Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Az lesz, mert nem jön :)

Ha meglazitottad az anyát, markold meg 9-3 óránál. Rángasd ellentétesen. a műszerfal és feléd. Simán le fog ugrani. Nincs rászorulva, csak megfeszülve, egy rugó ellenében. Tehát jobb kéz feléd, ugyanakkor bal kéz a műszerfal felé. Ezt felváltva, és hidd el lejön.

Link to comment
Megosztás:

Ha meglazitottad az anyát, markold meg 9-3 óránál. Rángasd ellentétesen. a műszerfal és feléd. Simán le fog ugrani. Nincs rászorulva, csak megfeszülve, egy rugó ellenében. Tehát jobb kéz feléd, ugyanakkor bal kéz a műszerfal felé. Ezt felváltva, és hidd el lejön.

Meg is üthetni ugyan így, vagy körbe, de kell hozzá a tépés amit mondasz. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha meglazitottad az anyát, markold meg 9-3 óránál. Rángasd ellentétesen. a műszerfal és feléd. Simán le fog ugrani. Nincs rászorulva, csak megfeszülve, egy rugó ellenében. Tehát jobb kéz feléd, ugyanakkor bal kéz a műszerfal felé. Ezt felváltva, és hidd el lejön.

Köszi! :D

Így már lejött :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szerintetek fel lehetne rakni az astra f re, egy astra h kormányt? Lehet szerintetek csináltatni hozzá kerékagyat?

G Astra és B Vectra kormány rámegy, úgy tudom. Ha csak a dizájn miatt kell, akkor nem tudom, de ha a multifunkciós kormány kell, akkor elég a B Veki kormány + összekötő. :)

Link to comment
Megosztás:

G Astra és B Vectra kormány rámegy, úgy tudom. Ha csak a dizájn miatt kell, akkor nem tudom, de ha a multifunkciós kormány kell, akkor elég a B Veki kormány + összekötő. :)

inkább a desing miatt :D

Egyébként a G astra kormányhoz kell vlmi átalakító, vagy másik kerékagy?

Link to comment
Megosztás:

G Astra és B Vectra kormány rámegy, úgy tudom. Ha csak a dizájn miatt kell, akkor nem tudom, de ha a multifunkciós kormány kell, akkor elég a B Veki kormány + összekötő. :)

És ha olyat akarok a nem légzsákos fastra kormány oszlopomra, hogy b veci multi kormány, átvezetővel ugye bár. Akkor az rá megy a f-esre?

Légzsák nem érdekel. Csak a multi.

Link to comment
Megosztás:

És ha olyat akarok a nem légzsákos fastra kormány oszlopomra, hogy b veci multi kormány, átvezetővel ugye bár. Akkor az rá megy a f-esre?

Légzsák nem érdekel. Csak a multi.

Tudtommal igen. Sőt! Láttam is valami lengyel oldalon, hogy lépésről lépésre képekkel illusztrálva le volt írva a folyamat, persze lengyelül. :)

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal igen. Sőt! Láttam is valami lengyel oldalon, hogy lépésről lépésre képekkel illusztrálva le volt írva a folyamat, persze lengyelül. :)

Nem tudod meg keresni? :D De akkor azt mondod b veci átvezető légzsáktalan fastra kormány oszlop és stimmel?!. Ha ez ígyvan akkor havaii dizsi napfény. LENNE. Ha elő tudnád keríteni az nagyon jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szervó szivattyút szeretnék cserélni, mert szegény lassan de biztosan folyat. Az "új" szivattyú is megvan, viszont a szétszerelésnél ott elakadtam, hogy kiszedtem a légszűrőházat, leszedtem az ékszíjat és kibillentettem a szivattyút. Lehetséges a vezérműszíj levétele nélkül valahogy kijátszani a helyéről? Le lehet venni a tárcsát de sajnos azzal sem vagyok előrébb. Elég kicsi a hely.. ha valaki csinált már ilyet, kérem ossza meg velem a tapasztalatait :)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szervó szivattyút szeretnék cserélni, mert szegény lassan de biztosan folyat. Az "új" szivattyú is megvan, viszont a szétszerelésnél ott elakadtam, hogy kiszedtem a légszűrőházat, leszedtem az ékszíjat és kibillentettem a szivattyút. Lehetséges a vezérműszíj levétele nélkül valahogy kijátszani a helyéről? Le lehet venni a tárcsát de sajnos azzal sem vagyok előrébb. Elég kicsi a hely.. ha valaki csinált már ilyet, kérem ossza meg velem a tapasztalatait :)

Köszönöm!

Ez az a fajta szivattyú, ami a vezérműszíjburkolat kivágásában van? Az elvileg a tárcsa levétele után a két M8-as csavar kitekerésével kijön onnan. '91-92 körüli C16NZ motor?

Link to comment
Megosztás:

Ez az a fajta szivattyú, ami a vezérműszíjburkolat kivágásában van? Az elvileg a tárcsa levétele után a két M8-as csavar kitekerésével kijön onnan. '91-92 körüli C16NZ motor?

Igen, egy mélyedésben van és két csavar rögzíti. C16NZ, '91-es. Megpróbálom leszedni akkor még a tárcsát is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis megnyugtatást szeretnék kérni!De csak az igazság érdekel :) Az astra f légzsákos kormányból nincs több tipus csak egy van?Tehát ha veszek egyet nem kell ügyelnem semmire ami esetleg a kormányoszloppal való kompatibilitásban fontos.A kormányoszlop légzsákos kormányhoz van.Válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.