Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Sztem először is próbáld meg kideríteni, hogy van-e a központizárnak vezérlője abban az autóban, ha nincs, lehet érdemes lenne beszerezni egyet, azzal korrektebbül működne, ráadásul a kulcsos nyitás-zárás is menne ^_^

Most működik jól, nem tudom mikor milyen kedve van. :huh: Ha távirányítással megy akkor egyelőre nem érdekes a kulcsos központi nyitás-zárás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ha valaki tudna segíteni az jó lenne.

A mienkkel az történt, hogy elkezdett sz*rakodni a riasztó, nem zárja a csomagteret, stb.

De már a riasztó sem működik.

Először azt hittük lemerült az elem a távirányítóban. Kicseréltük újra, semmi.

Elvittük autóvillamossági szerelőhöz, ő azt mondta nem tud vele mit kezdeni, a riasztóból kiment a program.

Ilyet még nem hallottam.

Kivettük a biztosítékokat, megcsiszolgattuk egy picit, akkor 1X megjavult, utána megint elromlott, megint megcsináltuk, megint elromlott , szóval azóta se jó.

GT autóriasztó van benne.

Az is biztos 97-es, mint a kocsi, nem csodálkoznék, hogyha tönkremenne, de ilyen problémáról még nem hallottam.

A szerelő azt javasolta, hogy Miskolcon a GT-nél talán meg tudják csinálni, de inkább kuka. Vegyünk új riasztót.

Már nagyon elegem van abból, hogy a sötétben keresgetni kell a kulcslyukat!

A másik kérdés, hogy a központi zár mi miatt nem nyitja-zárja a csomagteret?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok!!

új vagyok itt szeretném a segítségeteket kérni!

Próbáltam itt a keresőt használni de valahogy nem sikerült a dolog...

a próblémám a következő!!4

Vettem egy elektromos központi zárat... a motorokat be is szereltem... de bekötni a rendszerbe azt nem igazán tudom...

hol találom a vezetékeket?

hova kell kötni a vezérlő elektronikát??

hol talalálok kábelt 12 v-t?

meg szükségem lenne egy testre is ugyebár....vagy hogy is van egz pontosan!!!

bocsika de kicsit még kezdő vagyok ...

Légyszi ha nem fáradtság valaki segítsen!!!

Előre is köszönöm: imibácsi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

új vagyok itt szeretném a segítségeteket kérni!

Próbáltam itt a keresőt használni de valahogy nem sikerült a dolog...

a próblémám a következő!!4

Vettem egy elektromos központi zárat... a motorokat be is szereltem... de bekötni a rendszerbe azt nem igazán tudom...

hol találom a vezetékeket?

hova kell kötni a vezérlő elektronikát??

hol talalálok kábelt 12 v-t?

meg szükségem lenne egy testre is ugyebár....vagy hogy is van egz pontosan!!!

bocsika de kicsit még kezdő vagyok ...

Légyszi ha nem fáradtság valaki segítsen!!!

Előre is köszönöm: imibácsi

Üdv!

Ha előzőleg nem volt központizár a kocsiban, akkor jó eséllyel Neked kell a vezetékeket behúznod az ajtókba. Ha szerencséd van, elő van készítve a kábelköteg a központizárhoz. Nézd meg, hogy nincs-e az ajtóban lógó, nem használt catlakozó, ill. hány tüske van az ajtóátvezető csatiban? Folytassuk az elektromosban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy egyszerűen a vezeték tört el a csomiajtó átvezető gumicsövénél a zsanérnál. Vagy maga a zármotor romlott el.

Köszi a választ, meg fogom nézni.

Azt tanácsolták, vegyem le azt a műa.burkolatot, másszak be, és csukjanak egyet, hogy megnézzem, hogy egyáltalán van-e valami mozgás bent a motornál. Leszereltem, bemásztam, néztem elemlámpával, semmi nem történik.

Ha a motor romlott el, milyen márkájú, típusú kp-i zármotor kell oda?

És mennyibe kerül kb?

Üdvözlet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, meg fogom nézni.

Azt tanácsolták, vegyem le azt a műa.burkolatot, másszak be, és csukjanak egyet, hogy megnézzem, hogy egyáltalán van-e valami mozgás bent a motornál. Leszereltem, bemásztam, néztem elemlámpával, semmi nem történik.

Ha a motor romlott el, milyen márkájú, típusú kp-i zármotor kell oda?

És mennyibe kerül kb?

Üdvözlet. :lol:

Azért mielőtt motort vennél kössél rá egy próbalámpát, hogy záráskor felvillan-e. Meg a zárómotornak is adhatsz egy pillanatra 12V-ot akár az akkuról, hogy lásd, az műkszik-e.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Ma reggel csak nagy kínkeservvel tudtam kikapcsolni a riogatómat, és persze ezzel együtt az ajtót sem tudtam nyitni, csak kulccsal. Akkor viszont vinnyogott. Gyorsan kikapkodtam a biztosítékokat, hogy legalább kussban legyen. Ám ettől még nem tudtam indítani. Felmentem a tartalék távirányítóért, de az is csak kb 5-6 nyomásra kapcsolta ki, nagyon közelről. Ez egy Bosch márkájú riogató. A pontos tipusát nem tudom, mert nem szedtem még ki. Kéne venni egy másikat, de nem nagyon van rá most keretem, viszont az autó az utcán áll, ezért kell bele a riasztó.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel csak nagy kínkeservvel tudtam kikapcsolni a riogatómat, és persze ezzel együtt az ajtót sem tudtam nyitni, csak kulccsal. Akkor viszont vinnyogott. Gyorsan kikapkodtam a biztosítékokat, hogy legalább kussban legyen. Ám ettől még nem tudtam indítani. Felmentem a tartalék távirányítóért, de az is csak kb 5-6 nyomásra kapcsolta ki, nagyon közelről. Ez egy Bosch márkájú riogató. A pontos tipusát nem tudom, mert nem szedtem még ki. Kéne venni egy másikat, de nem nagyon van rá most keretem, viszont az autó az utcán áll, ezért kell bele a riasztó.

Lehet, hogy a vevő antennájával történt valami (pl. letört a forrasztás) vagy elmászott a frekvenciája. Nálam előfordult már ez is az is. Keresd a vevő kilógó vezetékét, ami magában kilóg a vevőből, stabilan be van-e forrasztva.

Ha az jó megpróbálhatsz módosítani az adó frekijén, mindegyikben van egy kis forgókondi amivel az adó frekvenciáját tudod állítani, óvatosan tekergesd csak piciket állíts rajta és vedd ki belőle a csavhúzót mielőtt megnyomod a gombot

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel csak nagy kínkeservvel tudtam kikapcsolni a riogatómat, és persze ezzel együtt az ajtót sem tudtam nyitni, csak kulccsal. Akkor viszont vinnyogott. Gyorsan kikapkodtam a biztosítékokat, hogy legalább kussban legyen. Ám ettől még nem tudtam indítani. Felmentem a tartalék távirányítóért, de az is csak kb 5-6 nyomásra kapcsolta ki, nagyon közelről. Ez egy Bosch márkájú riogató. A pontos tipusát nem tudom, mert nem szedtem még ki. Kéne venni egy másikat, de nem nagyon van rá most keretem, viszont az autó az utcán áll, ezért kell bele a riasztó.

Az enyém is utcán áll. Nincs riasztóm. Nem is félek ilyentől. Nem ezeket lopkodják. Igaz itt nálunk nem is jellemző az autólopás, vagy feltörés. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel csak nagy kínkeservvel tudtam kikapcsolni a riogatómat, és persze ezzel együtt az ajtót sem tudtam nyitni, csak kulccsal. Akkor viszont vinnyogott. Gyorsan kikapkodtam a biztosítékokat, hogy legalább kussban legyen. Ám ettől még nem tudtam indítani. Felmentem a tartalék távirányítóért, de az is csak kb 5-6 nyomásra kapcsolta ki, nagyon közelről. Ez egy Bosch márkájú riogató. A pontos tipusát nem tudom, mert nem szedtem még ki. Kéne venni egy másikat, de nem nagyon van rá most keretem, viszont az autó az utcán áll, ezért kell bele a riasztó.

A központi moduloddal van a gond. Anno a zöldben egy új riasztó vezérlését applikáltuk bele a rendszerbe. Azonkívül dobj egy pillantást az érzékelôre is.

Lehet, hogy a vevő antennájával történt valami (pl. letört a forrasztás) vagy elmászott a frekvenciája. Nálam előfordult már ez is az is. Keresd a vevő kilógó vezetékét, ami magában kilóg a vevőből, stabilan be van-e forrasztva.

Ha az jó megpróbálhatsz módosítani az adó frekijén, mindegyikben van egy kis forgókondi amivel az adó frekvenciáját tudod állítani, óvatosan tekergesd csak piciket állíts rajta és vedd ki belőle a csavhúzót mielőtt megnyomod a gombot

Ha ugrókódos lenne akkor csak az egyik tavírányítóval lenne a gond....de mivel a pótkulcs is csak 5-6 probálkozásból nyitott ezért modul vagy adóvevô probléma :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a vevő antennájával történt valami (pl. letört a forrasztás) vagy elmászott a frekvenciája. Nálam előfordult már ez is az is. Keresd a vevő kilógó vezetékét, ami magában kilóg a vevőből, stabilan be van-e forrasztva.

Ha az jó megpróbálhatsz módosítani az adó frekijén, mindegyikben van egy kis forgókondi amivel az adó frekvenciáját tudod állítani, óvatosan tekergesd csak piciket állíts rajta és vedd ki belőle a csavhúzót mielőtt megnyomod a gombot

Ennek nincs "kvázi" antennája. Infrás a táv.

Az enyém is utcán áll. Nincs riasztóm. Nem is félek ilyentől. Nem ezeket lopkodják. Igaz itt nálunk nem is jellemző az autólopás, vagy feltörés. :D

Pont tegnap láttam a gyerekek iskolájánál egy clio-t betört ablakkal. <_<

A központi moduloddal van a gond. Anno a zöldben egy új riasztó vezérlését applikáltuk bele a rendszerbe. Azonkívül dobj egy pillantást az érzékelôre is.

Ha ugrókódos lenne akkor csak az egyik tavírányítóval lenne a gond....de mivel a pótkulcs is csak 5-6 probálkozásból nyitott ezért modul vagy adóvevô probléma :rolleyes:

Sztem is a vevővel van a gond.

Mind1 úgy döntöttem veszek 1 újat. Csak még körbejárkálok hátha van jobb ajánlat.

Link to comment
Megosztás:

Sztem is a vevővel van a gond.

Mind1 úgy döntöttem veszek 1 újat. Csak még körbejárkálok hátha van jobb ajánlat.

Discoveryt vagy Eaglemastert keress.

U.I. Egyébként köszi, hogy a 2 hozzászólást egybe raktad. Nem ugrik be hogy is kell csinálnom, hogy több idézetre adjak választ egyazon hozzászólásban.

Link to comment
Megosztás:

Ennek nincs "kvázi" antennája. Infrás a táv.

akkor max. a távirányítót tudod ellenőrizni: kapcsold be a telefonod kameráját és fordítsd felé a táv.-ot, ha műxik szép kékes-fehér foltot kell látnod az infra adónál mikor nyomod a gombot :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Discoveryt vagy Eaglemastert keress.

U.I. Egyébként köszi, hogy a 2 hozzászólást egybe raktad. Nem ugrik be hogy is kell csinálnom, hogy több idézetre adjak választ egyazon hozzászólásban.

Az idéz, és a hozzászól gombokat kell használni. Egyszerre csak 3 hsz-t tudsz idézni. Off vége.

akkor max. a távirányítót tudod ellenőrizni: kapcsold be a telefonod kameráját és fordítsd felé a táv.-ot, ha műxik szép kékes-fehér foltot kell látnod az infra adónál mikor nyomod a gombot :rolleyes:

Az infraled is 1 éve volt cserélve. Szóval azt is kihúzhatom. Egy kis piros led pedig jelzi, hogy műxik a táv.

Link to comment
Megosztás:

Az idéz, és a hozzászól gombokat kell használni. Egyszerre csak 3 hsz-t tudsz idézni. Off vége.

Az infraled is 1 éve volt cserélve. Szóval azt is kihúzhatom. Egy kis piros led pedig jelzi, hogy műxik a táv.

nemegészen :rolleyes: én is azthittem, de nagyim ótójában (off Ford Fiesta on) rá kellett jönnöm hogy az annyit jelent hogy van benne elem, és működik a gombja <_< Azt hogy jelet küld -e ki magából azt nem mutatta, mert nem jött abból semmi, csak világított. -_- Nah olyan riasztót senki ne vegyen (majd megnéze a típusát mert fejból nmtom)... akkor már inkább semmi... Azt a sz.rt csak éjszakára használom, napközben inkább kulccsal nyitok zárok, mert akkor legalább be tudok szállni ha akarok, és tudok indulni ha akarok, nem pedig akkor amikor ő is akarja :D

Link to comment
Megosztás:

nemegészen :rolleyes: én is azthittem, de nagyim ótójában (off Ford Fiesta on) rá kellett jönnöm hogy az annyit jelent hogy van benne elem, és működik a gombja <_< Azt hogy jelet küld -e ki magából azt nem mutatta, mert nem jött abból semmi, csak világított. B) Nah olyan riasztót senki ne vegyen (majd megnéze a típusát mert fejból nmtom)... akkor már inkább semmi... Azt a sz.rt csak éjszakára használom, napközben inkább kulccsal nyitok zárok, mert akkor legalább be tudok szállni ha akarok, és tudok indulni ha akarok, nem pedig akkor amikor ő is akarja :D

Meglehet, igazad van. Ez azonban nem változtat a tényen, miszerint is új lesz benne. :D

Tegnap ebként is azt mondták a Bosch szervízben, ha elemcserével nem megoldható, akkor Ők nem foglalkoznak vele. -_- Mivel 3 hónapos benne az elem, a riasztó meg egyidős az autóval, mennie kell. :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is utcán áll. Nincs riasztóm. Nem is félek ilyentől. Nem ezeket lopkodják. Igaz itt nálunk nem is jellemző az autólopás, vagy feltörés. <_<

Mi egyszer hagytuk véletlenül az off T3 kisbusz on rádió előlapját a helyén, és reggelre eltűnt belőle a rádió...pedig a rádió se volt egy hű de nagy valami, és az autó sem olyan hogy nagy értéket képviseljen, max nekünk használati értéke nagy. Ugyhogy én megértem hogy riasztót akar bele, nekem is van, igaz mostanában nekem is sz.rakodik. De ugye akinek bicskakulcsos kellett (nekem) hát az vessen magára :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Meglehet, igazad van. Ez azonban nem változtat a tényen, miszerint is új lesz benne. :D

Tegnap ebként is azt mondták a Bosch szervízben, ha elemcserével nem megoldható, akkor Ők nem foglalkoznak vele. :D Mivel 3 hónapos benne az elem, a riasztó meg egyidős az autóval, mennie kell. -_-

Nekünk is új van benne, az enforcer ami benne volt eldobta magát, illetve azthittem... Szal a lényeg hogy egyik cégtől ahol dolgoztam a saját autómat kellett ellopnom, mert nem engedett be, aztán meg fogta az immobja. (persze esőben...) de már leírtam valahol :rolleyes: Most is egy enforcer van benne, és f.szás eddig ez a kedvenc riasztóm amit eddig használtam B) <_<

Link to comment
Megosztás:

nemegészen :rolleyes: én is azthittem, de nagyim ótójában (off Ford Fiesta on) rá kellett jönnöm hogy az annyit jelent hogy van benne elem, és működik a gombja <_< Azt hogy jelet küld -e ki magából azt nem mutatta, mert nem jött abból semmi, csak világított. -_- Nah olyan riasztót senki ne vegyen (majd megnéze a típusát mert fejból nmtom)... akkor már inkább semmi... Azt a sz.rt csak éjszakára használom, napközben inkább kulccsal nyitok zárok, mert akkor legalább be tudok szállni ha akarok, és tudok indulni ha akarok, nem pedig akkor amikor ő is akarja :D

Vagy csak simán a visszajelző led párhuzamosan van kötve az infra leddel, az is szokás. :D A visszajelző ledek örökéletűek kb, de az infra led nem éppen. Brekeke telefonos-kamerás megoldása a legjobb valóban az infraled ellenőrzésére. B)

Link to comment
Megosztás:

Meglehet, igazad van. Ez azonban nem változtat a tényen, miszerint is új lesz benne. :D

Tegnap ebként is azt mondták a Bosch szervízben, ha elemcserével nem megoldható, akkor Ők nem foglalkoznak vele. :rolleyes: Mivel 3 hónapos benne az elem, a riasztó meg egyidős az autóval, mennie kell. <_<

Persze, hogy nem foglalkoznak vele, hiszen amennyiért javítható, annyiért veszel újat, mondjuk ha valakinek van elektronikus felkészültsége magának megtudja javítani, de az is kérdéses, mert ha a kód PIC-be van írva, kidobhatod az egészet

Na megvolt a csere. Keetec márkájú, jó kis kínai cucc került bele. Viszont a beltér uh érzékelőt nem tudom, hogy hova kéne kötni a riasztón. Vki tudna ezügyben segíteni?

Ha van az UH.nak saját elektronikája akkor kösd valamelyik azonnal riasztó bemenetre a relékimenetét, ha csak 3 vezeték jön ki az UH vezérlőből (piros-fekete-fehér) az negatívot kapcsol , amennyiben az előző riogató vezérelte nincs esélyed

Ha dobsz bekötési rajzot talán többre megyünk -_-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.