Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok,

a következő problémám lenne: ha 3-4 napig áll a kocsi, akor elég nehezn, kb 10 mp indítózás után idnul csak be, amint megyek vele 4-5 km-ert és leállítom, akkor már pöccre indul, amúgy máskor is, csak állás után nem. Ezt kb. 1 hónapja kezdte el, eddig nem volt semmi gond vele, mindig elsőre indult hidegen és melegen. Spurit használok minden tankolásnál, ajánlották, mert azt mondták, hogy lehet "leragad" ilyenkor az állástól a szelep, de ezt nem nagyon értem...:rolleyes: Esetleg benzin pumpa gond lehet? Pár hete benzinszűrőt cseréltem, de nem változott semmi.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Gyertyacsere mikor volt?

Link to comment
Megosztás:

olajcsere?

2-3 hete, de csinálja úgyis. Máskor nincs vele semmi probléma. Ma elindultam vele, 2 napot állt a kocsi és 3 mp öníndítózás után kapta el, majd még 2 mp-ig úgy forgott a motor mintha le akarna fulladni. De utána már nincs gond vele, ha elindul. Érdekességképpen: ez elmúlt egy hónapban indítás után kétszer hallottam kerregő, morgó hangot a benzintank felöl, ami kb 1,5 -2 mp-ig volt csak hallható....Lehet, hogy a benzinpumpa a gondja?

Link to comment
Megosztás:

2-3 hete, de csinálja úgyis. Máskor nincs vele semmi probléma. Ma elindultam vele, 2 napot állt a kocsi és 3 mp öníndítózás után kapta el, majd még 2 mp-ig úgy forgott a motor mintha le akarna fulladni. De utána már nincs gond vele, ha elindul. Érdekességképpen: ez elmúlt egy hónapban indítás után kétszer hallottam kerregő, morgó hangot a benzintank felöl, ami kb 1,5 -2 mp-ig volt csak hallható....Lehet, hogy a benzinpumpa a gondja?

könnyedén lehet azis hogy valami mocskot ittál a kis corsával és nem éppen örül neki. de lehet pumpa is... ám ha a corsa btopicba irod kapsz is választ 1ből:D nálam okosabbaktól

Link to comment
Megosztás:

könnyedén lehet azis hogy valami mocskot ittál a kis corsával és nem éppen örül neki. de lehet pumpa is... ám ha a corsa btopicba irod kapsz is választ 1ből:D nálam okosabbaktól

Köszi! 1998-as Tigra, benzinszűrő csere is volt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Sokat olvasgattam itt, azt hiszem nem is kérdezhetnék jobb helyen :D

Adott egy 95ös, X12SZ motoros Corsa B.

A problémám az, hogy csörög a motor. Pontosabban a gyújtás.

Nem állandóan. Hideg motorral egy darabig nem, aztán ahogy melegszik a motor, enyhébb gyorsításnál, vagy tartott gázállással csörög. Gázelvételkor vagy padlógázkor elhallgat. Aztán ha megint tartom a sebességet, vagy enyhén gyorsítok, újra csörög. Általában kb. negyed-fél órányi autókázás után elhallgat. (Tehát nem amikor bemelegszik, egyszerűen abba hagyja idővel) Aztán ha leállítom, és pár percen belül újra elindítom, ismét zakatol egy jó ideig.

Ez már elég régóta ilyen, talán kicsit hangosodott, de lehet, hogy csak engem kerget már az őrületbe, ezért hallom hangosabbnak.

Próbáltuk cserélni a kopogásérzékelőt, a hiba továbbra is fennállt.

Kicsit jobban belementünk. Menet közben a diagnosztikai kütyüvel figyelve az előgyújtást azt láttuk, (vagyis látta a szaki) hogy 3 hengernél az előgyújtás azonos értékű, negyedik hengernél más az érték. Viszont elmondása szerint mindig másik hengernél tér el az előgyújtási szög! Persze csak akkor mutatkozik eltérés, amikor halljuk a csörgést is

Diagnosztika szerint hibák: (Valami nyomi magyarított szoftver...)

EGR lineáris rendszer - szerelő szerint ez nem lehet, amúgy ez a hiba nem állandó, többször mértük más időpontokban, volt, hogy írta, volt, hogy nem.

Négyszeres meghajtó modul - Ezen nézett mindenki, senki nem hallott még ilyenről. Aztán rágugliztam, ha jó sejtem, ez a quad drive modul, avagy QDM. Annyit sikerült megtudnom róla, hogy az ECU részegysége, nem igazán javítható.

Viszont a szerelőm szerint ez inkább valami mechanikus hiba lesz. Na de a menetközbeni diagnosztika mindig más hengerben jelzett eltérő előgyújtást... Lehet ez mechanikai hiba?

Ha esetleg cserélném az ECU-t, mennyire kell egyeznie az újnak a régivel? Van rajta 2 számkód, és egy betűkód. Mindnek teljesen egyeznie kell? Ja, és honnan tudom megállapítani, hogy van-e immobilizer a kocsimban?

Még egy apróság. A ventillátorkapcsolót (hőgomba) már vagy 5x cseréltük a kocsiban. Létezik az, hogy az utángyártott (talán Ladába való) kapcsoló 2x-3x kapcsolja be a ventit, aztán megadja magát? Rendeljek gyárit, vagy lehet más a hiba forrása?

Bocs a sok és buta kérdésért, remélem sikerül gyógyírt találni a kicsikém bajára...

Link to comment
Megosztás:

Sokat olvasgattam itt, azt hiszem nem is kérdezhetnék jobb helyen :D

Adott egy 95ös, X12SZ motoros Corsa B.

A problémám az, hogy csörög a motor. Pontosabban a gyújtás.

...

Még egy apróság. A ventillátorkapcsolót (hőgomba) már vagy 5x cseréltük a kocsiban. Létezik az, hogy az utángyártott (talán Ladába való) kapcsoló 2x-3x kapcsolja be a ventit, aztán megadja magát? Rendeljek gyárit, vagy lehet más a hiba forrása?

...

Milyen benzint szoktál beletankolni? Lehet, hogy kicsi az oktánszám, vagy valami vizezett kúton tankoltál nemrég. Érdemes lenne a következő teletankolást 98-assal megejteni, esetleg az oktándugóra ránézni (ha X12SZ-ben is van ilyen...).

Osztófedélre (ha a tiéd még ilyen) is rá lehetne nézni, nincs e elcsúszva, lötyögve, belül kikopva. Esetleg még a gyertyákat megnézhetnétek, lehet, hogy nem megfelelő hőértékű van benne és ennyi km után jött elő így a hatása. GM, Bosch-t érdemes bele venni.

Hűtőventillátor kapcsolóból én is próbáltam Ladáét, de csak kipróbáltam, mert azt találtam otthon és a menete is jó volt, de nem kapcsolta. Aztán a Bárdinál vettem (1-2 ezer HUF-os tétel), ami azóta is jó. A csatlakozást nézd meg előtte mindenképp, mert volt Opelből is többfajta. A kapcsolási hőmérséklet az igazából mindegy, szerintem nálad elég ha az elterjedtebb 92-95 fok körül kapcsol. Én 82 fokosat vettem, mert nekem kisebb a hűtőm, mint a motor, meg anno ki lett iktatva az olajhűtőm is.

Link to comment
Megosztás:

Milyen benzint szoktál beletankolni? Lehet, hogy kicsi az oktánszám, vagy valami vizezett kúton tankoltál nemrég. Érdemes lenne a következő teletankolást 98-assal megejteni, esetleg az oktándugóra ránézni (ha X12SZ-ben is van ilyen...).

Osztófedélre (ha a tiéd még ilyen) is rá lehetne nézni, nincs e elcsúszva, lötyögve, belül kikopva. Esetleg még a gyertyákat megnézhetnétek, lehet, hogy nem megfelelő hőértékű van benne és ennyi km után jött elő így a hatása. GM, Bosch-t érdemes bele venni.

Hűtőventillátor kapcsolóból én is próbáltam Ladáét, de csak kipróbáltam, mert azt találtam otthon és a menete is jó volt, de nem kapcsolta. Aztán a Bárdinál vettem (1-2 ezer HUF-os tétel), ami azóta is jó. A csatlakozást nézd meg előtte mindenképp, mert volt Opelből is többfajta. A kapcsolási hőmérséklet az igazából mindegy, szerintem nálad elég ha az elterjedtebb 92-95 fok körül kapcsol. Én 82 fokosat vettem, mert nekem kisebb a hűtőm, mint a motor, meg anno ki lett iktatva az olajhűtőm is.

A benzin nem lehet problémás, mindig Shellnél tankolok, de én is gondoltam erre, próbáltam más kutat is, valamint egyszer egy tank shell nemtommilyen prémium benzint is kapott (400Ft+/l, csoda, hogy nem rozsdált be a pisztoly, nem hiszem, hogy sűrűn tankolják. A kutas kis szöszi is kinézett, hátha valami Ferrariba tankolok iylen lét XD) és végső elkesederésemben kipróbáltam több adalékot is (Spuri és Liqui-Moly Octane-Plus) sajnos hatástalanul.

Oktándugó nincs, ahogy sajnos osztófedél sincs... Sajnos feláldozták őket az Eouro2 oltárán.

Gyertyákat ki fogom cserélni, bár a szerelőm szerint nem lehet köze hozzá, de egy próbát megér. Én a gyertyakábelre is gyanakodtam, mert az egyik ki volt cserélve (láthatóan különbözik a gyáriaktól) de kimérték, és jónak találták, de erre is azt mondták, hogy nem okozhat ilyen hibát.

Amúgy a motor szépen indul, alapjárata tökéletes, olajat nem fogyaszt (10W40es Valvoline-t kap 8ezrenként, ennyi alatt nem kell utántölteni), benzinfogyasztása is teljesen normális.

Csak az a csörgés. Ma is ahogy jöttem be dolgozni, először még tűrhető volt, elég hamar el is hallgatott, de aztán be kellett ugranom útközben valahova. 5 perc múlva indítás után eszméletlenül csörgött, azt hittem, behajtok vele az árokba és stoppolok melóba...

Link to comment
Megosztás:

...

Csak az a csörgés. Ma is ahogy jöttem be dolgozni, először még tűrhető volt, elég hamar el is hallgatott, de aztán be kellett ugranom útközben valahova. 5 perc múlva indítás után eszméletlenül csörgött, azt hittem, behajtok vele az árokba és stoppolok melóba...

Hülye kérdés: biztos, hogy a gyújtás csörög? Nem lehet, hogy valami hővédőlemez vagy ilyesmi? :wacko: Esetleg kezdődő mechanikus hiba pl. szelepektől. Próbáltátok kifülelni honnan jön? :D

A gyertya, ha nem csereérett, akkor tényleg nem kell cserélni, csak megnézni, hogy jó hőértékű van e benne (elvileg tényleg nem okozhatja).

Benzinnyomás nem megy el valahol néha? Lehet, hogy időnként kihagy és túl szegény lesz a keverék és becsörög (bár ezt meg elvileg vissza kéne dobnia hibakódnak, de egy benzinszűrőcsere sem biztos, hogy árthat, ha rég volt már cserélve, főleg a sok adalékozás után) -amúgy erről a vonalról elindulva akár Lambdaszonda is lehet (akár hibakód nélkül is). Más ötletem hirtelen nincs.

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés: biztos, hogy a gyújtás csörög? Nem lehet, hogy valami hővédőlemez vagy ilyesmi? :wacko: Esetleg kezdődő mechanikus hiba pl. szelepektől. Próbáltátok kifülelni honnan jön? :D

A gyertya, ha nem csereérett, akkor tényleg nem kell cserélni, csak megnézni, hogy jó hőértékű van e benne (elvileg tényleg nem okozhatja).

Benzinnyomás nem megy el valahol néha? Lehet, hogy időnként kihagy és túl szegény lesz a keverék és becsörög (bár ezt meg elvileg vissza kéne dobnia hibakódnak, de egy benzinszűrőcsere sem biztos, hogy árthat, ha rég volt már cserélve, főleg a sok adalékozás után) -amúgy erről a vonalról elindulva akár Lambdaszonda is lehet (akár hibakód nélkül is). Más ötletem hirtelen nincs.

Biztosan a gyújtás lesz az, a szerelő a próbaút 3. méterén fülre megmondta, utána dugtuk fel neki a diagnosztikát, ami menet közben bizonyította a szerelő igazát. Elvégre ez a véletlen szerűen eltérő előgyújtásszög (a csörgéssel egyszerre) eléggé erre mutat...

A gyertyák biztosan csereérettek, ugyanis fogalmam sincs mennyit futottak, ezekkel vettem a kocsit. Viszont ez elvileg nem lehet a hiba forrása.

A benzinnyomás valószínüleg rendben van, ugyanis az AC nemrég volt cserélve (nem emiatt, szimplán elhalálozott a régi) a hiba előtte és utána is azonos volt.

A lambdaszondát nem néztük, teszek egy próbát a szerelőmnél ezzel is.

Viszont engem ez a "négyszeres meghajtó modul" zavar. Mi ez? Mit csinál? Okozhatja ez a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Biztosan a gyújtás lesz az, a szerelő a próbaút 3. méterén fülre megmondta, utána dugtuk fel neki a diagnosztikát, ami menet közben bizonyította a szerelő igazát. Elvégre ez a véletlen szerűen eltérő előgyújtásszög (a csörgéssel egyszerre) eléggé erre mutat...

A gyertyák biztosan csereérettek, ugyanis fogalmam sincs mennyit futottak, ezekkel vettem a kocsit. Viszont ez elvileg nem lehet a hiba forrása.

A benzinnyomás valószínüleg rendben van, ugyanis az AC nemrég volt cserélve (nem emiatt, szimplán elhalálozott a régi) a hiba előtte és utána is azonos volt.

A lambdaszondát nem néztük, teszek egy próbát a szerelőmnél ezzel is.

Viszont engem ez a "négyszeres meghajtó modul" zavar. Mi ez? Mit csinál? Okozhatja ez a hibát?

Tényleg eléggé gyújtás"szagú" a dolog. Ez a négyszeres meghajtó modul passz, de szerintem ez gyújtásmodul lesz.

Ha ugyanúgy van, mint a többi Z-s (központi injektoros) motorkódoson, akkor a gyújtótrafó alatt van egy csatlakozó, elvileg az az :D

Viszont nem tudom, hogy külön lehet e kapni, de egy másik NZ-ét trafóval együtt szerintem ki lehet próbálni helyette.

Nekem C14NZ motorkódú Corsa A -n itt van/így néz ki:

image-FD29_4C4ED7B6.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tényleg eléggé gyújtás"szagú" a dolog. Ez a négyszeres meghajtó modul passz, de szerintem ez gyújtásmodul lesz.

Ha ugyanúgy van, mint a többi Z-s (központi injektoros) motorkódoson, akkor a gyújtótrafó alatt van egy csatlakozó, elvileg az az :D

Viszont nem tudom, hogy külön lehet e kapni, de egy másik NZ-ét trafóval együtt szerintem ki lehet próbálni helyette.

Nekem C14NZ motorkódú Corsa A -n itt van/így néz ki:

http://kephost.hu/image-FD29_4C4ED7B6.jpg

Szerintem az övén olyan nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szeretném az autóm (b corsa '95) hibakódját kivillogtatni, de az eddig talált leírások erre vonatkozóan számomra nem voltak megfelelőek.

Ugyanis a diagnosztikai csatlakozón nem létezik "6-os" láb.

Ilyen az enyém is:

http://www.ukimagehost.com/view/d7e33e7bd0.gif

Mi tudok tenni az ügy érdekében?

Köszönettel!

Pityu

Szerintem ezt már nem lehet ki villogtatni, de majd valami hozzá értőbb biztos meg mondja a tutit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem Opel tulajdonos. Egész pontosan egy Combo-t sikerült vennem 2003-as modelt, Ishuzu motorost.

Viszont sajnos az ismerkedésünk nem éppen jól alakult. Kezdetnek elég sok hiba van.

Igazából már elég sokat megcsináltattam az elmúlt két hét alatt mióta nálam van, de van egy dolog amit nem értek és még a komputer sem jelzi ki a szervízben.

A hiba jelenség egész pontosan a következő:

47-53km/h között 4 sebességeben tempó tartás mellett elkezd rángatni az autó.

Gyorsításnál semmi gond, más sebességben semmi gond, kizárólag ebben a szakaszban van gond és 4-esben, de csak is akkor amikor tartanám ezt a tempót.

Szerintetek mi lehet a gond?

(azért írtam ebbe a topicba, mert ez Corsa C alapja van, remélem nem gond)

Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem Opel tulajdonos. Egész pontosan egy Combo-t sikerült vennem 2003-as modelt, Ishuzu motorost.

Viszont sajnos az ismerkedésünk nem éppen jól alakult. Kezdetnek elég sok hiba van.

Igazából már elég sokat megcsináltattam az elmúlt két hét alatt mióta nálam van, de van egy dolog amit nem értek és még a komputer sem jelzi ki a szervízben.

A hiba jelenség egész pontosan a következő:

47-53km/h között 4 sebességeben tempó tartás mellett elkezd rángatni az autó.

Gyorsításnál semmi gond, más sebességben semmi gond, kizárólag ebben a szakaszban van gond és 4-esben, de csak is akkor amikor tartanám ezt a tempót.

Szerintetek mi lehet a gond?

(azért írtam ebbe a topicba, mert ez Corsa C alapja van, remélem nem gond)

Köszi előre is a segítséget.

Írj motorkódot is, hamarabb tudnak segíteni Neked! :D

Link to comment
Megosztás:

kérdés:

akksiból a kocsi beinditása után ömlött a sav, akksi cserél zsír újra, tálca kilakatol, eltelt 3hónap, megint szivárog a cumó az akksiból...mértünk feszültséget, elvileg minden rendben...van vkinek vmi ötlete ?

Hirtelen az ugrott be nekem, hogy talán zárlatos valahol valami. Ismerősömnek is a Suzuki swiftjébe 2 aksi szállt el ,mire rá jöttek, hogy a - pólusú csatlakozó érintkezési hibás lett.

Menj vele egy nagy karikát, és nézdd meg az aksit, hogy meleg e az oldala.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlök mindenkit!

Pár napja a kicsi kocsim ( Corsa C 1.0, 3 henger, 2003, Z10XE) egyszer csak nem indult. Amit rögtön észrevettem, hogy nem zümmög az üzemanyag szivattyú. Persze reménykedtem, hogy esetleg valamelyik biztosíték adta meg magát, esetleg egy relé, de sajnos nem jutottunk előbbre. Viszont egy szerviz 45 és 90 ezer körül saccolta a javítást, amiről most had nem mondjak semmit. Ezeken felbuzdulva kollégáimmal nekiestünk hibát keresni, eljutottunk a szivattyúig, mondván kivesszük, betesszük az újat (amit még nem vásároltam meg…) és örül mindenki. A szivattyúról lehúzott csatlakozón, ráadott gyújtás mellett megmértük a feszültséget, ami 3.6V-ot mutatott. Ezt viszont nem egészen értem. Ennek ennyinek kell lennie? Az üzemanyag szivattyú nem 12V feszültséggel működik?

20100823608.jpg

Nos, itt tartok, ezért lenne pár kérdésem:

-A mért 3.6V rendben van?

-Van rá esély, hogy nem a szivattyú a hibás?

-Esetleg tudtok ajánlani valakit, aki elfogadható áron dolgozik és a XIII kerület környékén elérhető?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

További szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.