Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Jaja, az én üzemanyagmérőm is dilis - megyek 100km-ert, nem moccan, aztán meg 5km alatt lemegy a felére. :)

Próbáltad már mindig lenullázni tankolásokkor a napi kilométerszámlálót és pontosan nézni, mennyi megy bele? Én régebben minden tanolás után igy kiszámoltam a fogyasztást. Évszaktól függően 5.3 - 7.4 volt.

Link to comment
Megosztás:

Most azt fogom csinálni, hogy fullra a tankomat meg a kis kannámat és csapatom neki. Vagy megyek 100 km-t és utána ugyan annál a kútnál megnézem, hogy mennyi megy rá. Gondolom mindegyik kútoszlop máskor old ki ha megtelt a tankom. Ha már tudok valamit jelentkezem. Lehet, hogy holnap neki is esek a témának. Köszi amúgy a sok segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Segíííítség! Valaki tud választ???

2-éve vettem egy 98-as eco1.0 corsát. Németből hozták! Szép, jó, keveset eszik, SZERETEM!! De... Baja a 10X10E-s motorok visszatérője, az EGR szelep. Ezt időröl időre jelzi a computer. Nyitva marad, gyakran kell már pucolnom, cserélni fogom.

A fő bajom az, hogy úgy 100-ból 1x nem indul el az autó!!! Ha betoljuk :roll: azonnal indul! Utána hetekig (néha hónap) semmi baja! Aztán megimt... Megyek vele, (pl közértbe), és fél-egy óra után nem indul! Dolgozik minden (nem akku hiba). Volt bevizsgáláson, persze semmit nem találtak. Kipucoltak mindent, átnézték, bemérték... Eltelik pár hét, és nem indul. Jellemző, hogy nem a reggeli indításkor csinálja. Egyszer leált a pirosnál... nem toltam be, mondván, a szerelő elviszi este, így jobban rá tud mérni, most meglesz a baj!! El is ment érte, pöccre indult! Állítólag nem az EGR teszi. HA VALAKI TUD, SEGÍTSEN! Előre is köszönöm! :salute:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem 1 olyan kérdésem lenne, hogy használt corsa vásárlásánál, mik azok a dolgok, amiket a biztonság kedvéért cserélni kell? Azt tudom, hogy kipufogó, és 2 hátsó lengéscsillapító csere lesz, de mi az amit még a biztonság kedvéért cserélni kellene? elvileg 61 ezer km-nél lett szervizelve, de németben, és nem tom mit cseréltek...

tehát olyat, hogy ékszíj, vezérműszíj, gyertyák,légszűrő, stb kell cserélni? előre is köszi, ha valaki, aki hozzáértő, segítene.

Egyébként ez 1 96-os, 1.4-16V corsa. gyönyörű a kicsike. ja, és most van benne 66 ezer km...elvileg.....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én amikor kocsit vettem ezeket cseréltettem: olaj, olajszűrő, levegő szűrő, ékszíj, vezérmű szíj, gyertyák, futómű állítást csináltattam és ellenőríztettem a fékeket. Sokba is kerülhet a játék. Én a combora 55.000 költöttem de még van mit csinálni rajat.

Link to comment
Megosztás:

A comboval meg nálam az van, hogy olyan sűrű benne a váltóolaj, hogy hidegen megmozdítja az autót. Erre is gondolotam, hogy e miatt eszik sokat. Valamelyik nap láttam egy 1.4-es combot és az omegámmal igencsak meglepödtem, hogy mennyire ment. Az én combom az életbe nem fog így menni. Ja teletankoltam ugyhogy jövőhéten tudom közzétenni a pontos fogyasztási adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Hát azért nem ártana megvizsgáltatni szakemberrel, hogy a 61e km-nél végzett szervíz mit takar. Ismereve az emberi gyarlóságot, eladás előtt nem igazán cseréltetnek komplett vezérlést.

Emlékeim szerint ennél a motornál is 60e km-nél kell vezérlést cserélni (vigyázat! nem csak bordásszíjról beszélünk, a vezérlés görgőket, feszítőt stb is takar).

Link to comment
Megosztás:

:oops:

na tessék intézni ujra hozzám a kérdéseidet!!!

a féltengelyre emlékszem. a féltengelyek között a féltengely hossusága, a csuklóból 2 tipus van a kicsi és a nagy.

asszem a tiedbe a nagy kell.

a féltengely hozzuságát sajnos nem tudom , az EPC nem irja, a tisben nem hiszem hogy benne van.

oda géjesiiis corsát ismerő ember kéne...

Link to comment
Megosztás:

azon kívül, hogy kell egy keret, kell még egy átalakítókábel.

az autód a 2DIN-es gyári rádiókhoz van előkészítve aminek a csatlakozója más mint a régebbi 1DINeseké.

de létezik átalakító

a márkakereskedő meg kell tudja neked rendelni, ha éppen nincs neki

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem egy olyan kérdésem van, hogy kb mennyivel emeli meg a fogyasztást, egy B corsa 1.4 16v-nél az, hogy 195/45 R 15-ös gumik vannak fennt a kicsikémen?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy nem indul be a hűtőventillátor az autóban, ez miatt ha állok felmelegszik a víz. :D Ennek a problemnak a javítása sokba jönne ki?

Segítségeteket előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.