Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Azok az oldalizék a Rieger nevű német tuningcég "Catano" szettjének részei, és a 90-es évek elején volt divat méghozzá 10"x13"-as(!) felnivel párosítva. Amúgy szerintem is ocsmány, nemtom mér kell Ferrarit csinálni egy Calibrából.

Rieger_Catano.gif

(Pontosítanék: az első lökös annyira nem ocsmány, olyan van nekem is. :P )

Link to comment
Megosztás:

amúgy OC autójával nem a szélesítés a baj, hanem az, hogy gagyi rajta a felni

emlékeim szerint a 10x15" is 0-ás, vagy mínuszos ET-vel volt eredetileg, neki meg 9" széles felnije van, valami kis pogácsával, de gondolom 20-30 körül ET-vel

na az semmit nem ér, elveszik az autóban a felni, azért néz ki iszonyat rosszan

Link to comment
Megosztás:

Kis pogácsa? 10centis, ember! Iszonyat...

Gondolom jót tesz a futóműnek. :P

40es ET-hez kell is akkora pogi :D

nem olcsó felnit kellett volna vanni, hanem jót ;-)

ja, hogy mínuszos ET-vel, meg nagyobb szélességben sokkal drágább...

hát kérem, mindennek ára van

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Tesók!

Egy aprócska kérdésem lenne hozzátok, főleg a Calik mindentudóihoz.

A ráncfelvarrott szérián (ahol az Opel embléma már a hűtőrács közepén van és nem a géptetőn), a 16V-s motor lehet-e még C20XE, vagy már csak az új, X20XE(V?) :?:

És ez esetben, maga a 16V felirat piros még, vagy már króm? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Tesók!

Egy aprócska kérdésem lenne hozzátok, főleg a Calik mindentudóihoz.

A ráncfelvarrott szérián (ahol az Opel embléma már a hűtőrács közepén van és nem a géptetőn), a 16V-s motor lehet-e még C20XE, vagy már csak az új, X20XE(V?) :?:

És ez esetben, maga a 16V felirat piros még, vagy már króm? Előre is köszönöm!

Ugyan nem vagyok mindentudó, de ha megengeded azért válaszolnék. :P

Szóval mivel a ráncfelvarrott széria a '95-ös modellévtől van, ezért azokat kizárólag X20XEV motorkódú 16szelepes motorral szerelték (mivelhogy '94-től a C20XE-t felváltotta az X20XEV). Mivel a ráncfelvarrott modellek sajátossága volt a króm típusmegjelölés/felirat is a hátfalon, ezért ezeken is természetesen króm a felirat.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem vagyok mindentudó, de ha megengeded azért válaszolnék. :D

Szóval mivel a ráncfelvarrott széria a '95-ös modellévtől van, ezért azokat kizárólag X20XEV motorkódú 16szelepes motorral szerelték (mivelhogy '94-től a C20XE-t felváltotta az X20XEV). Mivel a ráncfelvarrott modellek sajátossága volt a króm típusmegjelölés/felirat is a hátfalon, ezért ezeken is természetesen króm a felirat.

Köszi :P

Link to comment
Megosztás:

Múltkor elszállt a katalizátorom. Tegnaptól pedig észrevettem, hogy nagyon lassul a verda. Rájöttem, hogy már össze van égve a kat belseje, és holnap le is fogom szerelni, mig nem szerzek egy másik katot. Addig mig nincs másik kat, fogom élvezni a repedtfazék hangot :P .

Link to comment
Megosztás:

Múltkor elszállt a katalizátorom. Tegnaptól pedig észrevettem, hogy nagyon lassul a verda. Rájöttem, hogy már össze van égve a kat belseje, és holnap le is fogom szerelni, mig nem szerzek egy másik katot. Addig mig nincs másik kat, fogom élvezni a repedtfazék hangot :P .

Eh!Ez nem repedtfazék hang, hanem a 16V hangja bázzz! :twisted: :twisted: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Tesók!

Egy aprócska kérdésem lenne hozzátok, főleg a Calik mindentudóihoz.

A ráncfelvarrott szérián (ahol az Opel embléma már a hűtőrács közepén van és nem a géptetőn), a 16V-s motor lehet-e még C20XE, vagy már csak az új, X20XE(V?) :?:

És ez esetben, maga a 16V felirat piros még, vagy már króm? Előre is köszönöm!

Calit 93.08 hóig gyártottak C20XE motorral, ami az 1993 modellév legvége, tehát '95 vagy utáni Caliban nem találkozhatsz vele.

A legjobb, ha elkéred a forgalmit és megnézed az alvázszám 10. pozícióján lévő betűt, ez elárulja az összeszerelés évét :

R - 1994

S - 1995

T - 1996

V - 1997

Esetedben ezek jöhetnek szóba.

Ha az ABC-ben ezeket megelőző betüt találsz ott, akkor valami idősebb, de fiatalabbra átépített Calira találtál. A 2 légzsák, fehér számlapos km óra és kiegészítő műszerek a fűtéskonzol alatt mind '95-től széria volt, ha ezek nem stimmelnek, akkor megint csak reszelgetés történt.

Az X20XEV motorra ha ránézel, fekete takarólemeze van középen (talán még az Ecotec felirat is ott figyel rajta) , míg a C20XE-nek piros színű, L alakú és OPEL 16V DOHC feliratokat látni rajta.

Link to comment
Megosztás:

1994-ben is volt c20xe a calibrában! 2.8 dis gyújtásos

Huh, mosmá akkor én se vagyik biztos benne. Az tuti hogy a C20XE az utolsó évének egy apró korszerűsítéssel, név szerint a DIS gyújtással vágott neki, de ismereteim szerint ez az utolsó év az 1993-as év volt, tehát '94-től X20XEV-k készültek. Megadhatnád a forrást ahol írják hogy '94-ben még volt C20XE, mert én ilyet nem találtam. Vagy van egy másik módszer is: kell keresni egy '93-as C20XE-t, meg kell nézni a motorját és ha DIS gyújtásos akkor nekem van igazam. :wink:

Link to comment
Megosztás:

:shock: Micsoda? '97-ben C20XE? :shock:

Na ilyet meg végképp nem hallottam. Mondjuk bonyolultabb a dolog, mert én alapvetően Calibrára gondoltam és európai forgalombahelyezésre. Arra gondolok hogy lehet hogy voltak piacok ahol tovább is gyártottak C20XE-t, mongyuk Dél-Afrikai Astrákba lehet került ilyen motor később is, de szvsz Caliba elég nehéz elképzelni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.