Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


opel77

Recommended Posts

No ez erősen off, de igérem nem folytatom majd tovább, de ide linkelem:

Szal azé nem opel, mert a Delta - az állam mint cég - megvette a licencet stb, csak elfelejtettem lefotózni a kocsi "névtábláját"...

Hol az a Rekord, meg Delta. Lemaradtam valamiről?

Ki az a hening aki belepiszkált a hozzászólásomba?

Rekordom Dél Afrikában Cs oldal...

Link to comment
Megosztás:

Az jó vagy ezer km-nek is :)

Nem iss néztem meg pontosan, hol van, mert még nem aktuális. De az ezer, az néhány 100 km. Pontosan tíz :D ;) ;)

Sajna, itthon nem kapsz ilyet. DE nem iss nagyon látsz...

Az ebayen iss 1-2 havonta jön elő egy garnítúra. ÉS lehet, hogy az ET30 18"-os jobb iss lenne, mint 17"-osba az ET25-ös.

Apropó, akartam már kérdezni tőled, hogy milyen felindulásból raktál be toronymerevítőt előre?? Tudom, hogy már régóta bent van, de milyen változás volt tőle? Gondolok itt gumikopás, nyomvályús úton keresztbemozgás csökkenése, ilyesmikre...

Futőómű állítás előtt, után, nélkül?

Link to comment
Megosztás:

Nem iss néztem meg pontosan, hol van, mert még nem aktuális. De az ezer, az néhány 100 km. Pontosan tíz :) :D ;)

Sajna, itthon nem kapsz ilyet. DE nem iss nagyon látsz...

Az ebayen iss 1-2 havonta jön elő egy garnítúra. ÉS lehet, hogy az ET30 18"-os jobb iss lenne, mint 17"-osba az ET25-ös.

Apropó, akartam már kérdezni tőled, hogy milyen felindulásból raktál be toronymerevítőt előre?? Tudom, hogy már régóta bent van, de milyen változás volt tőle? Gondolok itt gumikopás, nyomvályús úton keresztbemozgás csökkenése, ilyesmikre...

Futőómű állítás előtt, után, nélkül?

Elsőszámú ok az volt, hogy előtte Rekordom volt, aminek köztudottan alul van méretezve az első tornya. Elég hamar bedőlnek, és nem is lehet annyit utánállítani, hogy ne egye a gumit. Másodszor pedig tetszik. Azon kívül, hogy valóban keményebb lett az eleje, mást nem vettem észre. Futóműállítás nélkül került bele. És házi gyártmány.

Link to comment
Megosztás:

Elsőszámú ok az volt, hogy előtte Rekordom volt, aminek köztudottan alul van méretezve az első tornya. Elég hamar bedőlnek, és nem is lehet annyit utánállítani, hogy ne egye a gumit. Másodszor pedig tetszik. Azon kívül, hogy valóban keményebb lett az eleje, mást nem vettem észre. Futóműállítás nélkül került bele. És házi gyártmány.

Tavaly nekem iss megette a gumik belső oldalát a futómű. Most felraktam az új nyári garnitúrát, nem szeretném, ha ugyanúgy járna.

Nem nagyon találtam neten Omega B-hez toronymerevítőt, ha igen, akkor méregdrágán. Szóval házi gyártmány. Fénykép alapján nem látszik...

Link to comment
Megosztás:

<br />Elsőszámú ok az volt, hogy előtte Rekordom volt, aminek köztudottan alul van méretezve az első tornya. Elég hamar bedőlnek, és nem is lehet annyit utánállítani, hogy ne egye a gumit. y.<br />
<br /><br /><br />

Akkor en is keszuljek fel, hogy elsoszerias B Omega koru, alig 110 ezret futott Delta Rekordom is igy jar? Ajaj.. most elkeseritettel :)

Link to comment
Megosztás:

<br /><br /><br />

Akkor en is keszuljek fel, hogy elsoszerias B Omega koru, alig 110 ezret futott Delta Rekordom is igy jar? Ajaj.. most elkeseritettel :)

Igen. Nem hinném, hogy az eredetihez képest erősítettek volna valamit is a tiédnél. Bár a nehéz motor miatt ajánlott lenne.

Link to comment
Megosztás:

Há csak vót annyi eszük... lévén ez ugye nem opel ;)... na mindegy. Vasárnap lehet elnézek a helyi opelklub rendezvényére... Majd kiokosítanak ;)

Meg ajánégatom nekik a blitz Weekendet. Bár ha jobban belegondolok, inkább beléptetem őket a klubba, meg ráveszem az etanolra őket ;) :P

(Csak mert pl az itt nincs) :D :)

Igen. Nem hinném, hogy az eredetihez képest erősítettek volna valamit is a tiédnél. Bár a nehéz motor miatt ajánlott lenne.
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Vegigolvasgattam a topicot, azt probaltam megtudni, hogy MV6-ra (98/12) mekkora a max ET 16" meretben ami felmegy.

Jo hogy vegignyalaztam, mert eddig a feknyereg egyaltalan nem jutott eszembe, jot szivtam volna :D De most hogy vegignzetem

mar abban sem vagyok biztos hogy a gyari 16 ET39 jo az MV6 ra is.

Mondjuk most is van ilyen a vateran elado:

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=626716

Hemi meg arul egy szetet amirol allitja hogy omegara is jo de az ET44 (eredetileg zafirka)

Koszi!

/p

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vegigolvasgattam a topicot, azt probaltam megtudni, hogy MV6-ra (98/12) mekkora a max ET 16" meretben ami felmegy.

Jo hogy vegignyalaztam, mert eddig a feknyereg egyaltalan nem jutott eszembe, jot szivtam volna :D De most hogy vegignzetem

mar abban sem vagyok biztos hogy a gyari 16 ET39 jo az MV6 ra is.

Mondjuk most is van ilyen a vateran elado:

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=626716

Hemi meg arul egy szetet amirol allitja hogy omegara is jo de az ET44 (eredetileg zafirka)

Koszi!

/p

ET44 felmegy, de nem igazán lesz esztétikus, nagyon bent lenne a kerék. Kb. mint egy sínautó.

Nekem ET35-ös a 16"-os 7,5" széles garnitúra, az ET44 ehhez képest 1 centivel beljebb lenne. Fel kell próbálni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vegigolvasgattam a topicot, azt probaltam megtudni, hogy MV6-ra (98/12) mekkora a max ET 16" meretben ami felmegy.

Jo hogy vegignyalaztam, mert eddig a feknyereg egyaltalan nem jutott eszembe, jot szivtam volna :D De most hogy vegignzetem

mar abban sem vagyok biztos hogy a gyari 16 ET39 jo az MV6 ra is.

Mondjuk most is van ilyen a vateran elado:

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=626716

Hemi meg arul egy szetet amirol allitja hogy omegara is jo de az ET44 (eredetileg zafirka)

Koszi!

/p

16-osban felmegy bármi, 15-ösben necces...

Link to comment
Megosztás:

ET44 felmegy, de nem igazán lesz esztétikus, nagyon bent lenne a kerék. Kb. mint egy sínautó.

Nekem ET35-ös a 16"-os 7,5" széles garnitúra, az ET44 ehhez képest 1 centivel beljebb lenne. Fel kell próbálni...

Pedig a tied nem gyári 16-osban ET39. Ahhoz képest csak 5mm a diffi. Nekem is ET44-es van fenn, 225-ös gumival. De a 205-tel sem néz ki sínautónak...

Link to comment
Megosztás:

Koszi! Akkor majd igy nezem a jovoben.

Persze ez most nagyon sokadrangu dolog, csak alkalminak nezett ki a vetel.

Én csak annyit találtam a prosikban, hogy 7Jx16-os, de ET-t nem ír. Nekem 8x17 ET38 van fenn, de kb 15mm-t jöhetne még kifelé, tehát ET23-et még elbírna.

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyit találtam a prosikban, hogy 7Jx16-os, de ET-t nem ír. Nekem 8x17 ET38 van fenn, de kb 15mm-t jöhetne még kifelé, tehát ET23-et még elbírna.

Valahol, vmi nem hivatalos adathalmazban vmi ET33 - ET35 -t találtam mint gyári ET méret... De ez azért jó, mert felniszélességtől kezdve stb variálnod kell, ha vmi értelmeset akarsz alárakni... pl - szerintem, benyúlva méregetve - et35 tel pl a 9,5 es - 265 párosításom erősen a dobban végezné...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.