Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma vettem észre hogy menet közben (álló helyzetben nem) néha a kormányt kb egy negyedet vagy több mint egy negyedet elforgatva az egy picit kattan, pattan. végállásben többet is kattan. mi lehet a probléma? Érdemes e vele foglalkozni?

Üdv.

Biztos, hogy a kormány a soros?

A futóművet ellenőrizted???

Csak tipp!

Link to comment
Megosztás:

Na ez már tuti hogy jó, mármint abból a szempontból hogy nem ér bele sehol, viszont ezen meg nem váltóméret a gumi, hanem kicsit kisebb annál. De ettől még jó, ha nem zavar hogy kicsit sietni fog a sebességmérőd ezzel a kerékkel, azaz többet mutat mint amivel valójában mész.

(15"-ban neked elvileg 185/55 R15 a gyárid, annak meg 205/50 R15 lenne a váltója, nem 195/50.)

Igen erre én is gondoltam, de most is csal viszont 175/65R14-es gumival, olyan 3-4km/h-át csal!

Viszont írja a könyv a 185/55R15-öt, és szerintem ahoz lenne beállítva a váltó is, mert ez átmérőbe nagyobb, mint a 14-es variálás!

Amúgy a felnikért venném csak meg, de az hogy egy 5-össel kisebb a gumi méret mint az előírt nem érdekes, mert így legalább biztosabban lehet menni, és tuti nem büntet meg a rendőr! :)

Amúgy meg még messze a nyár, és szerintem bővül még a használt felni választék, és majd lesznek még szerintem olcsó felnik gumistól, vagy gumi nélkül! :D

Link to comment
Megosztás:

Igen erre én is gondoltam, de most is csal viszont 175/65R14-es gumival, olyan 3-4km/h-át csal!

Viszont írja a könyv a 185/55R15-öt, és szerintem ahoz lenne beállítva a váltó is, mert ez átmérőbe nagyobb, mint a 14-es variálás!

Amúgy a felnikért venném csak meg, de az hogy egy 5-össel kisebb a gumi méret mint az előírt nem érdekes, mert így legalább biztosabban lehet menni, és tuti nem büntet meg a rendőr! :)

Amúgy meg még messze a nyár, és szerintem bővül még a használt felni választék, és majd lesznek még szerintem olcsó felnik gumistól, vagy gumi nélkül! :D

Ezzel nem értek egyet. Aki komolyan felnit akar venni, már a jó vételekről le is csúszott. Jó időre már csak a nem kapós, drága, öreg, sérült stb felnik maradnak. Télen jó venni, mikor mindenki "alszik"

Nekem is voltak eladó felnieim régebben. Mikor elkezdett sütni a nap, a telefonom csörgött orrán-száján. El is vitték. Jómagam is februárban vettem. Persze lehet jó vételt találni jó időben is, de a nagyobb pörgés miatt hipp-hopp elkelnek a jó vételek.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem értek egyet. Aki komolyan felnit akar venni, már a jó vételekről le is csúszott. Jó időre már csak a nem kapós, drága, öreg, sérült stb felnik maradnak. Télen jó venni, mikor mindenki "alszik"

Nekem is voltak eladó felnieim régebben. Mikor elkezdett sütni a nap, a telefonom csörgött orrán-száján. El is vitték. Jómagam is februárban vettem. Persze lehet jó vételt találni jó időben is, de a nagyobb pörgés miatt hipp-hopp elkelnek a jó vételek.

Igazad van egy részben!

De nem nagyon van választási lehetőségem, mert nem nagyon lehet válogatni a méretek miatt, mert sajnos korlátozza sok minden, hogy milyen felni is lenne az ideális, és a szép a kocsi alá!

Link to comment
Megosztás:

Igazad van egy részben!

De nem nagyon van választási lehetőségem, mert nem nagyon lehet válogatni a méretek miatt, mert sajnos korlátozza sok minden, hogy milyen felni is lenne az ideális, és a szép a kocsi alá!

nekem jelenleg ilyenek vannak:

kerék

Autón ilyen : Autó

A gyári opel felnik, nem szélesek (6J és ET49) ,épp tegnap tettem fel. Ha gondolod megmérem mekkora távolság van a doblemez és a kerék éle közt, kitekert kormánynál

Link to comment
Megosztás:

nekem jelenleg ilyenek vannak:

kerék

Autón ilyen : Autó

A gyári opel felnik, nem szélesek (6J és ET49) ,épp tegnap tettem fel. Ha gondolod megmérem mekkora távolság van a doblemez és a kerék éle közt, kitekert kormánynál

Szép mind a kettő! :)

Azt nagyon megköszönném!

Szerintem igen gyári felnit veszek alá én is, mert az ami jó, meg van közöttük szépek is!

Link to comment
Megosztás:

Amit én kínáltam Neked, azok is gyári felnik, csak irmscher, és 16"-os. :D

Amit AtiZafi linkelt, azok is szépek, de csak 15"-os, ennyiért...

:)

nem is azért linkeltem, nincs közöm hozzá, csak mutattam, hogy ilyenek.

Egyébként az enyém 185/55R15-ös gumival a hátsó lengéscsillapító mellett 2 cm-re forog. elöl teljesen kitekerve a kormányt jobbra-balra 1-1 cm híján eléri a doblemezt. Az első lengéscsillapító mellett pedig 1,5 cm a hely. Szóval nem sok hely van befelé. kifelé is kb 2 cm. Ez után már beleérne.

Szóval én nem mernék 205-ös gumi fölé menni, és szvsz max 7J. ez is csak megfelelő ET-vel.

Most nézem, hogy GSiCsabi felnie is csak 6J széles.......... ( nem véletlenül )

Kis autó, kis hely.........:-)

Link to comment
Megosztás:

nem is azért linkeltem, nincs közöm hozzá, csak mutattam, hogy ilyenek.

:D jah, én sem azért írtam, hogy közöd lenne hozzá,csak a linkedre hivatkoztam... ;)

Most nézem, hogy GSiCsabi felnie is csak 6J széles.......... ( nem véletlenül )

Kis autó, kis hely.........:)

Szóval én nem mernék 205-ös gumi fölé menni, és szvsz max 7J. ez is csak megfelelő ET-vel.

Igen, ezek a felnik is 6J-sek, igaz nekem a guma rajta 215/40 ;) de nem ér bele...a kezem nem raknám oda, mert igen kicsike hely marad mellette...

Link to comment
Megosztás:

:D jah, én sem azért írtam, hogy közöd lenne hozzá,csak a linkedre hivatkoztam... :P

Igen, ezek a felnik is 6J-sek, igaz nekem a guma rajta 215/40 ;) de nem ér bele...a kezem nem raknám oda, mert igen kicsike hely marad mellette...

Az akkor elég necces neked gondolom! ;)

De nem muszáj akkora gumi 6" széles felnire!

Itt egy kis ízelítő! :)

http://www.taylorgumi.hu/Gumimeret-Felnimeret.html

Én már teljesen fel vagyok világosítva a dolgokról, "hála nektek", és köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.2-es Opel Corsa szervízével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Az autó 2003-as, jelenleg 50e km van benne, motorszáma Z12XE.

A kérdés pedig a vezérműszíj/lánc csereperiódussal kapcsolatos.

Szűrők és folyadékok mindig adott periódus szerint cserélve voltak (fékfolyadék, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertya stb..).

A kérdésem az, hogy most 50e km-nél és 7 év után kell-e valamit cserélni a vezérlésnél?

(pl.: vízpumpa, vezérműszíj stb..) ezekből még mind a gyári van az autóban.

Az autóban pedig tuti, hogy 50e km van. :-)

A segítséget előre is köszi.

Üdv, Tomi

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem kell semmi extra, az enyém 2001-es, kicsit több van benne, mint 60,

a motorhoz még nem lett nyúlva alap dolgokon kívül.

A szilenteket érdemes megnézni viszont, hiába kevés a kilóméter, az idő azért elkezdi enni őket,

meg a váltókulissza is szereti megmakacsolni magát.

Sziasztok,

1.2-es Opel Corsa szervízével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Az autó 2003-as, jelenleg 50e km van benne, motorszáma Z12XE.

A kérdés pedig a vezérműszíj/lánc csereperiódussal kapcsolatos.

Szűrők és folyadékok mindig adott periódus szerint cserélve voltak (fékfolyadék, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertya stb..).

A kérdésem az, hogy most 50e km-nél és 7 év után kell-e valamit cserélni a vezérlésnél?

(pl.: vízpumpa, vezérműszíj stb..) ezekből még mind a gyári van az autóban.

Az autóban pedig tuti, hogy 50e km van. :-)

A segítséget előre is köszi.

Üdv, Tomi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Bemásolnék vmit,rem tudtok segíteni,azt mondták ide forduljak segítségért. :)

Nekem egy Opel Corsa-m van 2002-es és nincs benne cd-s autó rádió,és szeretnék beletetetni,csak foggalmam sincs hogy milyen kell bele,és hogy egyáltalán ebbe a típusba lehet-e rakatni,meg hogy milyet. Aki tud segítsen kérlek!:)

http://kepfeltoltes.hu/100425/P1809_25-04-...ltoltes.hu_.jpg

Remélem tud vki segíteni.

még egy kérdés... nem lehet a csomagtartómat becsukni,vagy is elforditani a kulcsot...azt tudjátok mitől van? mert nekem azt mondják h egy rugó kiesett onnan... hát nem tom...

Előre is köszi a gyors választ: Maycsi

Link to comment
Megosztás:

Remélem tud vki segíteni.

még egy kérdés... nem lehet a csomagtartómat becsukni,vagy is elforditani a kulcsot...azt tudjátok mitől van? mert nekem azt mondják h egy rugó kiesett onnan... hát nem tom...

Előre is köszi a gyors választ: Maycsi

Szia!

A kulcs belemegy? mert ha az sem, akkor az azért van, mert tele van piszokkal... nekem is volt ilyen gondom... féktisztítóval, jól be kell fújni, hogy kimossa a trutyit belőle... utána szépen fog a kulcs is elfordulni benne...

Remélem tudtam segíteni, és ez megoldja a problémát! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, egy combo c motor kód z14xep. A motor bal oldalán, ahol a vizpumpa van, sajnos a motorvédő lemezen fagyálló folyadék van, illetve szökik elég gyorsan a tágulási tartályból a vizem. Az ékszíjtárcsán nem látok nyomokat és emiatt nem tudom honnan jöhet. Ha valakinek lenne ötlete, megköszönöm. Illetve ha vizpumpát kell cserélnem, mekkora akció? Valaki cserélte már magának?

Üdv: György

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy Corsa C 1.3-16v CDTI-im van.

Lassan 400 000km van az autóban, és eddig tökéletesen működött!

Olyan gonddal fordulok hozzátok, hogy üzem melegen gondol egyet menet közben, és bedobja a hibajelet, és leáll az autó.

Ilyenkor gyújtást leveszem, és újra indítom, hibajel nincs, tökéletesen működik.

Ha pörgetem semmi baja, de ha városban 4.-el közlekedem, 2000-es fordulaton, és ha picit gyorsítani akarok, akkor csinálja ezt, és be is rángat, ilyenkor fel-fel villan a hibajel is!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.