Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Műszaki jellegű kérdésem volna hozzátok!

Elkoptak a tárcsafékek, jó hangosan nyikorog. Tárcsával együtt kell cserélnem a betétet. Sajnos nem ismerem a különböző gyártókat, nem tudok róluk véleményeket. Ezért titeket kérdezlek, hogy mi a legjobb ár/érték arányú féktárcsa/betét páros, amit érdemes megvenni. Van e értelme bontóból venni, ha igen, mikre kell leginkább odafigyelnem (hogy nehogy átba..anak)?

Továbbá kell-e ez esetben a hátsó dobfékek pofájával foglalkoznom? (A kézifék megfogja a kocsit, nem gurul el)

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Műszaki jellegű kérdésem volna hozzátok!

Elkoptak a tárcsafékek, jó hangosan nyikorog. Tárcsával együtt kell cserélnem a betétet. Sajnos nem ismerem a különböző gyártókat, nem tudok róluk véleményeket. Ezért titeket kérdezlek, hogy mi a legjobb ár/érték arányú féktárcsa/betét páros, amit érdemes megvenni. Van e értelme bontóból venni, ha igen, mikre kell leginkább odafigyelnem (hogy nehogy átba..anak)?

Továbbá kell-e ez esetben a hátsó dobfékek pofájával foglalkoznom? (A kézifék megfogja a kocsit, nem gurul el)

Segítségeteket előre is köszönöm.

ne mááá

bontott féket nem kéne erőltetni ;)

ha új akkor:

gyári ,bosch,ate,ferrodo ,textar,brembo

ezek közül válogass ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eléggé új vagyok a c corsa szerelésben, ezért kérdeznék itt a tapasztaltabbaktól! :) Ha manuális visszapillantóm van, gyárilag (1.2 twin) attól még bevan vezetve az elektromos, fűthető tükrök kábelezése? Megvan sérülve ugyanis az egyik és akkor már fejlesztve javítanék. Egyébként ajtókárpitot nehéz leszedni, könnyen törnek a bolhák vagy maga a kárpit? Nem szeretném ha zörögne javítás után, annyira tetszik hogy ilyen csendes belül :)

Köszi, Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még viszonylag friss Corsa C tulaj vagyok 1.0 motor van benne. És van egy "kis" dolog ami nem hagy nyugodni... Menet közben állandóan lehet hallani egy érdekes (sztem csapágy hangot) Van esetleg ötlete valakinek, hogy mi lehet az?

Váltóban szoktak olajat cserélni?

Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még viszonylag friss Corsa C tulaj vagyok 1.0 motor van benne. És van egy "kis" dolog ami nem hagy nyugodni... Menet közben állandóan lehet hallani egy érdekes (sztem csapágy hangot) Van esetleg ötlete valakinek, hogy mi lehet az?

Váltóban szoktak olajat cserélni?

Köszi :)

Kérdés, hogy honnan hallod, legelőször talán a hátsó kerékcsapágyak szoktak elszállni, lehet hogy nálad is az adja a hangot, próbáld meg beazonosítani mégis merről jön a hang.

Olajcsere a váltóban a gyár szerint nem kell, mert élettartamos, magyarul szakadtáig bírja, igazából ez így is van, de tapasztalat, hogy érdemes lecserélni, azon az 5 ezer ft-on (kb.) nem érdemes spórolni, mert utána ég és föld a különbség a váltásnál főleg télen.

2x1 liter olaj kell hozzá meg típustól függően tömítés. De mindenki maga dönti el, el nem fogy, hacsak valami külső behatás miatt, esetleg tömítés eresztés miatt el nem fogy.

Ja és egy jó tanács neked és másoknak is, bennfentes infók alapján (de szerintem ez avatottabbaknak magától értetődik) a gyárban adagolókkal töltik a váltóolajat a többi olajjal együtt, tehát nem unatkozó emberkék mérik ki literes pohárba hanem gép adagolja, na most mint tudjuk "ami el tud romlani az el is romlik" így néha nem kerül bele a megfelelő mennyiségű olaj a váltóba ami később gondot okozhat. A váltókon van egy nyílás ami keresztül egyszerűen lehet ellenőrizni a szintet, aknáról könnyebb, de felülről sem lehetetlen.

Ez az újabb típusoknál is ugyanúgy fennáll. Tehát érdemes ránézni mert sok pénzt és fejvakarást spórolhattok meg vele.

Egy példa rá, hogy újabb fajta astra-ban az 1.8 liter körüli előírt helyett 0.8 liter volt csak bent és 4 éves autóról beszélünk, tömítés szimering és egyebek ellenőrizve és hibátlanok, tehát az előbb leírtakról volt szó, és nem ez volt az egyetlen...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még viszonylag friss Corsa C tulaj vagyok 1.0 motor van benne. És van egy "kis" dolog ami nem hagy nyugodni... Menet közben állandóan lehet hallani egy érdekes (sztem csapágy hangot) Van esetleg ötlete valakinek, hogy mi lehet az?

Váltóban szoktak olajat cserélni?

Köszi :)

Sok minden lehet, ahogy csapágy is.

Tudtommal nem, ha csak nem darálod mint a diót ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mekkora lehet a futásteljesítménye egy 1.2 eco tec motornak? Van valakinek mondjuk 250e km benne?

Szerintem jóval többet is elmegy ha megfelelően gondozták (idő előtt olajcsere, vezműcsere, megfelelő vezetés stb...). Ha agyonpörgették akkor viszont már lehet felújításra szorul ilyenkor (hengerfejtömítés, szelepek stb..). Márpedig a kis motorokat pörgetik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok megint!

Menet közben, ha aknafedélre, kis huplira rámegyek, bal előlről hallok egy ilyen fémes hangot, mintha fémpálcával megütnénk egy másik fémpálcát kb, tehát nem csapágy és nem is gömbfej hang, szerintem. Levettem a kereket, gumikalapáccsal ovatosan megütögettem az alkatrészeket és olyan mintha a féknyeregből jönne, legalábbis akkor hallani ha azt ütögetem, persze úgy h a féktárcsa porvédőjét lefogtam, hogy ne zörögjön.

Valaki tapasztalt hasonlót, vagy tudni véli hogy mi lehet ez, mit nézzek még meg?

Más téma, néha ingadozik az alapjárat, inkább csak olyan mintha egy pillanatra valami lefolytaná a motort, leesik az alapjárati fordulat, aztán visszaáll, ha leállítom a motort és újra beindítom akkor elmúlik a hiba. Egyébként pedig olyan 20-25 használatból 1szer csinálja ezt.

Idős tulaj hajtotta 5 évig, amikor hozzám került olajat, szűrőket és gyertyákat cseréltem, minden alkatrészből bosch-t választottam, tehát nincs szétgyilkolva.

1.2 twinport, 95ös benzin, molnál, agipnál, shellnél változó hogy hol tankolok. Tudna valaki segíteni?

Köszi! :unsure: Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok megint!

Menet közben, ha aknafedélre, kis huplira rámegyek, bal előlről hallok egy ilyen fémes hangot, mintha fémpálcával megütnénk egy másik fémpálcát kb, tehát nem csapágy és nem is gömbfej hang, szerintem. Levettem a kereket, gumikalapáccsal ovatosan megütögettem az alkatrészeket és olyan mintha a féknyeregből jönne, legalábbis akkor hallani ha azt ütögetem, persze úgy h a féktárcsa porvédőjét lefogtam, hogy ne zörögjön.

Valaki tapasztalt hasonlót, vagy tudni véli hogy mi lehet ez, mit nézzek még meg?

Más téma, néha ingadozik az alapjárat, inkább csak olyan mintha egy pillanatra valami lefolytaná a motort, leesik az alapjárati fordulat, aztán visszaáll, ha leállítom a motort és újra beindítom akkor elmúlik a hiba. Egyébként pedig olyan 20-25 használatból 1szer csinálja ezt.

Idős tulaj hajtotta 5 évig, amikor hozzám került olajat, szűrőket és gyertyákat cseréltem, minden alkatrészből bosch-t választottam, tehát nincs szétgyilkolva.

1.2 twinport, 95ös benzin, molnál, agipnál, shellnél változó hogy hol tankolok. Tudna valaki segíteni?

Köszi! :unsure: Dani

Több minden lehet, de mindenképp vidd el szerelőhöz! Nekem mikor zörgött akkor a belső összekötő rúd volt eltörve és azért zörgött.

Alapjárat ebben a motorban nemtom mitől lehet, nálam az egr szelep hibája miatt ingadozott néha. De lehet még alapjárati motor és még számtalan tényező hibája...

Az idős tulaj szerintem sose jó hír. Ha nem húzta meg akkor szerencséd van. Továbbá nem tudom láttál-e már öreget elindulni / vezetni? Olyan magas fordulaton indulnak, csoda, hogy a kuplung nem füstöl el. Főleg ilyen kis motornál ami ráadásul benzines és pörgetni kell mint a disznó, hát ha öreg akkor ki is pörgeti.

Az meg, hogy hol tankolsz igazából mindegy, főleg ilyen benzines motornál, megeszik ez mindent ha nem 85ösre van hígítva:) Meg a shell sem jelent semmit, elég sok rosszat hallottam róluk is.

Link to comment
Megosztás:

Több minden lehet, de mindenképp vidd el szerelőhöz! Nekem mikor zörgött akkor a belső összekötő rúd volt eltörve és azért zörgött.

Alapjárat ebben a motorban nemtom mitől lehet, nálam az egr szelep hibája miatt ingadozott néha. De lehet még alapjárati motor és még számtalan tényező hibája...

Az idős tulaj szerintem sose jó hír. Ha nem húzta meg akkor szerencséd van. Továbbá nem tudom láttál-e már öreget elindulni / vezetni? Olyan magas fordulaton indulnak, csoda, hogy a kuplung nem füstöl el. Főleg ilyen kis motornál ami ráadásul benzines és pörgetni kell mint a disznó, hát ha öreg akkor ki is pörgeti.

Az meg, hogy hol tankolsz igazából mindegy, főleg ilyen benzines motornál, megeszik ez mindent ha nem 85ösre van hígítva:) Meg a shell sem jelent semmit, elég sok rosszat hallottam róluk is.

Nekem mikor ingadozott az alapjárat a légtömegmérő hibája okozta, ki lett cserélve és azóta jó. Vidd el szerelőhöz computerre dobjátok fel, egyből kiadja hogy mi a kehe.

Link to comment
Megosztás:

Több minden lehet, de mindenképp vidd el szerelőhöz! Nekem mikor zörgött akkor a belső összekötő rúd volt eltörve és azért zörgött.

Alapjárat ebben a motorban nemtom mitől lehet, nálam az egr szelep hibája miatt ingadozott néha. De lehet még alapjárati motor és még számtalan tényező hibája...

Az idős tulaj szerintem sose jó hír. Ha nem húzta meg akkor szerencséd van. Továbbá nem tudom láttál-e már öreget elindulni / vezetni? Olyan magas fordulaton indulnak, csoda, hogy a kuplung nem füstöl el. Főleg ilyen kis motornál ami ráadásul benzines és pörgetni kell mint a disznó, hát ha öreg akkor ki is pörgeti.

Az meg, hogy hol tankolsz igazából mindegy, főleg ilyen benzines motornál, megeszik ez mindent ha nem 85ösre van hígítva:) Meg a shell sem jelent semmit, elég sok rosszat hallottam róluk is.

Köszi a reakciót! A belső összekötő cseréje milyen összeg volt? Pénteken valószínű elmegyek szervízbe. Szerencsére nagypapámé volt aki 45 évig kamionozott, szóval tudott vezetni, nem pörgette. Egyébként olvasgattam a neten és egr szelepre gyanakszom, mindenesetre pénteken computer, majd megírom a fejleményeket, hogy okosodjunk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.