Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Igen igen kicsi a világ. :D

XVIII.kerületben a Nagykőrősiről kell lekanyarodni és egy pár háznyira van egy Deawoo, vagy lehet Opel is.., de mind1: egy bontó. Ott mondták nekem, hogy 4400Ft-ért tudnak, de rendelni kell. A Csergőbe, amit ajánlottál oda meg küldtem az oldalukon keresztül egy üzenetet és meglátom, hogy melyik az olcsóbb.

Ezen kívül van a biztosíték táblám, aminek persze van ajtaja és hiányoznak biztosítékok, amiket nem tudok beazonosítani, h mi...

Látom a képen a jelet, de nem tom, h miaz és, hogy mekkora bizti való bele.

Ezek a számok: 2, 4, 5, 7, 9, 11.

A belső világításom folyamatosan világít és egy biztosítékra gyanakszom...

Ui: OK! Csak új gumi! :P

Link to comment
Megosztás:

XVIII.kerületben a Nagykőrősiről kell lekanyarodni és egy pár háznyira van egy Deawoo, vagy lehet Opel is.., de mind1: egy bontó. Ott mondták nekem, hogy 4400Ft-ért tudnak, de rendelni kell. A Csergőbe, amit ajánlottál oda meg küldtem az oldalukon keresztül egy üzenetet és meglátom, hogy melyik az olcsóbb.

Ezen kívül van a biztosíték táblám, aminek persze van ajtaja és hiányoznak biztosítékok, amiket nem tudok beazonosítani, h mi...

Látom a képen a jelet, de nem tom, h miaz és, hogy mekkora bizti való bele.

Ezek a számok: 2, 4, 5, 7, 9, 11.

A belső világításom folyamatosan világít és egy biztosítékra gyanakszom...

Ui: OK! Csak új gumi! :D

Ha esetleg van corsa b javítási szervíz könyved talán abban benne van. Ha nincs akkor majd később belinkelem neked, van egy pár hasznos dolog benne.

Belső világítás csukott ajtónál világít tovább?

Különben csővel kapcsolatban érdemes körülnézni a XVII.-ben is. Ahogy mész rá a nullásra, balra lesz.

Elég sokmindenük szokott lenni (Változatos áron :P )

Link to comment
Megosztás:

XVIII.kerületben a Nagykőrősiről kell lekanyarodni és egy pár háznyira van egy Deawoo, vagy lehet Opel is.., de mind1: egy bontó. Ott mondták nekem, hogy 4400Ft-ért tudnak, de rendelni kell. A Csergőbe, amit ajánlottál oda meg küldtem az oldalukon keresztül egy üzenetet és meglátom, hogy melyik az olcsóbb.

Ezen kívül van a biztosíték táblám, aminek persze van ajtaja és hiányoznak biztosítékok, amiket nem tudok beazonosítani, h mi...

Látom a képen a jelet, de nem tom, h miaz és, hogy mekkora bizti való bele.

Ezek a számok: 2, 4, 5, 7, 9, 11.

A belső világításom folyamatosan világít és egy biztosítékra gyanakszom...

Ui: OK! Csak új gumi! :D

Igen tudom, hol van az a hely én ott azonnal megvenném annyiért zsír ár.

ye0w8oht12v81s5azcwi.jpg

parancsolj. :P

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg van corsa b javítási szervíz könyved talán abban benne van. Ha nincs akkor majd később belinkelem neked, van egy pár hasznos dolog benne.

Belső világítás csukott ajtónál világít tovább?

Különben csővel kapcsolatban érdemes körülnézni a XVII.-ben is. Ahogy mész rá a nullásra, balra lesz.

Elég sokmindenük szokott lenni (Változatos áron :D )

Igen tom.. Ott még nem jártam! Az a baj, h folyamatosan, ha bevan csukva, ha nincs ha van rajta gyújtás, ha nincs.. Ezért le van most inkább kötve. A kesztyűtartóé pedin nem világít, de maga a lámpa jó, kipróbáltam.

Eddig már 2 linket ígértél! :P Várom!

Jav: Áhh KÖSZI Dirty-Handz!

Link to comment
Megosztás:

Igen tom.. Ott még nem jártam! Az a baj, h folyamatosan, ha bevan csukva, ha nincs ha van rajta gyújtás, ha nincs.. Ezért le van most inkább kötve. A kesztyűtartóé pedin nem világít, de maga a lámpa jó, kipróbáltam.

Eddig már 2 linket ígértél! :D Várom!

Ott a kép feljebb lehet, hogy az ajtólámpa kapcsoló szar nem?

Link to comment
Megosztás:

Kiszerelésének örülnék!! :P Aztán, ha van belsőről is leírás az még jobb!

Várom!

dirty-handz: Ha nincs más akkor tényleg marad a csere, de nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni.

Szeretem magam bütykölni a dolgokat, viszont, nem értek hozzá azért szeretnék előtte utána nézni, hogy miket lehet tudni róla. Viszont még egy probléma van vele.... Ez a Corsa Joy verzió, piros számlapos... Szóval azért olyan egyszerűen nem tudnék tőle megszabadulni, vagy másik ilyet találni... :D :P

egészen pontosan ilyen: http://pcbonto.hu/portal/static/upload_apr...19632_orig0.jpg

Kiszerelés egyszerű: Leveszed a kormányborítást (csavaros, kb3-4db), az óra körüli burkolatot (3db csavar), az óra 2 sarkában van 2 csavar az kicsavar és már kint is van :D

Most hirtelen nemvágom milyen neked, elektromos vagy spirálos. Ha spirálos akkor 2 megoldás van:

1. Megdöntöd az órát, benyúlsz és kiakasztod a spirált (szűkös a hely azért macerás)

2. a spirált asszem a váltónál is ki lehet kötni és akkor könyebben kiszeded.

Kormány maradhat mert ki lehet forgatni az órát.

Abban igaza van Dirtynek hogy 1szerűbb ha veszel egy másikat, mondjuk akkor már ford.számmérőset vennék a helyedbe (nem akarok üzletromboló lenni )

Link to comment
Megosztás:

Ott a kép feljebb lehet, hogy az ajtólámpa kapcsoló szar nem?

Köszi, igen közben módosítottam a hsz.-t.

Lehet...

Az a baj, h nem tudom, h hogy vizsgáljam meg.. próbálkozom.

Az ajtóban a kapcsoló esetleg?, mert azt kivettem, de nem látom, h mit kapcsolna, mert csak a két kábelt tolja előre, de nem tom, h minek..

Link to comment
Megosztás:

Köszi, igen közben módosítottam a hsz.-t.

Lehet...

Az a baj, h nem tudom, h hogy vizsgáljam meg.. próbálkozom.

Az ajtóban a kapcsoló esetleg?, mert azt kivettem, de nem látom, h mit kapcsolna, mert csak a két kábelt tolja előre, de nem tom, h minek..

Ha az a kapcsoló ha be van nyomva (becsukod az ajtót ) skkor megszakítja a kört és akkor nem világít a belső világításod.

Link to comment
Megosztás:

Ha az a kapcsoló ha be van nyomva (becsukod az ajtót ) skkor megszakítja a kört és akkor nem világít a belső világításod.

Szerintem a kapcsolók lesznek szarok. :D De ez könnyen ellenőrizhető. 2 szál megy oda a szürke a testje a lámpának amit szakít a másik szál az amikor fent van a lámpa és kinyitod az ajtót sípol ha nincs gyújtáson a verda. Tehát ha lekötöd a kapcsolót és testre teszed a szürkét akkor világítania kell ha nincs testen akkor meg nem. Viszont a másik ajtóba is van ilyen cucc mind2őt meg kéne nézni. Vagy legalább az anyós oldalit kösd ki és akkor tudod nézni a másikat. A kapcsoló csak akkor működik ha a fém részre hozzá ér a testhez hátul tehát a fémhez.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kapcsolók lesznek szarok. :P De ez könnyen ellenőrizhető. 2 szál megy oda a szürke a testje a lámpának amit szakít a másik szál az amikor fent van a lámpa és kinyitod az ajtót sípol ha nincs gyújtáson a verda. Tehát ha lekötöd a kapcsolót és testre teszed a szürkét akkor világítania kell ha nincs testen akkor meg nem. Viszont a másik ajtóba is van ilyen cucc mind2őt meg kéne nézni. Vagy legalább az anyós oldalit kösd ki és akkor tudod nézni a másikat. A kapcsoló csak akkor működik ha a fém részre hozzá ér a testhez hátul tehát a fémhez.

AZ autó kb. 1hónapja van meg... Fogalmam sincs, h mikori a hiba, s mi volt előtte..

Amikor megvettem akkor ki volt kötve, az összes.. a Belső lámpa, a csomagtartó, a kesztyűtartó.

A kesztyűtartóban nem világít, a hamutálnál sem világít... A csomagtartó OK, jól működik!

Viszont a belső is le volt kötve és pont ezért, mert nem kapcsol le sehogy..

se az ajtó csukásra, sem a kapcsolóra nem reagál. Valamint nekem nem sípol, ha rajta marad a világítás... sem az ajtónyitásnál...

Következő felfedezésem... A km órában nem is világít az olaj lámpa... Gyújtáson akkor annak is kellene és ma esett le, ahogy a "türkiz" Corsát :P vizsgáltam, h annak működnie kellene..

Holnap megpróbálom szétszedni az órát..

A belső világításon is pedig próbálkozom. :D

Közben nézegetem azt a képet amit küldtél.. hát nekem ma az 1-es számú relét kicsináltam. 15A-os volt és nem működött a rádió, meg felette az óra!

Pont volt 15A-s tartalék beraktam és OK!

Most nézem a képet és oda 20-as való.. esetleg ez lehet a lámpa hibája?... Most már nem megyek ki megnézni, de holnap megnézem!

Valamint megnézem, h az ajtónyitás sípoló relém megvan-e, mert én még nem hallottam sípolni..

jav: Közben mégis lementem! Nincs benne a VI.-os számú relé!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nekem is van pár gondom a kocsival :D

Megcsináltattam az olajfolyós x14xe motoromat ami jól is sikerül de mikor elhoztam a kocsit elment az alapjárat. Érdekes az hogy hidegen semmi gond. Kivillogtattam a hibakódot és 3 hibakódom volt 29 Befecskendező szelep feszkó túl magas (én úgy tudom csak 4 van benne nem?) 35 Alapjárati vezérlőszelep és 93 Bütykös tengely pozícionáló szenzor feszültség túl alacsony.

Ma viszem vissza a szerelőhöz. Szerintetek sokba fog ez kerülni a motorgenerál után nem kalkuláltam még kiadást :P

És most fogom szétszedni a km mérő órát nem nehéz márt 1x szétkaptam a km spirál is elszakadt :P

Nekem fordulatszám mérős van ha kell tudok pár képet csinálni csinálni dele is írom hogyan tudod szétszedni (szerintem nem nehéz!)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nekem is van pár gondom a kocsival :D

Megcsináltattam az olajfolyós x14xe motoromat ami jól is sikerül de mikor elhoztam a kocsit elment az alapjárat. Érdekes az hogy hidegen semmi gond. Kivillogtattam a hibakódot és 3 hibakódom volt 29 Befecskendező szelep feszkó túl magas (én úgy tudom csak 4 van benne nem?) 35 Alapjárati vezérlőszelep és 93 Bütykös tengely pozícionáló szenzor feszültség túl alacsony.

Ma viszem vissza a szerelőhöz. Szerintetek sokba fog ez kerülni a motorgenerál után nem kalkuláltam még kiadást :P

És most fogom szétszedni a km mérő órát nem nehéz márt 1x szétkaptam a km spirál is elszakadt :P

Nekem fordulatszám mérős van ha kell tudok pár képet csinálni csinálni dele is írom hogyan tudod szétszedni (szerintem nem nehéz!)

Szerintem az alapjárati szabályozó szelepet nézd meg először... Nekem állás után az állt be és nem indultunk el... Nézd meg kiszedett állapotban közben gyújtást adva, v inditva, h mozog-e a kis pöcök.

28mm-re kell, h kilógjon és onnan mozogjon. Ha csak ez a hiba akkor 1000Ft tisztító költséggel orvosolható, ha nincs otthon semmid!

JAV.:

Sikerült kiszednem az órát. háááát az a spirál..... Majd szétrobbantam, olyan macera volt... Most viszont az óráról nem tom leszedni a mutatód... ez elképzelhető, h nem jön le???????

JAV.2:

OK.. Most jó vagyok!

Most próbálok ledet venni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az alapjárati szabályozó szelepet nézd meg először... Nekem állás után az állt be és nem indultunk el... Nézd meg kiszedett állapotban közben gyújtást adva, v inditva, h mozog-e a kis pöcök.

28mm-re kell, h kilógjon és onnan mozogjon. Ha csak ez a hiba akkor 1000Ft tisztító költséggel orvosolható, ha nincs otthon semmid!

JAV.:

Sikerült kiszednem az órát. háááát az a spirál..... Majd szétrobbantam, olyan macera volt... Most viszont az óráról nem tom leszedni a mutatód... ez elképzelhető, h nem jön le???????

JAV.2:

OK.. Most jó vagyok!

Most próbálok ledet venni.

Most hoztam el a km spirált kül azért jött ki nehezen mert van rajta egy tartó hogy le ne essen véletlen :D

Azt a fém pöcköt csak az óra felé kellet volna nyomni és ki is jön. Majdnem nekiálltam fényképeket csinálni neked!

A ledes téma jó dolog csak vigyázz ne sima 1 ledes izzót vegyél mert nem fogja rendesen megvilágítani a műszerfalat van ilyen 3 smd ledes cucc én azt ajánlnám neked! A visszajelzőkbe persze jó a sima lámpa is vagy sima led.

Az a helyzet leszedném de mivel x14xe motor van benne ez nem is olyan egyszerű :P

Ez az alapjárati vez' szelep jól el van bujtatva és hogy leszedjem le kell kapni a szívócsonkot a mociról :P

Jah meg a kiegyenlítő tartályt is és hozzá teszem nem nagyon értek a motorokhoz :D

Egy nappal korábban lett kész az autó szivárgott az olaj a hengerfej tömítésnél (előző gazdija nem nagyon költött a kocsira de mind1). A motorban minden tömítés szimering cserélve lett. Én úgy gondolom hogy akinek kifizettem ezt a szép kerek összeget ezt még megpucolja nekem :D Azt hiszem :D

Link to comment
Megosztás:

AZ autó kb. 1hónapja van meg... Fogalmam sincs, h mikori a hiba, s mi volt előtte..

Amikor megvettem akkor ki volt kötve, az összes.. a Belső lámpa, a csomagtartó, a kesztyűtartó.

A kesztyűtartóban nem világít, a hamutálnál sem világít... A csomagtartó OK, jól működik!

Viszont a belső is le volt kötve és pont ezért, mert nem kapcsol le sehogy..

se az ajtó csukásra, sem a kapcsolóra nem reagál. Valamint nekem nem sípol, ha rajta marad a világítás... sem az ajtónyitásnál...

Következő felfedezésem... A km órában nem is világít az olaj lámpa... Gyújtáson akkor annak is kellene és ma esett le, ahogy a "türkiz" Corsát :P vizsgáltam, h annak működnie kellene..

Holnap megpróbálom szétszedni az órát..

A belső világításon is pedig próbálkozom. :D

Közben nézegetem azt a képet amit küldtél.. hát nekem ma az 1-es számú relét kicsináltam. 15A-os volt és nem működött a rádió, meg felette az óra!

Nekem B8.5D SMD van benne ledek szarok hamar kiégnek és ######án bevilágítja. Viszont berakni szopás mert hiába foglalatos kicsit hajlítani kell a féméin meg nem betekerni izomból. De ha bejátssza az ember akkor már korrekt. Asszem feljebb tettem is be képet.

Pont volt 15A-s tartalék beraktam és OK!

Most nézem a képet és oda 20-as való.. esetleg ez lehet a lámpa hibája?... Most már nem megyek ki megnézni, de holnap megnézem!

Valamint megnézem, h az ajtónyitás sípoló relém megvan-e, mert én még nem hallottam sípolni..

jav: Közben mégis lementem! Nincs benne a VI.-os számú relé!

Akkor tuti szarok a kapcsolók, vagy csak szarul érnek a testhez mondom kapcsolók nélkül nézd meg és az olaj lámpának is kell világítania igen.

Link to comment
Megosztás:

Most hoztam el a km spirált kül azért jött ki nehezen mert van rajta egy tartó hogy le ne essen véletlen :D

Azt a fém pöcköt csak az óra felé kellet volna nyomni és ki is jön. Majdnem nekiálltam fényképeket csinálni neked!

A ledes téma jó dolog csak vigyázz ne sima 1 ledes izzót vegyél mert nem fogja rendesen megvilágítani a műszerfalat van ilyen 3 smd ledes cucc én azt ajánlnám neked! A visszajelzőkbe persze jó a sima lámpa is vagy sima led.

Az a helyzet leszedném de mivel x14xe motor van benne ez nem is olyan egyszerű :P

Ez az alapjárati vez' szelep jól el van bujtatva és hogy leszedjem le kell kapni a szívócsonkot a mociról :P

Jah meg a kiegyenlítő tartályt is és hozzá teszem nem nagyon értek a motorokhoz :D

Egy nappal korábban lett kész az autó szivárgott az olaj a hengerfej tömítésnél (előző gazdija nem nagyon költött a kocsira de mind1). A motorban minden tömítés szimering cserélve lett. Én úgy gondolom hogy akinek kifizettem ezt a szép kerek összeget ezt még megpucolja nekem :D Azt hiszem :D

Hát reklamálj is!! Igen sikerült, se borzalmasan ideges voltam.. Mostmár meg megy, mint az ágyba sz**ás! Ugyanis fel-le kellet vennem, mire nagyjából be bírtam állítani az órát, mert nem néztem, h milyen az alap pozíciója a mutatónak..

Sima ledeket vettem, meg hozzá ellenállást és sorba, majd párhuzamosan kötve akartam az óra mögé, de meg se nyikkan... semmi fényt nem ad... Nem tom, h mit rontottam el, mert elvileg a boltos segített az ellenállás kiszámolásában és rákötöttem közvetlen a belső világításra és akkor sem működött...

Most meg megyek tesztelni GPS-el az órát, h milyen.., nagyjából OKés..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a belső világítás marad holnapra, deeeee... az olaj lámpa sehogy nem világít.. összevissza cseréltem benne az izzókat és nem...

Lehet, h az óra nyáklapja is szétment... ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Megosztás:

Hát reklamálj is!! Igen sikerült, se borzalmasan ideges voltam.. Mostmár meg megy, mint az ágyba sz**ás! Ugyanis fel-le kellet vennem, mire nagyjából be bírtam állítani az órát, mert nem néztem, h milyen az alap pozíciója a mutatónak..

Sima ledeket vettem, meg hozzá ellenállást és sorba, majd párhuzamosan kötve akartam az óra mögé, de meg se nyikkan... semmi fényt nem ad... Nem tom, h mit rontottam el, mert elvileg a boltos segített az ellenállás kiszámolásában és rákötöttem közvetlen a belső világításra és akkor sem működött...

Most meg megyek tesztelni GPS-el az órát, h milyen.., nagyjából OKés..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a belső világítás marad holnapra, deeeee... az olaj lámpa sehogy nem világít.. összevissza cseréltem benne az izzókat és nem...

Lehet, h az óra nyáklapja is szétment... ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meg kell mérni műszerrel. Javaslom hogy kövessed végig a fólián honnan kap tápot és a csatlakozó soron mérd ki a feszkót egyszerű :P

Ha ott nincs akkor máshol van a gond de ha ott megvan akkor a dolog adott! A Led-nél fontos a polaritás! De előfordult vele hogy alapból rossz volt a led! Ezt egyszerűen ki lehet deríteni egy műszerrel. 200 Ohm os állásba (vagy sípolósba) lököd a műszert oszt rámérsz a led ellenálására ami olyan 600 Ohm ha sehogy se tudsz mérni rajta semmit a led halott. Ha jó akkor 600 Ohm és haloványan világítani fog! Ha gondod van a áram korlátozó ellenállással segíthetek kiszámolni csak tudni kell a gyújtó feszültségét és hány mA áram kell a megfelelő fényerőséghez.

Én nagy nehezen beleraktam a km spirált. Kipróbáltam és folyamatosan ilyen kattogó hangot hallok :D Szétszedtem megint oszt látom hogy a belső része nagyon nem centrikusan mozog lötyög oda vissza. Szerintem holnap azt is viszem vissza csak az a gáz kb 2 órámba került mire lecsavartam a váltóról a csavart és remélhetőleg a vadi újat is jól összegányoltam :P

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet leszedném de mivel x14xe motor van benne ez nem is olyan egyszerű :P

Ez az alapjárati vez' szelep jól el van bujtatva és hogy leszedjem le kell kapni a szívócsonkot a mociról :P

Jah meg a kiegyenlítő tartályt is és hozzá teszem nem nagyon értek a motorokhoz :D

Egy nappal korábban lett kész az autó szivárgott az olaj a hengerfej tömítésnél (előző gazdija nem nagyon költött a kocsira de mind1). A motorban minden tömítés szimering cserélve lett. Én úgy gondolom hogy akinek kifizettem ezt a szép kerek összeget ezt még megpucolja nekem :D Azt hiszem :D

Nem kell hozzá leszedni a szívósort! :D

Kiegyenlítőt és a MAP szenzort lecsavarozod, arrébb tolod. Vigyázz a műanyag 6-os anyákra.

Benzincsöveket és a fő vákumcsövet lekötöd. Benzincsövek lekötése előtt megkeresed a biztitáblában az FI biztit és kiveszed. Motor indít és megvárod, amíg leáll. Így nem lesz benzin nyomás a rendszerben, ergo nem fogod maga arconlőni benzinnel, amikor lekötöd a csöveket a motoron. Ha ezeket megcsináltad, jöhet az AGR és az alapjárati kiszedése. Egyik inbusz, a másik torx készletet igényel és sok türelmet.

Ha mindkettő kint van (érdemes egy nagy kartont vagy valamit a kocsi alá tenni, mielőtt valami elveszne vagy leesne, elgurulna) már megutdod őket takarítani.

AGR valami erős oldósszerrel (higító) átmosod, az alapjáratit féktisztítóval és egy rossz fogkefével átsurolod. Érdemes a kúpját ellenőrizni mennyire lötyög és mennyi kopott, mert lehet cserére szorul. Nem csak opel alapjárati jöhet szóba, nekem pl dévúé van bent. :)

Visszafelé rakva még két jótanács:

-az AGR-t helyre rakni nagy szopás, de!!! Ha vékony cérnával több helyen rákötözöd a tömítését, akkor nem nagy móka. Így nem fog elmozdulni. Esetleg használhatsz pillanatragasztót is, ha kéznél van.

-ellenőrizd még a szívódoboz és a folytószelep közötti 5cm-es,70mm átmérőjű gumicsövet. Ott is tud falsot szívni, ha az a cső megvan repedve. Sima olajálló csővel helyetesíthető, nem kell a gyári 7E-ért.

Első indításnál nehezen fog indulni kicsit a felépülő üanyomás miatt, de elvileg nem lehet gond.

Ha a végén sokat anyázol, gondolj arra, hogy tigrában mégnagyobb szopás mindez. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a jó tanácsokat! Megnéztem de nem mertem nagyon szétszedni :P

Műanyag anyákat szerelő márt eltörte. Holnap nekifekszem meg kitalálok erre a km spirálra is valami mert így nagyon nem lesz jó :D

Remélem nem kell még többet költenem a kocsira lassan jobban jöttem volna ki veszek egy másikat :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi a jó tanácsokat! Megnéztem de nem mertem nagyon szétszedni :D

Műanyag anyákat szerelő márt eltörte. Holnap nekifekszem meg kitalálok erre a km spirálra is valami mert így nagyon nem lesz jó :D

Remélem nem kell még többet költenem a kocsira lassan jobban jöttem volna ki veszek egy másikat :P

Sose add fel! :P

Amúgy egyik se nagy cucc, csak ki kell tapasztalni mindent..., valamint hozzáértő jó tanácsa, vagy segítsége kell az elején!!

AZ esetleg le van valahova írva, hogy ha fékolajat és váltóolajat akarok cserélni, akkor milyen jó bele? Konkrétan nekem a C14SE spec. érdekelne?!

Link to comment
Megosztás:

Nemrég jöttem meg a bontóból vettem egy gyári km spirált. Meg megnéztem ergo mi okozhatja a gondot. Olajat láttam a pillangó szelepnél de érdekes mert csak a cső illetve a pillangó szelep volt olajos. Aki segített a műveletben szerinte kartergáz de az is lehet hogy mikor fel lett töltve olajjal kicsit mellé borult. A motor oldalán a szelep fedéltől látszik egy olajfolyás ami a váltón és az alsó részén folyt végig és pont a cső felé vette az irányt. Mivel szét volt szedve a moci ergo le is lett mosva mikor végzett vele a szerelő nehéz ezt tutira megállapítani. De ma kiderül mi a helyzet :P

Feljebb láttam hogy a beltéri illetve a szivargyújtó lámpákkal is gond van.

Szivargyújtó lámpa egy rizsszem izzó van. Egyszerűen le lehet szedni én is szétszedtem.

A beltéri világítás viszont trükkösebb kicsit. Az ajtóknál testet kapcsol a lámpákra. Ha nem alszik el a világítás valószínű valahol testet kap. Ilyenkor lekötöd a két kapcsolót az ajtónál és kiszeded a lámát. Megnézed műszerrel hogy folytonos-e a lámpához vezető kábel illetve rámérsz a testre és a kábelre. Ha nincs műszered ezt egy lámpával is ki tudod próbálni! Ha testet mérsz a kábelen még lehet hogy a világítás kapcsolónál van a gond. (ugye ha magad felé húzod akkor felkapcsol a világítás többi egyértelmű) Legrosszabb esetben ezt lekötöd max egy olcsó kapcsolóval is lehet helyettesíteni. Ha viszont minden jó akkor jöhet a kábelcsere. Elképzelhető hogy valahol nincs rendes szigetelés és hozzá ér a kábel a kasznihoz. Vagy volt riasztó a kocsiba :P

Csomagtér világítás:

Fontos ne akard kiszedni az a műanyag bigyót tuti hogy el fog akkor törni (nekem is eltört :D )

Szépen okosan leszeded a műanyag lapot ahol a hátsó lámpát lehet pisztergálni és ott szeded ki az égőt ugyan olyan van benne mint a beltéri világításban. (Úgy emlékszem tehát nem lesz nehéz kiszedni)

A fórumon találtam kis infót:

"Megnevezés: OLAJ OPEL SEBVALTO

Egyébként ebből a gyári váltóolajból nekem is van egy bontatlan, mert hármat vettem és csak kettő kellett bele. Pontosabban az f13-as váltó 1,7 litert vesz fel.

...ha kell, dobj egy mailt. Olcsón megszámítom.

A csere nálam nem váltójavítás miatt vált indokoltá.

Egyszerűen csak nem akarta szedni rendesen a sebességeket.

Csere után, mint a vaj smile.gif

Jótanács: leeresztőcsavart ne keress, mert az nincs az opel váltókon többnyire.

Tipp: szintellenörzőnél kis szilikoncső segítségével kiszívatod, vagy féltengyely bontással ki lehet ereszteni."

Link to comment
Megosztás:

A fórumon találtam kis infót:

"Megnevezés: OLAJ OPEL SEBVALTO

Egyébként ebből a gyári váltóolajból nekem is van egy bontatlan, mert hármat vettem és csak kettő kellett bele. Pontosabban az f13-as váltó 1,7 litert vesz fel.

...ha kell, dobj egy mailt. Olcsón megszámítom.

A csere nálam nem váltójavítás miatt vált indokoltá.

Egyszerűen csak nem akarta szedni rendesen a sebességeket.

Csere után, mint a vaj smile.gif

Jótanács: leeresztőcsavart ne keress, mert az nincs az opel váltókon többnyire.

Tipp: szintellenörzőnél kis szilikoncső segítségével kiszívatod, vagy féltengyely bontással ki lehet ereszteni."

Köszi bár még most sem tom, h milyen olaj, milyen viszkózitás, bla, bla :D

Na most megyek én is belső lámpázni... csak a baj, h műszerek nélkül... rem jutok valamire!

Amúgy a csom. tartóval nekem nem volt gond! :P Nem tőrt!

A szivargyújtónál, meg a kesztyűtartónál nem megy a vill. nekem sem...

Link to comment
Megosztás:

Köszi bár még most sem tom, h milyen olaj, milyen viszkózitás, bla, bla :D

Na most megyek én is belső lámpázni... csak a baj, h műszerek nélkül... rem jutok valamire!

Amúgy a csom. tartóval nekem nem volt gond! :P Nem tőrt!

A szivargyújtónál, meg a kesztyűtartónál nem megy a vill. nekem sem...

Autósboltban kinézik a listából! Ha van bejáratott autósboltod ott ebben segítenek típust azért nem írt gondolom mert minden bolt mást forgalmaz. Vettem régebben váltóolajat de nem emlékszem hogy a viszkozitást jelölték volna.

Ha nincs műszered nem gond elég egy 12V lámpa pl.:Helyzetjelző arra könnyen lehet vezetéket lógatni. Ha lámpával próbálod és testet keresel kell egy +12v a lámpa egyik lábára.

Ha nem akarsz sokat játszani vele csavarj rá egy vezetéket a lámpába menő csúszósarura majd a másik végét a lámpa egyik lábára. A szabadon maradt lábra másik vezetéket és ha ezt a kocsi kasznijához éríinted világít a lámpa ergo megvan a +12V. Tehát ne rövidzárat kell csinálni hanem egy fogyasztót teszel ami jelzi neked mi a pálya!

Ha ez megvan akkor ha kiszerelted a kapcsolókat akkor a lámpát az egyik lekötött "nyitás érzékelő" kábeléhez rakjad. Ha világít akkor valahonnan testet kap még. Ha a világítás kapcsoló is le van kötve és még mindig világít akkor ajálom tegyél bele új vezetéket.

Tipp: Ha nem akarod szétbontani a kocsit próbáld meg azt hogy megpróbálod kihúzni simán a vezetéket de akkor a benn lévő vezeték végére kössed rá az újat, de ne csomóval vagy szig szalag vagy forrasztással! Ha nehezen csúszik akkor kis mosogatószer rásegít (kicsit kend be azt a kábelt amit be akarsz húzni)

Link to comment
Megosztás:

Autósboltban kinézik a listából! Ha van bejáratott autósboltod ott ebben segítenek típust azért nem írt gondolom mert minden bolt mást forgalmaz. Vettem régebben váltóolajat de nem emlékszem hogy a viszkozitást jelölték volna.

Ha nincs műszered nem gond elég egy 12V lámpa pl.:Helyzetjelző arra könnyen lehet vezetéket lógatni. Ha lámpával próbálod és testet keresel kell egy +12v a lámpa egyik lábára.

Ha nem akarsz sokat játszani vele csavarj rá egy vezetéket a lámpába menő csúszósarura majd a másik végét a lámpa egyik lábára. A szabadon maradt lábra másik vezetéket és ha ezt a kocsi kasznijához éríinted világít a lámpa ergo megvan a +12V. Tehát ne rövidzárat kell csinálni hanem egy fogyasztót teszel ami jelzi neked mi a pálya!

Ha ez megvan akkor ha kiszerelted a kapcsolókat akkor a lámpát az egyik lekötött "nyitás érzékelő" kábeléhez rakjad. Ha világít akkor valahonnan testet kap még. Ha a világítás kapcsoló is le van kötve és még mindig világít akkor ajálom tegyél bele új vezetéket.

Tipp: Ha nem akarod szétbontani a kocsit próbáld meg azt hogy megpróbálod kihúzni simán a vezetéket de akkor a benn lévő vezeték végére kössed rá az újat, de ne csomóval vagy szig szalag vagy forrasztással! Ha nehezen csúszik akkor kis mosogatószer rásegít (kicsit kend be azt a kábelt amit be akarsz húzni)

Köszönöm! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.