Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

jól hámoztad ki

hátul be is falazhatod, tökmindegy, előre oldalra és a szélvédőre kell műbizonylat, ha nem színezett az üveg és 70%-ra (vagy mennyi vót odaírva...) fóliázod, de ha színezett, oda nem rakhatsz semmit, így a kérdés lezárva

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A műbizonylatot esetleg be tudod szkennelni és el tudod küldeni nekem. Csak pusztán kíváncsiságból, hogy hogy néz ki, nem mintha az enyémhez nem lenne... :)

Majd megmutizom Soltvadkerten.

Azt mondta a srác,hogy mára(Péntek) lesz meg mert a központból küldik le.

Link to comment
Megosztás:

Az elsőről nem kaphattál műbizit szerintem. De a többi az OK!

Van a két elsőn is műbizi matrica a fólia alatt?

Egyébként én is ezt az összeállítást választottam :)

Pöpec lett Opeltomi gépsasa,csak azok a FUN feliratok szerintem rontanak az összképen!Azt kellene még eltávolítani.

Link to comment
Megosztás:

Az elsőről nem kaphattál műbizit szerintem. De a többi az OK!

Van a két elsőn is műbizi matrica a fólia alatt?

Egyébként én is ezt az összeállítást választottam :)

Ha gyárilag nincs színezve, akkor lehet rá fóliát rakni hivatalosan is, az össz fényáteresztésre

kell vigyázni, ne legyen átlépve a bűvös határ. :(

Egyébként meg H betűt bármilyen fólia kaphat, ugyanis annak nem csak a közúti rendelkezésekben

van szerepe (pl. versenyautónál lehetnek más szabályok, ahol ugyanúgy megkötik a műbizi

meglétét). Szal műszaki vizsgán vagy kpm ellenőrzésnél a H betű + műbizi megléte + fényáteresztő

képesség adata és/vagy mérése a mérvadó. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nem tudjátok mi a helyzet a németországi minősítéssel rendelkező (D xxxx) fóliákkal. Rosszlány olcsón lehet venni, ha valaki nem sajnálja a szívást a felrakással, de csak német műbizi van hozzá. Most akkor EU vagy nem EU, nem lesz ezzel gond a vizsgán? Hogy van ez?

Természetesen csak a hátsó üvegekre értem... (pláne nekem az Astra Van-on csak a hátsó szélvédőre)

Link to comment
Megosztás:

B oszloptól hátra felé azt csinálsz vele, amit akarsz... be is lemezelheted, nem nézi senki...

Az első két oldalablak már gázosabb téma, talán Opel16V korábbi hozzászólásában van a legnagyobb igazság.

Műbizonylat téma:

A "hivatalos" műbizonylat kurv@ szép lett, egy hologrammos plasztikkártya, amit berakhatsz a többi közé :huh:

Nekem az első oldalüvegek ki vannak húzva, tehát nem érek vele semmit...

Fel van tűntetve rajta a fólia magyarországi forgalmazására jogosító igazolás kódja, a fóliázást végző mester kódja és elérhetősége az alap dolgok mellett. szvsz ez nem úgy működik, hogy hozol egy kinti fóliát, és felnyalod az ablakra (sajnos)

Link to comment
Megosztás:

B oszloptól hátra felé azt csinálsz vele, amit akarsz... be is lemezelheted, nem nézi senki...

Az első két oldalablak már gázosabb téma, talán Opel16V korábbi hozzászólásában van a legnagyobb igazság.

Műbizonylat téma:

A "hivatalos" műbizonylat kurv@ szép lett, egy hologrammos plasztikkártya, amit berakhatsz a többi közé :huh:

Nekem az első oldalüvegek ki vannak húzva, tehát nem érek vele semmit...

Fel van tűntetve rajta a fólia magyarországi forgalmazására jogosító igazolás kódja, a fóliázást végző mester kódja és elérhetősége az alap dolgok mellett. szvsz ez nem úgy működik, hogy hozol egy kinti fóliát, és felnyalod az ablakra (sajnos)

vw depoban(ez kicsit off nem????) olyasmit olvastam h 2006 ápr. 1.-től az első szélvédőt is befoliáz6od 70%-os foliával is, a két első olalsó üvegről nem is beszélve....

Link to comment
Megosztás:

vw depoban(ez kicsit off nem????) olyasmit olvastam h 2006 ápr. 1.-től az első szélvédőt is befoliáz6od 70%-os foliával is, a két első olalsó üvegről nem is beszélve....

Ez hülyeség. Az első oldalablakoknak legalább 70% fényáteresztő képességűnek kell lennie, ez az

előírás... szerintem te elnéztél valamit. És mivel a gyári színezettek pont ezt az értéket képviselik,

ezért fólia hivatalosan már nem rakható rájuk.

(megjegyzem, csak a műszaki vizsgán lényeges ez a dolog, mivel rendőri vagy kpm ellenőrzés során

a közúton nem vagy köteles felhúzni az első ablakokat :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Műbizonylat téma:

... szvsz ez nem úgy működik, hogy hozol egy kinti fóliát, és felnyalod az ablakra (sajnos)

Ok, de történetesen Németországból hoztam az autót. Ha így német fólia van rajta, akkor mi van, lekapartatják?

Magánvéleményem, hogy mivel Magyarországon élünk, kap egy rugót a vizsgáztató és elfelejti a fóliát.... szerintem. Deénilyetnemmondtam.

Link to comment
Megosztás:

(megjegyzem, csak a műszaki vizsgán lényeges ez a dolog, mivel rendőri vagy kpm ellenőrzés során

a közúton nem vagy köteles felhúzni az első ablakokat :lol: )

Te mondanád a rendőrnek aki megkér, legyenolyszives felhúzni az első ablakot, hogy bocs de most nem?

Kíváncsi lennék a rendőri reakcióra is. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.