Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nekem már két éve fennvan, de sehol sem jön le a fólia. Az omi műszakija pláne szívás mert gázos és csak bizonyos szervizek(ahova kpm-esek járnak vizsgáztatni) és a kpm saját állomásain lehet vizsgáztatni.Idén pécsett két kört futottam mire átment 25e-ért, de ott ment öcsém autója is elég halvány állapotban és azzal sem volt gond.Ha nem lenne gázos haveri alapon 14e körül átmenne.

Link to comment
Megosztás:

aki nem veszi ki az ablakot, vagy nem bontja ki egyáltalán a kárpitot az kokány munkát fog végezni...

ergo le fog jönni....

nekem egyszerű dolgom van mindegyik ablak fix...

az elsőt meg nem bántom, mert felénk szívóznak azért

1 értek , műszaki, első oldal üveg kölcsönbe a havertól hátsószélvédő letép na ez a szívás mert nagy db és sokba kerül

Link to comment
Megosztás:

Nyáron kell csináltatni és le kell tekerni az első ablakokat.

Ezzel meg van oldva!!! :)

A hátsó??? Nem kell fóliáztatni,vegyél rá rolót!!! :D

Na ezt a letekerős trükköt már nem eszi meg senki... :wink:

Ha meg ismerős és nem húzatja fel az ablakokat akkor meg tök mindegy... :roll:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Na ezt a letekerős trükköt már nem eszi meg senki... :wink:

Ha meg ismerős és nem húzatja fel az ablakokat akkor meg tök mindegy... :roll:

Üdv.: Atommanó

Ez is igaz!!! :wink:

19.000.- forintért komplett autót fóliáznak.

Erről valakinek van valami véleménye?

Nos erről senkinek semmilyen tapasztalata,vagy véleménye??? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ez is igaz!!! :wink:

19.000.- forintért komplett autót fóliáznak.

Erről valakinek van valami véleménye?

Nekem az anyag 16000ft volt, megnéztem az autód nem hiszem hogy a fólia gondot jelentene neked :wink:

Nos erről senkinek semmilyen tapasztalata,vagy véleménye??? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Mörfi ezt most miért is??? :roll:

Amúgy is ha írogatni akarsz, ne idézz ennyit légyszi... :wink:

Köszi!

Üdv.: Atommanó

Bocsi a piramis miatt, szóval arra gondoltam hogy ez a gép totál átvan épitve, és gondolom k...a sokat dolgozott rajta tehát van érzéke a dolgokhoz, és feltudná rakni magának a fóliát. Szóval ezért :wink:

Link to comment
Megosztás:

Bocsi a piramis miatt, szóval arra gondoltam hogy ez a gép totál átvan épitve, és gondolom k...a sokat dolgozott rajta tehát van érzéke a dolgokhoz, és feltudná rakni magának a fóliát. Szóval ezért :wink:

Ezt most kinek is írtad???

"Nekem az anyag 16000ft volt, megnéztem az autód nem hiszem hogy a fólia gondot jelentene neked"

Ezt nem én írtam,nincs benne a hozzászólásomban!

Vagy ezt te akartad írni nekem???

Link to comment
Megosztás:

Ezt most kinek is írtad???

"Nekem az anyag 16000ft volt, megnéztem az autód nem hiszem hogy a fólia gondot jelentene neked"

Ezt nem én írtam,nincs benne a hozzászólásomban!

Vagy ezt te akartad írni nekem???

Igen bocsi megkavartan a dolgokat , szóval miért nem rakod te fel a fóliát? az ár meg jó szerintem ha körbe van fóliázva.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Mivel redline lezárta az anno Astra G - H részlegeben a szinte teljesn azonos régi topicomat , ezért átmentenék ide 1-2 sort belőle..sajnos nem olvastam véig ezt a topicot, de hátha ilyen rész nem szerepelt még benne.

idézet a levelemből amit a KF-nek írtam anno 2004. júliusában:

"Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a jelenlegi érvényben lévő szabályozás illetve az esetlegesen a jövőben változóak alapján ha szeptemberben szeretném vizsgáztatni a személygépjárművemet, akkor az üvegek közűl melyikre illetve milyen fóliát, milyen papírokkal szereltethetek fel illetve milyen igazolást kell magammal hordani a mindennapi életben."

A hivatalos válasz:

A személygépkocsi ablaküveg fóliázásával kapcsolatos kérdésére az alábbiakat válaszoljuk:

1. Az 5/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelet 5. sz. melléklet IV. fejezet 4.1. a,b,c, pontjai alapján a személygépkocsi első szélvédőjének legalább 75%-os, a vezetőtéri oldalablakoknak és hátsó szélvédőnek pedig legalább 70% fényáteresztő képességgel kell rendelkeznie. A 6/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelst 84.§. /2./ bekezdés alapján a „járműveken csak olyan szélvédő és vezetőtéri ablak lehet, amely átlátszó és torzítás mentes.”

2. A Magyarországon jelenleg forgalmazott úgynevezett sötétítő fóliák között nincs olyan, amely legalább a 70%-os fényáteresztő képességet teljesítené. Ennek figyelembe vételével csak a személygépkocsi hátsó utastéri oldal ablakait lehet fóliázni, amely fóliához nem kell semmilyen okmány, mivel a hivatkozott jogszabály erre nem ír elő átláthatósági határt. Az ide alkalmazott fólia sem lehet azonban úgynevezett „tükrös kivitelű” amely közlekedésbiztonságot veszélyeztető tényező.

Link to comment
Megosztás:

Volt bezsélgetni emberkével és azt monta hogy a KRESZ szerint szabályos a hátso uveg foliázása is de a KPM nem engélyezi.

Kérdés: Nem azok csinálják a KRESZ szabályait?

Vagy amit tudok és biztos kisbuszt, Peugeot Partner féle járgányokat lehet foliázni de személykocsit nem, Mert nem látnak át rajta de most télen haverokkal járunk Sopronba 4 kabát figyel akalptarton. Szerint mág rosszabb mert azt se látja hogy világít-e szembe valaki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.