Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

elvileg ott van a biztije a rádiónak :)

finom úri helyen :D

Az mitől lehetett amúgy, hogy mikor a töltőt összefogtam (még nem forrasztottam be) a megfelelő kábelekkel, amiket a szivargyújtóról hoztam fel, no akkor elkezdett füstölni a töltő. Alulra ment a + az oldalára a -, régen is így kötöttem be, akkor semmi gond nem volt. Node ez a füst biztos nem jó :( Hajnalban mikor még a rádióra volt rákötve tökéletesen töltött (lehet még most is működik, annyira talán még nem égett el benne az elektronika)

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehetett amúgy, hogy mikor a töltőt összefogtam (még nem forrasztottam be) a megfelelő kábelekkel, amiket a szivargyújtóról hoztam fel, no akkor elkezdett füstölni a töltő. Alulra ment a + az oldalára a -, régen is így kötöttem be, akkor semmi gond nem volt. Node ez a füst biztos nem jó :( Hajnalban mikor még a rádióra volt rákötve tökéletesen töltött (lehet még most is működik, annyira talán még nem égett el benne az elektronika)

pfff passz

azt tudom hogy minden füsttel megy .. ha kijön akkor többet nem megy :)

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Szerintetek mi a magyarázat a képen látható "trutyira"? Az olajbeöntő csavarnál. Olajcserém 9000km-el ezelőtt volt.

Helló!

Ha nincs hűtővíz fogyásod, akkor a gyakori hidegen járás az oka. Értem ezalatt, hogy rövid városi távon jársz, és nincs ideje felmelegedni a motornak és a kicsapódott pára olajjal keveredve ezt eredményezi. Ha hosszabb utat mész akkor el fog tűnni az a trutymó.

Link to comment
Megosztás:

és az volt a baj??

Persze, kiment mikor elvágtam a kábelt. Most már minden szép és jó.

Holnap beforrasztok kegy töltőt (de a hifi elé, hogy akkor kapcsoljon ki, mikor kiveszem a kulcsot), összerakom a burkolatot és elvileg kész is, már csak egy gomb kellene, de azt még nem találtam (esetleg egy ajtónyitó érzékelő gombot teszek be ha jó oda).

Néztem, hogy még januárban a valeo bejelentett egy Wifis tolatókamerát, ami androiddal is működik, ami nagyon szuper lenne, csak sehol nem találom. Mert így ha rükvercbe tenném automatikusan megjelenne a hátsó kép a kijelzőn, ez pedig nagyon tuti lenne :D

Ha kész leszek, felteszem a képeket.

Link to comment
Megosztás:

Persze, kiment mikor elvágtam a kábelt. Most már minden szép és jó.

Holnap beforrasztok kegy töltőt (de a hifi elé, hogy akkor kapcsoljon ki, mikor kiveszem a kulcsot), összerakom a burkolatot és elvileg kész is, már csak egy gomb kellene, de azt még nem találtam (esetleg egy ajtónyitó érzékelő gombot teszek be ha jó oda).

Néztem, hogy még januárban a valeo bejelentett egy Wifis tolatókamerát, ami androiddal is működik, ami nagyon szuper lenne, csak sehol nem találom. Mert így ha rükvercbe tenném automatikusan megjelenne a hátsó kép a kijelzőn, ez pedig nagyon tuti lenne :D

Ha kész leszek, felteszem a képeket.

jól hangzik a tolató kamera :)

Link to comment
Megosztás:

Valami ilyesmire számítottam, mert már napok óta ilyen, csak reménykedtem benne, hogy magától megjavul. :)

És hol találom az érzékelőjét?

Alul a lökhárító rácsában van az érzékelő, de nem középen, hanem valamerre eltolva. Lemész egy aknába, széthúzod a csatlakozóját. Belül két vonalat kell látnod a kijelzőn a mért érték helyett. Ha ekkor is mutat akkor beázás. Csatlakozót fújatni kell levegővel, ha véletlenül ez van.

Jártam már én is úgy, hogy vizet kapott a csati, össze-vissza mért. Kiszárítottam levegővel azóta is jó.

Akkor is tud hülye értékeket mutatni, ha pl benyomtad az autó orrát hóbuckába :-D

De ha cserés akkor sem drága cucc.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumtársak!

AZ lenne a kérdésem, hogy van-e ötlete valakinek arra vonatkozóan, hogy ha a csomagtartófedélben lévő elektronika nem megy, mi lehet a gond?

Konkrétan: hátsó ablaktörlő, hátsóablak-fűtés, pótféklámpa, illetve a csomagtér-világítás nem akarja az igazságot.

A kárpitot leszedtem, de nem jutok vele zöldágra. A testkábel (erre gondoltam legelőször, mint hibaforrásra), szépen oda van csavarozva az ajtóhoz, a csatlakozót megmozgattam, kábelek nem lógnak, biztosítékok rendben vannak.

Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Alul a lökhárító rácsában van az érzékelő, de nem középen, hanem valamerre eltolva. Lemész egy aknába, széthúzod a csatlakozóját. Belül két vonalat kell látnod a kijelzőn a mért érték helyett. Ha ekkor is mutat akkor beázás. Csatlakozót fújatni kell levegővel, ha véletlenül ez van.

Jártam már én is úgy, hogy vizet kapott a csati, össze-vissza mért. Kiszárítottam levegővel azóta is jó.

Akkor is tud hülye értékeket mutatni, ha pl benyomtad az autó orrát hóbuckába :-D

De ha cserés akkor sem drága cucc.

Megtaláltam, de a motortérből sehogyse érem el, majd elmegyek haverhoz ott van akna, megtisztogatom, és ha nem lesz jó kicserélem. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

No, első részben kész vagyok a beépítéssel. A töltő picit macerás volt (a 2100mAh-es usb töltő nem hogy töltötte, mertítette, így egy gyárit kellett vennem még bele és újra bekötni)

Ha nem lesz gond fagyással / újraindítással, akkor nem kell gombot beraknom, remélem így lesz :)

A következő lépés a tolató kamera lesz, de ez csak jövőre, utána kell járnom a dolgoknak, mert csak bizonyos oprendszerek támogatják a webcamokat. Talán addigra megjelenik a valeo kütyüje, azt könnyű lenne beépíteni.

A héten csinálok egy leírást képekkel videóval, mi hogy megy rajta, hogy kell beépíteni stb. Majd linkelek.

Addig pedig pár kép:

DSC03797_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC03794_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC03806_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez igen, egész korrekt! Végülis most hogy kapcsolod ki/be? Gyújtásra magától kapcsol, vagy érintőképernyőn keresztül is tudod, nem kell hozzá hardveres nyomógomb?

Amúgy néztem én is ezt a Wifi-s tolatókamera-dolgot, és meg is lepődtem mert elég sok van már ilyenből, de olyan amit az Android is támogat, egy se. :( Egy kihasználatlan piaci rés, valamelyik gyártó rámozdulhatna... viszont még bluetoothos tolatókamerába is belefutottam...

Link to comment
Megosztás:

Ez igen, egész korrekt! Végülis most hogy kapcsolod ki/be? Gyújtásra magától kapcsol, vagy érintőképernyőn keresztül is tudod, nem kell hozzá hardveres nyomógomb?

Amúgy néztem én is ezt a Wifi-s tolatókamera-dolgot, és meg is lepődtem mert elég sok van már ilyenből, de olyan amit az Android is támogat, egy se. :( Egy kihasználatlan piaci rés, valamelyik gyártó rámozdulhatna... viszont még bluetoothos tolatókamerába is belefutottam...

Az energiaellátás a hifi kábelére lett kötve, így amíg bent van a kulcs, addig kap áramot is a tab. Amikor pedig áramot kap, akkor magától bekapcsol, ha nincs áram lekapcsol (készenlétbe - de így 1 hetet is elvan..)

Igen, sajnos se wifit se BT-os kamera nincs, ami androidod (vagy apple-t) támogatna. Nem is értem, hogy nem csapott le még erre senki, a világ összes értelmetlen baromságát gyártják ezekhez, de ilyet pedig senki. Remélem mielőbb észbekap valaki.

Link to comment
Megosztás:

Corsa C műszeregység javításhoz való leírás az alábbi linken, ha leesne a mutató menet közben. :D

http://opelmuhely.co...egyseg_javitasa

sgery, gratulálok a beépítésedhez, nagyon baba lett. :) Egyébként ez a burkolat gyári vagy egyedi?

Ez a gyári, nagy kijelzős megjelenítőhöz való keret, persze át kell dolgozni picit.

Írtam egy cikket is erről 2 napja a logout.hu-ra, de olyan tetü lassan teszik ki, hogy még nem jelent meg :/

Link to comment
Megosztás:

Ez a gyári, nagy kijelzős megjelenítőhöz való keret, persze át kell dolgozni picit.

Írtam egy cikket is erről 2 napja a logout.hu-ra, de olyan tetü lassan teszik ki, hogy még nem jelent meg :/

Örülnék ha nálunk is megosztanád Tipp formájában. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.