Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Üdv!

Én azt hittem eddig nekünk gyári a riasztó az 1.4.es 94es évjáratú astrában, de amint visszaolvastam nem lehet mert van hozzá 2 távirányító . A márkája azt hiszem enforcer. Az a gond van vele mióta beszereltettünk az autóba egy központi zárat azóta kiriasztáskor nem csak a szokásos pitty- pitty hangot adja , hanem elkezd riasztózni úgy 1-2 másodpercig. De viszont ezt csak akkor csinálja ha 5 perc után kiriasztom a távirányítóval. Ha beriasztom egy pittyenés és 2-3 percen belül ki is riasztom akkor simán két pittyegés, ha mr várok vele akkor pedig az imént leirt egy két másod perces vinnyogással együtt kapcsol ki...

esetleg ez lehet rossz bekötés vagy valahogyan orvosolható ez a probléma?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Még új vagyok ismerkedem az oldallal,és sok jót olvastam itt már.

Nemtudom tudtok-e segiteni nekem abban,hogy meik riogató lehet ez, mert nem találok semit a riasztón ami a tipusra vonatkozna csak számot de az alapján a google tanácstalan. Egy 92-es GL Astrám van, Valószinü Piranha riogatóval csak kérdés meik? Minden müködik csak a központizár zárási idejével nem vagyok kibékülve mert vagy fél perc mire a távir.gomb nyomása után bezárja az ajtókat, és unom már a toporgást a közelébe mire bezár. Ezt kéna leröviditeni csak semi leirást nem találok hozzá mivel nem tudom a tipusát. És jólenne mégegy távirányitótis keriteni hozzá mert ami van má haldoklik kicsit.

http://kepfeltoltes.hu/090705/DSC00075_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090705/DSC00076_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090705/DSC00079_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Még új vagyok ismerkedem az oldallal,és sok jót olvastam itt már.

Nemtudom tudtok-e segiteni nekem abban,hogy meik riogató lehet ez, mert nem találok semit a riasztón ami a tipusra vonatkozna csak számot de az alapján a google tanácstalan. Egy 92-es GL Astrám van, Valószinü Piranha riogatóval csak kérdés meik? Minden müködik csak a központizár zárási idejével nem vagyok kibékülve mert vagy fél perc mire a távir.gomb nyomása után bezárja az ajtókat, és unom már a toporgást a közelébe mire bezár. Ezt kéna leröviditeni csak semi leirást nem találok hozzá mivel nem tudom a tipusát. És jólenne mégegy távirányitótis keriteni hozzá mert ami van má haldoklik kicsit.

http://kepfeltoltes.hu/090705/DSC00075_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090705/DSC00076_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090705/DSC00079_www...ltoltes.hu_.jpg

Fúúúú, ezt vágesz. Anno faterom volvojában (90-es évek elején) volt ilyen. Egy törött távirányítóházam van hozzá mert emléknek eltettem abból az autóból :lol: de azzal sztem sokra nem mész :) . Viszont holnap megkérdezem, lehet hogy ő még tud róla valamit. Amúgy anno az M3-as kivezetőjén lévő riasztóshoz jártunk pót-távirányítókért. (az a fül amibe a karikát lehet fűzni, törik mint a ropi... :) ) ott szinte biztos tudnak segítni, de megkérdezem apámat, lehet hogy van még valami papírja, vagy emléke erről a ketyeréről <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

91 92 es években előszeretettel raktak piranha riasztókat a márkaszervízek főleg a schiller opel, Őket is felhivhatod mert biztos tudnak segíteni, én ugyanígy jártam az enyimnél nekem gamma-t raktak a toth-nál felhivtam őket és mondtak egy árat de mivel öreg a risztórendszer ahhoz már ugyse kapsz semmit ezt is mondták ugyhogydrága volt az ár 8000 ft-ért tovább telefonáltam - www.autorisztok.hu - felhivtam 1500 ft ból újra forrasztották a távirányitomat a póttávirányítom egy két alkatrészéből és azóta müködik ameddig müködik utánna már ha baja van nem javítható, viszont nem a rekálm helye 21000 ft ért laserline riasztót gond nélkül beledobnak ha kell helyette

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én azt hittem eddig nekünk gyári a riasztó az 1.4.es 94es évjáratú astrában, de amint visszaolvastam nem lehet mert van hozzá 2 távirányító . A márkája azt hiszem enforcer....

esetleg ez lehet rossz bekötés vagy valahogyan orvosolható ez a probléma?

Itt olvashatsz róla magyarul ha enforcer, de sajnos csak egy típus leírása maradt meg. Nemrég, még mind ott volt, ami a Terméktámogatás / ENFORCER 1990-től mappában volt. :( Lehet, ha jelzed nekik, visszarakják. :)

Ezeknek a régi típusoknak elég egyforma volt a működése, az ugrókódon kívül. Lehet, ebben a leírásban megtalálod amit keresel.

Ha még érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek hogy 2002 es évjáratú Opel Astra F -be a csomagtartóba tehető e központi zár?

Válaszotokoat előre is köszönöm!

Igen, elég sok belefér :)

Viccet félretéve lehet természetesen, az enyémben is van. Legegyszerűbb, ha elmész egy bontóba, és keresel hátsó ajtóba való zármotort, aztán csak párhuzamosítani kell valamelyik hátsó ajtó zármotorjának a vezetékeivel.

Link to comment
Megosztás:

Igen, elég sok belefér :)

Viccet félretéve lehet természetesen, az enyémben is van. Legegyszerűbb, ha elmész egy bontóba, és keresel hátsó ajtóba való zármotort, aztán csak párhuzamosítani kell valamelyik hátsó ajtó zármotorjának a vezetékeivel.

Köszönöm a választ!

Most szeretnék bele szerelteni központi zárat és azt mondták hozzá teszem az autót nem látta még a szerelő hogy nem tudja lehet nem tud a csomagtartóba tenni ugyhogy gondoltam megkérdem. :( Mégegyszer köszi a válaszod!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Most szeretnék bele szerelteni központi zárat és azt mondták hozzá teszem az autót nem látta még a szerelő hogy nem tudja lehet nem tud a csomagtartóba tenni ugyhogy gondoltam megkérdem. :) Mégegyszer köszi a válaszod!

Ha még csak most lesz beépítve kpi-zár, akkor még egyszerűbb, eleve olyan szett kell, amiben van, 5 vagy 6 motoros (a 6. a tankbetöltő ajtajáé, olyan is van ez enyémben).

Link to comment
Megosztás:

Ha még csak most lesz beépítve kpi-zár, akkor még egyszerűbb, eleve olyan szett kell, amiben van, 5 vagy 6 motoros (a 6. a tankbetöltő ajtajáé, olyan is van ez enyémben).

A 4 ajtó meg a csomagtartó arra mindenképp kell talán a tankra arra nem olyan fontos meg a tieden gyárilag van rajta nem?sőt oda kisebb motor is kell nem?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na ma jobban ránéztem a dolgokra. Kezdem lassan megérteni melyik szál mit csinál. Itt a modul képe, sajna típust nem tudok, pedig jó lenne egy kis segítség hogy mi micsoda. Pl azt sem tudom, hogy a képen lefele menő vezetékek miért vannak elvágva. És fogalmam sincs a 3 kapcsolós on-off kapcsolók közül mi mit kapcsol. Valakinek ötlet? Hátha ismerős valakinek a szerkezet.

38603669.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na ma jobban ránéztem a dolgokra. Kezdem lassan megérteni melyik szál mit csinál. Itt a modul képe, sajna típust nem tudok, pedig jó lenne egy kis segítség hogy mi micsoda. Pl azt sem tudom, hogy a képen lefele menő vezetékek miért vannak elvágva. És fogalmam sincs a 3 kapcsolós on-off kapcsolók közül mi mit kapcsol. Valakinek ötlet? Hátha ismerős valakinek a szerkezet.

http://img7.tar.hu/invictus/img/38603669.jpg

Igazából találtam egy tökfeleslegesen bekötött szálat a rendszerben, a csomagtérajtó állapotjelzőjétől behúztak egyet, hogyha az nyitva van akkor kapcsolja fel a beltéri lámpit elöl, és úgy a riasztóra....

Van pár üres saru is, talán ha azokra lenne kötve valami akkor működne kulcsosan is a központi.

Link to comment
Megosztás:

Igazából találtam egy tökfeleslegesen bekötött szálat a rendszerben, a csomagtérajtó állapotjelzőjétől behúztak egyet, hogyha az nyitva van akkor kapcsolja fel a beltéri lámpit elöl, és úgy a riasztóra....

Van pár üres saru is, talán ha azokra lenne kötve valami akkor működne kulcsosan is a központi.

Nemrég építettem be hasonlót, de abban nem ilyen dip-kapcsoló volt, úgyhogy abban nem tudok segíteni. Az a két szál (narancs-fehér) sztem indításgátló relé érintkezői lehetnek, mérj rá ellenállásmérővel, ha a riasztó kikapcsolt állapotában zárlat van közöttük, beriasztva meg szakadás, akkor az. Bekötheted őket pl. az AC-pumpa vezetékébe, a biztitáblánál is megvan, mert van biztosítéka. A piros az antenna, annak nem kell sehová mennie :huh:

A kulcsos zárás-nyitás csak a központizár-motortól függ, semmi köze a riasztóhoz, ha 5-vezetékes a zármotor, és be van kötve mind az 5 vezeték a központizár vezérlőjébe, akkor mennie kell, ha minden jó.

Nézz csak ide, ez egész hasonló :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemrég építettem be hasonlót, de abban nem ilyen dip-kapcsoló volt, úgyhogy abban nem tudok segíteni. Az a két szál (narancs-fehér) sztem indításgátló relé érintkezői lehetnek, mérj rá ellenállásmérővel, ha a riasztó kikapcsolt állapotában zárlat van közöttük, beriasztva meg szakadás, akkor az. Bekötheted őket pl. az AC-pumpa vezetékébe, a biztitáblánál is megvan, mert van biztosítéka. A piros az antenna, annak nem kell sehová mennie :huh:

A kulcsos zárás-nyitás csak a központizár-motortól függ, semmi köze a riasztóhoz, ha 5-vezetékes a zármotor, és be van kötve mind az 5 vezeték a központizár vezérlőjébe, akkor mennie kell, ha minden jó.

Nézz csak ide, ez egész hasonló :lol:

Köszi, ez lesz az, a doboz és a távkapcsoló is megegyezik.

Amúgy valami tényleg nem stimmel vele, mert a kulcsos kpzár nem megy.

Amúgy az a 3 pöckös kapcsolót megpiszkáltam, az 1-es helyett a 3-ast nyomtam fel és így sokkal erősebben zár, így nem akadozik az eddig rosszalkodó két ajtó.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ez lesz az, a doboz és a távkapcsoló is megegyezik.

Amúgy valami tényleg nem stimmel vele, mert a kulcsos kpzár nem megy.

Amúgy az a 3 pöckös kapcsolót megpiszkáltam, az 1-es helyett a 3-ast nyomtam fel és így sokkal erősebben zár, így nem akadozik az eddig rosszalkodó két ajtó.

Ha hinni lehet a rajznak akkor az 1-es DIP-el átállítottad a központi működtetést 0,5-ről 4 mp-re, A 3-as DIP-el meg bekapcsoltad a rablásgátlót. Nem zárja be az ajtókat indulás után?

Abból kiindulva, hogy hatással volt a központi működésére az átállítás, szerintem nincs beépítve neked központi vezérlő, csak a riogató hajtja a zárakat, kulccsal nem is fog menni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha hinni lehet a rajznak akkor az 1-es DIP-el átállítottad a központi működtetést 0,5-ről 4 mp-re, A 3-as DIP-el meg bekapcsoltad a rablásgátlót. Nem zárja be az ajtókat indulás után?

Abból kiindulva, hogy hatással volt a központi működésére az átállítás, szerintem nincs beépítve neked központi vezérlő, csak a riogató hajtja a zárakat, kulccsal nem is fog menni :huh:

Nos. Beállítottam rendesen, mindent offra állítva, így 4mp-es impulzussal vezérel. Ez azért jobb mert így nem akad be a két rakoncátlankodó zár. Kicsit elrendeztem a kábeleket, így már sokkal jobban néz ki, és visszatettem a helyére, működik is aztán kész. Ha nagyon kell akkor a balelső ajtóban kicseréltetem vezérlősre a zárat és beköttetem, az max 5ezer.

Link to comment
Megosztás:

Nos. Beállítottam rendesen, mindent offra állítva, így 4mp-es impulzussal vezérel. Ez azért jobb mert így nem akad be a két rakoncátlankodó zár. Kicsit elrendeztem a kábeleket, így már sokkal jobban néz ki, és visszatettem a helyére, működik is aztán kész. Ha nagyon kell akkor a balelső ajtóban kicseréltetem vezérlősre a zárat és beköttetem, az max 5ezer.

Igen, így van idejük rendesen bezárni. Nekem megy a kulcsos része is, de eddig még nem nagyon használtam. Legfeljebb vésztartaléknak jó, ha betojna a risztó :huh:

Link to comment
Megosztás:

Így hogy átlátom nem olyan sz@r mint ahogy elsőre gondoltam. :huh:

Az előző astrámban volt a riasztóhoz ultrahang modul is. Persze nem működött. Egyszer kivettem, megjavítottam, visszaraktam. Aztán az autó a napon állt. A 3. vakriasztás után egy laza mozdulattal kirántottam a stekkerét és levágtam, hogy soha eszembe se jusson visszakötni :lol:

Link to comment
Megosztás:

A 4mp-es működés - ha jól tudom - a vákuumos központizárakhoz való hivatalosan, VW, Audi használ ilyet pl. Lehet, hogy valóban nincs vezérlő a kocsiban :huh:

Nem tudom de ha így működik jobban akkor a 4mp-esen hagyom, baja csak nem lesz. Meg még át kell programoznom hogy nyitáskor egyszerre oldja a riasztót és a zárat, ne kelljen kétszer nyomkodni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom de ha így működik jobban akkor a 4mp-esen hagyom, baja csak nem lesz. Meg még át kell programoznom hogy nyitáskor egyszerre oldja a riasztót és a zárat, ne kelljen kétszer nyomkodni.

Viszont ha egyszerre nyit riasztót és zárat, akkor a bal első ajtó megint rakoncátlan. Nem tudom van-e összefüggés a kettő között.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.