Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Naszóval, az hogy mocorog a váltókar, az attól van, hogy picit ki van kopva a rudazatod, konkrétabban a rudazat darabjait kis műanyag bizbaszok kapcsolják össze (szakszerűbben nem tudom mondani :oops: ), ezek vannak elkopva, és végülis emiatt rezeg a váltókar. Nagy bajt nem csinál, ha zavar akkor ki kell cserélni ezeket a műanyag izékat/be kell állítani a rudazatot.

Az hogy menet közben be tudod-e rakni egyesbe vagy sem, az teljesen független kérdés a váltórudazattól, viszont úgy tudom hogy az Opeleket gyárilag úgy csinálták, hogy menet közben ne lehessen kapcsolni az első sebességet (gondolom a félreváltásból adódó váltókárosodás megelőzése céljából), úgyhogy ha ezt továbbra is erőlteted, azt a szinkrongyűrű fogja bánni először, később meg maga a váltó, ha véletlenül 90-nél egyesbe tolod.

Link to comment
Megosztás:

Én is valami kopásra gondoltam, azért is, mert én például vissza tudom tenni 1-esbe anélkül, hogy teljesen megállnék.

Én is simán berakom egyesbe ha gurul a kocsi, persze nem 50-nél, hanem csak éppen egy kicsi gurulásnál.

Szerintem ez nem nagy probléma.

A rudazat kopáshoz meg nem tudok hozzászólni egyenlőre.

Link to comment
Megosztás:

dejóhogy írtátok hogy nem lehet 1esbe tenni az Opeleket általában, én meg máre azthittem, hogy az enyém annyira rossz, hogy már az 1et is csak 0 km-nál hajlandó bevenni.

Az enyémben is remeg a váltókar és rettenetesen élvezem (szoktam rajta pihentetni a kezem, szinte masszírozza) és a gázpedál is remeg azt is rettenetesen élvezem azon a lábamat szoktam pihentetni és masszírozza a talpamat is. cipőn keresztül is.

őőőő

most ezt lehethogy félreértitek, (elektromosgázpedál vs. mechanikus) de azért viccesnek is lehet érteni, szabad :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem 45-ig simán kapcsolható az 1es. Szerintem váltófüggő a dolog, van amelyiknél tényleg csak álló helyzetben lehet.

Szerintem meg lehet addig erőszakoskodni a váltóval, hogy előbb utóbb be fogja venni, mert kikoptatatsz benne valamit.

45-nél miért kapcsolsz 1-est ?

Készülsz a Rakparty Szlalomparty-ra ? :D :( :( :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az előző témával kapcsolatban: én is csak álló helyzeteben tudom egyesbe rakni. És nem rezeg sehol..egyenlőre. A pedál kicsit, de tényleg jó a talpmasszír.

Ricky, ha pasi lennél, nem felételezték volna az egyesbe váltást 90-nél. Bár így sem értem...hiszen mi nők is tudunk vezetni!!!Pláne egy jó kis Tigrincset!!na jóóóóóóóóó a parkolás...az néha kicsit túl nőies... :roll:

de akkoris háborodjunk fel :( :( :lol:

A multkori fékhanggal kapcsolatban, mindenkinek jó volt az ötlete, a fékdob hangja, amúgy kifogasolhatatlan, majd megtisztítom, aztán valamikor kicserélem..

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg lehet addig erőszakoskodni a váltóval, hogy előbb utóbb be fogja venni, mert kikoptatatsz benne valamit.

45-nél miért kapcsolsz 1-est ?

Amióta én a használom a kocsit, beveszi az 1et letiltásig. Nem hiszem hogy az apukám nagyon tolta volna neki! :( De valóban semmi értelme, csak azt akartam mondani hogy bármelyik fokozatba berakható a váltóm ha fordulatszám az új fokozatban is kisebb lesz mint a tiltás. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.