Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne két kérdésem, remélem tudtok segíteni.

2003. december 18. évjáratú 1.2-es C Corsám van, eddig 64000 km-et futott. Első indítás után néhány másodpercig furcsa a motor hangja, mintha nem lenne kenés, csörögne a vezérmű lánc. Aztán 2-3 mp után megszűnik, és minden OK. Csak akkor csinálja, ha min. 30-40 percig állt indítás előtt. Ma már egy kis lámpácska is világítani kezdett a műszerfalon, aminek narancssárga fénye van, kinézetre egy autó ikon, melyben egy függőleges villáskulcs helyezkedik el. Lehet, hogy nem függ össze az első problémával, nem tudom. Remélem tud valaki valamit írni ezekről a dolgokról.

Üdv. mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne két kérdésem, remélem tudtok segíteni.

2003. december 18. évjáratú 1.2-es C Corsám van, eddig 64000 km-et futott. Első indítás után néhány másodpercig furcsa a motor hangja, mintha nem lenne kenés, csörögne a vezérmű lánc. Aztán 2-3 mp után megszűnik, és minden OK. Csak akkor csinálja, ha min. 30-40 percig állt indítás előtt. Ma már egy kis lámpácska is világítani kezdett a műszerfalon, aminek narancssárga fénye van, kinézetre egy autó ikon, melyben egy függőleges villáskulcs helyezkedik el. Lehet, hogy nem függ össze az első problémával, nem tudom. Remélem tud valaki valamit írni ezekről a dolgokról.

Üdv. mindenkinek!

Szia!

Hát, az a kis lámpa ami felvillan, bizony azt jelenti, hogy szervíz igénye van a kocsinak... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nekem 2003as 1000es kis corsám van, akarnék benne cserélni benzin szűrőt, de nem vágom hogy hol van, valaki esetleg tudna ebben segíteni? Néztem már de én nem láttam sehol, lehet hogy nincs is (?), mert nem mindegyik gyártó rak be üzemanyagszűrőt. Ha valaki tud légyszi segítsen, előre is köszi szépen!

Üdv: Janesz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 2003as 1000es kis corsám van, akarnék benne cserélni benzin szűrőt, de nem vágom hogy hol van, valaki esetleg tudna ebben segíteni? Néztem már de én nem láttam sehol, lehet hogy nincs is (?), mert nem mindegyik gyártó rak be üzemanyagszűrőt. Ha valaki tud légyszi segítsen, előre is köszi szépen!

Üdv: Janesz

Szia!

De van benne... jobb oldalon, a hátsó kerék előtt találod.

Ilyet keress:

30_92_1626.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Heló mindenkinek!

Már megint gonddal fordulnék hozzátok!

Olyan gond van hogy nem alszik el a műszerfalon az aksi pilács, más néven töltő lámpa!

Ennek mi oka lehet?

Biztiket megnéztem mind jó, és aksi sarukat is megtakarítottam, de csak csinálja!

Amúgy corsa c van-om van 1.3cdti 16v 05-ös model.

Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Heló mindenkinek!

Már megint gonddal fordulnék hozzátok!

Olyan gond van hogy nem alszik el a műszerfalon az aksi pilács, más néven töltő lámpa!

Ennek mi oka lehet?

Biztiket megnéztem mind jó, és aksi sarukat is megtakarítottam, de csak csinálja!

Amúgy corsa c van-om van 1.3cdti 16v 05-ös model.

Segítséget előre is köszönöm.

Szerintem nem tölt a generátorod...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

2004-es Corsa-val lenne problémám (z10xep).

Beindítom a motort és kb. 2-4 sec.-ig nincs olajnyomás, ég a lámpa és csörög a motor. Ha leállítom és újraindítom akkor egyből elalszik a lámpa, csörgés sincs, csak kb. 2-3 óra állás után jelentkezik újra a probléma. Elvittem szervizbe, állítólag szétszedték az olajszűrőházat, mert abban állítólag van egy szelep, ami hibás lehet, hibát nem találtak (lehet átvágtak, mert nem vagyok benne biztos, hogy szét lehet szedni). A másik, ami aggaszt, hogy melegen, alapjáraton egyre többször csörög a motor (olajnyomás van), mintha dízeles lenne.

Az volna a kérésem, hogy ha van ötletetek, írjátok meg kérlek!

Lehet, hogy a vezérműlánc a rossz, illetve a feszítőpatron???

Kösz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

2004-es Corsa-val lenne problémám (z10xep).

Beindítom a motort és kb. 2-4 sec.-ig nincs olajnyomás, ég a lámpa és csörög a motor. Ha leállítom és újraindítom akkor egyből elalszik a lámpa, csörgés sincs, csak kb. 2-3 óra állás után jelentkezik újra a probléma. Elvittem szervizbe, állítólag szétszedték az olajszűrőházat, mert abban állítólag van egy szelep, ami hibás lehet, hibát nem találtak (lehet átvágtak, mert nem vagyok benne biztos, hogy szét lehet szedni). A másik, ami aggaszt, hogy melegen, alapjáraton egyre többször csörög a motor (olajnyomás van), mintha dízeles lenne.

Az volna a kérésem, hogy ha van ötletetek, írjátok meg kérlek!

Lehet, hogy a vezérműlánc a rossz, illetve a feszítőpatron???

Kösz

Menyi km van az autóba ?

Szerintem ne használd így az autót ,hogy nincs olajnyomás.

Az olajszűrőháznál nem tudok szelepről,mondjuk ez nem azt jelenti hogy nincs :rolleyes:

Én a következő gondolok,visszacsapószelep vagy a túlnyomás szelep lehet felakadva, megszorulva, eltörve benne a rugó

Link to comment
Megosztás:

Menyi km van az autóba ?

Szerintem ne használd így az autót ,hogy nincs olajnyomás.

Az olajszűrőháznál nem tudok szelepről,mondjuk ez nem azt jelenti hogy nincs :rolleyes:

Én a következő gondolok,visszacsapószelep vagy a túlnyomás szelep lehet felakadva, megszorulva, eltörve benne a rugó

95.000

Az első indításnál nincs olajnyomás, ha leállítom és újraindítom, mintha semmi baja nem volna. Menet közben nem villan fel a lámpa. Az alapjárati csattogás szerinted lehet a lánc? Az egyik szerelő magyarázott vmit az olajpumpáról, hogy ott is van vmi szűrő-szerű és esetleg ott a hiba... Szerinted???

Milyen áron mennek ezek a szelepek és cseréjük(nagyon szét kell borítani az autót)???

Link to comment
Megosztás:

95.000

Az első indításnál nincs olajnyomás, ha leállítom és újraindítom, mintha semmi baja nem volna. Menet közben nem villan fel a lámpa. Az alapjárati csattogás szerinted lehet a lánc? Az egyik szerelő magyarázott vmit az olajpumpáról, hogy ott is van vmi szűrő-szerű és esetleg ott a hiba... Szerinted???

Milyen áron mennek ezek a szelepek és cseréjük(nagyon szét kell borítani az autót)???

talán lehet a lánc a csattogás,vagy a feszítő.

de asszem ez a moci is twinportos,azoknál meg normális a dieseles hang:

igen a pumpánál közelébe van a túlnyomás és a visszacsapó szelep is.

szerintem ott lehet a gond,de mérni kellene olajnyomást is.

szerk:

a visszacsapó kb7e és nem bonyolult kiszedni

Link to comment
Megosztás:

talán lehet a lánc a csattogás,vagy a feszítő.

de asszem ez a moci is twinportos,azoknál meg normális a dieseles hang:

igen a pumpánál közelébe van a túlnyomás és a visszacsapó szelep is.

szerintem ott lehet a gond,de mérni kellene olajnyomást is.

szerk:

a visszacsapó kb7e és nem bonyolult kiszedni

köszi

kiszereléskor látszódik ezeken, hogy rosszak? mi a hivatalos neve ezeknek, hogyan tudok érdeklőni a boltban utánuk?

Link to comment
Megosztás:

köszi

kiszereléskor látszódik ezeken, hogy rosszak? mi a hivatalos neve ezeknek, hogyan tudok érdeklőni a boltban utánuk?

Visszacsapó szelep,és túlnyomás szelep (ez több alkatrészből áll)

Nem tudom,hogy bárdi,unix akármilyen autós boltban kapsz-e.

Hacsak nem áll kapcsolatban valamilyen opel alkatrészekkel foglakozó céggel.

Én ajánlom neked a csergő-t,vagy opelcentrum,vagy patacsi ,vagy akármi ......

A túlnyomás szelepnél talán ott látszik ha elvan törve a rúgó.

De még mindig nembiztos ,hogy ez a baja a szekérnek,csak végig gondoltam hogy mi okozhat ilyen tünetet :rolleyes:

Mivel pesti vagy én ajánlom neked Uhuhu (márkaszervíz),vagy Wessz (Törökbálint) nevű felhasználókat.

Ők szerintem megtudják gyógyítani a szekeret.

Link to comment
Megosztás:

Visszacsapó szelep,és túlnyomás szelep (ez több alkatrészből áll)

Nem tudom,hogy bárdi,unix akármilyen autós boltban kapsz-e.

Hacsak nem áll kapcsolatban valamilyen opel alkatrészekkel foglakozó céggel.

Én ajánlom neked a csergő-t,vagy opelcentrum,vagy patacsi ,vagy akármi ......

A túlnyomás szelepnél talán ott látszik ha elvan törve a rúgó.

De még mindig nembiztos ,hogy ez a baja a szekérnek,csak végig gondoltam hogy mi okozhat ilyen tünetet :rolleyes:

Mivel pesti vagy én ajánlom neked Uhuhu (márkaszervíz),vagy Wessz (Törökbálint) nevű felhasználókat.

Ők szerintem megtudják gyógyítani a szekeret.

köszi

megkeresem. méretek olajnyomást is. annyit szeretnék még kérdezni, hogy a vezérműlánc, patron stb. cseréjéhez ki kell venni a motort?

Link to comment
Megosztás:

Elég kevés rádió van ami alapból tudja kezelni a gyári kijelzőt (csak néhány Kenwood meg talán épp VDO), ez tudná leírás szerint?

Ha nem akkor kell venned hozzá egy adaptert, anélkül nem fog menni.

Köszönöm a gyors választ!

Igazság szerint tudja kezelni , bővebbet tudsz mondani az adapterről esetleg gyártó, típus.

Még esetleg tudsz nekem adni listát azokról az mp3-as rádiókról amelyek vezérlik a gyári kijelzőt és kormányvezérlést.

Köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kiszedni,de szerintem jó az még ,de kitudja...,elég kevés a km. :D

Hello

mérettem olajnyomást, azzal minden ok. kicserélték az olajnyomás-kapcsolót... mondván, hogy az a hibás, hát nem tudom... elég passzív szerkezet, szerintem kalap sz...t sem fog érni. szerinted???

Link to comment
Megosztás:

Hello

mérettem olajnyomást, azzal minden ok. kicserélték az olajnyomás-kapcsolót... mondván, hogy az a hibás, hát nem tudom... elég passzív szerkezet, szerintem kalap sz...t sem fog érni. szerinted???

Szerintem is :D

Az olaj nyomás kapcsoló nincs összefüggésben azzal ,hogy hidegen beindítod és X másodpercig nincs olajnyomás. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beléptem a klubba egy 1.2-es Corsa C-vel! Ő az első autóm, nagyon szeretem! 2002 decemberi.

Annak ellenére, hogy használt (első tulajtól) még nem volt vele komolyabb gondom. Eddig...

Mostanság ebben a rohadt esős időben jelentkezik a dolog:

Menet közben egyszer csak elmegy a műszerfal, az összes mutató nullára, semmi visszajelző fény, se index, semmi.

Aztán egyszer csak kigyullad a kézifék lámpa, aztán visszaáll minden, a kézifék pedig kialszik. ^_^

Volt, hogy 20km-en keresztül nem tudtam mennyivel megyek, van hogy csak egy pillanat.

Kontakthibára gyanakodtam, kimértem minden biztosítékot. Rendben voltak. Egyszer kiégett a bal első és a bal hátsó lámpám, egyszerre!!!

Később rájöttem, hogy az esős-párás időhöz köthető a dolog. Csak akkor csinálja!

Egyik nap (szintén szakadó eső) a garázs előtt pár méterre ment el a műszerfal. Beálltam, leállítottam a motort.

Gondoltam beindítom újra, gyújtáskor csak a bal oldali sárga és a felette levő piros fény égett (nem tudom már pontosan mik azok). A motor beindult, majd leállt. Többszöri próbálkozásra sem indult.

Reggel indultam melóba, felhős de nem esős időben, pöccre indult a kocsi! :D Gondolom megszáradt éjjel a garázsban! :P

Pénteken viszem szerelőhöz, de előtte gondoltam írok erre a fórumra hátha találkozott már valaki hasonló jelenséggel és megtudom mire számítsak.

Köszi előre is a válaszokat...

Üdv, Adrián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tagnapelőtt vezettem feleségem Corsáját, és megfigyeltem, hogy a hűtővíz hőmérséklete kb megáll 86-87 foknál. Az én Astrámban a 90 fok az alap, onnan vannak elhajlások, de a függőleges állás a normál.

Tudtok segíteni, hogy ez egy egészséges Corsa esetében hogy van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.