Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Mancs27 te mit csinálsz azzal az autóval,hogy már 110000 van benne?Talán oktató vagy?Van 1 oktató haverom szintén 1000-es nem twinport Corsával.Már 90000 -nél tart és azonkivül,hogy az ukrán benyától csörög a motor,még semmi baja nem volt a gépnek,pedig amit kap a tanulóktól az nem mindennapi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítségre volna szükségem. Barátnőmnek 'C' Corsa-ja van, és imádja a kicsikéjét. Viszont elkapta az optikai tuningláz... Nos a kérdés: a visszapillantókat hogy lehet leberhelni a színrefújáshoz? Egyelőre csak a hátlapot sikerült leszedni, és lövésem sincs, hogy a többit hogy lehet atomjaira szedni? Nos, a segítséget előre is köszi, sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Szevasz Corsika!

Nem vagyok oktató, egyszerűen csak utazgatok. El sem hinnéd mennyi mindenre jo a diákhitel..:( Föleg mennyi benzinre! :D A haveromnak is van Corsája, de ő inkább felniket, meg napfénytetőt vett. Most én ezen a pénzen inkább elmegyek Angliába, olaszba, Spanyolba meg a többi szép helyre. Most nyáron simán belement június óta 25 ezer km. Az enyém 1.2 -es és eddig csak a váltoval volt a gondom.Én ugy vagyok vele, hogy aminek kereke meg kormánya van azt már vezetnem kell...:D

Sziasztok! Egy kis segítségre volna szükségem. Barátnőmnek 'C' Corsa-ja van, és imádja a kicsikéjét. Viszont elkapta az optikai tuningláz... Nos a kérdés: a visszapillantókat hogy lehet leberhelni a színrefújáshoz? Egyelőre csak a hátlapot sikerült leszedni, és lövésem sincs, hogy a többit hogy lehet atomjaira szedni? Nos, a segítséget előre is köszi, sziasztok!

Szerintem Sanyi a corsca c-n akkor a legszebb ha csak a külső boritást festitek le, amit le lehet pattintani! Amugy ahoz hogy nagyon szét szedd ugy tudom, hogy csak ugy megy ha törsz is..:D

Link to comment
Megosztás:

Mennyit fogyaszt egy ezres Corsa ?

ACorsát legtöbbet az asszony használja,ugyanis vele jár munkába:ami oda-vissza 36km,meg van kb havi 2 Debrecen+ 1 kis rokonlátogatás és boltba járás.Ezt így együtt nevezhetjük vegyes használatnak és így kb 5-5.3 l /100 km re jön ki a kisédes,ami nagyon szép tőle.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még nem küldtek értesítőt.

Tudom, hogy valamely évjárat és gyártási ciklusba esők kerülnek bele. Írtam a Gombosnak, de csesztek válaszolni...

(A kereskedő srácnak és a központi címükre is írtam.)

1.0 2003 év végi Twinport.

Z10XEP19CK1627

No megjött a levélke, hogy fukszot kell cserélni a kocsin :-)

Biztos olvassák a fórumot.

Erre varrjatok gombot.

Link to comment
Megosztás:

egyik szemem sír másik, nevet.....

ma volta a szervízben, ahol azt mondták, hogy nem vészes a motor csörgése.... hidegindítás után meg majdnemhogy természetes...

viszont a lánccserét nem ajánlják, mert már 78000 kmet futott a gép, hanem ha tovább erősödik akkkor a lánc+görgők aminek csak az anyagköltsége 66.000ft.....

hmmmmm......

most megjátszom azt, hogy a következő olajcserénél 5W30 as olaj fog a kocsiba kerülni.....

Link to comment
Megosztás:

szerintem most csináltass egy motormosást, és egy olajcserét.

ha az nem, akkor lánc csere.

mi már cseréltünk igy láncot más atón, és jó lett.....

igaz, hogy a tisztességes lánccsere az azt jelenti, hogy mindent kicserélsz, de annak a munkadija iszonyat, mert darabokra kell szedni a motort. a végösszeg simán 100 felett van.

a lánccsere meg a egynegyede.

én megpróbálnám csak a lánccserét.... mert az egyszerübb, olcsobb, és ha még mindig nem jó, akkor a lánc maradhat, és a többit kell kicserélni. a munkadija meg nem olyan húzós a csak lánccserének, hogy ne éárje meg megpróbálni

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu kicsit járatlan vagyok a témában, mi az a motor mosás? Olaj helyett valami tisztitó folyadékkal nyomják át?

Olajcsere előtt beleöntesz egy úgynevezett motormosó adalékot a benne lévő olajod mellé(üzemmeleg motornál) és azzal járatod kb. 10-15 percig.

Utánna leengeded az olajat és hagyod jól kicsurogni.

Ennyi :wink:

Link to comment
Megosztás:

szerintem most csináltass egy motormosást, és egy olajcserét.

ha az nem, akkor lánc csere.

mi már cseréltünk igy láncot más atón, és jó lett.....

igaz, hogy a tisztességes lánccsere az azt jelenti, hogy mindent kicserélsz, de annak a munkadija iszonyat, mert darabokra kell szedni a motort. a végösszeg simán 100 felett van.

a lánccsere meg a egynegyede.

én megpróbálnám csak a lánccserét.... mert az egyszerübb, olcsobb, és ha még mindig nem jó, akkor a lánc maradhat, és a többit kell kicserélni. a munkadija meg nem olyan húzós a csak lánccserének, hogy ne éárje meg megpróbálni

Hát én ezzel egy picit vitatkoznék... főleg ha már 78e van a gépben. SzVSz egy lánc/szíjhajtás alaktrészcseréjekor mindent vagy semmit. kopás/nyúlás stb... nem mindegy hogy 1x vagy 2x kell szétszedni...

morbid és hímsoviniszta hasonlattal olyan nincs hogy a csajod agyát cseréled csak ki. Mindent vagy semmit :twisted:

Link to comment
Megosztás:

csak a minden az 100e magasságában áll meg....

megpróbálom a mosó+5W30 combót, remélem bejön...

más...

ma hazahoztam a kocsit, és beálltam a garázsba... na ekkor ért a meglepetés.... az OFF Pug 306 Kombi ON alig volt hosszabb a corsánál... (max. 20-30 cm)

kissé meglepő volt :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.