Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hellosztok!

A multkor elvittem szervizbe a kocsit a váltó miatt. 1-2 es nem veszi be.Típushiba ugy tudom.

A kocsim másfél éves. A szervízben közölték, hogy a váltót nem javítják garanciában, mert csak 1 év a teljes garancia és utánna még 1 év a fő alkatrészekre. Igaz ez??? Tényleg lehetséges ez??? :?:

Mert szerintem ez egy eleve olyan hiba, ami rossz alkatrész használata miatt alakult ki.minden ismerősömnél akinek corsa c-je van, kijött ez a hiba pár hónap múlva! Új kocsinál!!!

Számomra furcsa, hogy nem garanciában csinálják meg.Hísz ezért talán más kocsinál visszahívást is tettek volna. Ugy tudom valami műanyagott kellett kicserélni fémre , és minden probléma megoldódik.Kicsit csalodtam az Opelban, pedig a Corsa nagyon tetszik....

Bár lehet, hogy csak a szalonnal van a baj.... :?: :)

Üdv

biztos a szalonnal van a baj. ugyannis a váltórudazat cserét az opel 3 évig dijmentesen cseréli, mert gyártási hibásak a rudazatok.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

mert nem találtam másik tigrincset. olyat nem ami nem volt széthajtva/vagy nem volt ifjabb korában megtöve (bár ez is gyanús volt)

a cali, gsi astra szintén ezért esett ki a piksziből, mert nem akartam egy sz*rrá hajtott gépet venni. a corsa úgy csak jöt. megláttam, kipróbáltam és megtetszett. ez az első kocsim. meghát a fenntartási költségekre is gondolnom kellett amikor választottam

(na ez a másik indok amiért nemlett cali/gsi astra, majd ha negy leszek :D :lol: :lol: :twisted: )

a győri opel kereskedésben volt beszámított kocsi. jó állapotban van, bár azért körbe kicsit karcos volt (látszik hogy használták)

mondjam azt hogy szerelem volt első látásra :?:

megtetszett gondolkoztam rajta aztán megvettem.

több mint 3 hónapot keresgélem, és egy külön könyvet megérne milyen roncsokat próbáltak rámsózni :)

és a piros nem női szín

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy úgy tűnik elégedetlen vagyok vele (a kolléganőmnek már az agyára megye neki 1.0ás corsája van) amikor szoktam néha fikázni. magyarázatként szolgáljon az hoggy elötte laguna II-t hajtottam (családi verda) és hát eléggé magasra helyezte a mércét.....

de a rugózásával a mai napig nem bírtam megbarátkozni (a cd olvasó meg pláne :) )

a másik téma ami zavar hogy nagyon nyöszörögnek a műanyagok benne zötyögős úton....

a harmadik hogy a 14 éves dízel fiattal hamaríabb felgyorsulok pl 50-re mint ezzel (lehet hogy bennem van a hiba :D )

pár héten belül meg begurulok vele a műhelybe aztán nagyszervízt csináluk rajta :lol:

bocs csak kicsit rámjött a szófosás.....

a végén a topic címe panaszláda lesz :lol:

amúgy szeretem ám a kocsit :lol: (főleg mióta van hangja :twisted: )és nem vagyok maximalista :D :D

Link to comment
Megosztás:

....és a piros nem női szín....

Én ilyesmit egy szóval sem írtam :)

Tán valaki más már szóvátette ? :wink:

lehet hogy úgy tűnik elégedetlen vagyok vele (a kolléganőmnek már az agyára megye neki 1.0ás corsája van) amikor szoktam néha fikázni. magyarázatként szolgáljon az hoggy elötte laguna II-t hajtottam (családi verda) és hát eléggé magasra helyezte a mércét.....
Kicsit más kategória a Renault, nem szép dolog összevetni a kettőt egymással.

....a harmadik hogy a 14 éves dízel fiattal hamaríabb felgyorsulok pl 50-re mint ezzel (lehet hogy bennem van a hiba :D....

Háááááát.... Te mondtad :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Háááááát.... Te mondtad

na persze ha beindul :D

akkor elgázosítom a fél környéket... de megy mint a rakéta utána.

egy valaki mondta hogy a piros női szín de mondjuk egy 10-es iq szinttel rendelkező embertől mást nem is vártam.

a másik meg a szőke cicababa" csak egyketeess? bezzeg az audink" :)

aztán felvilágosítottam a dolgok mibenlétéről a drágát

:lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

no akkor nekiállok küldeni a cuucot. én mindig hidegen 3000 melegen 4000 fele szoktam kapcsolgatni.....

ráadásul eléggé el lehet lustulva. az előző tulaj túl volt már 6. xen

ilyenkor télen mennyit kell várni hogy rendesen bemelegedjen a motor (ne csak a víz) mert hideg motorral inkább kullogok, de nem akarom szétküldeni

ma este azért kimutatta oroszlánfogait :) egy elég necces előzésben és ráadásul magas fordulaton is jó hangja van :D

Link to comment
Megosztás:

Készülj fel a plusz 1-2 literre! Még azt is észrevettük, hogy 98-as benyából kb 1 literrel kevesebbet kér. :shock:

Hidegen 2500, melegen viszont 5-6000 ahol el szoktam váltani. Az enyémben(céges)90.000 van, semmi baja. 15önként gyári olajjal csere.

Ha a víz bemelegedett, szép fokozatosan szoktam egyre feljebb tenni a fordulatot. de szerintem miután a víz meleg pár perc alatt az olaj is megmelegszik.

üdv

tfg

Link to comment
Megosztás:

ok. kiprószilom következő alkalommal akkor a 98-ast. egyet tudok mindig megérzi ha mol benzint tankolok bele...... a shellt jobban szereti :)

igaz nekem most lesz meg a 10.000km az előző olajcsere óta, de annak már 1,5 éve (még az előző tulajnál) úgyhogy asszem nekilátok...

milyen olaj van a tietekben?

Link to comment
Megosztás:

ok. kiprószilom következő alkalommal akkor a 98-ast. egyet tudok mindig megérzi ha mol benzint tankolok bele...... a shellt jobban szereti :)

igaz nekem most lesz meg a 10.000km az előző olajcsere óta, de annak már 1,5 éve (még az előző tulajnál) úgyhogy asszem nekilátok...

milyen olaj van a tietekben?

Gyári 5W-40

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.