Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Annak, hogy eltűnik egy autó carpassa, sztem nagyrészt trehányság, nem pedig egy lopás előkészítése. Nekem egyik Omegához sincs meg :( de öcséméhez megvan, mert azt normális tulajtól vettük, aki valóban a második gazda volt.

Nem azt mondtam, hogy nagy része nem trehányság, de én nem nagyrészt autót veszek csak egyet... :P és az a kis rész is zavar. A trehányság meg fordulhat rosszabbra is. :(

Itt kint hagytam a kocsi mellett a nyomtatómat vagy 3 órára. Nyitott, közös parkoló, a teniszklubba meg idegenek járnak... de csak annyira rakták arrébb, hogy be tudjanak parkolni :P... De azért itt is tűnnek el kocsik. Na de otthon...

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak vissza kell szinkronizálni a távirányítót: beülsz a kocsiba, becsukod az ajtókat, gyújtásra rakod és nyomod a bezárás gombot amíg le nem zárja az ajtókat (1-2 másodperc). Ha lezárja az ajtókat, akkor mákod van, nem kell Tech2 / OP-COM. Ha nem zárja le, akkor kelleni fog, de ahhoz meg kell a security kód amit az előttem leírt módon márkaszervizben adnak ki.

Link to comment
Megosztás:

Előző tulaj ismeretlen? Kereskedőtől vetted vagy magánszemélytől? Mondjuk 8 hónap az 8 hónap...

Sose értettem, hogy ilyen dolgokat miért nem tesz az ember egy helyre a törzskönyvvel, vagy forgalmival... gyakorlatilag a kód ismeretében - és mert kulcskód is van rajta - simán legyártatnak egy kulcsot a csúnya bácsik, kinyitják - tudják, hogy riogató nincs, és a maguk immojára programozzák, és volt nincs kocsi...

Az Omegáim megvétele után az első volt, hogy leprogramoztattam az összes immot és csak a kezemben lévő chipeket programoztattam fel. Persze az előző tulaj leírhatta egy darab cetlire a kódot, és teljes(ebb) biztonságot - csak a másik riasztó beszerelése adott...

Link to comment
Megosztás:

Újabb kérdésem lenne! Omega sedan kabelkoteg, az egész egy egységet alkot vagy esetleg a motorteri köteg külön cserélhető? Diesel sedan kasztniba tennénk egy benzines motort/ x20XEV /, a dieselbe a motoron kivül minden benne van és bízom benne hogy nem kell az egész belsejét szetszedni a köteg cseréje végett. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Újabb kérdésem lenne! Omega sedan kabelkoteg, az egész egy egységet alkot vagy esetleg a motorteri köteg külön cserélhető? Diesel sedan kasztniba tennénk egy benzines motort/ x20XEV /, a dieselbe a motoron kivül minden benne van és bízom benne hogy nem kell az egész belsejét szetszedni a köteg cseréje végett. Köszi.

Külön köteg. Az akku mellett van a csatlakozója. Azért kapcsolási rajzot szerezz be, ne érjen meglepetés.

Link to comment
Megosztás:

Oké. Köszönöm. Tehát ha jól értem akkor a beltéri koteghez nem kell nyúlni, elég a motorteri koteget cserélni, aminek az aksi környékén van. Kapcsolási rajz van.

Hogy pontosan mit kell cserélni, nem tudom. Csak azt írtam, hogy a motorköteg cserélhető,erre akkor lehet szükség, ha összeégnek a vezetékek. A helyedben alaposan tanulmányoznám a kapcsolási rajzot. De pl a váltó sem stimmel, sztem a kardán sem, a difi áttétele teljesen más, sztem az óracsoport sem ugyanolyan. A motortartó bölcsőt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Hogy pontosan mit kell cserélni, nem tudom. Csak azt írtam, hogy a motorköteg cserélhető,erre akkor lehet szükség, ha összeégnek a vezetékek. A helyedben alaposan tanulmányoznám a kapcsolási rajzot. De pl a váltó sem stimmel, sztem a kardán sem, a difi áttétele teljesen más, sztem az óracsoport sem ugyanolyan. A motortartó bölcsőt nem tudom.

Jól mondod, a bölcső ISS más...

Link to comment
Megosztás:

Én is kíváncsi vagyok, nem lesz egyszerű de minden adott. Tudom hogy a váltót, difit stb. cserélni kell, amit nem szeretnék cserélni az a komplett kabelkoteg ugyanis az autó belseje teljesen egyben van, motor és tartozekai, váltó, kardán, difi hiányzik belőle.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Most regisztráltam, tehát ellnézést ha olyat kérdezek ami valahol már le lett írva.

A kérdésem a következő!

Van egy Opel Omega B 1996-os X20XEV motorkódú automata váltós jószágom tempomattal

Szeretném lecserélni egy fiatalabbra.

Opel Omega B 1999-es elvileg az is X20XEV kell hogy legyen mert 2000ccm és 16V van írva.

Hogy lehet átapplikálni a tempomattot a régiből az újba? Mire kell figyelni?

Vagy csak simán fogom lecserélem a irányjelző kart és annyi volt?

A motortérben, hol helyezkedik el a tempomattot mozgató motor? Vagy a két kocsi gyártási év differenciája miatt ez nem oldható meg?

Illetve még egy kérdés

Az első ködlámpák ki vannak építve az opelokban csak a lámpákat kell berakni és a lámpakapcsolóból kell kivenni a vakdugót, és betenni egy kapcsolót vagy a kábelkorbács is más, és sokkal komplikáltabb az egész.

(ha a gyár helyében lettem volna és biztos nem szarakodtam volna többféle kábelkorbáccsal)

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm, mindenkinek aki nálam jártasabb a opelok lelki világában.

Üdvözlettel:

Evogame

Link to comment
Megosztás:

Szia

A tempomat motorja a tágulási tartály alatt van. Azt kell átraknod, a tempomatos indexkart és a kuplungpedál kapcsolót. Az évjárat különbség nem lesz gond mert nekem is x20xev van, 94-es és egy 98-as mv6-ból van a tempomat.

Módosítva : Relly
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
egy kis segítséget kérnék
van egy benzines b omegám 95ös x20xev
nem akar leállni hiába veszem le a gyújtást vagy veszem ki a kulcsot csak akkor áll le ha lefullasztom
és csak akkor megy el a gyujtás is!!van valakinek ötlete??a gyújtás kapcsolót már kicseréltem egy új utángyártottra de nem segített talán egy relé???köszi a segítséget vagy az ötleteket hogy mit kéne csinánom
Módosítva : kicsi hulk
Link to comment
Megosztás:

egy kis segítséget kérnék
van egy benzines b omegám 95ös x20xev
nem akar leállni hiába veszem le a gyújtást vagy veszem ki a kulcsot csak akkor áll le ha lefullasztom
és csak akkor megy el a gyujtás is!!van valakinek ötlete??a gyújtás kapcsolót már kicseréltem egy új utángyártottra de nem segített talán egy relé???köszi a segítséget vagy az ötleteket hogy mit kéne csinánom

Nem testtel le, vagy ér össze vhol egy pozitív szál? Én elektromos vezetékeket nézném meg első körben....

Nem cseréltél hátsó izzót mostanában, és azóta lett ilyen pl?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok srácok!!!

tegnap vettem 2.0 16v omegát automatát!!

és olyant csinál hogy 4500 fordulatnál szabályoz és egyáltalán nem villanki még mikor a gyujtást adod rá a hiba jelzö!

trafot néztük az tökéj!

1996 a vas légtömeg mérö is jo probáltunk jeladokat cserélni de sajna azzal is eszt csinálja erötlen gyorsitásnál és néha pukkadozi is !! :(

aki volt má igy segicsen légyci mert tanácstalan vagyok! köszi elöre is!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok srácok!!!

tegnap vettem 2.0 16v omegát automatát!!

és olyant csinál hogy 4500 fordulatnál szabályoz és egyáltalán nem villanki még mikor a gyujtást adod rá a hiba jelzö!

trafot néztük az tökéj!

1996 a vas légtömeg mérö is jo probáltunk jeladokat cserélni de sajna azzal is eszt csinálja erötlen gyorsitásnál és néha pukkadozi is !! :(

aki volt má igy segicsen légyci mert tanácstalan vagyok! köszi elöre is!!

Először fogj egy helyesírási szótárt, vagy programot és írj normálisan! Másodszor! Minek vettél meg egy romhalmazt, amin semmi sem jó? Harmadszor talán vidd el hibakód kiolvasásra, vagy hozzáértő szerelőhöz. De előre szólok, nagyon zsebbe nyúlós lesz a mutatvány...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.