Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

olajcserés genyőce nekem 30.000be fájt (igaz ez 4 éves korában történt, de ha nincsen semmi xtra amit cserélni kell akkor ca. ennyi....) ebben van: olajcsere, olajszűrő, olajleeresztő tömítő gyűrű, pollenszűrő (jéé az is van a kocsiban?) ill ecoservice ellenőrzés (ez lhet hogy fiatalab kocsinál eltérő áron megy)

pesti szervízek tekintetében nem tudok nyilatkozni én Győrben vittem szervízbe...

Link to comment
Megosztás:

olajcserés genyőce nekem 30.000be fájt (igaz ez 4 éves korában történt, de ha nincsen semmi xtra amit cserélni kell akkor ca. ennyi....) ebben van: olajcsere, olajszűrő, olajleeresztő tömítő gyűrű, pollenszűrő (jéé az is van a kocsiban?) ill ecoservice ellenőrzés (ez lhet hogy fiatalab kocsinál eltérő áron megy)

pesti szervízek tekintetében nem tudok nyilatkozni én Győrben vittem szervízbe...

Hello,

Melyik szervízbe vitted (Nádor? Gyimes?)? S mikor volt ez?

Üdv:

Artid

Link to comment
Megosztás:

Én ugy tudom,hogy azt nem kell cserélni minden olajcserénél, mert más kiképzésű.

Amugy ha te cserélsz mindent(levegőszűrőt, benzinszürőt is) akkor 15-16 ezerben kijön

Ha Én azt meg tudnám csinálni...

Most még ha valami bibi van, garban cserélik, optimális esetben.

Utána meg majd kiképzem magamat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék venni egy B corsát az Astra mellé,de a kiszemelt példánynak az első szélvédője altt lévő rácsozott műanyagból(amin az ablaktörlőmotor tengelye kijön) hiányzik a fele.

Az lenne a kérdésem,hogy azt a műanyagot,csak a szélvédővel lehet cserélni vagy nélküle is....? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Melyik szervízbe vitted (Nádor? Gyimes?)? S mikor volt ez?

Üdv:

Artid

Csakis Gyimes, mert ott is vettem :lol: )

idén tavasszal volt márciusban... (a nádort igazából nem ismerem, nekem adott volt a gyimes)

tudom, hogy olcsóban jön ki ha magam csinálom, a következő olajcsere már így is lesz lebonyolítva...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék venni egy B corsát az Astra mellé,de a kiszemelt példánynak az első szélvédője altt lévő rácsozott műanyagból(amin az ablaktörlőmotor tengelye kijön) hiányzik a fele.

Az lenne a kérdésem,hogy azt a műanyagot,csak a szélvédővel lehet cserélni vagy nélküle is....? :lol:

lehet külön is...

Link to comment
Megosztás:

hi emberek!!

a porbléma!!::

-b corsába nem kapok fordulatszámmérös müszerfalat..

-de, szereztem egy astra eletronic fordulatszámméröt.

ennek a nyomtatott áramkörre 6!! kivezetéssel csatlakozik.

ennek kellene a bekötési sorrendje, gondolom van 1 test, 1 pozitiv,

,1 jel pont / ez szokott zöld színü vezeték lenni / ,1 világítás pozitiv és talán egy világítás test.

- mi a hatodik??, és mi a sorrend

kérlek segítsetek!!!

köszi

Link to comment
Megosztás:

hi emberek!!

a porbléma!!::

-b corsába nem kapok fordulatszámmérös müszerfalat..

-de, szereztem egy astra eletronic fordulatszámméröt.

ennek a nyomtatott áramkörre 6!! kivezetéssel csatlakozik.

ennek kellene a bekötési sorrendje, gondolom van 1 test, 1 pozitiv,

,1 jel pont / ez szokott zöld színü vezeték lenni / ,1 világítás pozitiv és talán egy világítás test.

- mi a hatodik??, és mi a sorrend

kérlek segítsetek!!!

köszi

A BOSCH szabványban a zöld vezeték a jel a fordszámmérőnek. Vagyis az 1-es vezeték a trafónál.

Én ezt kötöttem be Bazsnak a corsába mikor cseréltük az órát. :lol:

többet nemtudok mondani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 éves kötelező szervízre jelentkeztem. (C Corsa 1.0, 27000km.)

Azt az információt kaptam, hogy fékbetétet (vagy mit) is cserélni kell.

Szerintetek valós ez, vagy csak lehúzás gyanús?

Persze látatlanba mondták, tehát - ha igaz - akkor ez is a normál kötelező szervizelés velejárója...

Igaz ez?

Segítsetek!

Köszi!

Ui.: eddig ezt egyik kereskedő sem mondta nekem, csak a szűrők, olaj, fékolaj, meg az apró.

Link to comment
Megosztás:

Félreértés történt, mert rosszul értettem amit mondtak a telefonban.

FÉKOLAJ csere lesz.

Jó, hogy nem írtam le a kereskedő nevét...

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Mindenkitől bocsánatot kérek!

:lol:

ugye megtanulod lassan, hogy nem irjuk be ugyanazt a hozzászólást 2 különböző helyre?? főképp nem egy témán belül!

legközelebb kapsz 2 ejnye-bejnyét!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.