Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Segítség! Nyikorog valami a motortérben a műszaki óta. Nagyjából a rozsdás klozet ajtóhoz tudnám hasonlítani azzal a kölönbséggel, hogy mintha folyamatos körkörös mozgásból fakadna, vagy a körüli. Konkrétabban a szíj felől jön, de nem a szíj. A nyikorgás nem folyamatos, olykor megszűnik. Piros lámpánál és indulásnál gyakrabban hallani, utána a menetzajtól ritkán hallom.

A kasztni rendbetételénél elég sokat flexeltek a környékén - felmerült bennem, hogy valami teliment fémporral. Nagyon mocskos volt a kocsi a szerelőnél. Ha erről lenne szó, mit kellene kitakarítanom, megolajoznom?

Vagy más ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Segítség! Nyikorog valami a motortérben a műszaki óta. Nagyjából a rozsdás klozet ajtóhoz tudnám hasonlítani azzal a kölönbséggel, hogy mintha folyamatos körkörös mozgásból fakadna, vagy a körüli. Konkrétabban a szíj felől jön, de nem a szíj. A nyikorgás nem folyamatos, olykor megszűnik. Piros lámpánál és indulásnál gyakrabban hallani, utána a menetzajtól ritkán hallom.

A kasztni rendbetételénél elég sokat flexeltek a környékén - felmerült bennem, hogy valami teliment fémporral. Nagyon mocskos volt a kocsi a szerelőnél. Ha erről lenne szó, mit kellene kitakarítanom, megolajoznom?

Vagy más ötlet?

A generátor szíjja nem csúszik meg?

A szíjtárcsát felcsiszolnám csiszolóvászonnal, vagy spanolnék egy kicsit a szíjon, esetleg szíjcsere.

Link to comment
Megosztás:

Ezen a héten nem leszünk ott, mert már szerdán este visszamegyünk vidékre. De utána következő héten tuti ott leszünk :)

Remélem akkor nem bkv-val jöttök! :smartass: Megnézném már, hogy merre vezet a fejlődés útja! :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Remélem akkor nem bkv-val jöttök! :smartass: Megnézném már, hogy merre vezet a fejlődés útja! :icon10:

Astrával fogunk menni, hacsak addigra nem lesz akkora szerencsém, hogy eladom :D

A Corsa otthon van és egyelőre szétszedésre vár. :)

Link to comment
Megosztás:

Astrával fogunk menni, hacsak addigra nem lesz akkora szerencsém, hogy eladom :D

A Corsa otthon van és egyelőre szétszedésre vár. :)

Tényleg Astra lenne a fejlődés útja? ;)

pedig megnéznék már egy tuning A Corsát! Valaki! :)

És miért is szeded szét? Továbbfejlesztés?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg Astra lenne a fejlődés útja? ;)

pedig megnéznék már egy tuning A Corsát! Valaki! :)

És miért is szeded szét? Továbbfejlesztés?

Nem feltétlenül az az út, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Én jobban szeretem az A Corsákat, mint az F Astrát, de a használati értéke mindenképp nagyobb egy Astrának, főleg ha kombi.

Szétszedni azért kell, mert kikanyarodtak elém és javítani kellene pár dolgot, de akkor már inkább fejlesztek is. Most értem el arra a szintre, hogy inkább a pályaautózás vonz és ennek fényében jópár dolgot át akarok alakítani.

Nem tudom mikor fog legközelebb gurulni a kocsi, de a terv az, hogy kap előre egy bölcsőt, hátra egy független kerékfelfüggesztést és egy difit :devlish: , valamint egy komolyabb motort is, hogy elbírja a plusz súlyt :D :ninja:

Igazából legalább 1, másfél év, de inkább több, mire újra gurulni fog.

Mondjuk szerintem nem leszek teljesen Corsátlan addig, de ez még a jövő zenéje :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.