Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

A Tigránkban elkezdett égni a szervízlámpa, de elaludt, majd megint elkezdett égni,(csak asszonynál, nálam még nem úgyhogy csak azt tudom leírni amit ő mondott), és menet közben leesett minden óra a műszerfalon(Km óra, ford.sz.mérő). Na már most tudni kell hogy sokszor lemerült már az aksi kisebb dolgok miatt(pl:10 percre égve maradt a lámpa vagy 1-2 óráig megy a rádió). A kérdésem az lenne hogy lehet az aksitól esetleg a generátortól a probléma??? Mert az egyik ismerősömnél a rossz generátor miatt menet közben az órák ugyanúgy leestek 0-ra.

ÉS emiatt éghet a szervízlámpa???

Minden mutató elektromos kivéve a sebességmérőt mert az mechanikus - úgyhogy az az egy nem eshetett le, de a többi igen. A computer meg persze, hogy jelezhet hiszen megfelelő feszültség nélkül nem is képes dolgozni rendesen.

Először töltsd fel az akkut, ha nemsokára lemerül megint, akkor vagy az akksi döglött meg, vagy a generátor.

Ha alapjáraton rámérsz az akku sarujaira és 14 volt körüli értéket kapsz akkor jó a generátorod, ha nem akkor nem.

Link to comment
Megosztás:

Ha pedig lekókadt műszerekkel mész, fennáll a veszély, hogy annyira lecsökken a működéshez szükséges feszültség, hogy megáll az autó, mondjuk generátoshiba esetén. De ha jól vettem ki a szavaidból, akkor egyszer jó, egyszer nem jó. Tehát ha hirtelen minden visszaáll normálra, majd egyszer csak ismét leesik, akkor sima kontakthiba is lehet. :?

Link to comment
Megosztás:

Feszültségstabilizáló körül keresd a hibát sztem, mert ha az akku merült volna le teljesen, akkor szvsz leállna az autó. Én már jártam hasonlóan anno a diesel Kadettel (bár nekem akksi problémám volt, de azért a diesel nem állt le mert csak az adagoló mágnesszelepének kellett némi delej, annyi meg volt), a műszer szerint elkezdett iszonyat tempóban fogyni a gázolaj :oops: (ugye abban nem volt fordszámmérő, úgyhogy nem vágtam le egyből hogy mi lehet a gond), én meg leálltam az első kútnál mer' aszittem hogy lyukas a tank. Na aztán tologathattam...

Link to comment
Megosztás:

Hoppá megjött az asszony a kocsival és több minden derült ki.

Fel is hívtam egy ismerős autóvillamosságist.

A km óra egyáltalán nem mér se a mutató se a számláló és ha lassan megyek lefullad a gép.

Az ismerős szerint a km óra spirál (bowden) szakadt el és amiatt jelez a szervízlámpa és azt mondta a fulladás is ettől van mert nem tudja hogy adagolja az üzemanyagot a motornak.

SZERINTETEK???????????????????????

Link to comment
Megosztás:

èn egy pár száz km-t km spirál nélkül mentem, de nekem nem fulladt le a motor. Szerintem semmi köze a km. órának az üzemanyag adagolásához hisz az mechanikus. Ha 100-al mész és kilököd üresbe a váltót a motor alapjáratra fog vissza állni nem fog megállni azon a fordulaton amelyen 100-al mentél.

Link to comment
Megosztás:

Amikor nekem ilyen gondom volt, akkor az egyik kis kábel volt elszakadva, most így meg nem mondom, melyik, max. megmutatni tudnám. Szóval szerintem is nagyobb az esélye, hogy kontaktos...

Az enyém először csak rángatott néha, aztán egyre sűrűbben, a végén meg már el sem indult.

Link to comment
Megosztás:

Na jó nem szaroztam felhívtam az Opelt és ott azt mondták hogy igen a km spirál a gond (attól ég a szervízlámpa és IGENIS van köze a motorhoz:alapjáratingadozás, motor leállás.) Attól hogy a spirál mechanikus, de számítógép vezérelt az egész kóceráj.

Link to comment
Megosztás:

Na jó nem szaroztam felhívtam az Opelt és ott azt mondták hogy igen a km spirál a gond (attól ég a szervízlámpa és IGENIS van köze a motorhoz:alapjáratingadozás, motor leállás.) Attól hogy a spirál mechanikus, de számítógép vezérelt az egész kóceráj.

Igen, van bent valami. Nekem egyszer régen annyira elfogyott az üzemanyag , hogy egy hegyről végig leállított motorral gurultam le. És ha jol emlékszem semmit nem mutatott a km óra. Vagyis nem direktben van hozzákötve a km-spirál.

Link to comment
Megosztás:

Na jó nem szaroztam felhívtam az Opelt és ott azt mondták hogy igen a km spirál a gond (attól ég a szervízlámpa és IGENIS van köze a motorhoz:alapjáratingadozás, motor leállás.) Attól hogy a spirál mechanikus, de számítógép vezérelt az egész kóceráj.

Az órából kapja a "agy" az elektronikus ford.szám jelet.Ha nincs jel, xar van a palacsintában.Aztán csinál furcsaságokat!Pl. nem lesz alapjárat, csak úgy hipp-hopp leáll, meg ilyenek.Ez van! :P

Link to comment
Megosztás:

Találós kérdés:

A motor harmadikba kapcsolás közben olykor leáll. Mi az? Mert engem már rohadtul idegesít.

Tegnap volt a harmadik alkalom, hogy eljátszotta velem, ráadásul épp kanyarodtam (tudom, kanyarban nem váltunk), elment a szervo én meg jól betojtam, de aztán megoldottam a helyzetet. Van vkinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Találós kérdés:  

A motor harmadikba kapcsolás közben olykor leáll. Mi az? Mert engem már rohadtul idegesít.  

Tegnap volt a harmadik alkalom, hogy eljátszotta velem, ráadásul épp kanyarodtam (tudom, kanyarban nem váltunk), elment a szervo én meg jól betojtam, de aztán megoldottam a helyzetet. Van vkinek hasonló tapasztalata?

Hello!

esetleg valami vezeték elkopott , kilazult? és harmadikban testhez ér?(csak egy gondolat)

Link to comment
Megosztás:

Találós kérdés:  

A motor harmadikba kapcsolás közben olykor leáll. Mi az? Mert engem már rohadtul idegesít.  

Tegnap volt a harmadik alkalom, hogy eljátszotta velem, ráadásul épp kanyarodtam (tudom, kanyarban nem váltunk), elment a szervo én meg jól betojtam, de aztán megoldottam a helyzetet. Van vkinek hasonló tapasztalata?

Csak harmadikba kapcsoláskor, más alkalommal nem ?

Ha mondjuk kettesbe váltasz > motorfék, akkor megtartja az alpjáratot nem áll le ?

Mielőtt leállt volna kis sárga lámpa kivillant a műszerfalon ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.