban ON is villogott v.mi ha keves volt a nafta. Ezek után nem is értem hogy mellőzhette ezt a német precizítás... :blink:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

BUÉK , mindenkinek.

Azt hiszem 96-tól van lámpicsek ami jelzi a tank kifogyását. :lol: Vagy 97-től

Nah ezek szerint nekem akko' biztos nincs :)

Azé' ez marha nagy 5let volt az Opeltől, monnyuk nem szoktam pirosig fogyasztani, az egy rendhagyó eset volt :blink:

Max. cserélek 1x fordulatmérős műszerre, oszt beszerelek a tankba is egy úszót :)

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Szerintem túlbonyolítjátok ezt a benyaszint lámpa kérdést :blink: Tudtommal csak a fordulatszámmérősben van lámpa. Ugyanis pl. a fordulatszámnélküli Delco-s műszeregységben még a helye sincs meg a lámpának.

Mellesleg nem olyan okos a lámpicsek: csak annyi, hogy kicsivel a piros jel teteje alatt világít... szal nincs külön érzékelője...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem túlbonyolítjátok ezt a benyaszint lámpa kérdést :blink: Tudtommal csak a fordulatszámmérősben van lámpa. Ugyanis pl. a fordulatszámnélküli Delco-s műszeregységben még a helye sincs meg a lámpának.

Mellesleg nem olyan okos a lámpicsek: csak annyi, hogy kicsivel a piros jel teteje alatt világít... szal nincs külön érzékelője...

ÖŐ, a kolléga asztmája 95, fordmérős. olajkályha, nincs benne lámpicsek.

Nem buherált teljesen gyári és nagyon jó állapotú, kinti.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem túlbonyolítjátok ezt a benyaszint lámpa kérdést :blink: Tudtommal csak a fordulatszámmérősben van lámpa. Ugyanis pl. a fordulatszámnélküli Delco-s műszeregységben még a helye sincs meg a lámpának.

Mellesleg nem olyan okos a lámpicsek: csak annyi, hogy kicsivel a piros jel teteje alatt világít... szal nincs külön érzékelője...

Ebben van valami! A tanknál a szintjelző jeladóján 2 vezeték van, amik között növeli-csökkenti az ellenállást, ezt érzékeli a szintjelző műszer, és egy bizonyos érték alatt, a megfelelő műszerekben(melyekben van lámpicska), felvillanyozódik a lámpicska.

Azt, hogy melyikben van lámpa, melyikben nincs, én nem tudom... :)

Link to comment
Megosztás:

Na az jó lenne,ha erre találnánk megoldást.Ez engem is érdekel már régóta hogyan lehetne megoldani ezt a problémát!

Szerintem nem érdemes vele vesződni - nekem kb. 2 hónapja van lámpicsek (fordszámmérősre cseréltem) s néha kifejezetten zavaró: pl. mikor a lámpicsek jelzési szintjének határán vagy és éppen rövidtávon használod akkor kapcsolgat ki-be egy darabig...

Ha a piros mezőt eléri az ember az jelent ugye 15 liter üzemanyagot, na onnantól kezdve előbb utóbb úgyis ildomos tankolni, mert az AC-nek nem jó ha kiürül (és gondolni kell egy esetleges meredekebb emelkedőre is)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem érdemes vele vesződni - nekem kb. 2 hónapja van lámpicsek (fordszámmérősre cseréltem) s néha kifejezetten zavaró: pl. mikor a lámpicsek jelzési szintjének határán vagy és éppen rövidtávon használod akkor kapcsolgat ki-be egy darabig...

Ha a piros mezőt eléri az ember az jelent ugye 15 liter üzemanyagot, na onnantól kezdve előbb utóbb úgyis ildomos tankolni, mert az AC-nek nem jó ha kiürül (és gondolni kell egy esetleges meredekebb emelkedőre is)

Ok,ezt értem,de mi az az AC pumpa? :) Ez itt a dizel topik,eztet itt nem érteni madzsar! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt B.U.É.K!!

Másrészt nekem 95.XII.havi ######a holland import a verda és rendelkezik visszajelzővel!

Én a rengeteg hozzászólás közül azzal értek egyet teljességgel felesleges! Ha a piros tetején van megyek még egy ötvenest aztán megitatom! Másrészt meg mit mond ez a lámpa?? Ha még meglenne a leírása tudnám mennyi literem van még (bár nem bíznék meg egy hülye lámpicskába) de így nem ad semmi plusz infót csupán azt mondja: látod barátom, a mutató elérte a piros mező tetejét! :blink:

Na sorry ez már nagyon filozofikus lett, és lehet hogy megbántottam a drága kis visszajelző lámpámat... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.