Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Mutass képet a szomszédról, így meg tudjuk állapítani, hogy mennyire dúl benned az emberbaráti szeretet :blush: :D

Sajnos nem találtam róla a szokásos helyen........de majd kérek tőle így v. úgy! :lol:

Amúgy nézegettem a gépét, és hát.........eléggé kivan a lelke szegény Tigrának.Igazi Diesel feeling, kopott első fékek, fémesen nyikorgó hátsó fékek, elszállt telók......iszonyat hidrotőke hang.Kapásból bele tudnék locsolni 120e.ft-ot anélkül, hogy bármi is látszódna rajta......... ;)

na meg tavaly ősszel volt nemkicsit megcsukva szegény verda.Kivi leszek, hogy mi lesz a sorsa, de elképzelésem van róla..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem találtam róla a szokásos helyen........de majd kérek tőle így v. úgy! ;)

Amúgy nézegettem a gépét, és hát.........eléggé kivan a lelke szegény Tigrának.Igazi Diesel feeling, kopott első fékek, fémesen nyikorgó hátsó fékek, elszállt telók......iszonyat hidrotőke hang.Kapásból bele tudnék locsolni 120e.ft-ot anélkül, hogy bármi is látszódna rajta......... :blush:

na meg tavaly ősszel volt nemkicsit megcsukva szegény verda.Kivi leszek, hogy mi lesz a sorsa, de elképzelésem van róla..... :D

Nem nagyon lát szervízet igaz ?

Link to comment
Megosztás:

Pár mondatban azért felvázolhatnád neki a tenivalókat, mielött szétesik alatta kocsi :blush:

Sztem papírra vetem, azt könyebb elhagyni.... :lol: Meg elég hosszú lesz a lista......

Van egyáltalán még olaj benne? :D

Holnap ezt is megnézem.De úgy rémlik, hogy mikor hazahozták, már furi hangja volt.Azóta ez csak erősödött.

Holnap korán kezdek, mert Udi ráér, ezért sűrű lesz a napom.......offótómba is tesszük be a riogatót, meg a recsegőt...

Amúgy az önindító javszere 12500ft volt, mert a bendixből ki volt törve a feszkós csavar, aztán az új bendixel pedig nem dolgoztak a szénkefék.Érdekes.De most jó lesz.Elvileg....... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah.Hétvégén megvolt a nagy Tigraupgrade..........több-kevesebb sikerrel........

Az önindító szépen dolgozik.Ellenben a motorkontroll lámpával ami ölég sűrűn villog.Hibakódnak kidobja a 85(indításgátló) és a 16 (kopogásérzékelő) hibakódot.A kopogásérzékelő elég ramaty állapotban van.Immobit meg elég költséges móka szerválni bele.

Ami a legszebb, hogy márc.29.-én lejárt róla a műszaki.Szal az is még megdobja a költségeket.

A tulajék hozzáállása, hogyismondjam........nem éppen autópárti.Friss műszakival megpróbálják majd így eladni ahogy van.

Mondtam nekik, hogy nagyon nyomott áron rakják ki, aztán gyorsba elviszik, és imádkozzanak, hogy a próbaút során nem fog dobni kódot.

Szal amit mondtam, hogy 120e.-t shímán bele tudnék tolni, lazán megduplázódott.

Amúgy metem vele, de az erős motoron kívül semmilyen vezetési élményt nem nyújtott.Kényelmetlen volt, messze volt a kormány, az egész olyan mittomén..........nemjó.Főleg hosszútávon.Városban ideális kisautó, megjelenni, meg miegymás, de ugye a rövid távok nem szólnak az 1.6-os motor mellett.

Hát story end..........

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Cartársak, kellene egy kis help.Adott egy tökfekete Tigra, aminek jelenleg horpadt mind2 első lámpája.A tulaj rám bízta a lámpák megvásárlását, én pedig erősen hajlok az Angel Eye felé, mivel olcsóbb, és szebb is sztem.

De mivel a verda fekete, így kérdés, hogy ILYEN

vagy pedig ILYEN

lenne-e jobb hozzá.........

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

A fekete. De egyrészt kívülálló vagyok (merhogy nem Tigrám van), másrészt meg elfogult, mert nekem is fekete a fényszóróm foncsora, úgyhogy ezekután döntsd el hogy mennyire adsz a véleményemre...

Én is fekete felé hajlok.. :rolleyes: Mert úgy lenne igazi az összkép...

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

hi!

jól leült ez a rész! eltüntek a tigrások?

régóta olvasgatom a fórumot de mivel nem volt érdekeltségem opelban ezért nem szóltam hozzá. mostanáig. lassan egy hete boldog tulaja vagyok egy tigrának. nagyon bejön a verda. 1400ccm, 8éves ezüstmetál. 1-2 kisebb esztétikai hibával. a hozzáértők szerint még a kilóméter is valós lehet. 33300 körül van óra szerint. azért ma kicserélik rajta a szokásos dolgokat. biztos ami biztos. így olcsóbb mintha összekúszálódnánaka a szelepek :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

hi!

jól leült ez a rész! eltüntek a tigrások?

régóta olvasgatom a fórumot de mivel nem volt érdekeltségem opelban ezért nem szóltam hozzá. mostanáig. lassan egy hete boldog tulaja vagyok egy tigrának. nagyon bejön a verda. 1400ccm, 8éves ezüstmetál. 1-2 kisebb esztétikai hibával. a hozzáértők szerint még a kilóméter is valós lehet. 33300 körül van óra szerint. azért ma kicserélik rajta a szokásos dolgokat. biztos ami biztos. így olcsóbb mintha összekúszálódnánaka a szelepek :lol:

Hátt, elkoptak szépen-lassan.

Amúgy gratula a gépsashoz, használd egészséggel!No meg képet azért kérünk szépen! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a Tigrásokhoz (és persze az Opelesekhez is)!!!

Tegnap vettem az autót! Olaszból hozták be, 116.000 Km-rel! Szerintem törve volt, mert valami kis színeltérés van az elején, de azért tuti állapotban van! Holnap megkeresem a Fképezőm kábeljét és teszek fel képet is!

Az elején azért lenne egy kérdésem, ha nem baj!

Phillips Car400-as magnó van benne ugye gyárilag, de mivel Olasz kezelési utmutatót adtak hozzá, és sajnos nem tudok olaszul, ezért beállítani se nagyon tudom! Valaki nem tudna adni egy linket, vagy valamit, ahonnan tudnék letölteni egy magyar, vagy angol utmutatót? Meg végülis maga az autó kezelési utmutatója is jól jönne magyarul!

Előre is köszönettel, maradok tisztelettel: Dörner

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.