Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy B corsám és agyalok, hogy az elejét átépítem tigrára mert elég egyedi lenne. :lol: Neten már találtam ilyet szerintetek simán fel lehet rakni mindent? Vagy fúrni faragni vágni kell? Ha illeszkednek az elemek akkor jó 5let. Mert pl azt, tudom, hogy az ablaktörlő alatti műanyag ugyan az és még számtalan dolog.

http://c3.ac-images.myspacecdn.com/images0...4173c6b8092.jpg

Hali.

Ha jobban megnézed az első sárvédőket, akkor már látszik, hogy faragás nélkül nem megy. Csak akkor néz ki jól, ha a kettőből faragsz egy olyant, ami harmonikusan passzol az autóhoz. Amit a képen látok, valószínűleg Tigra sárvédő, de az ív a Corsáé és el van tüntetve a hosszirányú törés, akárcsak a motorháztetőről. Ha a sárvédő és az ajtó vonala megegyezik, akkor azzal nincs munka, de ez csak akkor látszik, ha odapróbálod.

Tigra:

th3_opel_tigra6.jpg

Corsa

Corsa-B-Opel.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ha jobban megnézed az első sárvédőket, akkor már látszik, hogy faragás nélkül nem megy. Csak akkor néz ki jól, ha a kettőből faragsz egy olyant, ami harmonikusan passzol az autóhoz. Amit a képen látok, valószínűleg Tigra sárvédő, de az ív a Corsáé és el van tüntetve a hosszirányú törés, akárcsak a motorháztetőről. Ha a sárvédő és az ajtó vonala megegyezik, akkor azzal nincs munka, de ez csak akkor látszik, ha odapróbálod.

Áhááá akkor marad így is tetszik. Tigrás srácok tigrás foris számmérősbe csak elektromos van? Sehol se találok spirálost. :/ Áhhá van spirálos csak ritka :/

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Hali mindenkinek!

Van egy kis Tigrám, amit jó fiatalként elkezdtem tuningolgatni (felnik, futómű, kis optika stb) viszont egy ponton elakadtam...

Szeretnék tárcsafékeket hátra, ebben kéne kis segítség. Milyen típust gyártottak tárcsafékkel, ami passzol a Tigrához? Úgy tudom Corsa B gsi-t adtak ki tárcsafékkel, de neten nem találtam hozzá alkatrészt. Ha bárkinek bármilyen tippje van, azt szívesen fogadom!

előre is köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem B, hanem C Corsa GSI. Annak a hátsó tárcsafék fel lehet csavarozni a Tigra hídra.

Viszont olyan 15mm-el szélesebb lesz tudtommal oldalanként.

Ha érdekel, akkor van is egy ilyen szettem 60e-ért.

Astra GSI tárcsaféket is fel lehet faragni, de az hegesztős, fúrós téma.

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat, viszont még egy kérdés lenne

szeretnék kék műszerfal világítást és ehhez kéne tudnom mielőtt nekiállok, hogy pontosan milyen és hány darab izzóra lesz szükségem (az ablakemelőtől kezdve, a középkonzol, óra, mindenhol csere kékre)

nem akarom azért szétszedni egyszer, hogy megnézzem miből mennyi kell, hogy utána megint szétszedjem az átépítéshez

ja illetve még valami: mit érdemes változtatni a kipuff rendszeren a szép hang érdekében? (1.4-es 16v motor) egy Paragi hátsó dob, meg egy kis méretű swift középdob van most rajta, de inkább hasonlít a hangja egy szakadt Ladához... szóval ezzel valamit kéne kezdenem

Link to comment
Megosztás:

adok-veszek dolgokat nem tudom melyik fórumba szoktatok írni, szal bocsi, ha nem jó helyen hírdetek

van egy eladó Corsa A/B-hez, illetve Tigrához való 60/60-as ültetőszettem félsport gázos gátlókkal iá: 22000ft

meg egy gyári jobb első Tigra fényszóróm 10000ft

ha valakit érdekel valamelyik, akkor írjon

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat, viszont még egy kérdés lenne

szeretnék kék műszerfal világítást és ehhez kéne tudnom mielőtt nekiállok, hogy pontosan milyen és hány darab izzóra lesz szükségem (az ablakemelőtől kezdve, a középkonzol, óra, mindenhol csere kékre)

nem akarom azért szétszedni egyszer, hogy megnézzem miből mennyi kell, hogy utána megint szétszedjem az átépítéshez

ja illetve még valami: mit érdemes változtatni a kipuff rendszeren a szép hang érdekében? (1.4-es 16v motor) egy Paragi hátsó dob, meg egy kis méretű swift középdob van most rajta, de inkább hasonlít a hangja egy szakadt Ladához... szóval ezzel valamit kéne kezdenem

http://gallery.site.hu/u/Robz/Corsa_B/

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Uj vagyok a forumon, de màr jopàr éve Tigra tulajdonos vagyok (1.4l-es benzines motor, alapfelszereltség, 1995-ös modell).

Véleményeket szeretnék kérni töletek a következö gonddal kapcsolatban:

Az Opel Tigràmon fogy a hütöviz a folyadéktartàlybol (vàzàbol). Meleg motorral, felnyitva a motorhàzat sziszegést is hallok, és a vàza szélén van nedvesség.

A sziszegés a vàzàbol kiindulo vékony gumicsötöl jön, ott ahol az a tartàlyhoz csatlakozik egy rögzitögyürü szoritja rà. Hogy lehetne megoldani ezt a helyzetet?

Megyjegyzem: radiàtor, termosztàt, vizpompa, disztribucio, söt még hengerfejpakolàs is màsfél év ota voltak cserélve.

Elképzelhetö-e, hogy ez a gumicsö nem szorul rendesen, vagy màs bonyolultabb okai is lehetnek a vizveszteségnek?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Uj vagyok a forumon, de màr jopàr éve Tigra tulajdonos vagyok (1.4l-es benzines motor, alapfelszereltség, 1995-ös modell).

Véleményeket szeretnék kérni töletek a következö gonddal kapcsolatban:

Az Opel Tigràmon fogy a hütöviz a folyadéktartàlybol (vàzàbol). Meleg motorral, felnyitva a motorhàzat sziszegést is hallok, és a vàza szélén van nedvesség.

A sziszegés a vàzàbol kiindulo vékony gumicsötöl jön, ott ahol az a tartàlyhoz csatlakozik egy rögzitögyürü szoritja rà. Hogy lehetne megoldani ezt a helyzetet?

Megyjegyzem: radiàtor, termosztàt, vizpompa, disztribucio, söt még hengerfejpakolàs is màsfél év ota voltak cserélve.

Elképzelhetö-e, hogy ez a gumicsö nem szorul rendesen, vagy màs bonyolultabb okai is lehetnek a vizveszteségnek?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

Váza? Akkor virág is van benne? :D

Tágulási tartály a hivatalos neve, a rajta lévő gumicső gyári bilincsét cseréld ki ilyenre:

awab.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen @J0hnny! Elnézést az "eredeti" elnevezésért, és köszi, hogy megirtad a helyes nevet.

Vajon csak ezt a kis gyürüt kell lecserélni, vagy a kis gumicsövek is elavultak lehetnek? Vagy talàn maga a tágulási tartály lehet megrepedve ott ahol a bilincs van?

Arra is gondoltam, hogy nagy lehet a nyomàs is a rendszerben valami okbol?! Minden esetre tény, hogy ott a vékony gumicsönél szivàrog a hütöfolyadék...

Link to comment
Megosztás:

Váza? Akkor virág is van benne?

Tágulási tartály a hivatalos neve...

Mivel a gyújtáselosztó helyett is disztribúciót írt, én először azt hittem hogy nem magyar az anyanyelve, de aztán az adatait megnézve kiderült hogy tévedtem...

(Régebben volt egy felvidéki Calibrás ismerősöm, tőle tanultam érdekes szavakat, mintpl. kapota=motorháztető, lista=díszléc :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,4-es Tigra vásárlásánál mire kell odafigyelni? Mik a fő gondjai? 6l-es fogyasztással el lehet vele járni? Nem vagyok egy száguldozós vezető. Karosszéria rozsdásodási hajlamai? Stb. Köszi.

A 6l maximum városon kivül, rozsdásodás hasonló, mint a Corsánál, első nyúlványok, küszöb, ajtók alja, ülés bekötési pontjai stb stb

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves Fórumozók!

Első autó vásárlására készülök, és a terveim között szerepel egy Tigra. Mivel nincs sok tapasztalatom ilyen téren, szeretném kikérni a véleményeteket. Sok rosszat olvastam a tesztekben róla, és érdekelne, hogy a "hétköznapi ember" hogyan látja mindezt.

Ami érdekelne, az az, hogy 1.4 vagy 1.6? Fogyasztásban melyik éri meg jobban? Mennyire rohad, mik a fő hibák, mire számítsak, ha belevágok?! Mire kell figyelni a vásárláskor? A másik autó Corsa B lenne ami tervbe jöhet, ha választani kellene a 2 közül akkor inkább melyik a jobb?

A segítséget nagyon köszönöm!

Üdv: Alexandra

Link to comment
Megosztás:

Elöljáróban annyit hogy a Tigra tulajdonképpen egy Corsa B más karosszériával (motorok is ugyanazok), szóval olyan sok különbség nincs a két jelölted között, leginkább ízlés dönt.

Én nem nagyon értek a Tigrához, de nézzél át a Corsa B topikba is, ott többen vannak és mivel a kiszemelt autód majdnem ugyanaz mint az övék, így a lehetséges hibái is ugyanazok.

Link to comment
Megosztás:

Elöljáróban annyit hogy a Tigra tulajdonképpen egy Corsa B más karosszériával (motorok is ugyanazok), szóval olyan sok különbség nincs a két jelölted között, leginkább ízlés dönt.

Én nem nagyon értek a Tigrához, de nézzél át a Corsa B topikba is, ott többen vannak és mivel a kiszemelt autód majdnem ugyanaz mint az övék, így a lehetséges hibái is ugyanazok.

Rendben, köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.