Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Szétment a difim. konkrétan kiverte az oldalát.

A szerelőm szerzett egy váltót, elvileg F astra stb. Kiderült, hogy nincs rajta kilométeróra spirál kijárat. Elektromosan adná a jelet a szentem. F Astrába elvileg nincs elektromos kilométeróra. Találkozott már valaki ilyennel?

Jövőhétre lesz másik váltó, csak hát bosszant a dolog...

M.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok! Ha a kuplungszerkezetben a kinyomócsapágyam erősen haldoklik, akkor annak mik az első jelei? Ha valaki tapasztalt már kinyomócsapágy gondot, lécci írja le nekem, furcsa hangokat hallok (ami lehet, hogy a vizes, laza, kopott ékszíjamé, de szerintem nem), mintha valami súrlódna egy forgó alkatrészen.

Előre is köszi a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha a kuplungszerkezetben a kinyomócsapágyam erősen haldoklik, akkor annak mik az első jelei? Ha valaki tapasztalt már kinyomócsapágy gondot, lécci írja le nekem, furcsa hangokat hallok (ami lehet, hogy a vizes, laza, kopott ékszíjamé, de szerintem nem), mintha valami súrlódna egy forgó alkatrészen. Előre is köszi a tippeket!

kinyomott kuplungnál van súrlódó hangja a kinyomócsapágynak, ha alapból van hangja akkor esélyes a nyelestengely csapágy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most már végérvényesen kiderült, hogy kuplungos az autóm! Segítsetek, hogy alkatrész szempontjából a UNIX-nál fellelhető kuplungkészletek közül melyik a legjobb minőségű, és hol a legjobb az ár/érték arány?!

SACHS - 45.771 Ft

HANS-PRIES - 68.626 Ft

VALEO - 58.216 Ft

LUK - 52.397 Ft

EXEDY - 51.963 Ft.

Hát ezek vannak, de ha valaki tudna jobbat, vagy jobb áron, vagy jobbat jobb áron, akkor lécci szóljon!

Előre is köszönöm szépen a segítséget!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most már végérvényesen kiderült, hogy kuplungos az autóm! Segítsetek, hogy alkatrész szempontjából a UNIX-nál fellelhető kuplungkészletek közül melyik a legjobb minőségű, és hol a legjobb az ár/érték arány?!

SACHS - 45.771 Ft

HANS-PRIES - 68.626 Ft

VALEO - 58.216 Ft

LUK - 52.397 Ft

EXEDY - 51.963 Ft.

Hát ezek vannak, de ha valaki tudna jobbat, vagy jobb áron, vagy jobbat jobb áron, akkor lécci szóljon!

Előre is köszönöm szépen a segítséget!!!!

Sztem Sachs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most már végérvényesen kiderült, hogy kuplungos az autóm! Segítsetek, hogy alkatrész szempontjából a UNIX-nál fellelhető kuplungkészletek közül melyik a legjobb minőségű, és hol a legjobb az ár/érték arány?!

SACHS - 45.771 Ft

HANS-PRIES - 68.626 Ft

VALEO - 58.216 Ft

LUK - 52.397 Ft

EXEDY - 51.963 Ft.

Hát ezek vannak, de ha valaki tudna jobbat, vagy jobb áron, vagy jobbat jobb áron, akkor lécci szóljon!

Előre is köszönöm szépen a segítséget!!!!

Emlékeim szerint az enyémben a gyári az LUK.

Link to comment
Megosztás:

Bontott gyári szettet vettem 10 matyikirályért.

Most erről a matyikirályról jut eszembe, hogy ezt feltétlenül látnotok kell, boccs, hogy ide rakom be, de ez hatalmas, megéri elolvasni, ha per pillanat be akartok f..sni a röhögéstől :

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/golf_i/volkswagen_golf_i_gti_foschtalitschka_edition-4597234

Jó szórakozást!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Van egy 92-es f astrám és a váltóolajat akarom lecserélni! Valaki pontosan le tudná írni hogy hol kell leengedni, mennyi olaj kel bele esetleg mit kell még akkor cserélné és végűl hogy hol kell feltölteni!! A válaszokat előre is köszönöm!!

Leengedni a váltó alján levő dekli levételével tudod (nincs leeresztőcsavar), ha a tömítés egyben marad, nem kell cserélni sem.

Feltölteni a váltó tetején levő műanyag kupakos csavar kitekerésével tudod legegyszerűbben, szintellenőrző csavar a bal első kerék mögött található, a féltengelytől hátrébb, kicsit feljebb.Az előírt szint ennek a csavarnak az aljától 2cm-el lejjebb lenne, de ha a csavar szintjéig feltöltöd, az sem baj. Feltöltési mennyiség a váltó tipusától függ, de kb. 1.5L. Csak gyári GM váltóolajat javasolt használni.

Link to comment
Megosztás:

Leengedni a váltó alján levő dekli levételével tudod (nincs leeresztőcsavar), ha a tömítés egyben marad, nem kell cserélni sem.

Feltölteni a váltó tetején levő műanyag kupakos csavar kitekerésével tudod legegyszerűbben, szintellenőrző csavar a bal első kerék mögött található, a féltengelytől hátrébb, kicsit feljebb.Az előírt szint ennek a csavarnak az aljától 2cm-el lejjebb lenne, de ha a csavar szintjéig feltöltöd, az sem baj. Feltöltési mennyiség a váltó tipusától függ, de kb. 1.5L. Csak gyári GM váltóolajat javasolt használni.

Leengedni a váltó alján levő dekli levételével tudod (nincs leeresztőcsavar), ha a tömítés egyben marad, nem kell cserélni sem.

Feltölteni a váltó tetején levő műanyag kupakos csavar kitekerésével tudod legegyszerűbben, szintellenőrző csavar a bal első kerék mögött található, a féltengelytől hátrébb, kicsit feljebb.Az előírt szint ennek a csavarnak az aljától 2cm-el lejjebb lenne, de ha a csavar szintjéig feltöltöd, az sem baj. Feltöltési mennyiség a váltó tipusától függ, de kb. 1.5L. Csak gyári GM váltóolajat javasolt használni.

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Mondjuk az előző hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy gondolom még sose cseréltek a váltódba olajat, szóval az esélye, hogy a tömítés lejön egyben, kb. 0%, a másik meg, ha le is jönne, én akkor is cserélném, mert már két ilyet is csináltam Isuzu motorhoz kapcsolt váltón, mindkét esetben új tömítést vettünk (eredeti GM-et), csak a másodiknál a haver a szilikont megspórolta, és abból nem GM-et raktunk rá, kb. fél év múlva elkezdte engedni az olajat. Szóval ha rám hallgatsz eredeti GM olaj, GM tömítés, és arra GM tömítőszilikon. Nekem ez úgy bevált, hogy másfél éve száraz a váltó alja!

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk az előző hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy gondolom még sose cseréltek a váltódba olajat, szóval az esélye, hogy a tömítés lejön egyben, kb. 0%, a másik meg, ha le is jönne, én akkor is cserélném, mert már két ilyet is csináltam Isuzu motorhoz kapcsolt váltón, mindkét esetben új tömítést vettünk (eredeti GM-et), csak a másodiknál a haver a szilikont megspórolta, és abból nem GM-et raktunk rá, kb. fél év múlva elkezdte engedni az olajat. Szóval ha rám hallgatsz eredeti GM olaj, GM tömítés, és arra GM tömítőszilikon. Nekem ez úgy bevált, hogy másfél éve száraz a váltó alja!

Mondjuk az előző hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy gondolom még sose cseréltek a váltódba olajat, szóval az esélye, hogy a tömítés lejön egyben, kb. 0%, a másik meg, ha le is jönne, én akkor is cserélném, mert már két ilyet is csináltam Isuzu motorhoz kapcsolt váltón, mindkét esetben új tömítést vettünk (eredeti GM-et), csak a másodiknál a haver a szilikont megspórolta, és abból nem GM-et raktunk rá, kb. fél év múlva elkezdte engedni az olajat. Szóval ha rám hallgatsz eredeti GM olaj, GM tömítés, és arra GM tömítőszilikon. Nekem ez úgy bevált, hogy másfél éve száraz a váltó alja!

Igazad van én is így gondolkodtam. Gyári GM olajat vettem, tömítést, meg szilikont! Mondjuk leszedéskor voltak meglepetések, hogy mondjuk a dekli levételekor se szilikon se tömítés nem volt alatta meg kb 3-5 deci olaj ha lejött belőle de az is elég érdekes állagú volt! Akár hogy is nézem nem bánom hogy lecseréltem! :)

Link to comment
Megosztás:

Jaj el is felejtettem. Van még egy olyan gondom a váltóval amit az olajcseréltől reméltem hogy megszűnik de sajna nem , hogy 1-es ből 2-tesbe váltva akad a váltó kivéve ha nagyon lassan váltok! Ha tud valaki valamit erről hogyan lehet orvosolni megköszönném!!

Link to comment
Megosztás:

Jaj el is felejtettem. Van még egy olyan gondom a váltóval amit az olajcseréltől reméltem hogy megszűnik de sajna nem , hogy 1-es ből 2-tesbe váltva akad a váltó kivéve ha nagyon lassan váltok! Ha tud valaki valamit erről hogyan lehet orvosolni megköszönném!!

Ezt az enyém is csinálja hidegen, sztem a 2-es fokozat szinkrongyűrűje lehet a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.