Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumra. A problémám a következő: "A" tigra, x14xe motorral, 66 kW, 2000 évj. Március elején vettük, olasz import autó. Utólag kiderült, hogy kár volt olasz autót venni. Mindegy, megvettük, most generál. Először is olajcsere után szépen elkezdte feloldani a sok lerakódott koszt. 2000 km után szintén egy olajcsere. Üzem meleg motornál kigyullad az olajvisszajelző lámpa (értsd: 15-25 km autópálya-tempó után vagy 60-70 km lakott területen kívüli autókázás). Erre csak most jöttem rá. Gondolom ennyi km után lesz az olaj is üzem meleg (gondolom ~100°C körüli). Most tervezem, hogy az olajdeklit leszedem és kitakarítom az olajszivattyúval együtt. A kérdésem az h mennyire lehet hozzáférni a szivattyúhoz? Hallottam olyat, h a vezérműszíjat is le kell venni hozzá. (???). Ez azért fontos, mert nincs meg hozzá a kellő szakértelmem, szerszámom és aknám.

Köszi:

Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

segítseég, volt már valakinek ilyen?

B corsa 1,2 16v motorral, elindulok vele kb 15-20 perc kb 8 km után leáll, várok egy 30-40percet akkor megint beindul. Simán leáll, és közben egyet-kettőt kattan a komputer az anyoslábnál.

Ötletek?

köszi

Link to comment
Megosztás:

segítseég, volt már valakinek ilyen?

B corsa 1,2 16v motorral, elindulok vele kb 15-20 perc kb 8 km után leáll, várok egy 30-40percet akkor megint beindul. Simán leáll, és közben egyet-kettőt kattan a komputer az anyoslábnál.

Ötletek?

köszi

én üzemanyag relé gondolok... legalább is az kattan..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy C20XE motoros autóm. Olyan dolgot csinál, hogy ha bemelegszik el kezd rángatni és ledarázik. Kivillogtam a diagnosztika csatin, de nem ír hibakódot. Ma cseréltem komplett gyújtáselosztót fedéllel, rotorral, HALL jeladóval. Ugyanaz. Amikor bemelegszik a motor akkor csak úgy tudok vele menni, ha egyenletes gázon használom, gyorsításkor egyből ledarázik.

Nincs valami ötletetek, mert lassan a csákányt beleállítom.

Köszi: Robi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a Corsán a hátsó kerékcsapágy cseréjéhez kell-e prés vagy házilag is lehet cserélni? Mire kell figyelni szerelés közben?

Köszi, üdv: j.

Egy nagy satu és pár megfelelő átmerőjű cső darab (esetleg crowa fej) kell hozzá. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy nagy satu és pár megfelelő átmerőjű cső darab (esetleg crowa fej) kell hozzá. :)

Köszi, akkor lehet, hogy nekibátorodom. Már eléggé zúg a hátsó traktus, nem csak egy bizonyos sebességnél, hanem 30 fölött kb. mindig.

A gyári csapágyak kb. mennyit futnak el? (Tudom, millió dologtól függ, de ha átlagos használatot veszünk. 100e-200e km?)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Van egy Corsa c-m 2001-es 1.4 ecotec z14xe20w Vannak hibái,de egy komolyabb gonddal találkoztam!

Menet közben van olyan,hogy érzem,hogy gázadáskor berángat az autó,ilyenkor ha kiveszem üresbe teljesen leál.

Ha ilyenkor gázt adok nem is megy az autó hiába váltok vissza vagy bármi nem akar menni!Mi lehet a hiba.

Imádom az autóm,de mostanában nagyon kiborít a sok hibája és ez a legnagyobb.kérlek segítsen valaki,márkaszervízben nem találtak semmit.

Most volt nagyszervíz,(de előtte is csinálta) vezérlés csere,olaj minden szűrő,,,üzemanyag szűrő is,vízpumpa,stb

mit nézzek meg esetleg,bárhová viszem csak lehúznak és a probláma nem oldódott meg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Van egy Corsa c-m 2001-es 1.4 ecotec z14xe20w Vannak hibái,de egy komolyabb gonddal találkoztam!

Menet közben van olyan,hogy érzem,hogy gázadáskor berángat az autó,ilyenkor ha kiveszem üresbe teljesen leál.

Ha ilyenkor gázt adok nem is megy az autó hiába váltok vissza vagy bármi nem akar menni!Mi lehet a hiba.

Imádom az autóm,de mostanában nagyon kiborít a sok hibája és ez a legnagyobb.kérlek segítsen valaki,márkaszervízben nem találtak semmit.

Most volt nagyszervíz,(de előtte is csinálta) vezérlés csere,olaj minden szűrő,,,üzemanyag szűrő is,vízpumpa,stb

mit nézzek meg esetleg,bárhová viszem csak lehúznak és a probláma nem oldódott meg

üdv

én agr-re gondolnák...

Te nem barcikai vagy?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok.Segítség kellene.Nem rég vettem egy 1.6 gsi corsat c16xe motorkódja,de nem sokáig volt öröm, ugyan is eltört a 4. dugattyú hajtókar és kiütötte a blokk oldalát.Szereztem bele ugyan olyan motort c16xe,de már ezt úgy tettem bele hogy teljes generál felújítást kapott/ dugó,gyűrű ható-nyugvócsapágyak).

A hengerfejhez nem nyúltam az jó.Sajnos összeszerelés után nem akar beindulni.GYújtás rsndben anyagot kap és mégsem.A kompresszió11.A motor vezérlő lenne a ludas vagy mi a bánat??? Jó volna ha mondana valaki okosságot előre is köszönöm. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Segítség kellene.Nem rég vettem egy 1.6 gsi corsat c16xe motorkódja,de nem sokáig volt öröm, ugyan is eltört a 4. dugattyú hajtókar és kiütötte a blokk oldalát.Szereztem bele ugyan olyan motort c16xe,de már ezt úgy tettem bele hogy teljes generál felújítást kapott/ dugó,gyűrű ható-nyugvócsapágyak).

A hengerfejhez nem nyúltam az jó.Sajnos összeszerelés után nem akar beindulni.GYújtás rsndben anyagot kap és mégsem.A kompresszió11.A motor vezérlő lenne a ludas vagy mi a bánat??? Jó volna ha mondana valaki okosságot előre is köszönöm. :D

Vezérlés jelen van?

Főtengelyjeladó, gyújtásjeladó ok?

Ugye a vezérműkeréken minden "holtpontfül" megvan?

Hibalámpicsek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv, Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem. B Corsa 94' 1.4 Si (C14SE) az autóm.

Az mitől van, hogy a km/h mutató mükődik, de a KM számláló nem megy... sem a FŐ, sem a lenullázható?!

Valamint ez, hogy orvosolható?

Valakinek ilyen típusú autója Budapesten aki szívesen ellátna tanácsokkal?

Link to comment
Megosztás:

Üdv, Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem. B Corsa 94' 1.4 Si (C14SE) az autóm.

Az mitől van, hogy a km/h mutató mükődik, de a KM számláló nem megy... sem a FŐ, sem a lenullázható?!

Valamint ez, hogy orvosolható?

Valakinek ilyen típusú autója Budapesten aki szívesen ellátna tanácsokkal?

Sztem érdemes az egész óracsoportot kicserélni, pár 1000ft-ért már kapsz. Nem tudom lehet e külön javítani a km számlálót.

Link to comment
Megosztás:

Sztem érdemes az egész óracsoportot kicserélni, pár 1000ft-ért már kapsz. Nem tudom lehet e külön javítani a km számlálót.

Értem. Megpróbálom szétszedni, de nem találok hozzá leírást, hogy mégis ne essek úgy neki, mint a vak a harangnak..

Esetleg valahol van egy link amiben le van írva? ---amit a GYIK-ben találtam az már a szétszedett állapot---

Hátha megtalálom a hibát...

Link to comment
Megosztás:

Értem. Megpróbálom szétszedni, de nem találok hozzá leírást, hogy mégis ne essek úgy neki, mint a vak a harangnak..

Esetleg valahol van egy link amiben le van írva? ---amit a GYIK-ben találtam az már a szétszedett állapot---

Hátha megtalálom a hibát...

Ha a kiszerelésre gondolsz azt leírom de szedni én se szedtem még szét km/h-t.

Körülnézek, hátha van vmi kis leírást , hogy mi rejlik a burok alatt :D

Link to comment
Megosztás:

Értem. Megpróbálom szétszedni, de nem találok hozzá leírást, hogy mégis ne essek úgy neki, mint a vak a harangnak..

Esetleg valahol van egy link amiben le van írva? ---amit a GYIK-ben találtam az már a szétszedett állapot---

Hátha megtalálom a hibát...

Szerintem vegyél egy másik órát 3000ért azt jóccakát. Ha nem fordulatszámmérős akkor most itt az ideje a cserének. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a kiszerelésre gondolsz azt leírom de szedni én se szedtem még szét km/h-t.

Körülnézek, hátha van vmi kis leírást , hogy mi rejlik a burok alatt :P

Kiszerelésének örülnék!! :D Aztán, ha van belsőről is leírás az még jobb!

Várom!

dirty-handz: Ha nincs más akkor tényleg marad a csere, de nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni.

Szeretem magam bütykölni a dolgokat, viszont, nem értek hozzá azért szeretnék előtte utána nézni, hogy miket lehet tudni róla. Viszont még egy probléma van vele.... Ez a Corsa Joy verzió, piros számlapos... Szóval azért olyan egyszerűen nem tudnék tőle megszabadulni, vagy másik ilyet találni... :D :P

egészen pontosan ilyen: 519632_orig0.jpg

VALAMINT MÉG EGY KÉRDÉS!

Gyújtást adok rá és ég a hiba visszajelző kis sárga lámpa... Menet közben nem, vagyis ha jár a motor!

Kipróbáltam A-B-t összekötni, rá a gyújtás és nem villog... Valami ötlet?

ezek a leírások alapján alapján:

http://www.allcorsa.co.uk/forums/showthrea...26191.html?amp;

Link to comment
Megosztás:

Kiszerelésének örülnék!! :P Aztán, ha van belsőről is leírás az még jobb!

Várom!

dirty-handz: Ha nincs más akkor tényleg marad a csere, de nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni.

Szeretem magam bütykölni a dolgokat, viszont, nem értek hozzá azért szeretnék előtte utána nézni, hogy miket lehet tudni róla. Viszont még egy probléma van vele.... Ez a Corsa Joy verzió, piros számlapos... Szóval azért olyan egyszerűen nem tudnék tőle megszabadulni, vagy másik ilyet találni... :D :P

egészen pontosan ilyen:

Nekem van egy ugyan ilyen órám gyári JOY csak zöld esetleg eladom neked 3 ezerért és átteszed a piros számlapokat rá! :D Ha nem jutsz semmire nem fogsz szerintem meg könnyebb venni egyet mint tákolgatni.

http://www.vatera.hu/opel_corsa_b_km_ora_k...1476179178.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy ugyan ilyen órám gyári JOY csak zöld esetleg eladom neked 3 ezerért és átteszed a piros számlapokat rá! :D Ha nem jutsz semmire nem fogsz szerintem meg könnyebb venni egyet mint tákolgatni.

http://www.vatera.hu/opel_corsa_b_km_ora_k...1476179178.html

OK! :P Ezt pont láttam! :P) Valamint megtaláltam amit Te vettél, azt a fordulatszámmérőset! Jól néz ki! :D

Fent szerkesztettem, lenne még egy kérdésem! Rákukkantanál! Pár napon belül jelzek, mert elképzelhető, h érdekel a kékes-zöld órád! :D

Link to comment
Megosztás:

VALAMINT MÉG EGY KÉRDÉS!

Gyújtást adok rá és ég a hiba visszajelző kis sárga lámpa... Menet közben nem, vagyis ha jár a motor!

Kipróbáltam A-B-t összekötni, rá a gyújtás és nem villog... Valami ötlet?

ezek a leírások alapján alapján:

http://www.allcorsa.co.uk/forums/showthrea...26191.html?amp;

Hát, gyújtásom nekem is világít szerintem az azért van így, hogy lásd, hogy nincs e kiégve az égő. :D Szóval én nem paráznék ha járó motornál nincs akkor nincs gond. Az az óra gyári GSI amit brutálisan nehéz beszerezni. :P

cqht8wzpsxl0obs8ztjq.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát, gyújtásom nekem is világít szerintem az azért van így, hogy lásd, hogy nincs e kiégve az égő. :D Szóval én nem paráznék ha járó motornál nincs akkor nincs gond. Az az óra gyári GSI amit brutálisan nehéz beszerezni. :DH

http://www.kephost.com/images4/2011/9/24/c...xl0obs8ztjq.jpg

Akkor jó! KÖSZI!!!

Láttam talán Vaterán v TeszVeszen vetted és baromi olcsó... Nagyon megérte szerintem, qrwa jól néz ki!!!!

Amúgy nagyon SOKK kérdésem lenne még... Nem tudom, hogy feltehetem-e.. :P Sok számomra az ismeretlen dolog és a kérdés.

Próbálom csak mértékkel és fokozatosan adagolni! :D

Szóval szükségem lenne még arra a gumicsőre ami a levegőszűrőt köti össze a pillangószeleppel és nekem ebben a Corsában a csőben van a légtömegmérő.

Konkrétan csak a Gumi cső kellene, mert már az idő kivégezte.. :D Ez a harmonika szerű cső az a képen is jelöltem.

Neten például sehol nem találni, egy-két bontót is hívtam és nekik sincs...

(((A képen nem az én autóm van!:P )

KÉP

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó! KÖSZI!!!

Láttam talán Vaterán v TeszVeszen vetted és baromi olcsó... Nagyon megérte szerintem, qrwa jól néz ki!!!!

Amúgy nagyon SOKK kérdésem lenne még... Nem tudom, hogy feltehetem-e.. :D Sok számomra az ismeretlen dolog és a kérdés.

Próbálom csak mértékkel és fokozatosan adagolni! :D

Szóval szükségem lenne még arra a gumicsőre ami a levegőszűrőt köti össze a pillangószeleppel és nekem ebben a Corsában a csőben van a légtömegmérő.

Konkrétan csak a Gumi cső kellene, mert már az idő kivégezte.. :P Ez a harmonika szerű cső az a képen is jelöltem.

Neten például sehol nem találni, egy-két bontót is hívtam és nekik sincs...

(((A képen nem az én autóm van!:P )

KÉP

Az órával meg csak szerencsém volt nem értett hozzá aki eladta, hogy mit is ad el. :D Sejtem te ki vagy, a haverodnak van egy türkiz corsája, vett tőlem pár cuccot. C14SE a mocid bontóba nincs ilyen a használtak meg szétszakadnak. 13 Ker teve utca CSergő itt tudsz venni zsír újat hozzá sajnos csak utángyári de jó az a gyári jóval 10 felett van. Az nem légtömegmérő hanem légmennyiség mérő, hőlégfúvóval lehet csak vissza tenni a szenzort legalábbis nekem csak ezzel sikerült. Megmelegítettem a gumi csövet és utána tudtam nagy nehezen bele préselni.

Link to comment
Megosztás:

Az órával meg csak szerencsém volt nem értett hozzá aki eladta, hogy mit is ad el. :D Sejtem te ki vagy, a haverodnak van egy türkiz corsája, vett tőlem pár cuccot. C14SE a mocid bontóba nincs ilyen a használtak meg szétszakadnak. 13 Ker teve utca CSergő itt tudsz venni zsír újat hozzá sajnos csak utángyári de jó az a gyári jóval 10 felett van. Az nem légtömegmérő hanem légmennyiség mérő, hőlégfúvóval lehet csak vissza tenni a szenzort legalábbis nekem csak ezzel sikerült. Megmelegítettem a gumi csövet és utána tudtam nagy nehezen bele préselni.

Ohhh bazzz!!! :D Te vagy az a srác! :D

Igen pontosan a türkiz Corsás vett pár cumót tőled! :P

Milyen kicsi a világ! :P

Akkor Te XVIII. Én XVII. :D

Amúgy próbáltam kicibálni és is, de nem erőltettem túlságosan, hát elég szorosan be van oda téve a résbe..

Link to comment
Megosztás:

Ohhh bazzz!!! :D Te vagy az a srác! :D

Igen pontosan a türkiz Corsás vett pár cumót tőled! :P

Milyen kicsi a világ! :P

Akkor Te XVIII. Én XVII. :D

Amúgy próbáltam kicibálni és is, de nem erőltettem túlságosan, hát elég szorosan be van oda téve a résbe..

Igen igen kicsi a világ. :D szóval az a gumi felejtő csak új.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.