Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

valamiért ugy érzem, hogy itt egy rendőr bácsival van dolgunk.... 8)

szóval:

ÉN be akartam iratni a fóliát a forgalmiba.

okmániroda: elküldött a Kf re, hogy engedélyeztessem.

a KF: ez nem átalakitás, ezt nem kell engedélyezni. a mübizonylat azért van...

Na akkor most mi az igazság???

Kecskeméten a KPM központban történt:

Emberke elment a VW Passattal, hogy műszakiztassák az autóját, az autó persze levolt sötétítve. Erre a KPM-es koma azt mondta, hogy amíg nincs engedélye a fóliára, és nem a műbizonylatról beszét addig ne is álmodjon műszakiról. Benne van az is a KÖHÉM rendeletben, hogy csak olyan sötétítés az elfogfadható ami torzítás mentes. Na most ha nincs bejegyezve a forgalmiba, akkor a rendőrön múlik, hogy neki mi a torzításmentes és ha olyan kedve van simán beleköthet. Aztán pedig elküld szigorított műszakira az engedély nélküli átalakítás miatt + feljelentés.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kecskeméten a KPM központban történt:

Emberke elment a VW Passattal, hogy műszakiztassák az autóját, az autó persze levolt sötétítve. Erre a KPM-es koma azt mondta, hogy amíg nincs engedélye a fóliára, és nem a műbizonylatról beszét addig ne is álmodjon műszakiról. Benne van az is a KÖHÉM rendeletben, hogy csak olyan sötétítés az elfogfadható ami torzítás mentes. Na most ha nincs bejegyezve a forgalmiba, akkor a rendőrön múlik, hogy neki mi a torzításmentes és ha olyan kedve van simán beleköthet. Aztán pedig elküld szigorított műszakira az engedély nélküli átalakítás miatt + feljelentés.

a kérdésemre nem kaptam választ....

szóval hogy lehet beiratni a forgalmiba, amikor nem irják be???

azaz hogy lehet átalakitást beiratni, mikor a KF szerint nem történik átalakitás?

amugy kiváncsi lennék arra a rendőrre, aki meg tudja magyarázni azt, hogy ő szerinte nem jó a fóliám..... és hogy torzit. merthogy ugye tudjuk, hogy azt csak mindenféle célszerszámmal lehet megállapitani....

és ar endőr bácsiknál nem igazán szokott ilyen lenni. szóval még nem találkoztam fénymérős szemü rendőrrel..... :wink: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

[amugy kiváncsi lennék arra a rendőrre, aki meg tudja magyarázni azt, hogy ő szerinte nem jó a fóliám..... és hogy torzit. merthogy ugye tudjuk, hogy azt csak mindenféle célszerszámmal lehet megállapitani....

és ar endőr bácsiknál nem igazán szokott ilyen lenni. szóval még nem találkoztam fénymérős szemü rendőrrel..... :wink: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem abból van elegem,hogy a rendörök ilyenen b@szakodnak,amikor pl kiállhatnának egy körforgalomhoz és megnézhetnék esetleg mennyien nem használnak irányjelzőt a kihajtásnál!De ez csak egy példa.

Én ha lesz rá keret veszek alufelnit(ennyi lesz a külső tuning),de a fóliát hanyagolom,mert nem sok értelme van csak a hátsóablakokra tenni,pedig én nem maffia feketére akartam sötétiteni,csak enyhére,mintha gyári sötétités lenne!

Link to comment
Megosztás:

Laurent!

Nekem színtelen biztonsági fólia kell, és műbizonylat róla. Ez a feltétele

a gépkönyvnek a versenyautón. Amúgy ha mindenki olyan mereven

venné ezeket az értelmetlen hülye rendeleteket és szabályokat, akkor

nem sok autó maradna az utakon...

Éljen a vesztegetés és a korrupció! :supz:

Link to comment
Megosztás:

Laurent!

Nekem színtelen biztonsági fólia kell, és műbizonylat róla. Ez a feltétele

a gépkönyvnek a versenyautón. Amúgy ha mindenki olyan mereven

venné ezeket az értelmetlen hülye rendeleteket és szabályokat, akkor

nem sok autó maradna az utakon...

Éljen a vesztegetés és a korrupció! :supz:

:wink: :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nézd melyik a jobb ad egy csekket, vagy elküld szigorított műszakira?

ez még mindeg nem válasz a kérdésemre...

mi alapján küld el szigoritott müszakira?? hogy nem lát be? vagy ő igy dönt_? mert szerinte sötét?? mert szerintem nem sötét.....

te közlekedési rendőr vagy?

Link to comment
Megosztás:

uhuhu

fent van valahol az autód rendszámmal? igen? akkor ne kötekedj, mert országos körözést adnak ki ellened :lol:

"ja és az fog szerepelni benne, hogy találtam egy fényképet, amin láttam, hogy tul sötét a fólia, tul hangos a kipufogó, kopottak a gumik, és a felni se erre való."

:lol: ;) :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem abból van elegem,hogy a rendörök ilyenen b@szakodnak,amikor pl kiállhatnának egy körforgalomhoz és megnézhetnék esetleg mennyien nem használnak irányjelzőt a kihajtásnál!De ez csak egy példa.

Kicsit OFF, de jó (lesz) :lol:

Van egy törvénytervezet (asszem ősszel kerül a parlament elé), hogy a közlekedési rendőr OK NÉLKÜL NEM ÁLLÍTHAT MEG! Tehát az eddig megszokott "közúti ellenőrzés" megszűnik (kivéve ha ilyen akciót szerveznek, de azt meg kell hirdetni). Persze hogy a rendőr mit lát nyomós oknak, az elég szubjektív dolog... Azért bízom benne, hogy európaisodni fog a rendőri jelenlét, és intézkedési szokás a közutakon.

Link to comment
Megosztás:

Te biztos jobban tudod, de ha elolvasnád az erre vonatkozó rendeleteket biztos jobban tudnád.

elolvasnám, de nem tudom,hogy melyik az....

de a kérdésemre nmég mindig nem kaptam választ, pedig ugy érkeztél ide, hogy te most megmondod a tutit.

Akkor ujra: TE mint közlekedési rendőr honnan állapitod meg, hogy tul sötét e a fólia?

A KPM azt mondja hogy a fólia nem átalakitás. igy nem lehet engedélyeztetni sem.

Akkor hogy küldöd el az autót müszakiztatni?

amugy ugy érzem nem kell nekemesni, azért mert ugy érzem, hogy te ehez nem értesz, csak meg akartad magyarázni a megmagyarázhatatlant....

amugy tisztába vagyok vele, hogy a fólia nem hivatalos, csak érdekene, hogy a rendőrök mit tudnak vele kezdeni....

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF, de jó (lesz) :lol:

Van egy törvénytervezet (asszem ősszel kerül a parlament elé), hogy a közlekedési rendőr OK NÉLKÜL NEM ÁLLÍTHAT MEG! Tehát az eddig megszokott "közúti ellenőrzés" megszűnik (kivéve ha ilyen akciót szerveznek, de azt meg kell hirdetni). Persze hogy a rendőr mit lát nyomós oknak, az elég szubjektív dolog... Azért bízom benne, hogy európaisodni fog a rendőri jelenlét, és intézkedési szokás a közutakon.

Dark te még hiszel a mesékben? :lol:

Link to comment
Megosztás:

elolvasnám, de nem tudom,hogy melyik az....

de a kérdésemre nmég mindig nem kaptam választ, pedig ugy érkeztél ide, hogy te most megmondod a tutit.

Akkor ujra: TE mint közlekedési rendőr honnan állapitod meg, hogy tul sötét e a fólia?

A KPM azt mondja hogy a fólia nem átalakitás. igy nem lehet engedélyeztetni sem.

Akkor hogy küldöd el az autót müszakiztatni?

amugy ugy érzem nem kell nekemesni, azért mert ugy érzem, hogy te ehez nem értesz, csak meg akartad magyarázni a megmagyarázhatatlant....

amugy tisztába vagyok vele, hogy a fólia nem hivatalos, csak érdekene, hogy a rendőrök mit tudnak vele kezdeni....

uhuhu, azt nem tudom, hogy ide belinkeltem e, de a KPM állásfoglalása szerint Mo-n jelenleg nincs forgalomban (tehát nem adtak ilyenre engedélyt) olyan fólia, ami teljesítené azt a kívánalmat az első ajtók üvegeinél, hogy legalább 70%-ot átenged, tehát a rend őrének elvileg elég az is, ha meglátja az autód első oldalsó üvegein a fóliát az már elég ok, főleg, ha még gyárilag is szinezett üvegre raktad, ugyanis ez is bele van írva az üvegben (pl. transparent 70% min)...

Sajnos ez van.... :wink:

Link to comment
Megosztás:

"Azért bízom benne, hogy európaisodni fog a rendőri jelenlét, és intézkedési szokás a közutakon."

Nem csak ez kellene... A szabályokat és a rendeleteket is ésszerűsíteni

kellene, mert teljesen logikátlan, életszerűtlen jelenleg szinte az összes.

Pl. nem tudom mi értelme van annak a szabálynak, hogy az autódnak

átláthatónak kell maradnia (tehát a hátsó üvegen nuku fólia), holott

a forgalomban levő járművek legalább fele nem teljesítheti ezt fizikailag

(busz, teherautó, kisbusz, céges furgonok, stb...). És különben is, akkor

pakolod tele csomaggal, amikor akarod, és akkor is átláthatatlan lesz.

Valamint a hátsó fólia eléggé növelné a vagyonbiztonságot is, ami most

magyarországon nem valami fényes...

Egyszóval éppen olyan töketlen szabályokat alkalmaznak a forgalomra,

mint az élet más területén ebben az országban... Ezt nagyon utálom. :evil:

Link to comment
Megosztás:

aha, a Köhém 6-os vonatkozik ránk, meg minden közúti guruló alkalmatosságra.

Az egyik múlthéten már próbáltam tanulmányozni, de valami 500nál is több oldalas.

A Köhém 5-ös pedig a zöldkártyára.

Rá is kerestem:

pl:A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeit a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendeletben találhatjuk meg .

sajnos nem találtam a neten ingyenesen letölthető teljes verziót...

Link to comment
Megosztás:

KÖHÉM rendelet szebályozza. Ami leírja, hogy tulajdonképpen a rendőr dönti el, hogy neki melyik a sötét és melyik nem. Engem speciál nem érdekel, csak tudod vannak a régi öregek akik mindenbe belekötnek.

Nálunk is volt egy srác, egy Astrája van, ültetve ,felni, szóval minden amit ellehet képzelni, aztán valakinek ez nem tetszett, leállították fényképek, jegyzőkönyv aztán pedig szigorított műszaki.

Még mindig nem válaszoltál, hogy hol kell engedélyeztetni, ha már KPM nem vállalja...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.